8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O.K. 14.3.2006 13:37

Díky, ptakopysku,

Ty má přání plníš ještě dřív než je vyslovím :-))) Teď ještě toho šakala, prosím Tě.
O.K. 14.3.2006 13:33

Ptakopysku?

Šakal už mi zase ubližuje. Pojď mu dát jednu ploutví po hubě!
kocour 14.3.2006 13:33

Re: Re: A ještě, Mablungu:

Jenže já nevidím jediný důvod, proč bych měl pro blaho 4% lidí riskovat hodnoty, na kterých celá tahle společnost stojí.
ptakopysk 14.3.2006 13:32

Nenechte cloumat zlost...

nenech cloumat zlost svým majestátem, drahá O.K. Pan Saša je normální lama, protože ač nikdy nikoho nezabil, neznásilnil, nejspíše nic neukradl ani nezpronevěřil - nemá tudíž zkušenosti, přitom pracuje jako právník a zde na NP krofe do všech těchto témat. Ale je velice chválihodné, že mezi osobami opačného pohlaví šíříš ideu o tom, že je třeba nových dětí pro další rozvoj společnosti a že s vybranými jedinci tuto aktivitu trénuješ :o)
Mablung 14.3.2006 13:31

Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

S výchovou a plozením dětí je problém. Pokud by byla skutečně svobodná společnost, bylo by úplně jedno zda dítě bude spát s tím či oním. Není, tudíž musíme vycházet z reality.
V současné době je pro dítě mnohem lepší heterosexualita, tudíž i bisexuálové (asi tvoje psychická homosexuality) by se měli orientovat hetero. Tudíž je v zájmu dítěte aby bylo vychováváno homosexuálním párem a homosexuálním párům by nemělo být osvojení dovoleno.
So se týče vlastních dětí, tady mi schází informace. Homosexualita je vrozená a přenáší se po mateřské linii. Tím se řeší otázka, proč se rodí další homosexuálnové. Ale skutečně nevím, zda se homosexualita přenáší po otcovské linii. Předpokládám že na to nebude dostatek dat. Nicméně, tento problém se řeší naštěstí více méně sám. Většina homo párů mít dítě nebude a těm několika vyjímkách to nelze zakázat ...
šakal 14.3.2006 13:28

Vám těžko,...

...někdo co vysvětlí. A "laskavě" by se do toho nikdo duševně normální ani nepouštěl
zcr 14.3.2006 13:26

Re: Re: Ale Stredocecu naivni -

takze Vy jinými slovy tvrdite, ze civilisace krestanska mohla vyhubit civilisace mene rozvinute kulturne, moralne a vzdelanostne. Jste uzasny - evidentne ne amater jako ja. Slysel jste nekdy o tamni astronomii? No jo, a pismo...to meli tak jednoduche, ze uz je davno rozlustene...
mant 14.3.2006 13:23

Re: Re: A ještě, Mablungu:

Ale božíčku, kolikrát ještě... homosexualita není normální, homosexualita je přirozená. A to je sakra rozdíl.
zcr 14.3.2006 13:22

Re: Re: Ale Stredocecu naivni -

Ano, třeba tu.
mant 14.3.2006 13:21

Re: A zase jednou dvojí metr

To, že na obrázku nebo v příkladu v učebnici holčička pomáhá mamince s vařením a chlapeček s tatínkem pouští draka, není jen stereotyp - ono je to normální, prostě scéna z běžného života. Jedno jak druhé. Stejně jako to, když se chlapeček s tatínkem vrtají v autě nebo si maminka s holčičkou plácají těžkou chemii na vlasy; to už nejsou učebnice, to jsou televizní reklamy, tedy ještě rozšířenější "propaganda". Mám za to, že při tom poprasku kolem učebnic si většina lidí ťukala na čelo právě ohledně toho, že někdo považuje zobrazení běžného života za propagandu. Zdůrazňuji běžného života, tedy většinového, ne stoprocentně platného. Nelze snad taky označit za propagandu tvrzení, že v noci svítí měsíček - a to taky neplatí vždycky, a jsou toho plné večerníčky a knížky pro děti. Ale hlavně - ty napadané stereotypy v učebnicích NEJSOU propagandou, ale právě stereotypy, použitými v úplně jiné souvislosti. Nebo je snad jejich jediným účelem propagovat jako normální, že tatínek to a maminka ono? Je příklad sčítání pro první třídu na principu "dvě jablíčka a tři jablíčka" propagandou konzumace malvic zaměřenou ke škodě pěstitelů broskvoní a dovozců pomerančů? Zato ony scénky se dvěma maminkami nebo dvěma tatínky nemají žádný jiný účel, než natlouct do dětí, že tohle je normální. Je pro to jiný výraz než propaganda? (Ehm...jiný slušný výraz?) Je to něco jiného než záměrné ovlivňování? S cílem nalít do dětí jednu pravdu, tu jedině správnou, dřív, než se "nakazí" jinou, tou kolem sebe? Asi v tom účelu bude problém. A když si představím dítě, které se doma ptá, proč má jen jednu maminku...fujtajxl vespolek.
Mablung 14.3.2006 13:18

