29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

USA: Donald Trump ví, co dělá…

Kdysi jsem popsal politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa jako destrukční konstruktivismus. Jeho vize je rozbít něco nefunkčního a postavit ze zbytků cosi užitečného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 9.12. 2018 22:06, přehled diskusí

P. Jurecka 9.12.2018 22:06

Re: ??

Neomarxizmus je súbor smerov a škôl súčasnej filozofie a politickej novej ľavice, ktorý sa značne rozšíril po roku 1960 a pokúšal sa spojiť marxizmus so sociológiou, novohegelovstvom, nietzscheovstvom, filozofiou života, psychoanalýzou, existencializmom, anarchizmom atď. Kým klasický marxizmus analyzuje ekonomickú stránku kritiky kapitalizmu, neomarxistické smery sú zamerané na kritiku kultúry a mediálnej manipulácie, ktorá je zdrojom odcudzenia.[1]

P. Jurecka 9.12.2018 20:29

Re: ??

Prepáčte, , nech sa Vám dzá únia akokoľvek zdegenerovaná, stále predstavuje región s najvyššou životnou úrovňou. Projekt EU je dobrý projekt a budúcnosť to ešte viac podtrhne. Zdá sa Vám byť je nadmieru birokratický? Pozrite, môžem s Vami súhlasiť, ale pravdou je, že prd o tom viem, a preto by som uvítal, nech si to niektorý z europoslancov zoberú ako svoju agendu a uvidí sa. Na ostatok poviem len toľko pozitíva EU určite ďaleko prevyšujú negatíva. Čo sa týka tých neomarxistických blolov, prepáčte to sú hlúposti. Skúste si prečítať nejakú politologickú knižku, Andrew Heywood, Politológie. Nehnevajte sa, ale tieto kategorizácie absolútne mimo nejakú politologickú prax mi už lezu na nervy. To jediné čo Vám môžem doporučiť je láska ku histórii a politológii, chuť čítať a vzdelávať sa.

S. Rehulka 9.12.2018 12:36

Re: ??

Nevím jak jste starý a co pamatujete, ale možná, že jste slyšel o Marshallovu Plánu (který tehdejší Československo na přímý rozkaz Sovětů odmítlo !) Ostatní země Evropy, zdevastované 2.světovou válkou, se zmodernizovaly a dostaly zpět na předválečnou úroven. Potom moudří mužové Západní Evropy založili DOBROVOLNOU hospodářskou skupinu EHS, tedy vlastně základ dnešní EU. Ta ovšem, v rukách neo-Marxistů zdegenerovala v byrokratického molocha, né nepodobného komunistickému RVHP. Hlavní odpor proti immigrační politice současné EU, řízené z Bruselu a Berlína je ze čtyř základních zemí tak zvaného Viszegrad 4 (t.j.Česká Rep., Slovensko, Polsko a Madarsko). Je možné, že se ze stejných důvodů (odpor k přidělování quot nelegálních vetřelců z arabských i afrických zemí, tedy Muslimů) přidá i Rakousko, či Slovinsko ! Paradoxem je, že tyto země by vlastně skoro utvořily zeměpisně území, jako byla stará Rakousko-Uherská říše, ovšem pouze s Křestany, Židy a Atheisty, ovšem BEZ MUSLIMŮ, ti jsou ŠKODNÁ !

J. Chodur 8.12.2018 4:59

Re: Kdo koho dostal?

Cela rada financnich a ekonomickych expertu, zvlaste ti kteri maji strach o sve investice v Cine nejsou na Trumpove strane, pochopitelne. Ti by za doral prodali svou tchynin natoz USA. To ze nekdo napsal clanek do Forbes nic neznamena, muze, ale to se uvidi. Trump se krome jineho snazi dostat zpatky vyrobni firmy a to je neco co se nestane pres noc. Nejlepsi meritko je vzdycky vysledek a na to je stale brzy.

P. Jurecka 7.12.2018 12:51

Re: ??

Tento spolok predstavuje združenie štátov z najvyššou životnou úrovňou. Ak tento spolok chcete posudzovať, skuste si trošku naštudovať dejiny Európy a ako vznikal po II vojne. A Hlavne rád by som počul, prečo sa Vám tento spolok zdá byť psychopatický, rád by som pučul skutočné argumenty a nie fňukanie zakomplexovaného decka.

B. Hamal 6.12.2018 21:51

Re: Kdo koho dostal?

The administration must know that LNG export terminals are lengthy, highly complex, and multi-billion dollar decisions that require major financing. As such, the uncertainty that we are now creating in this game of chicken with China is quite destructive. We are needlessly putting ourselves at risk of losing tens of billions of dollars in energy trade with the world's largest incremental consumer of both oil and gas.

♦ https://www.forbes.com/sites/judeclemente/2018/09/20/u-s-must-not-lose-chinas-liquefied-natural-gas-market/#1091e08f11de

V. Kain 6.12.2018 20:25

Re: Kdo koho dostal?

Kdepak by asi dneska byla Čína kdyby neměla tu možnost okopírovat všecho co se hýbe i nehýbe.?

J. Vintr 6.12.2018 20:08

Re: ??

Kdyby GB konečně odešla z toho psychopatického spolku, který je úhlavním nepřítelem Evropanů, byl by to dobrý signál pro ostatní státy, aby jej následovaly.

J. Vintr 6.12.2018 20:00

Re: Kdo koho dostal?

Vy komiku, to myslíte, že Amerika je závislá na vývozu ropy a plynu do Číny?

T. Pansky 6.12.2018 18:03

Re: Proc se proti Trumpovi zveda takovy odpor? ... Zrcadlo.

