1.11.2020 | Svátek má Felix


Diskuse k článku

USA: Donald není Ronald

Donald Trump na začátku roku ustál pokus o sesazení (impeachment) – pamatuje si na to ještě někdo? Vypadá to jako z minulého století. Díky výkonné, prosperující ekonomice i nízké nezaměstnanosti byl na nejlepší cestě ke znovuzvolení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sedláček 1.7.2020 16:42

Donald není Ronald, proti tomu nelze říct ani popel, snad jen to, že každý z nich řešil resp. řeší jiné problémy za úplně jiných okolností, ale to snad p. ředitel ví, takže zůstaneme u toho, že Donald není Ronald

M. Hoblík 1.7.2020 11:57

Jejda, jejda, ti američani si neumí bez nás poradit?

P. Pavel 1.7.2020 15:24

To, že si dokáže poradit USA, ještě neznamená, že si dokáže poradir trump.

S. Kalužík 1.7.2020 11:18

Nějak málo se píše o poměru sil v USA - z toho dovozuji, že je na tom Donald dobře a to je dobře!

K. Křivan 1.7.2020 11:01

Americký národ potřebuje vyčistit od rabujícího póvlu, od de ment ních demonstrantů, od Hitlery Clingon, prostě od levičáků.

T. Hraj 1.7.2020 13:05

Upřímně, jste většinou dost radikální (pro mne až za hranu), pane Křivane, ale "Hitlery Clingon" je dokonalé;-D;-D;-D. Jestli je to z vaší dílny tak gratuluji. Jak je vidět, nejen čeština je hravá.

M. Valenta 1.7.2020 10:35

Bohužel je to tak. Sázka na rozštěpený národ, psaní přihlouplých tweetů, blamáže v zahraniční politice, podceňování čínského viru ( a já v žádném případě nejsem pro přehnanou reakci, jak to provedla většina zemí včetně Česka) a přilévání oleje do ohně ve věci zabití feťáka Floyda, může jen stěží Trumpovi v této diametrálně odlišné hospodářské situaci v jeho druhém podzimním pokusu pomoci.

T. Hraj 1.7.2020 13:13

Národ usilovně štěpil především Obama (pravda, že Trump se potom postavil za "deplorables"); tweety má DT asi opravdu přihlouplé (nečtu je) ovšem co se skutků týče, tak Republikánskou agendu plní celkem závratným tempem; a blamáže v zahraniční politice? To jistě žertujete.

Ale co myslíte tím "přilévání oleje do ohně ve věci zabití feťáka Floyda"? Na mnohých místech USA je dnes vymahatelnost zákona na O, tj. právní stát neexistuje!!! Nevím co přesně by měl DT lít a kam, ale měl by to začít lít co nejdřív a v hektolitrech.

M. Valenta 1.7.2020 14:11

Blamáže - zcela nezvládnutá politika vůči Rusku a o příteli Kimovi a jak to skončilo jste jistě slyšel a k tomu přilévání oleje. Zodpovědný státník by se snažil obě strany uklidnit.

A ekonomika. Trump ji zdědil podobně jako Babiš v dobrém stavu a snažil se ji až do epidemie i zlepšovat, což je v amerických podmínkách celkem jednoduché. A budiž mu to přičteno k dobru, což se o Babišovi opravdu říci nedá.

P. Krasny 1.7.2020 14:47

Ekonomika kterou podedil po Husajnovi byla absolutne v riti. Vsak si z Trumpa Husajn delal pred volbami legraci: Jak dokazes zlepsit ekonomiku, mas kouzelnou hulku? Taky Husajn tvrdil, ze 2% rust GDP je new normal, pitomec.

T. Hraj 1.7.2020 14:50

S Kimem se setkal. Řekl bych, že to samo o sobě je určitý úspěch (minimálně něco zkusil). KLDR je nadále jaderná a nebezpečná. To je neúspěch, ale tím se DT neliší od 11 předchozích US presidntů (těžko to nazvat blamáž).

K nepokojům: zodpovědný president by se snažil především nastolit právo a pořádek a teprve následně klidnit strany (která je ta druhá neklidná?).

Jeho ekonomické kroky byly ideologicky protiřečící těm Obamovým. Těžko tedy hovořit o zlepšování zděděného. Jestli je tak jednoduché dosáhnout kromě růstu i například rekordní zaměstnanosti a to zejména černochů a hispánců (historicky nejlepší čísla vůbec!), proč to neudělalo několik předešlých prezidentů?

