20.9.2021 | Svátek má Oleg


USA: Antifa v akci

7.6.2021

„Vypadá to, že maso je zpátky na jídelníčku, hoši!“ píší extremisté z hnutí Antifa po tom, co v pátek brutálně zbili novináře z Post Millennial, kanadského konzervativního zpravodajského webu.

Andy Ngô (35), novinář a šéfredaktor Post Millennial, hledal inspiraci pro své články v oregonském Portlandu, když byl poznán davem mladých komunistů. Ti ho dostihli, zbili, a kdyby se mu nepodařilo zaběhnout do nedalekého hotelu, těžko by útok přežil.

Novinář dále vyprávěl o svém zážitku s personálem hotelu, který ho napomínal, že nemá roušku a ať urychleně hotel opustí. Říkal jsem jim, kdo jsem a že mi jde o život, vysvětloval Ngô nedorozumění s lidmi z recepce hotelu. To, že byl celý od krve a prosil je o zavolání policie, jim nepřišlo podezřelé.

Mezitím výtržníci skandovali před narychlo uzamčeným hotelem a bušili do skleněných oken. „Nemůžu se dočkat, až vyjdeš, Andy!“ řval na něj komunistický výrostek.

Policie dorazila na místo během pár minut, zatkla jednoho komunistu, 26letého Seana Lopeze. Ten byl obviněn z několika trestných činů. Video z výtržností před hotelem zde.

Novinář Ngô je vietnamského původu a specializuje se na levicová extremistická hnutí. Známý se stal svými videozáznamy z demonstrací, které zveřejňuje na sociálních sítích. Zabývá se především logistikou a taktikou Antify.

V lednu mu vyšla velmi úspěšná kniha (Unmasked: Inside Antifa’s Radical Plan to Destroy Democracy), která Antifu považuje za nebezpečnější uskupení v USA. Je příznivcem Donalda Trumpa.

Extremisté na novináře uvalili absolutní klatbu, považují ho za rasistu a existenční hrozbu – každý, kdo ho potká, ho má zbít.

Po vydání své knihy Ngô oznámil, že byl nucen uprchnout do Velké Británie poté, co mu bylo ze strany teroristů z Antify vyhrožováno smrtí. Několikrát ho také navštívili doma. Před nedávnem se vrátil, aby se zúčastnil jejich akcí při příležitosti prvního výročí smrti George Floyda. To se mu málem stalo osudným…

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.