16.11.2019 | Svátek má OtmarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Demokracie? Diktatura!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 15.7.2012 12:11, přehled diskusí

Okecat se to opravdu nedá:
Autor: B. Rybák Datum: 15.7.2012 12:11

Nelze okecat fakt, že možnost rozhodování o tom, jestli se nechám, či nenechám pojistit je součástí lidské svobody. Přesto, že ústavní soud povinné pojištění jako neústavní krok zamítnul a připustil pouze možnost zavedení zdravotní daně, Obama dále lživě mluví o pojištění. Povinnost pojišťoven pojistit proti nemoci toho, kdo už je nemocný nebo si budoucí nemoc nechá přečíst ve své DNA se nebezpečně podobá (Clintonem) zavedené povinnosti bank poskytovat úvěr bez ohledu na majetkové poměry žadatele. U bank to způsobilo bankovní krizi a lze těžko najít důvody, proč by obdobný populismus pojišťovací nevyvolal krizi pojišťoven. Do nynějška byla zdravotní péče v USA nejkvalitnější. To se rychle změní.

P.S. On snad někdo chudým američanům zakazoval se pojistit. A pokud na to neměli, jak teď budou žít?

Nedivte se názorům pana Obereignera:
Autor: A. Kofroň Datum: 13.7.2012 20:38

on se totiž usadil v Oregonu, a tam s těmito názory není sám.  Nakonec je to stát, odkud byl John Reed, autor Deseti dnů, které otřásly světem, jediný Američan pohřbený u kremelské zdi.

Myslím, že to tam mají z vody. Z té spousty oregonského deště jim nejspíše kape na karbid.

A abych nemluvil jenom o osobě pana Obereignera, Obamacare je kulišácká metoda jak přenést  finanční zodpovědnost za zdraví občanů ze států (které hradily lékařskou péči všech nepojištěných) na  pojišťovny, kterým budou muset všichni ze zákona platit zdravotní pojistné, podobně jako je to v Česku, kde se s pacientem bez kartičky pojišťovny žádný lékař ani nemocnice nebaví a jednoduše nemocného neošetří, ač je dle platného zákona lékařská péče "zdarma".

Re: Nedivte se názorům pana Obereignera:
Autor: L. Rosicky Datum: 13.7.2012 22:54

Přirovnání k ČR není pravda. Moji manželku v Praze vyšetřili a ǒšetřili - pak se stavila u pokladny a zaplatila (mimochodem směšně malou částku).

jasny:
Autor: J. Cervenka Datum: 13.7.2012 15:19

claenk je naprosto jasnej, logickej a autor se na vec dive bez paranoidnich komplexu viz Ulc. Nebude v US socialisticka medicina ale medicina organizovana privatnima pojistovnama a vedou (t.zv. evidence based medicine)- jak stoji v novem zakone. Nebude to cesta k ubohe socialisticke medicine Evropy - ale pokracovani ve stavu kdy americka medicina je nesrovnatelne nejlepsi kvality na svete sirem. Doporucuju vic cist.

Re: jasny:
Autor: P. Krasny Datum: 13.7.2012 23:17

ROFLMAO! Vy tomu skutecne verite :)

Reforma zdravotnictvi:
Autor: P. Krasny Datum: 13.7.2012 13:05

je potrebna, ale to co husajn procpal jak sisku huse je skutecne paskvil.

Ale tady pan autor husajna volil a tak ho ted musi obhajovat..

Obama voters are like christmas lights.  They all hang together. Half of them bastards don''t work, and the ones that do, aren''t that bright.

Asi jde o to, jak se stavíte k chudobě:
Autor: J. Vydra Datum: 13.7.2012 12:07

když jste člen vrstev, které už mají určitou pozici v životě a mají peníze, tak budete radši argumentovat, že se ti chudí mají víc snažit, aby chudí nebyli, a že navíc mají svobodnou volbu, jestli se pojistí nebo si koupí jídlo (protože na oboje nemají). A budete věřit, že všichni mají šanci si vydělat víc peněz.

Když jste členem vrstvy bez peněz, anebo myslíte trochu víc na druhé než jen na sebe, tak začnete argumentovat víc o solidaritě atd. jako demokrati.

Re: Asi jde o to, jak se stavíte k chudobě:
Autor: V. Němec Datum: 13.7.2012 12:21

Pokud mají jen volbu "jestli se pojistí nebo si koupí jídlo (protože na oboje nemají)", tak je vlastně povinné pojištění odsuzuje ke smrti hladem, není-liž pravda.

Nebo to je trochu jinak? Předtím i potom za ně léčení zaplatí stát.

Trochu jinak:
Autor: L. Rosicky Datum: 13.7.2012 10:31

Byť s autorem nesouhlasím, jeho argumentace se nevymyká běžnému myšlení demokratů (tedy členů nebo příznivců té politické strany).

Komentátorovi z Britské Kolumbie sděluji, že v Ontario se čekací doba na specializované lékaře (ba i rodinné) neustále prodlužuje. Znám několik lidí, kteří to řeší tak, že si zaplatí vyšetření nebo zákrok v USA.

Nemoc:
Autor: I. Kudrnová Datum: 13.7.2012 8:50

Pane Obereignere   vy jste  měl   problémy s Vaší ženou s jejím pojištěním  a  nemocí ,  kterou měla již v Československu, když jste utekli do USA?   Možná,,je to jenom shoda jmen. Ono všechno něco stojí i svoboda.

trocha počtů:
Autor: V. Němec Datum: 13.7.2012 8:31

"..když takový nepojištěný onemocní nějakou těžkou chorobou, jejíž léčba přesáhne jeho platební možnosti? Samozřejmě, že se nejdříve vyčerpají všechny dostupné zdroje, padne veškerý majetek, pokud nějaký má, a co potom? Potom na tohoto nezodpovědného človíčka platí všichni, kteří na takovou možnost pamatují a poctivě pojištění a daně platí..."