S Babišem bohužel opravdu srovnávat nelze. U Babiše ještě doufám, že se bude alespoň stavět proti nejzhoubnějším nesmyslům EU (migrační kvóty, covidových 750 G€ nového dluhu). To by nebylo málo. Asi ale doufám marně.

J. Ptáček 1.7.2020 10:15

Demokratický stát levicový i pravicový musí mít ústavně zakotveno spoustu mechanismů. Jeden z podstatných je pravidelná výměna nejvyšších, byť schopných a proto úspěšných. V USA, Rusku, Číně u nás, v Africe. Že se Donald spíše nepovedl, než povedl, je americká smůla, ale je šance stav napravit. To je na USA, při vší často oprávněné kritice, velké plus. Naproti tomu třeba v Rusku nebo v Číně je proces opačný. Úspěchy nebo neúspěchy délku vlády panovníka neovlivní, spíš prodlouží. Diktátorští císaři, caři, králi. Britská královna nevládne, stejně jako řada králů. Ti jsou na známkách nebo bankovkách. Místo toho Putin (Vladimír I. ?) bojuje s plným nasazením o další a další roky v čele. Totéž Čína. Přesně to je ta hrůza, i kdyby byli dokonalí. Doufejme, že nás to mine, možná i Maďary, pánbůh ví!

A. Pakosta 1.7.2020 10:09

Jedna malá historická připomínka: Císař Nero mohl sotva při požáru Říma "fidlat na housle". Jednak na ně neuměl hrát, a pak, housle tehdy neexistovaly, byly vytvořeny teprve v průběhu patnáctého či šestnáctého století.

I. Spálený 1.7.2020 18:40

Navíc byl Nero prokazatelně na letním sídle mimo Řím. Vedle náhody byli hlavní podezřelí křesťané, o zapálení Říma jako "doupěte hříchu" se totiž běžně mluvilo na kázáních. Ať to bylo jakkoliv, hodně jich tehdy Římané popravili. Zkazky o Neronovi pak byly určitý druh pomsty pomluvou.

S. Ševeček 1.7.2020 9:48

Babraka Osamu, simply. Jo?

J. Vágner 1.7.2020 9:23

Donald opravdu není Ronald. Proč, ale Donald je? Protože systém, který ještě v 80tych produkoval Ronaldy, dnes nabízí Joea.

T. Hraj 1.7.2020 8:49

Ale houby!

Impeachment byla ještě větší fraška než Russian collusion delusion, Boltnovu knihu většina lidí číst nebude a uraženou redaktorskou dvojici neznám, ale nemyslím si, že je tato kauza nějaký game changer.

DT opravdu není principiálním myslitelem jako byl RR. Nicméně po cca 1,5 roce v úřadu prosadil 2/3(!) z 233 bodů ze seznamu Heritage Foundation (tj. v podstatě Republikánského programu). Za stejné období RR prosadil 49%.

V zahraniční politice má úspěchy i neúspěchy, ale cíl je zřetelný: navrátit po zhoubném Obamově období Americe váhu a respekt (Írán, Hamás, Hizballáh, ale i např. Mexiko ho už mají)

Hlavní hrozbou pro Trumpovo znovuzvolení už nejsou standardní témata jako ekonomika, nezaměstnanost, Čína, atd. Je jím jeho ne/činnost v proti levicové anarchistické vlně (nejen té pouliční). Tvrdý postup, který od něj jeho příznivci očekávají, je pro něj ošemetný mimo jiné vzhledem k naprosto skandálnímu postoji (zpochybnění nejvyššího velení), který zaujalo několik emeritních generálů.

J. Pokoutný 1.7.2020 12:32

Dodal bych, že před Trumpovým vítězstvím ve volbách jsem měl poněkud potíže poznat Demokraty od Republikánů - když to chodí stejně a kváká stejně... Teď už se to přece jen trochu polepšilo, ale to co prováděli, když ještě měli většinu v obou komorách, to byla stupidita.

T. Hraj 1.7.2020 13:00

Republikány moc neznám, jistě jsou mezi nimi mnozí kariéristi (ačkoli takový J. Jordan, M. Gaetz nebo obzvlášť Troy Goudy jsou velmi sympatičtí a v dobrém slova smyslu schopní). Ale Demokrati dnes "září" takovými jmény, jako N.Pelosi, J.Nadler, A.Schiff, C. Schumer, J. Biden... a to jsou ještě ti rádoby umírnění. Pak je tam socialista B. Sanders a pokračuje to k The Squad včele s AOC a Omar.

