11.8.2022 | Svátek má Zuzana


Diskuse k článku

USA: "Cancel culture" nabírá obrátky

Americký autor dětských knih byl politikou demokratů označovanou jako „cancel culture“ umístěn do trezoru. Nelíbí se šest jeho knih, které už „navždy“ zůstanou pod zámkem a nebudou vydávány.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 8.3.2021 10:24

Uživatel požádal o vymazání
V. Kopta 8.3.2021 11:06

.. a ..t.B

O. Uživatel 8.3.2021 11:10

Uživatel požádal o vymazání
V. Cícha 8.3.2021 8:28

Půl Ameriky (USA) dnes je zemí duševních malorolníků. Definice spolužáka, výborného matematika, byť syna komunistického otce, ale tahle jeho defnice blba se mi líbila

I. Mertl 8.3.2021 9:12

Ale nebylo to tak trochu vždy, pane Cícho? Stačí nahlédnout pár filmů bří Coenů, tam se životu nebezpečných vidláků (sobě i okolí) nachází ažaž. Jistě, je to dáno tradicí "udělej si sám", včetně zabití svého potenciálního vraha, která v polovině 19. století snad byla na dalekém Západě nutností, ale ve století 21 už vede jen k krvavým střílečkám ve školách a prezidentem zpochybňovaným neúspěšných volbám. Inu, je to ta odvrácená tvář velkorysé svobody a neomezených možností. Jinak mám z USA nejen literárně-filmové zkušenosti, ale i informace mých příbuzných, jejichž rodina tam už žije víc něž 80 let, a mých spolužáků nebo kolegů, kteří tam žijí dobu poloviční.

P. Götze 8.3.2021 8:22

Cekam, kdy vetu "Buh existuje" zacnou podrobovat fact-checkingu a bude uz zobrazena maximalne s doprovodnym textem o konspiracni teorii, nebo radeji uplne zakazana. A kruh se uzavre. Od zapadu.

V. Němec 8.3.2021 8:11

Tak to jako již se nebudou rodit bílí a černí, žlutí a kdoví jací? Příroda souhlasí, podrobí se nařízení?

M. Džmuráň 8.3.2021 7:16

To by jeden nečekal. Američané budou knihy šířit samizdatem, případně se budou tisknout v zahraničí a pašovat do USA.

J. Novák 8.3.2021 7:09

Padesátá léta jako vyšitá. Pálení knih, vyhazování lidí z práce a jejich kriminalizace. A tohle by tu chtěli zavést novodobí probruselští svazáci pod vedením Pirátů. A mimochodem, dnes nám zase asi energydrinky nabušený Hřib změnil ve veřejné dopravě jízdní řády. Asi nás chce držet vždy k ochraně unijní vlasti připravené.

V. Braun 8.3.2021 8:47

Jen jestli nekecáte. Našel jsem například tento komentář.

Dr. Seuss Enterprises – the company that produces these books, pre-emptively and on their own decided a certain segment of their product line no longer reflects their corporate values and so they’ve decided to remove them from the market.

THEIR DECISION... Isn’t that Free Market Capitalism at its finest?

Tedy že je to rozhodnutí vydavatele o tom, zda knihy mít či nemít v edičním plánu. Žádné pálení knih se nekoná, vy srandisto. Pokud takovou knihu máte klidně se s ní veřejně pochlubte, žádné komando vám ji nezabaví.

O. Uživatel 8.3.2021 9:13

Uživatel požádal o vymazání
T. Hraj 8.3.2021 10:50

Ano, technicky máte asi pravdu. Nikdo vám knihu nezabaví. A vyřazení z edičního plánu je rozhodnutí soukromé firmy.

Jiná otázka je, proč to ta firma dělá a jestli existují podobné případy s podobně šílenými důvody. A kolik takových případů je. A jestli se hranice normalita/absurdita neposouvá (popřípadě jakou rychlostí). Odpovědi na všechny tyhle otázky jsou dnes velmi chmurné. Proto se začal používat výraz "cancel culture".

V. Braun 8.3.2021 12:37

Tak jistě, je třeba to sledovat aby to obrazně nebo fakticky do toho pálení knih nedošlo, s tím plně souhlasím.

J. Sinnreich 8.3.2021 5:47

Tento mesic zrusila spol. Amazon pokracovani v dokumentu "Created equal", o clenu Nejvyssiho Soudu US, Clarenci Thomasovi. Clarence Thoms je cernoch a byl zvolen do teto funkce v r.1990, jako druhy cerny American v historii Spojenych Statu. Dokument byl vysilan na stanici PBS a na Amazonu (streaming) v ramci "Mesice Cerne Historie". Tento porad by bez vysvetleni z vysilani stazen. Clarence Thomas totiz zastava konzervativni nazory a hlasoval pro soudni prezkoumani (ktere ovsem Nejvyssi Soud vetsinou hlasu zamitl) volebnich podvodu, ktere vynesly Joe Bidena do Bileho Domu. Amazon se dodatecne pokusil vysvetlit tuto nehoraznost,"nezajmem publika" O cenzuru se zde ovsem naprosto nejedna.

V. Bok 8.3.2021 1:38

No, mám pocit že pan Bartoň měl na mysli s tím rekordním počtem elektrárny jaderné, neb v tom jsou dnes číňánci skutečně leadeři, společně s Ruskem. Vč. obrovského projektu zalesňování, v tom už také vedou mnoho let, mimochodem.