Re: A ještě, Mablungu:

Ukažte mi normálního člověka a já Vám ukážu nenormálního člověka, protože normalita není normální ;-)
Souhlasím s Vámi, že by si měli dělat co chtějí. Problém je v tom, že na ně většina lidí (nerad to přiznávám, ale já také) kouká zkrz prsty jako na něco nenormáního. Máme to v sobě, byli jsme takto vychováni a těžko to změníme.
Tento postoj je předáván z generaci na generaci a je Vám asi jasné, že když na někoho kouká celé okolí jako na úchyla, bude s tím chtít něco udělat. Vyýchova k tomu,  že homosexualita je normální je šancí pro tyto lidi, aby se necítili vyvrheli. Samozřejmě, je potřeba se vyhnout extrémům. Ale jestliže příští generace budou brát homosexuály jako něco normáního, bude zhruba 4 % populace v budoucnosti mnohem šťastnějsí. Můžete si vzít i paralelu s černochy. Dříve byli považováni za zvířata. Postupně se pohled na ně změnil a teď už je hodně bělochů začíná brát jako rovnocené. Zdaleka ne všichni. Ale nebýt hnutí černochů, byli by i nadále bráni jako podřízená rasa. Černošská hnutí mají u sebe mnoho vyžírků a excesů, ale ...
kocour 14.3.2006 13:11

Re: Re: Protože nejdřív musím mít definici normality,

A taky už je hezkých pár desítek, ne-li stovek let ze 4% homosexuální. Ale to je jen takový vedlejší prostředek, máme samozřejmě i mnohem účinnější prostředky.
kocour 14.3.2006 13:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Ne všichni vždy zachováme chladnou hlavu. Protože sám jsem občas startovací, zrovna za tohle bych Parkera nekritizoval. Někdo by mi pak mohl doporučit, abych "si nejdříve zametl před vlastním prahem".
(U nás byly zaznamenáníhodné spíš výroky učitelek ruštiny a občanské nauky, ale zrovna teď se mi žádný nevybavuje. Snad jen "vy v mých hodinách pouze obtěžujete židli, na které sedíte, jiný význam vaše přítomnost na mých hodinách nemá".)
kocour 14.3.2006 13:02

Re: Re: Vy děti nemáte, a proto o jejich výchově nic nevíte

Aha, já jsem idiot. To mám z toho, že neprovádím automatické lustrace.
Mablung 14.3.2006 13:02

Re: Re: Abych se přiznal,

Když se někdo zastává homosexuálů, je homosexuál. Zkratkovité myšlení vedoucí k žádoucímu, leč často mylnému výsledku.
Asi jsem se vyjádřil také příliš zkratkovitě. Většina lidí nejsou bisexuálové, ale bez vlivu výchovy a současné kultury by byli schopni a ochotni se chovat jako bisexuálové. Uvedu Vám příklad. V přírodě máte zvířata, u nichž jeden samec zabere stádo a mladí samci mají smůlu. Mezi nimi je zcela běžné homosexuální chování. Jakmile zesílí a mají možnost si vytvořit vlastní harém, zachovají se podle svého přirozeného pohlavního pudu.
p.s. Mě osobně homosexuálové nezajímají. To, co mě zajímá, je svoboda. Bez předsudků, bez zbytečných omezení. Nic více, nic méně. Ať bude téma o restrikcích či nesvobodě, většinou mě najdete na straně požadující zrušení omezení.
kocour 14.3.2006 13:01

