8.8.2020 | Svátek má Soběslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Manacartney 11.7.2020 17:44

Ruzovy scenar spociva v tom, ze tato pasaz je nedomyslena:

"A pokud Trump nevyhraje? Začnou odmítat novou federální moc jedinci. Opevní se (někteří obrazně, někteří doslova) ve svých domovech a na svůj pozemek nebo „pozemek“ nepustí žádného federála. A protože takových budou miliony, země upadne do chaosu. Některé základní funkce veřejných institucí budou paralyzovány, protože nerespektovány. A dál? Tam už se bojím dohlédnout."

Situacia napravo nie je az tak vyhrotena, aby taky scenar nastal. Zatial. :)

P. Han 5.7.2020 21:22

Celkem slušný komentář, týkající se i tohoto tématu, má Saša Vondra.

https://bit.ly/38uuMK6

M. Pivoda 5.7.2020 19:44

Nejdůležitější je nástup amerických technologických firem, které postupně vytlačí americké politiky z akce. To je právě ten růžový scénář pro USA.

P. Han 5.7.2020 20:08

Jasně. Politika sucks, technologie rulezz! A vytvoří z USA největší montovnu na světě.

J. Krynický 5.7.2020 21:55

Goolag, Facebook, Twitter ... vzpomněl jsem si hned na několik antiutopických sci-fi.

Pokud k tomu dojde, tak se začínám učit čínsky a ve volných chvílích opakuji ruštinu. Obojí bude podstatně snesitelnější místo pro život.

V. Podracký 5.7.2020 17:18

Autor velice dobře vystihl upadání státu. To je výsledek vývoje k odloučení od přesahujících hodnot, od rodiny, národa a státu. Na tom má zásluhu nejen levicově, ale i pravicově liberální kampaň. Zaměření jen na člověka jednotlivce je v principu liberální projekt. Neomarxisté jsou marxisté, kteří přijali západní svobodu a individualismus. Výsledkem bylo odumírání státu anarchistické pojetí světa. Musím poznamenat (nerad), že komunisté za to nemohou.

J. Huml 5.7.2020 17:26

Upadek statu je nazorne videt v soucasnem Rusku - zvolenim noveho cara Putina na dozivoti. Novinare/kritiky nejlepe postrilet.

S. Donát 5.7.2020 18:30

Ale tam jsme na to tak nějak zvyklí, ne? Kdo by to čekal v USA.

F. Žůrek 5.7.2020 17:39

Je to úpadek státu vlivem úpadku veškeré etiky.

P. Aron 5.7.2020 16:45

A mimochodem. Všiml si toho Vladimír Pikora v článku v Reflexu. ......Při pátrání po vzniku hnutí Black Lives Matter jsem narazil na tyto tři dámy. Jedna z nich (Alicia Garza, na obrázku úplně vlevo) osvětlila před pár lety ideologickou podstatu hnutí v rozhovoru pro CNN. Řekla mimo jiné, že jsou trénovaní marxisté, chtějí zrušit klasickou západní rodinu, atd.

A tady původní článek :

https://nypost.com/2020/06/25/blm-co-founder-describes-herself-as-trained-marxist/?fbclid=IwAR0tMU4CNGeiTN3KtnnMo9-TMLznsFuHqKUEnxK2raFW5Xk6Q0IC89eqvhw

P. Aron 5.7.2020 16:18

Mám jedno veliké přání. Že se někdo z vás, milí čtenáři, teď vzchopí a s užitím věrohodných argumentů napíše, že se úplně pletu a že nic takového nehrozí. Nic by mi neudělalo větší radost.

Pane Jakl, hrozně rád bych to udělal ale bohužel musím souhlasit.

J. Vlček 5.7.2020 12:34

Pane Jakle, ač se sebevíce snažím, vidět dění v západních státech v jiné, než v černé barvě, nemohu nesdílet váš pohled a vaše obavy o dění na západě, a zvláště pak v kolébce demokracie, za kterou byly USA vždy považovány.

Vaše hodnocení situace v USA se mi jeví jako naprosto racionální, a obavy o budoucnost v této, pro světové dění, důležité zemi, jsou z tohoto pohledu zcela namístě. !!!!!!

S. Donát 5.7.2020 9:50

Bůh ochraňuj Ameriku. A to jsem ateista.

K. Křivan 5.7.2020 10:35

Ameriku musí ochránit slušní ozbrojení občani.

S. Donát 5.7.2020 10:45

Pravda. Držím jim palce.

D. Hasek 5.7.2020 14:53

Ja drzim palce USA take,ale verim ze se z toho vseho co se tam deje se dostane Hlavne drzim palce CR ;-D Ta to bude potrebovat vice az se zacne o ni usilovat rusko;-D

S. Donát 5.7.2020 18:52

Jojo, ruské divize už stojí na hranicích. Do zbraně!

M. Hoblík 5.7.2020 9:16

USA může zachránit jedině vyhraná válka. Jenže už dávno nějak nemají na to, aby vyhrávali války...

K. Křivan 5.7.2020 10:15

Vyhrát občanskou válku, ve které občani vybijí levicovou drancující a rabující lůzu a její podporovatele.

J. Krynický 5.7.2020 21:58

Myslím, že ve většině případů by bohatě stačilo, kdyby příslušný fotr konečně odepnul pásek, matinka přestala prát a vyvařovat a oba zkrouhli apanáž toho svého mladého revolucionáře na nulu.

F. Žůrek 5.7.2020 5:27

Pane Jakl, mne osobně dosti zklamal zakladatel ODS Václav Klaus. Právě tím, že se doslova "vykašlal" na slavnou politickou stranu ODS, kterou de facto sám založil! Proč to však udělal? Vyložená ÚČELOVOST! Kašlu již na Vás, na Vás ostatní! Já jsem si v politice vydělal slušné peníze, tak již "politiku" nepotřebuji! Ale tak to v životě přece nechodí!!!

