29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

USA: Američtí demokraté hledí doleva

Jméno Jamaala Bowmana možná bude ve Spojených státech ještě hodně znamenat. Přinejmenším jako symbol velkého obratu v americké politice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 28.7.2020 22:44

Já bych Trumpa ještě zdaleka neodepisoval. Černoši nejsou jednolitá masa, která chodí na demonstrace a shazuje sochy. Řada z nich má své normální životy a netouží po anarchii v ulicích. Každopádně tu bude zajímavé.

J. Jurax 28.7.2020 18:14

No, zdá se, že budeme účastníky zajímavých časů, byť v tomto konkrétním případě účastníky vzdálenými.

J. Matuška 28.7.2020 16:00

Proč měl Bernie Sanders např. v Bostonu na volební akci takovou mnohatisícovou návštěvu? Na videu bylo vidět, jak lidé reagovali potleskem na nutnost změny v placení školného na vysokých školách, na pokulhávajícím zdravotním systémem proti Evropě. Nechápu, proč bohaté Spojené státy věnují biliony dolarů na zbrojení. /Pozor! V podzimních volbách bych ale volil Donalda Trumpa!/

R. Tichý 28.7.2020 12:50

Takove pribehy koncivaji ve vezeni nebo kulkou ČERONŠSKÝCH gangu.

Abyste si nekopnul do policie že, Fingerlande.

E. Pribijl 28.7.2020 12:41

Nikdo neví jak vše nejen v Americe bude. Jistoty a řád lidské společnosti co celé generace znaly jsou pryč. Zajímavé na celé věci s Amerikou je že i přez tamní sociální rozdíly, chudobu, rasové rozdíly a velké bohatství málo vyvolených, se tam z celého světa cpou. Jsou na tom stále lépe jak někde v Evropě nebo Africe.

D. Polanský 28.7.2020 11:44

A republikáni doprava, neboli jednota a boj protikladů, čti Hegel.

M. Valenta 28.7.2020 9:41

Jak který politik přemýšlí a jaké má ve skutečnosti názory, se ve volebním roce téměř nedá rozpoznat. Už to platí bohužel i pro USA.

D. Bystriansky 28.7.2020 10:14

Je třeba důrazně zpovídat politiky z toho, o čem v kampani nemluví a méně věřit tomu, o čem sní a mluví.

Hůře se pak některým hlasuje proti tomu, k čemu se zavázali v kampani, ne že bych čekal, že to všechno vyřeší, to je ale nutný předpoklad.

D. Bystriansky 28.7.2020 10:17

U Trumpa to neplatí, ten se snaží dělat, co sliboval, ale...

J. Matuška 28.7.2020 15:44

Pane Valento, četl jste ten článek? Liší se nějak od titulku?

P. Kubáč 28.7.2020 8:35

Léta byli všichi politici stejní. Jediný rozdíl byl daně o procento nahoru, nebo dolů.

Teď se to v Americe začíná konečně diferencovat a tudíž Američani budou mít koho volit.

Škoda že u nás to zatím vypadá tak, že proti Babišovi je jen chumel štěkajících ratlíků.

D. Polanský 28.7.2020 11:46

Když ti ratlíci neumí nic smysluplného nabídnout, dokonce v době koronaviru navrhovali ještě více rozhazovat peníze.

J. Pokoutný 28.7.2020 7:54

Takže díky Affirmative Action s stal ředitelem. God (any) Save America!

J. Novák 28.7.2020 11:44

:-)

I. Teren 28.7.2020 3:10

Cele americke policke spektrum sa pohlo do lava. Dnesni republikani su vcerajsi demokrati, dnesni demokrati su vcerajsi marxisti. Porovnali sa politics J. Kennediho a D. Trumpa a demokrat J. Kennedy bol viac pravicovy ako dnesny republikan D. Trump.

R. Langer 28.7.2020 6:50

Na tom něco bude...

J. Novák 28.7.2020 11:50

Být 'd'emokratem nikdy neznamenslo být automaticky levičákem. Kdežto u 'D'emokratů jde dnes o automatický požadavek.

M. Šurgot 28.7.2020 3:03

Ackoliv nejsem levicak, napada mne jeden duvod z mnoha, proc tomu tak je, ze se v USA prosazuje ultralevice.

Extremni rozdil mezi bohatymi a chudymi. Uz dlouhou dobu jsou zverejnovana cisla o tom, ze bohati neustale a vice bohatnou a chudi chudnou. Navic se v tzv. honbe za ziskem prevedla obrovska spousta vyroby do komunisticke Ciny, ktera “diky” praci pro kapitalisticky Zapad behem velmi kratke doby neskutecne zbohatla.

Takze paradox teto doby je, ze komunisticka Cina a bohate elity Zapadu spolecne obrovsky vydelaly, zatimco obycejni pracovnici Zapadu, v tomto pripade z USA, na tom profitu nemaji zadny podil.....

A stejny problem se uz dotyka i Evropy.

R. Langer 28.7.2020 6:52

A jakpak že ti dnešní "chudí" v USA vlastně vypadají, kdo to je doopravdy?

