6.8.2020 | Svátek má Oldřiška


Diskuse k článku

USA: Fanatismus "intersekcionality"

Co má společného teroristická skupina Hamás s hnutím proti násilí „Black Lives Matter“? Co má společného demokracie v Izraeli s antisemitským Ku-klux-klanem?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zajínavé sdělení pro Čechy:
Autor: M. Pivoda Datum: 12.6.2019 18:39

"Navzdory tomu, že jsem byl nejlepším absolventem ve svém ročníku na Právnické fakultě Yaleovy univerzity, tak jsem byl odmítnut všemi 32 právnickými firmami, u kterých jsem se ucházel o zaměstnání."

:
Autor: I. Spálený Datum: 12.6.2019 9:40

Politika identit, jak ji tlačí levičáci v USA, vyžaduje vydat bohatství úspěšných skupin těm neúspěšným ve jménu sociální spravedlnosti. Na 1000 dolarových miliardářů připadá 6 černošských. Naopak Židé měli v roce 2017 přes pětinu podílu i mezi 50 nejbohatšími obyvateli planety. Také jejich podíl mezi nositeli Nobelovy ceny je vysoce nadprůměrný. Bez ohledu na druh socialismu budou vždy první na ráně, když dojde na znárodňování pro takzvané socialistické dobro. Ať už majetku nebo pozic ve školách a odborných institucích.

Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 12.6.2019 10:22

To, že sebrat bohatým a rozdat chudým, nefunguje, protože na konci jsou všichni chudí.

Re: Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.:
Autor: I. Spálený Datum: 12.6.2019 11:22

Ona to není úplně pravda, dočasně mírně zbohatnou. Ale koncentrované bohatství zrychluje pokrok. Jen velmi bohatí lidé mohou zaplatit vysoce nadprůměrné zboží. Jak poptávka roste, klesá po čase s objemem cena. Čímž se stává dostupným zlepšením. Znárodnění tedy vede k zaostávání. Takový funkční kapitalismus ale končí s příliš vysokou koncentrací bohatství. Pokud polovinu majetku světa vlastní pár lidí, není to dost pro hromadnou výrobu a vede to k zaostávání taky.

Což si myslím je situace, kam se svět dostal dnes. Ono to souvisí i s konečností zdrojů planety, kdy lidstvo od roku 1970 už neroste exponenciálně. Podle vědeckých simulací to povede k obnovení národních států a omezení globální spolupráce, která se vyplatí jen při exponenciálním nárůstu obyvatel a dostupnosti zdrojů. Při omezených zdrojích se vyplatí předstírat spolupráci na obecném zájmu a ve skrytu si přikrádat na sebe. Taková Rath-strategie.

Re: Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.6.2019 14:27

Nepřipadá mi, že konečnost zdrojů by byl ten platný důvod. Mírně domyšleno - kdo asi bude vymýšlet levnou energii: ten, kdo žije z ruky do huby, nebo Al Gore, o kterém se povídá, že potřebuje bůhvíkolik klimatizací a letadel, takže každé procento úspory znamená slušné bohatství?

Spíš mi přijde zrádné: všiml jste si, že se o miliardářích nepíše, že by ty miliardy VLASTNILI, ale že je KONTROLUJÍ?

Hlavně narážím na "dluhovou ekonomiku", kdy většina sousedů má sice vlastní barák, přestože ho ještě zdaleka nezaplatili.

Re: Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.6.2019 19:59

Ha ha. Tak zrovna takový Al Gore nebude vynalézat levné zdroje energie, když daleko výnosnější je prodávat druhým zákonem vnucené "ekologické" a "čisté" zdroje. Bohatý není maník co sedí na hromadě zlata která se mu den za dnem tenčí, ale ten, kdo si dokáže ke každému zvýšení nákladů říct o ještě vyšší příjmy. Ovládá něco, co druzí potřebují a tedy koupí i za zvýšené ceny...

Re: Naším zkušenostem tzv. Západ nevěří.:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.6.2019 22:18

To je samozřejmě pravda, ale jedním ze způsobů, jak hromadu zlata zvětšit, je umět něco vyrobit levněji, než ostatní. |Když to bude to, co sám spotřebovávám, budu jedině rád.

