Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

USA: Bezmocná mocnost bez zásob

Zatímco Čína neúnavně posiluje svoji surovinovou soběstačnost – zejména ve strategických surovinách, jako je titan, wolfram a kobalt, které se používají v obranném průmyslu – USA v posledních několika desetiletích velkou část svých zásob strategických surovin rozprodaly do té míry, že Národní obranné skladové centrum (DNSC, Defense National Stockpile Center) je údajně na pokraji platební neschopnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Takové hloupé starosti paní Bergman. Západ teď potřebuje klid na řešení skutečných problémů dneška.

EK chce internetové platformy přimět k aktivnějšímu boji proti dezinformacím - Novinky

0 0
možnosti
VC

Tak kde udělali soudruzi z NDR chybu? No ono liberalismus nemůže být anarchie.

Decentralizovaný systém, který je výhodou liberalismu nemůže být úplně neřízený. Například v našich končinách co je státní to nefunguje a je zkorumpované. To v něčem platí i pro Čínu, ale přece jen tam za korupci občas padají hlavičky, pak sami nenadávají na čínskou kulturu, ale naopak ji v celém světě agresívně prosazují. Velvyslanci nekydají špínu na Čínu, ale ani se nesnaží násilně (a bez úplatků) měnit společnost cizích zemí, pokud nejde o ekonomiku a čínské zájmy.

Ne že by bylo špatné ovlivňovat v Africe i morálku, jenže to by musela být skutečná morálka jak to dělali misionáři. LGBT, feministická a progresivistickou zátěž si můžou do pádu dovolit dočasně bohaté státy (než je ty nesmysly zničí), ne Afrika.

Tak je to s extrémy. Západní vládci si myslí, že jediný recept na ekonomiku je, vše rozprodat, nechat vlastnímu osudu a jen se přisát přes úplatky a daně na to co ještě funguje, klidně ale v Číně ne doma. Jenže takto příroda taky nefunguje. Zájmy velkého celku vůči jiným nekompatibilním až nepřátelským celkům (v tom Čínu Západ taky podcenil) se musí chránit a prosazovat.

0 0
možnosti
PD

Nejde o liberalismus, spíš o zelený socialismus.

0 0
možnosti
FN

Čína je v současné době hlavním mocenským, ekonomickým a vojenským soupeřem USA. A USA, místo aby hledaly spojence, věnují se oslabování Ruska a EU. Navíc se obrovské ruské surovinové zdroje posílají Číně na stříbrném podnose. Tato krátkozraká politika doprovázená mediální totální válkou se může vymstít. I když klidně může dojít k obratu, jak to USA několikrát předvedly, přetrhané vztahy se budou obtížně navazovat.

0 0
možnosti
VC

Tak to Rusům řekněte, vždyť jsou to vaši.

Rusové žijí v minulém století imperialistického zvětšování území, konfrontace se Západem, ideologie Euroasie od Aljašky po Lisabon.

Západ modernistickým LGBTQ, CO2, NIMBY s naivitou, že spasí svět zastavením evropského průmyslu, když vše a za větších emisí vyrobí Čína kam Fridays for Future nedosáhnou.

Zatímco Čína za úplatky vykrádá sibiřskou tajgu a postupně si kupuje jak Západ, tak Rusko.

0 0
možnosti
Foto

Důsledek globální aplikace postoje NIMBY. Chceme veškeré výdobytky moderní doby, ale nechceme se na jejich výrobě podílet. To ať udělá někdo jiný, co nejdále od nás :-P

0 0
možnosti
RL

A bude hůř, ještě uvidíte. :-(

0 0
možnosti
JK

To je americký úhel pohledu. Čína ovšem má téměř 5x více obyvatel než USA a již dávno to není zemědělský stát, kterého nejvyšší high-tech jsou bavlněná trička.

V Číně se ročně vyrobí a prodá téměř 30 milionů aut. Čína produkuje téměř vše a téměř pro celý svět, zejména co se týče elektroniky. Jen malá část z těch stovek milionů mobilů, co se ročně vyrobí a prodá, nebyla vyrobena v Číně, Není tedy divu, že potřebuje suroviny. Hodně surovin. Více surovin než USA.

Stačí se podívat do regálů obchodů. Najít něco, co nebylo vyrobeno v Číně, je stále větší problém. A to včetně potravin.

Není to vina Číny, že se (nejen) západní svět stal na ní tak závislý. Komunistická Čína se jen chová ryze kapitalisticky - pokud je o něco ze zahraničí zájem, tak to vyrobí a dodá.

0 0
možnosti
PD

S presidenty jako Obama nebo Biden není čemu se divit.

0 0
možnosti
MV

Kupodivu autorka žádná jména prezidentů nezmiňuje. Zřejmě víte víc.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz