24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

USA: Americké LGBT měsíce

Spojené státy americké jsou zemí natolik různorodou, že přesun mezi jednotlivými oblastmi s sebou nese nahlédnutí do různých kultur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 11.5.2015 11:27

Nemyslím si, že by v islámském

státě nemohli křesťané (dhimi) kamenovat

homosexuály. Myslím si ale, že se klidně může objevit režim, který využije seznamy "registrovaných partnérů" stejně, jako použil Hitler matrik k identifikaci Židů. 

Nemyslím si ovšem, že by se homosexuálové měli kamenovat, ale V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nelze jejich pár považovat za rodinu, ostatně, toto slovo je odvozeno od slova "rodit." Řekl bych ale, že si svou sebepropagací o to kamenování vysloveně koledují!

S. Netzer 11.5.2015 11:40

Re: Nemyslím si, že by v islámském

Já dávám přednost toleranci a vzájemnému respektu před kamenováním.

http://static1.972mag.com/wp-content/uploads//2011/10/gay-pride-israel-flag-thumbnail.jpg

S. Rehulka 11.5.2015 12:29

Re: Nemyslím si, že by v islámském

Souhlasím s tolerancí, ale nevidím důvod k RESPEKTU ! Proč ?

S. Netzer 11.5.2015 12:46

Re: Nemyslím si, že by v islámském

Protože to je samozřejmá součást lidských vztahů.

Kromě u nadlidí, trpících komplexem nadřazenosti.

R. Langer 11.5.2015 12:51

Re: Nemyslím si, že by v islámském

Tak pochopitelně u mne může mít jedinec respekt díky mnoha svým vlastnostem a schopnostem, nicméně homosexualitou to určitě nebude.

P. Švejnoch 11.5.2015 13:28

Re: Nemyslím si, že by v islámském

"Respekt" je pro podobnou polemiku příliš neurčité slovo, protože může znamenat poměrně širokou škálu postojů - od zmíněné tolerance ("respektuji, že homosexuálové existují") až po úctu ("homosexuálové mají můj respekt").

V tom posledně zmíněném smyslu Vám dávám za pravdu - je nesmysl mít úctu k homosexuálům en block, ale je možné mít respekt k některým z nich.

A. Alda 11.5.2015 12:52

Křesťané nesmí kamenovat.

Kdo kamenuje, není křesťan. Kamenování jako formu výkonu trestu zrušil Ježíš jednou jedinou větou, v parafrázi: nevinní házejí první.

Z. Toman 11.5.2015 16:17

Re: Křesťané nesmí kamenovat.

Zapomnel jste do prispevku vpasovat  jako obvykle "Emeryku"..

P. Sulc 11.5.2015 1:57

Indiana:

jak jsem tomu rozumel, nejedna se o odmitnuti v restauraci protozr je nekdo buzna. Jedna se o odmitnuti nejakych teplousskych akci: restaurace nebude delat oslavu buzerantskeho ci lesbickeho ''snatku'' ci vyroci ''svatby''. Proste nic, co verejne representuje ci oslavuje homosexualitu. Kdyz si ale busik zajde na veceri ci pivo, je vse v poradku.

V. Lacina 11.5.2015 6:36

Re: Indiana:

Na taková slova pozor. Nejednoho tumblrového aktivistu už dohnaly k sebevraždě. :) Jinak, hodnoceno podle extremistů, nemá si v politice člověk moc z čeho vybírat. Zvláště v Americe. Na jedné straně náboženský fanatik, podle kterého Bůh chce, aby ženy donášely mrtvé plody, na druhou stranu banda feministek navrhující právo na potrat prodloužit do období jednoho týdne PO PORODU. Významný rozdíl je v tom, že zatímco puritánské cvoky poslouchá jen málokdo (mimo vlastní uzavřený kult), extrémní genderfeminismus doslova vládne v mainstreamových médiích a na univerzitách (o Bílém Domě ani nemluvě).

Nejsem si jistý, jak je to přesně formulováno v tom Indianském zákoně, ale podle toho, co jsem četl, vytýkají státu kritici to, že neposkytuje gayům "zvláštní zákonnou ochranu", což "ponechává prostor pro diskriminaci". To mi zní jako typický politicky korektní hon na čarodějnice.

Co se týče konverzních terapií, tak ty jsou samozřejmě svistvo. Ostatně tuším, že největším průkopníkem byl v tomto oboru ideový otec zakladatel gender-studies, dr. John Money...

A. Alda 11.5.2015 13:00

Jo. Váš příspěvek mne potěšil.

Napsal jste to dobře.

Podstatné ale je: co je nám do emeryckých problémů?

J. Anděl 11.5.2015 14:19

Re: Jo. Váš příspěvek mne potěšil.

Globální svět. Nic není dost daleko.

V. Lacina 11.5.2015 20:37

Re: Jo. Váš příspěvek mne potěšil.

A co bylo "emerice" do WWII? Podstatné je, že táhneme, v dobrém i špatném, svou kultúru stejným směrem. A mohli bychom v tom být kritičtější. Anglofonní demokracie jsou bezpochyby nejspolehlivějšími spojenci, které máme, ale pokud budeme dělat stejné chyby jako ony, popřípadě budeme jejich chyby pomíjet, nezbude už nikdo, kdo by tu geopolitiku spravil a zabředneme tak někam, kam rozhodně nechceme...

P. Sulc 11.5.2015 22:59

Re: Jo. Váš příspěvek mne potěšil.

Zda se, pane Lacino, ze jste moudry a veci znaly clovek.

J. Anděl 11.5.2015 14:20

Re: Indiana:

Ten potrat týden po porodu prosazovala nějaký statisticky významná skupina? Nebo je to bláznivý výkřik nějaké psychpatky? Argumentaci k takovému návrhu bych si moc rád přečetl, máte nějaký zdroj? Díky.

V. Lacina 11.5.2015 15:51

Re: Indiana:

Pokusím se. Pokud to video najdu, hodím ho sem. Byl to záznam panelu z nějaké komorní feministické konference. Diskutérky se o postnatálních potratech bavily jen mimochodem a jako o nejsamozřejmější věci na světě. Myslím, že mě na něj upozornil youtuber Sargon of Akkad v jednom ze svých pravidelných "This week in stupid", a podle toho by to asi bylo někdy ve čtvrté čtvrtině minulého roku. To jsem ho sledoval nejvíc.

J. Anděl 11.5.2015 16:12

Re: Indiana:

Ok, díky moc. Už jsem si něco našel, nevím, jestli je to ono, každopádně to vypadá zajímavě.