A něco podobného se dnes odehrává v Americe. PENÍZE NEDEVŠECHNO! Ale to přece v životě nejde!!!

Amerika (USA) dosáhla značného blahobytu, ale jak nyní pokračovat? To je problém, dá se říci, celé západní společnosti.

Sám to dobře nevím! To si sám přiznám. Ale něco k tomu řeknu či naznačím.

Pocházím z chudobné rodiny z venkova. Zde se lidé vůči sobě chovali OHLEDUPLNĚ. Ano, každý jeden druhému "viděl do talířku", jak se lidově říká, lidé se dobře znali a chovali se vůči sobě přátelsky. A jsem teď u přátelství. To je to, co se dnes stále více ve společnosti vytrácí! Přátelské vztahy mezi lidmi!!! To nespočívá na penězích, ale to je založeno - musím to říci naplno, nedá se - na ETICE, na morálce. Na vytvářených zákonech, na studovaných lidech justice či práva, ani tak nezáleží, ale záleží na našem lidském chování!!! Daleko větší význam než naše vzdělání má naše chování! To lidé znali odjakživa. ALE my to opuštíme. Na místo opravdových přátelství se vytvářejí "špinavé" známosti (pro peníze). Obecně se provádí "špinavá" či NEČESTNÁ POLITIKA. A tím se ničí naše společnost. Lidé nemají důvěru v politickou činnost! Což je ta největší hrůza. (A ještě něco: jaký vliv na to všechno mají dnešní celosvětově rozšířená média či informace, tak to nyní přitom přehlížím, ale vliv asi to má také velice značný!!! Zde jsou dnes také slušné peníze). Již končím. Zdař Bůh!

Z. Lapil 5.7.2020 8:02

Říkám si, že - čistě geneticky vzato - člověk je tvor společenský, takže poctivě altruistických lidí je pořád zhruba stejně.

Nakousl jste přátelství a morálku, mým oblíbeným slovem v této souvislosti je slušnost. Nemyslím si, že by se touha po ní někam vytratila, notabene pro peníze. Spíš se stalo to, že "jsme" se tu slušnost pokoušeli kodifikovat zákonem tak úporně, až jsme ji kodifikovali. Čímž se jednak stala psaným zákonem (a zákony jsou, jak známo, určeny k obcházení), ale hlavně něčím, co každého jednoho z nás zbavuje zodpovědnosti za rozhodnutí, neboť to je definováno mimo nás. Ad absurdum dovedeno prezidentskou kauzou Peroutka: každý, včetně prezidenta, má právo pamatovat si, co se nestalo. Následně má právo se postiženému omluvit nebo i říct "Já to vím a basta" a projevit se jako hulvát.

Že se ale stát, který ani není člověk, soudně omlouvá paní, o které vůbec nebyla řeč... Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to by nevymyslel ani Havel, a že ten měl hodně praštěné nápady. Přinejmenším to dává nový rozměr slovu absurdita.

P. Aron 5.7.2020 16:24

Pane Žurku, v něčem s vámi souhlasím ale nedělejte si iluze. Politika vždy byla plán nečestností, protože v ní jde o moc a peníze. Jen občas se najde politik, který umí rozlišit věci podtstatné a kromě toho boje o moc se zasadí o věci pozitivní.

Teď jde doslova o vše.

A měli bychom zapomenout na věci, které nás u některých politiků štvou ale z hlediska vlastního přežití naší civilizace jsou druhotné.

Nevolit nikoho, kdo se zasazuje o podporu migraci a pod záminkou boje proti šíření nenávisti, což v normální češtině není nic jiného než cenzura. Volit ty, kteří jsou proti tomu ať už jsou nám jinak třeba nesympatičtí.

P. Aron 5.7.2020 16:24

Ach jo ty přesmyčky : plán místo plná :-(

K. Ztopolovky 5.7.2020 3:11

bohuzel zadny jiny scenar nez ten co v soucasnosti huntuje Ameriku tu neni , mistri zednici vse do detailu pripravili ale nakonec jim to z rukou vse vyklouzne jak mokry uhor tak jak tomu bylo i v davnych casech , ja jsem docela v poklidu , az se skutecni Americani rozbesni , bude stanarum a fetakum konec . Ti , kteri se zasluhuji o prosperitu a bezpecnost jejich domovu si nenechaji dlouho , ... na hlavu . Zivy duch George Washingtona a vira v boha Americany sjednoti v obrovskou hybnou silu a svoji zemi si ponechaji pro sve potomstvo.

J. Svoboda 4.7.2020 20:57

O tragických koncích USA psávalo Rudé právo, teď v tom pokračuje Jákl (IVK/SPD). :-/

Pěkný den.

P. Han 4.7.2020 22:22

Tak napište ten růžový scénář, kdo vám brání?

J. Svoboda 5.7.2020 6:23

Vaše ad hominem není argument, zoufaklče.

Pěkný den.

P. Dvořák 5.7.2020 7:53

To není ad hominem, ale pobídka ve smyslu zadání článku. Pochybuji, že by tady a dnes někoho zajímalo, o čem m.j. kdysi psávalo Rudé právo.

Mimochodem, jakou barvu mají podle vás dnešní USA a jakou budou mít dejme tomu za deset let? Já osobně to vidím duhově s výrazně rudými pruhy.

D. Hasek 5.7.2020 8:36

Ale podle me jste P.

Dvořáku

napul slepej kdyz to tak vidite USA se z toho dostane o tom jsem si jistej