6.12.2022 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

USA: Blíží se volby do Kongresu

Ve svém projevu před studenty ve státě Illinois se prezident Obama pokusil spojit dohromady teze, které se takřka vylučují. Na jedné straně použil slavný řečnický obrat prezidenta Ronalda Reagana, podle něhož posuzovat výkon prezidenta lze jen podle toho, zda se život lidí za poslední čtyři roky zlepšil, či ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sinnreich 13.10.2014 21:30

Vyhra republikanu

Neni zdaleka vyhrano. Na zvoleni Obamy a Demokratu se vyrazne projevuje apatie, hlavne bilych volicu stredni tridy. Naproti tomu jsou odbory,( predevsim statni), dobre organizovane, cerne volice vozi k urnam autobusy a ilegalove vseho druhu mohutne podporuji system, ktery jim slibuje bezpracne socialni vyhody. Media jsou vetsinou levicove zamerena a podporuji demokraty. Zmenit tento system socialniho statu nebude lehke.

B. Rybák 13.10.2014 16:40

Re: kéž by se tak stalo, amen

kéž by se tak stalo, amen!

B. Rybák 13.10.2014 16:33

Re: kéž by se tak stalo, amen

Připojuji se k Vám, pane Lenci.

J. Boleslav 13.10.2014 10:21

Re: kéž by se tak stalo, amen

Vaše aktivity jsou velmi hezké a zaslouží si uznání. Doufejme, že se voliči umoudří a opáleného tlučhubovi pořádně zavaří. :-)

P. Lenc 13.10.2014 9:14

Re: kéž by se tak stalo, amen

Držím vám pane Volariku palce i na nohách, aby práce vás a vám podobných občanů měla úspěch.Svět to potřebuje jako sůl.Děkuji vám.

R. Gramblička 13.10.2014 9:07

Re: kéž by se tak stalo, amen

tož o vašich aktivitách nic nevím, pokud se o nich nezmíníte, ale jsem rád, že jste takhle aktivní. Teď jen doufat, že takových jako vy je dostatek a že se kýžený výsledek dostaví. Já žiju v ČR, ale zajímám se o to, protože má US politika globální dopady. Tak nezbývá než popřát ať vám to vyjde

B. Volarik 13.10.2014 8:18

Re: kéž by se tak stalo, amen

Samo se nestane. Proč, myslíte, že trávím o sobotách několik hodin šlapáním betonu jakožto "Precint Captain" a klepu na dveře registrovaných Republikánů? Připomínám jim nutnost zúčastnit se voleb, ujišťuji sebe a je, že znají jména kandidátů, do formuláře zapisuji výsledky mých rozhovorů... To, co teď řeknu, se netýká vás, pane Gramblička ... On je trošičku rozdíl mezi kecáním u piva a vytrvalou DOBROVOLNOU prací ve prospěch naší věci. Ani samotné trávení času na schůzích nevydá žádoucí plody. Organisování lidí v drobných skupinkách, domácí besedy, to je cesta správným směrem.Je až s podivem, kolik postarších lidí, někdy ani ne zcela fit, se věnuje dobrovolné službě před volbami. Jedině tak se dají vyhrát volby a 4. listopadu: Hin sa hukáže!

R. Gramblička 13.10.2014 7:59

kéž by se tak stalo, amen

P. Dvořák 13.10.2014 1:52

Čekal bych zasvěcený komentář P. Sulce,

který denodenně radí, komentuje, spílá nebo chválí, zkrátka který neobyčejně rozumí všemu tady, kde už několik desítek let nežije. Jak to on vidí s volbami do kongresu, co na to lidi a pod.

A ono, nic, nic, prostě nic. Zato např. k neuspokojivém stavu v Bundeswehru už svoje komuniké vydal.