Re: Vy děti nemáte, a proto o jejich výchově nic nevíte

Aha, už chápu (tedy doufám): Vy jste mne pochopil tak, že chci dát homosexuálům právo vychovávat děti a že jim do toho nemá nikdo co kecat. Nic tak. Já říkám, že homosexuálové nemají mít žádné právo děti adoptovat. Nakreslím-li kruh a dovnitř napíšu "tady je homosexuálovo, státe, čumák pryč", a vně kruhu napíšu "tady je veřejné, homosexuále, poslouchat stát", tak výchova dětí je samozřejmě vně toho kruhu.
Nebo jsem to zase pochopil špatně a Saša se stal zastáncem registrovaného partnerství a adopce dětí homosexuály?
Vanamond 14.3.2006 12:59

Re: Re: Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Zníš jako náš gymnaziální učitel tělocviku a biologie prof. Pavlík: "Jelínéék, dráždíš hada bosou nohou!" Pro partu pubescentů byl tohle výrok hodný tesání do kamene.
 
Parker měl jednoduše zachovat chladnou hlavu (jako heterosexuálovi mu to nemělo činit problémy) a jít s tím k soudu (a možná by bylo stačilo, kdyby jim tam tím dostatečně pohrozil).
O.K. 14.3.2006 12:48

Pouze odstraňuji diskriminaci

Už poněkolikáté mi pan Saša laskavě vysvětlil, že když nejsem vdaná a nemám děti, nemám se na Psu co plést do témat jako je rodina, manželství, rozvody, děti apod. Jelikož mi přijde nespravedlivé, že svou moudrou radou zásadně obšťastňuje pouze mě a nikoliv zde přítomné svobodné chasníky, snažím se to napravit a šířít světlo jeho vědění i mezi ty opominuté nešťastníky.
šakal 14.3.2006 12:32

...ono to asi bude od Saši jen překopírováno.

A když uvážím, že je to část jeho dřívější reakce na O. K., tak je to, myslím vyřízeno (7:- /)
šakal 14.3.2006 12:30

..."sprostých obrázků"... Znamenám si!

kocour 14.3.2006 12:19

Re: Vy děti nemáte, a proto o jejich výchově nic nevíte

Já se asi špatně vyjádřil či co ... co má společného to, co jste napsal Vy, s tím, co jsem napsal já?
kocour 14.3.2006 12:16

Re: Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

"V jedné z citlivých oblastí, kde se mohou názory značně rozcházet, proto massachusettský zákon o rodičovském právu na upozornění školám přikazuje "mít postupy, které v případě, že školní osnova zahrnuje část, primárně zahrnující lidskou sexuální výuku nebo záležitosti lidské sexuality, zaručí informovanost rodičů a dále jim umožní písemně požádat o uvolnění svého dítěte z takového vyučování, za což dítě nesmí být penalizováno..." Na základě tohoto zákona požádal Parker školku, aby jeho pětiletý syn byl vynechán z veškerých aktivit týkajících se výuky o homosexuálních typech rodin. Vedení školky ale nebylo ochotno vyhovět. Jak se až mnohem později ukázalo, též školský odbor státu MA zaujal k výkladu zákona a metodice výuky ten přístup, že " Co se týče činností a materiálů, určených k šíření tolerance a respektu k jednotlivcům, včetně rozpoznání rozdílů v sexuální orientaci, bez dalších instrukcí ohledně fyzických nebo sexuálních implikací, tyto pod výše uvedenou povinnost nespadají." Na praxi školky si standardní cestou stěžovalo několik jiných rodičů naprosto bezúspěšně. Někteří se přestěhovali. V dubnu Parker bezvýsledně vystoupil před školní radou. Na den poté byli Parkerovi pozváni do školky na schůzku. Zde zmateně několik hodin jednali - chvíli se zdálo, že zástupci školky by nějakou dohodě přijali, ale školní superintendant ji na dálku nečekaně zamítl. Parker se rozhodl k obstrukci ..."   Obdivuji parkera, že přistoupil toliko k obstrukci. Já bych to na jeho místě možná psychicky nevydržel a přistoupil bych k destrukci.   Aneb nedráždi hada bosou nohou.
Saša (tichou poštou) 14.3.2006 12:15

Vy děti nemáte, a proto o jejich výchově nic nevíte

Leda tak to, co jste si přečetl v knížkách, a to je zrovna tak hodnotné jako kdybyste tvrdil, že znáte chuť ananasu, který se Vám sice do rukou nikdy nedostal, ale četl jste o něm v pěti knihách přírodopisných a dvaceti knihách kuchařských.
Vanamond 14.3.2006 12:12