V. Církva 28.7.2020 8:18

Pokud je civilizace ve stavu, že lidé mají co jíst a mají střechu nad hlavou, projevuje se vnímání chudoby relativně. Jsou na to i výzkumy. Chudý v Africe nezávidí chudému sousedovi. Chudý Afričan v Evropě nemůže bohatšího souseda vystát. Navíc chudý je i ten kdo nemá rozumnou smysluplnou práci

D. Bystriansky 28.7.2020 10:21

R^

J. Nevrkla 28.7.2020 7:17

Ano, extrémní rozdíly způsobené globalizaci vedou k revoluční situaci. Bohatí si nacházejí levnější pracovníky v Asii a dále bohatnou, chudí tomu těžko konkuruji a dále chudnou. Trump proti tomu bojuje, ne moc úspěšně, má to těžké. Řešení nevidět. Jednou nějaký diktátor?

L. Masar 28.7.2020 7:18

Take se domnivam, ze to je jeden z duvodu. Ovsem Frankfurtska skola, infiltrace universit levicaky kalibru neskutecneho, a celkove levicova oreintace temer vsech medii peceti trend, ktery uvadite. Toto vse zrejme vyhrezne drive ci pozdeji: drive = 4.11.2020. Dnes uz tezko koupite munici - v obchodech i on-line maji vymeteno. Proste situace graduje.

J. Kanioková 28.7.2020 18:22

1*****

V. Církva 28.7.2020 8:03

Ano máte pravdu. Samozřejmě že vše má svoje příčiny. Nůžky mezi bohatými a chudými se rozevírají. Malá menšina pár procent, vlastní polovinu majetku světa. To je neoddiskutovatelná statistika a evidentně problém, zvlášť když není proti majetku protipol dostatečné svobody slova a silné demokracie. Media i soudy jsou progresivistické, ne vyvážené a spravedlivé. Neřeší spravedlnost střední třídy ale positivní diskriminaci západní společnosti destrukčních elementů zvaných minority (islamisté, kriminálníci, lesby)

Pracujícím lidem středních tříd odlifrovali práci do Číny. Proto se živí kromě marketingových a kapitálových činností, a v úřadech, v různých neziskových organizacích, kde vymýšlí podivnou agendu. Pro ty nejchudší pak není práce a budoucnost žádná, když se levná práce dělá v Bangladéši.

Nejhůř je tak na tom normální občan Západu střední a nižší třídy. A kde je příčina? Myslím, že jednak v neomezeném liberalismu, bez prvků vztahu k vlasti (patriotismus), bliižním (křesťanství). Došel až k společnosti práv bez povinností a odpovědnosti.

Řešením není progresivismus. Ten se snaží to staré rozbít aniž by měl něco lepšího. I ti progresivisté kteří nemají přímo za cíl destrukci jsou alespoň fanatičtí podporovatelé anarchismu (nazývají ho liberalismus) práv bez povinností). Jenže ono je třeba se k tomu staršímu spíš vrátit. Především demokratické vládě občanů. Dlouhý pochod institucemi se zdařil a neomarxisté mají obrovské slovo na universitách které si ohlídali politickou korektností. Stejně obsadili media a politiku. Ale řešení nejsou, jsou jen dalším problémem. Zdánlivě je marxismus a progresivismus lékem proti kumulaci kapitálu, protože částečně jdou proti sobě. Realitu ukázalo Rusko. Bohatá třída která se nestarala o život druhých byla příčinou revoluce ale řešení bylo ještě horší než původní stav.

J. Nový 28.7.2020 8:58

A fakt ti chudí chudnou? Myslíte si že třeba za posledních 10 let jsou na tom "chudí" v USA hůře, než tenkrát?

D. Bystriansky 28.7.2020 10:30

Kapitál neměl problém investovat ani do vzniklého Leninova SSSR, později do Stalinova SSSR, ještě před válečnou koalici, kde to již bylo pochopitelné.

Jaké budou příští koalice?!

D. Polanský 28.7.2020 11:47

Každý kapitál bude investovat do Ruska. Surovinové zdroje, Surovinové zdroje, Surovinové zdroje, Surovinové zdroje. Ponimajete?

L. Zach 28.7.2020 18:37

Ovšem už to není, co to bývalo - viz ropa z břidlic. Do you understand ?

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3978224/ropny-trh-a-bridlicova-revoluce-novy-hegemon-na-scene-prvni-cast.html

"USA se staly poprvé od roku 1974 největším globálním producentem surové ropy. Ještě v minulém desetiletí přitom americký ropný průmysl směřoval – ve světle setrvalého poklesu těžby – k postupnému útlumu. Nástup této dekády však odstartoval impozantní nárůst těžby, který se řadí k největším v historii ropného průmyslu."

"Takto nečekaně dynamický růst přinesl rozmach těžby břidlicové ropy pomocí technologie horizontálních vrtů a hydraulického štěpení. Americká produkce díky tomu boří historické rekordy a s více než 11 mil. barelů denně přispívá ke globální nabídce surové ropy větší měrou než Rusko či Saúdská Arábie. Z tohoto objemu již více než 60 % tvoří ropa z břidlic."

J. Sinnreich 28.7.2020 2:56

USA-demokraticka, svobodna velmoc? Mozna jen do podzimnich voleb. Nastup "progresivnich" Demokratu v cele se zkorumpovanym "sleepy" Joe Bidenem znamena konec americke svobody, Staci si precist jejich program socialniho prerozdelovani, otevrenych hranic a sebevrazedne environmentalni ekonomiky. Znamena to nastup zeleneho socializmu v Americe. A to je bohuzel skutecnost.