Ano, Republikáni se posunuli doleva, ale Demokrati se posunuli socialistické hnědé (a odstín den ode dne tmavne) .

P. Krasny 1.7.2020 14:49

Jeste Ted Cruz a Dan Crenshaw

V. Církva 1.7.2020 8:26

3 pdstavec před koncem skvělý Do kamene tesat. Otroky chytali injiní černoši a Muslimové se tím skvěle živili. Otroctví ale zakázal vyspělý (tehdy) Západns bílým mužem v čele.

Poslední odstavce nechápou dnešní svět. Doporučuji článek o Molochu od Kelichbara. Kdo dnes není mainstream teda levicový liberál co mu nevadí sochy Marxe, BLM, gendrismus, feminismus, ilegální přistěhovalci, Islám, tomu dělají "krvavou uličku" v západní tisku, na FB, opoziční politici a často spolustraníci. K Reaganovi činTchatcherové se chovali zle jen umělci. Nylo dost novinářů podnikatelů i aktivistů co je podporovali.

Dnes je konzervativní názor tvrdě ostrakizován. Proto seriozní člověk toto neustojí. Nezbývá než "použít" Trumpy, LePenové, Zemany, kteří nejsou ideální, mají hodně špatných názorů (Zemanova Čína, Trumpův chaotismus a exhibicionismus, špatný přehled o světě). Proto má smysl je volit. Solidní čistí nepokrytečtí lidé dávno v politice nejsou a nepůjdou tam. Nezbývá než volitbalespoň ty politicky nekorektní co občas vrtnounproti progresivismu či neomarxismu. Potomci Churchila nedokážou v dnešním světě fungovat, Raegan by to asi nevzal a Roosewelt by byl sluníčkář. Díky alespoň za Trumpa (z Clontonové mám kopřivku) či Zemana (Drahoš by nám tu zavedl podpantofláčový prohresivistický svět)

L. Severa 1.7.2020 9:49

Máte asi pravdu. Dnes mávat humanismem se moc nevyplácí.

M. Krátký 1.7.2020 10:11

Už to vidím jasně v barvách jak by se dnešní vojáci ( Američani a Britové a částečně i ostatní Spojenci ) vrhali do moře na plážích v Normandii a šli tvrdě do nebezpečného boje pod vedení zrovna Winstona Churchilla a dalších politiků - kde že ty loňské sněhy jsou - to by bylo kvikotu všech sluníčkářů a levičáků vůbec !!!!!!

I. Pávek 1.7.2020 7:41

Je to takové podivné. Může rozhodnout poslat dron k odstanění teroristů na opačné straně planety. Má po ruce atomový kufřík. A nemůže poslat baterii dělostřelectva k potlačení anarchie, ničení, rabování a vraždění pokojných obyvatel, ničení kulturních památek ve vlastní zemi? Nemůže z nějakých přežilých zákonů nebo nemá odvahu. Kdo to ví, odpoví.

J. Ganaur 1.7.2020 9:25

Pávekov by to vyřešil po bolševicku!Většinu postřílet a zbytek do koncentráku (gulagu, aby bolšáni rozuměli).

I. Pávek 1.7.2020 9:58

Pár gaunerů pro výstrahu aby bylo jasné kde jsou mantinely. Tomu snad porozumíš i ty Gaunere.

J. Fridrich 1.7.2020 7:26

Pan Joch napsal nadpis - " USA: Donald není Ronald " - a má pravdu. Ale Trump staví Ameriku na nohy po slabém Obamovi podobně, jak Reagan po Carterovi.. Každý trochu jinak, ale oba dávali do POŘÁDKU svou zemi, ale i celý Svět - to ale není snadné, to snad víme...

J. Pankovic 1.7.2020 7:02

Pokud budeme vycházet z předpokladu, že se svět úplně zbláznil, pak je pan Donald Trump tím správným člověkem na správném místě, nebo snad víte o někom lepším?? :-)

L. Písařík 1.7.2020 5:46

Pamatuji dobu, kdy komunistické noviny poučily čtenáře, že jedni mají ve znaku slona, druzí osla, ale vyjde to nastejno. Samozřejmě, byli to pořád hnusní kapitálisti co ohrožovali tábor pokroku a míru. A vidíte, kam to za ta léta dotáhli. Kdo? No přece émeričtí komunisti.

R. Langer 1.7.2020 9:55

Tak tak, i Rusku by se od nich mohli bolševici učit. Ale tam už je holt znají. I u nás. Tak jim tady snad pšenka nepokvete... ;-)