Re: Protože nejdřív musím mít definici normality,

No, člověk je přemnožený už hezkých pár desítek, ne-li stovek let.
Vanamond 14.3.2006 12:11

Re: Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Pan intendant provokoval tím, že měl péči o školní majetek?
kocour 14.3.2006 12:04

A ještě, Mablungu:

Ponechám stranou, jestli homosexualita je nebo není normální, protože je to úplně jedno. Tahle debata je na stejné úrovni, jestli je normální jíst olivy, houby a ryby, což např. já považuji čistě subjektivně za počínání nanejvýš nenormální.
 
Fakt je ten, že homosexuály prostě někteří lidé nemají rádi, a to je podstata všeho.
Někteří se domnívají, že lásku k homosexuálům jde nařídit či že ji lze dosáhnout výchovou či přesvědčováním. U mne takové vynucování si lásky hraničí se znásilněním. A nedívím se, že některé objekty takové "výchovy" reagují poněkud podrážděně. To je jeden extrém a homosexuálové na to mohou jen doplatit - právě proto, že jich vždy bude jen těch 5% a postupně si proti sobě takto postaví ostatních 95% lidu.
Druhý extrém je středověk - jsi nenormální, upálíme Tě (vyobcujeme, ocejchujeme, necháme umřít hlady ... dosaďte si, co je libo). To také není řešení.
Jediné řešení je nechat homosexuály, ať si dělají co chtějí a současně ať to nestrkají ostatním pod nos. A do toho strkání pod nos spadá i výchova dětí homosexuálními rodiči - to může mít na psychiku dětí stejný vliv, jako třeba pedofilie, a stejně jako tam je jedno, že to těm dětem nevadí.
Elvandar 14.3.2006 12:01

Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

Nemáš tak docela pravdu. Geneticky ne (mluvíme o 3% - 4% populace patologické změny hladiny hormonů plodu). Na druhou stranu právě společnou výchovou rozhodně ano (mluvíme o dalších 2-4% tzv. psychické homosexuality). Nenamítám nic proti společnénu soužití homosexuálních partnerů, ale konkrétně moje osoba má jisté výhrady ke společné výchově dětí (ať už vlastních z 1/2, nebo osvojených).
kocour 14.3.2006 11:55

Re: Re: Pakliže je homosexualita normální,

A já se tomu hysterikovi ani trochu nedivím ... já bych se pravděpodobně dopustil na panu intendantovi mnohem definitivnějšího trestného činu. Když někdo provokuje, nesmí se pak divit, že mu to někdo vrátí i s úroky. 
kocour 14.3.2006 11:53

Protože nejdřív musím mít definici normality,

abych mohl něco označit za normální či nenormální.
Vy tvrdíte, že homosexualita je normální, protože ji ti lidé mají v genech. Na to já vám říkám, že lidé mají v genech i jiné věci, a ty pak jsou nutně také normální ... ostatně, spousta nemocí je podmíněna geneticky, že ...
Dál. Normalitu si mohu definovat jako soulad s normou. Jenže pak je každá normálnost i nenormálnost nutně subjektivní, závisí na tom, kdo stanoví tu normu. Tak třeba doktoři vyškrtli homosexualitu ze seznamu nemocí ... kde mám záruku, že v další generaci lékaři nezmění své politické názory a zase ji tam nevrátí? Čili tato defiinice normality je sice moc pěkná, ale je na prd - může ji použít jakýkoli hlasatel jediné správné pravdy - prostě svu pravdu prohlásí za normu.
A pak si mohu normalitu definovat jako funkční = normální stav. Homosexualita je
a) buď proti přírodě, protože brání rozmnožování, přičemž rozmnožování a zachování druhu je podstata přírodního vývoje vůbec - druh, který se nemnoží, jako by už nebyl. A i když ti homosexuálové jednou dostanou právo vychovávat děti, neobejdou se bez heterosexuálů, kteří jim ty děti vyrobí a následně odloží. Heterosexuálové bez homosexuálů se naopak obejdou velmi dobře a právě v tom je podstata věci;
b) nebo je v souladu s přírodou, a pak je to specifický přírodní prostředek k redukci již tak silně přemnoženého biologického druhu.
Sch. glosátor 14.3.2006 11:41

No a co Ti brání...???