Dobry den pani Tano: Cina predstihla Ameriku v GDP uz za Baraka Obamy asi tak pred osmi roky. Ono se o tom moc nemluvi, neni to prijemne to poslouchat. Ozvete se mi: top0625top@live.com

T. Zajicova 6.12.2018 17:37

Re: Proc se proti Trumpovi zveda takovy odpor? ... Zrcadlo.

Eliminace hranic a kriminalizace nacionalismu zmnohonasobila Vami popsane lidske tendence, Tomasi. A autor se myli, Cina je ekonomicky mnohem silnejsi, nez Amerika a Evropa by rady verily.

B. Hamal 6.12.2018 15:29

Kdo koho dostal?

"Čínu nátlakem a hrozbou prohloubení obchodní války dostal k jednacímu stolu o otázkách, které Ameriku opravdu trápí."

Pokud naopak Čína nedohnala Trumpa k jednacímu stolu tím, že oidmítla dovážet ropu a plyn ze Spojených států.

D. Polanský 6.12.2018 14:09

Dotačníci

jsou úřední zloději.

R. Gramblička 6.12.2018 13:43

Re: ??

To je jednoduché. USA mají s Evropou zápornou obchodní bilanci a jedním z důvodů jsou citelně vyšší evropská cla na většinu zboží. Čili, nejen že se EU obohacuje na úkor USA, ale ještě jsou líní platit na obranu to, co mají

P. Jurecka 6.12.2018 12:33

??

Potom nerozumiem jeho politike voči EU a podpora vystúpenia GB z EU. Tam hádam zašiel priďaleko a minimálne to hovorí, že medzinárodnu politiku vníma trochu podivne.

V. Lunák 6.12.2018 12:03

Poněkud unáhlené.

Aby si mohl čtenář vytvořit informaci o tom, jak snížení daní působilo, je třeba se podívat na distribuci snížení daní napříč příjmovými skupinami. Takže spodních 20 % si v letošním roce polepší na příjmu o 0,4 %, zatímco horních 0,1 % si polepší o 2,7 %. Z toho jasně plyne, že dopad na spotřebu bude nízký. Ten nárůst spotřeby, který je možné pozorovat ve srovnání s minulým rokem plyne především z toho, že řada velkých zaměstnavatelů přidávala na mzdách, někde se rovněž zvýšily minimální mzdy. To první plyne z fáze hospodářského cyklu.

Dopad daňových škrtů na investice je nulový, podstatný nárůst investic v letošním roce jde na vrub nárůstu zásob, nikoliv investic do fixního kapitálu. Důvod je jasný. Firmy byly přesvědčivě ziskové již před daňovými škrty, pokud by chtěly více investovat, nic jim v tom nebránilo.

T. Kočí 6.12.2018 10:53

Jako vždy hezké

Když někdo umí změnit názor pod tíhou faktů.

F. Kusák 6.12.2018 10:13

Já bych na to hodnocení D. Trumpa raději, počkal

uvidíme za pár let. Jen bych chtěl poznamenat, že předešlý světový společenský vývoj byl do značné míry ovlivněn právě Spojenými státy a poslední vysoce destruktivní ekonomická krize byla způsobena americkými finančními domy. USA podporovaly globalizaci světa, ale tak trochu po "americku", než si všimly dopadu na vlastní společnost. Uvědomuji si, že to zní trochu marxisticky, ale podotýkám, že věci nejsou černobílé a žádnou dějinnou nutnost v tom nevidím. Spíše v tom hraje, a tady sdílím názor pana Janýšky, spontánnost tohoto procesu tak, jak ji popisuje právě F. A. Hayek ve své teorii. Ale tyto úvahy přenechám moudřejším a vzdělanějším.

P. Lenc 6.12.2018 10:11

Ano,

dík za "zlouše" Trumpa.

P. Lenc 6.12.2018 10:10

Re: Proc se proti Trumpovi zveda takovy odpor? ... Zrcadlo.

A dotace jsou co pane Vlachu.

K. Janyška 6.12.2018 8:55

Trumpovo jednání vyhovuje kompozitivní teorii.

Nezdá se mi však, že by ji znal. Je to jen tím, že preferuje roli národních států a jejich funkce správce zemského povrchu. To úplně stačí... Dzp.

J. Gutvirth 6.12.2018 8:51

Trump

zatím čelí také občanské válce jinými prostředky. Včera jsem se dozvěděl, že jeho bývalý souputník čelil alternativě 60 let vězení nebo 5 let ale něco na T. musí říct. Jak podobné procesům 50tých let!

V. Vlach 6.12.2018 7:35

Re: Proc se proti Trumpovi zveda takovy odpor? ... Zrcadlo.

Vynatahujete ruku po cizích penězích? Že se nestydíte...

R. Tichý 6.12.2018 7:23

Souhlas.

J. Fridrich 6.12.2018 6:28

Jednoznačný souhlas pane Smrčka. Trump dává do pořádku

Jednoznačný souhlas pane Smrčka. Trump dává do pořádku ekonomiku Ameriky i Světa a také mezinárodní politiku, tedy vztahy k agresívnímu Rusku, Číně, ale i k spojenecké Evropě.. Snad ustojí ty útoky ze všech stran..

R. Langer 6.12.2018 6:07

Re: Blabla

Nezapomněl jste si vzít léky?

D. Nowodny 6.12.2018 4:02

Blabla

Svice na konci tunelu ! Pozor na vitr !

T. Pansky 6.12.2018 2:23

Proc se proti Trumpovi zveda takovy odpor? ... Zrcadlo.

On pred nas ten pacholek postavil zrcadlo, abychom se videli. Jenze nam se nelibi se divat sami na sebe: jsme lini, nechceme slyset pravdu, natahujeme ruce po cizich penezich.