Jaký rozdíl bude v tom, že takový - nemajetný- člověk bude pojištěný? Tu pojistku zaplatí stát a drahé léčení takú -> takže přesně jak píšete "platí všichni, kteří na takovou možnost pamatují a poctivě pojištění a daně platí..."

Vidíte nějaký rozdíl? Kromě částky, kterou si ukrojí pojišťovny?

Re: trocha počtů:
Autor: P. Moravčík Datum: 13.7.2012 10:14

Môžem s tým len súhlasiť. Nakoniec, v pôvodnom článku je zmienka o ľudˇoch, ktorí nechcú alebo nemôžu platiť poistné - tak, čo sa s tým zmení? Zase to zaplatia len tí, ktorí odvádzajú dane a platia do systému.

Pán Obereigner asi patrí k tomu typu ľudí, ktorí nič nepochopili a nič sa nenaučili. Naozaj neviem, prečo si za svoj nový domov vybral USA. Nestačil mu Husák, to musel čakať na Obamu?

Jsem tedy myšlením primitiv:
Autor: P. Krešňák Datum: 13.7.2012 7:26

Jen malá poznámka pro pana Obereignera, myslím si úplný opak než Vy pane, přesto bych si nedovolil Vás nazvat primitivem. Pokud to ale bude dále za velkou louží takto pokračovat tak dopadnou jako my v Evropě. Prosím mých 61% příjmů (jsem zaměstnancem) končí ve státním rozpočtu a podobných zdravotních a důchodových účtech povinných. Jestli považujete za svobodu tu skutečnost, že o tom co více jak s padesáti procenty mých příjmů nakládá někdo jiný (stát) tak je naopak Vaše optika nazírání na svodobu pokřivena.

Krešňák Petr

Re: Jsem tedy myšlením primitiv:
Autor: P. Lenc Datum: 13.7.2012 8:35

Mohu se jen připojit.

jak se jeden z devítky úctyhodných soudců Nejvyššího soudu, pan Scalia, zesměšnil výrokem, že v Kongresu schválené reformy zdravotnictví v praxi znamenají, že vláda může nutit občany kupovat brokolici, protože je zdravá.:
Autor: B. Volarik Datum: 13.7.2012 6:49

Soudce Scallia se nezesměšnil. Bohužel se silně ztrapnit Vrchní Soudce Roberts, když zákon přepsal ve smyslu, že pokuta není pokuta ale daň, zatímco daň není daň ale pokuta. ten člověk snad místo práva studoval "newspeak".

Pane Obereihner, Vy snad nebydlíte v Americe, že ne? Pokud ano, tak se nevyznáte v zeměpise. Severní Korea je krapet jinde.Tam jste chtěl původně, ne?

Je evidentní že někdo, kdo má ve svém jménu:
Autor: H. Grúbr Datum: 13.7.2012 5:05

Hussein, má rovněž sklony potopit USA, a to tak, že jak někdo poznamenal, je(tedy USA) připraví o konkurenční výhodu. Tou je nepochybně svoboda zvolit si jestli na něco mám, nebo nemám a podle toho upravit svoje výdaje. Jak v USA dopadl pokus toto narušit víme, celá akce vyvrcholila celosvětovou krizí v r. 2008. Jak to celé skončí? Dost špatně. Ono se totiž přijde na to, hafo lidí v USA nemá peníze, ani zájem si ono pojištění uzavřít, takže se vymyslí a odhlasuje další z populistických zákonů ukládající povinnost zdravotnímu systému USA platit to pojištění za ty, kteří by na to snad neměli, což se projeví nárůstem daní u těch, kteří na to "mají". U nás jsou to mimo jiné, jisté skupiny lidí (cca 10% populace - víme koho myslím, ale mluvit, nebo psát o nich se nesmí, byl by to rásyzmus). V USA tvoří tyto, nebo jim podobné vrstvy bezmála 50% populace, takže bude velmi výrazně znát kdo na koho doplácí. Vše vyústí v dost nechutnou genocidní válku, ve které budou mít navrch technicky vyspělé a majetné vrstvy společnosti ovládající vojensko - průmyslový komplex USA. Padnou miliony občanů, v USA se obnoví rasová segregace, USA se stáhnou do izolace a tady se opět rozlezou němci, nebo rusáci.

demoktatura?:
Autor: L. Hrncir Datum: 13.7.2012 4:55

souhlasim s autorem....... amen

Obamacare:
Autor: J. Sinnreich Datum: 13.7.2012 1:47

Vzosne nazyvana "Afordable Care Act" je vpodstate krok k socialistickemu zdravotnictvi. Jak toto funguje, zrejme autor clanku zapomnel. Pokud lide chteji cekat na vysetreni u odborneho lekare v prumeru 19 tydnu jako na pr. v Kanade, nebo platit bokem za operaci jako v Cesku, tak budou urcite s timto demokraty protlacenym diktatem souhlasit.

nesouhlas:
Autor: L. Hrncir Datum: 13.7.2012 5:08

nevim kde berete tyhle informace, jestli zijete v Kanade, tak nejspis v Alberte. Ja jsem v BC a nastesti jsem toho zatim moc od zdravotniku nepreboval, ale to malo co jsme potreboval bylo bez delsiho cekani. Prumer tak 5 dni.

NY Post je konservativni. Ale trochu bulvar:
Autor: P. Sulc Datum: 13.7.2012 1:25