Například proč Baťa svoje zaměstnance školil a rekreoval a vůbec? Investoval do schopností a spokojenosti zaměstnanců: jednotlivec byl sice dražší, ale efektivnější a řekl bych, že i loajalita je bonus: zaměstnanec neremcá, když musí být v práci přesčas, "aby obul ubohé bosé děti v Africe". Dnes to mají v popisu práce neziskovky, a jelikož rozdávají zadarmo, nikdo pořádně neví, jestli rozdávají ty správné věci. Když má člověk omezené zdroje (KAŽDÝ má omezené zdroje, jen se někdo musí omezovat v kvalitě chleba a někdo v kvalitě kaviáru), vybere si, místo aby použil, co dostane.

Trochu jsem se rozkecal. Asi že už se těším do postele :-). Dobrou noc.

Další blud nových rudočerných zbludů ?:
Autor: K. Janyška Datum: 12.6.2019 8:48

A přijdou další. Lidé lidskému světu nerozumějí... Dzp.

Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.6.2019 8:31

říká vše. Pravopis jména anglický, jméno zní nějak slovansky, ovšem spíše než azbukou se původně psalo takovým hranatým písmem, a to zprava doleva.

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,:
Autor: J. Tachovsky Datum: 12.6.2019 9:46

Jmeno vubec nezni slovansky, je to hebrejske jmeno

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.6.2019 17:17

Máte asi pravdu. Přesně tak je hebrejský kdysi německý název Werschowitz, Straschnitz a Maleschitz. A to jsme se ještě nedostali za hranice Velké Prahy.

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,:
Autor: H. Lukešová Datum: 12.6.2019 9:56

Alan Dershowitz je Žid, sám to o sobě píše v tomto článku i v jiných a jeho text je bohužel bolestně pravdivý. Všem menšinám se ustupuje, jen ne té židovské. Pro černochy ak Afroameričany jsou Židé bílí, pro bílé neonacisty jsou Židé součástí barevných národů a Židy nenávidí i někteří z komunity LGBT i feministky, které podporují islám, muslimy a falešné palestinské Araby, absurdní, v muslimských státech i na sporných územích ženy a homosexuálové mají práv pramálo. Na Blízkém východě je pouze jedna jediná svobodná země pro ženy, homosexuály a jinověrce, je jí Stát Izrael. Svět se v horor obrací.

Trochu se mýlíte, pro Hitlera byli barevní podřadní, Židé:
Autor: V. Petr Datum: 12.6.2019 11:23

ovšem byli především nepřátelští.

A aby toho nebylo dost, na rudozelených hovadinách a především multi-kulti se podílí i nemalý počet Židů. Dokonce i těch v Izraeli, což je VYLOŽENÁ SEBEVRAŽDA!

Re: Trochu se mýlíte, pro Hitlera byli barevní podřadní, Židé:
Autor: H. Lukešová Datum: 12.6.2019 12:17

Ano, jedná se o extrémně sekulární lidi. Jeden sekulární Žid prohlásil, "když vidím Charedim (ultraortodoxní Židy) s kupou děcek, jejich náboženské mumlání, tak chápu holocaust". Co se na toto jedovatá slova dá říci. Ultrasekulární Židé, ať už v Izraeli či jinde, nenávidí ultraortodoxní a ortodoxní Židy a ještě více židovské osadníky.

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,:
Autor: M. Rozbořil Datum: 12.6.2019 10:16

No a co? Nemá proto pravdu?

:
Autor: J. Jurax Datum: 12.6.2019 20:51

To máte těžký.

Pro někoho není důležité, co bylo řečeno, ale kdo to řekl.

Re: Jméno autora, byť jeho myšlenky jsou mi sympatické,:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.6.2019 14:19

Jméno neříká nic. A pokud ano, tak to není nic, co by souviselo s kvalitou článku.

Jedná se o součást degenerativního :
Autor: I. Schlägel Datum: 12.6.2019 8:08

procesu euroatlantické civilizace. Sláva Izraeli. Ten bude tomuto zhoubnému procesu oddolávat nejdéle.