21.2.2020 | Svátek má LenkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA 2016: První republikánské fórumŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 6.8.2015 19:20, přehled diskusí

Vyber je siroky:
Autor: I. Teren Datum: 6.8.2015 16:02

Zalezi, koho si miestny oligarchovia vyberu a kupia mu/jej urad prezidenta. Cena je vysoka a bez ich financovania si moze hociktoky kandidat ist piskat.

Jiny uhel pohledu: normalnimu Cechovi ...:
Autor: T. Pansky Datum: 6.8.2015 3:34

... vyjmenovana jmena moc nereknou.  Takze neco jineho.  Momentalne kandiduje 18 republikanu v republikanskych primarkach.  To je nejvyssi pocet kandidatu u Republikanu v nobodobe americke historii kandidatury na am. prezidenta.  Je to patrne reakce republikanskych obcanu na ultralevicove "vladnuti" prezidenta Obamy.  Z osmnacti kandidatu je jedna zena; tri lide jsou nepolitici (dva obchodnici a jeden lekar).  V republikanskych primarkach si Republikani zvoli sveho kandidata na prezidenta, ktereho postavi proti kandidatovi od Demokratu.  U Demokratu se situace komplikuje.  Jasnou favoritkou za Demokraty byla zena ex-prezidenta Clintona.  Jenze ta se vice a vice zamotava do svych skandalu v roli ministryne zahranici a pozdeji do skandalu prechovavani tajnych vladnich dokumentu na soukromem serveru.  Ale zpet k Republikanum.  Zitra (tedy ve ctvrtek vecer) se uskutecni dve vecerni debaty.  Prvni debata mezi kandidaty, kteri si stoji v soucasnosti na 11. - 18. miste v popularite u Republikanu.  Pozdeji se utka zbylych deset kandidatu.  Kazdy kandidat bude mit zhruba 7 minut cisteho casu na svoji prezentaci ve forme odpovidani na otazky pritomnych politickych komentatoru.  ...  Verejna debata je prostor pro verejne tribeni nazoru.  To je neco, co ceske politice naprosto chybi.  Pri posledni (a zaroven prvni) prezidentske volbe se ceska televice pokusila o usporadani debaty kandidatu, ale bylo to znacne neprofesionalni.  Ale zacit se nekde muselo.  Verejne volebni debaty jsou velmi dobre pro volice si "osahat" kandidaty. ...  Je tu jeste jeden zasadni duvod, proc se musime zajimat o americke volby.  Posledni prezident Obama je zodpovedny za ustup USA ze svetove sceny.  To ma za nasledek boure na Blizkem Vychode a na vychode Evropy, kde Rusko citi moznost se rozpinat.  Zaroven Cina citi prilezitost a tlaci na Tchajwan.  To se nekomu libi, ale smrdi z toho zapach valecneho konfliktu.  Proto bude velmi zajimave sledovat pripravy na volbu am. prezidenta. top0625top@live.com

Ješte jeden zásadní OMYL, ne důvod:
Autor: J. Mrázek Datum: 6.8.2015 7:32

Vše na blízkém východě má na svědomí právě Amerika. Rozpíná se Rusko tím, že soustavně víc států okolo něj je v NATO? není to tak, že už nemá kam ustupovat a NEHODLÁ BÝT DALŠÍ OBĚTÍ ? Bude velmi nezajímavé sledovat válečný konflikt, který nemůže nevypuknout při této nejen rétorice, ale i při tomto snažení Států o vyvolání konfliktu jakýmikoli zbabělými činy, atomovkou svedenou na Rusko počínaje. Jsem dalek toho, abych chtěl číkoli nadvládu nad mou zemí a musím s trpkostí konstatovat, že důvod, proč nějaká země je OPRAVDU bezpečná je ten, že na jejím území není US ambasáda ... ne , že by na ruských bylo také málo zpravodajců !

Re: Ješte jeden zásadní OMYL, ne důvod:
Autor: R. Langer Datum: 6.8.2015 11:45

Tak určitě, v SSSR (ehm. vlastně v Rusku!) se bojuje pouze a jedině za světový MÍR, jak všichni dobře víme, soudruzi! Třeba v Čečně nebo na Krymu vám to zaručeně potvrdí každý soudruh! :-D

Re: Ješte jeden zásadní OMYL, ne důvod:
Autor: T. Pansky Datum: 6.8.2015 19:20

Debata by asi byla zbytecna, mate svuj jasny usudek.  Dva priklady za vsechny: 1) Finsko neni v NATO.  V poslednich dvou letech Finsko vyrazne zvysilo naklady na zbrojeni diky expanzi Ruska.  2) Po uzavreni "mirove smlouvy" mezi USA a Iranem, okolni staty (Izrael, Saudska Arabie, Egypt, ...) zacaly vyrazne navysovat investice do obrany a rozbiha se zavod ve zbrojeni na Blizkem Vychode.  ... To jsou vysledky toho, ze Obama zacal ustupovat ze svetove pozice a vytvorene vakuum zacali vyplnovat jini.  Ted prichazi skutecne problemy.