4.8.2020 | Svátek má Dominik


Diskuse k článku

USA: 13procentní etnická menšina a její výsledky

Je to ovšem záležitost černošská, nezřídka jakoby s nárokem na stoprocentní celonárodní důležitost, a tudíž i pozornost. Takto se například momentálně prezentuje kalifornská kongresmanka Maxine Waters ve Washingtonu, tuze usiluje o změnu posledního volebního překvapení, jež učinilo Donalda Trumpa presidentem země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Drašner 28.4.2017 7:10

Re: S jedním tvrzením mám problém

Dooručuji se podívat na čísla, kolik černochů se z dlouhodobého hlediska vrací na kontinent, kde byli od svých náčelníků / arabských otrokářů jejich předkové odkoupeni: již založení Libérie pro osvobozené otroky byl neúspěch. Zvláštní je, nakolik si však Afriku tzv. Afroameričané idealizují.

I. Jemelka 27.4.2017 23:28

Re: To je ta Maxine, co chce impíčovat Trumpa

ano to je ta ktera si plete Crimea (Krym) s Koreou a ktera vypada v te sve paruce jako James Brown jak o ni prohlasil Bill O'Reilly a dostal za to padaka (asi pred tydnem) - takovi dnes vladnou Americe

I. Jemelka 27.4.2017 21:49

kdo je dnes vlastne utlacovan?

situace v USA je v teto oblasti t.j. reseni rasove diskrimince velmi tragicka. Hnuti ktere zacalo pred 40 -50 lety prerostlo v presne opacny proces - kompenzace "znevyhodnenych" rasovych mensin (hlavne afroamerickou) prerostla v zneuzivani a vydirani a k potlacovani "zvyhodnene rasy (belosi)" a praktikovani dvojiho standartu temer ve vsech oborch spolecnosti. Nejvice patrne je to snad ve skolstvi. Vysledek je vydirani, protesty, rajoty, demonstrace za provadeni vice vyhod pro cernoske studenty na ukor spolecnost. Tady je uryvek z rozhovoru mezi Tucker Carlson (uspesne show na kanale FoxNews) s cernosskou aktivistkou/studentkou na jedne univerzite v Kentucky : http://globespin.com/video/free_tuition.wmv (bohuzel jen v anglictine)

J. Ráž 27.4.2017 13:22

S jedním tvrzením mám problém

A sice, že černoši jsou nejméně úspěšné etnikum. Jestli to autor vztáhl jen na USA, tak to nedovedu posoudit, ale celosvětově se domnívám, že nejméně úspěšné etnikum, které žije mezi ustálenou většinu v konkrétní oblasti, nejsou černoši. Za prvé se nepřistěhovali dobrovolně a to může u některých méně inteligentních jedinců vzbuzovat jistý odpor a nechuť mít v této, pro ně nepřátelské společnosti úspěch. Za druhé, nemůžeme ignorovat fakt, že relativně velké množství příslušníků tohoto etnika dosáhlo výrazných úspěchů, které vzbuzují celospolečenský respekt. A to na poli uměleckém (herci, režiséři, producenti), sportovním a to tak, že v některých sportech mají většinové zastoupení, politickém (kongresmani, senátoři, soudci a pod.) a někteří se prosadili i mezi vědeckou elitou.

No a my máme zkušenosti s etnikem, které mezi námi žije podstatně déle, než černoši v USA, přistěhovali se dobrovolně a tedy jejich zájem o integraci by měl být vyšší, ale dosažení podobných úspěchů tolika jedinců, kterými se mohou chlubit černoši, se nějak dopátrat nemohu.

Takže osobně považuji jinou etnickou skupinu za méně úspěšnou, než černochy.

A. Alda 27.4.2017 10:55

K tomu si dovoluji doporučit

tento kratičký a výstižný článeček o podobných problémech u nás: http://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=600603

R. Gramblička 27.4.2017 10:31

Re: Condoleezza Rice

reaguje na kohouta, ne na slepici

R. Gramblička 27.4.2017 10:29

Re: To je ta Maxine, co chce impíčovat Trumpa

přesně tak, to je ona

R. Neveselý 27.4.2017 9:15

Re: Condoleezza Rice

spíš kokodák

P. Smatlak 27.4.2017 9:14

Re: Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly

A je to patrné i ve filmech kde i když se tady mluví o 13% černoškého obyvytelstva tak v těch filmech je jich více než 50 %.A stejné jeto i v evropě ve fotbale kdy už nevíš,že hraje třeba Francie ,protože mají více černých a muslimských fotbalistů než bílýc,.takže si někdy připadám,že koukám na Africký pohár nebo mistrovství ve fitbale.Je to plíživé obsazování evropy přistěhovalci a vetřelci a jen politici si toho asi nevšimli a nebo dělají mrtvého brouka,jako,že se nic neděje.Ale ono se děje a za čas uvidíme, co jsme si to tu způsobili vlastní hloupostí,blbostí.naivitou a ztrátou pudu sebezáchovy i.Ale jak píši,zatím se máme dobře a hlavně mladí dělají, jako by se nic nedělo a o politicích se raději nebudu zmiňovat tam už je to jasné jako facka.

J. Zima 27.4.2017 9:00

Re: Řešení cikánské otázky :

No ale připusťme, že těch černých cigánů je o hodně více dokonce i v absolutních číslech i když se jedná o menšinu.

V. Novák 27.4.2017 8:54

To je ta Maxine, co chce impíčovat Trumpa

za to, že "je ochoten se bavit s Putinem, přestože Rusko stále napadá Koreu"?... Naštěstí se nezmínila, kterou že to Koreu Rusko stále napadá.

Pokud ano, tak taky krásně naběhla na vidle ruským prankerům Vovanovi a Lexusovi, kteří j namluvili, že rustí hackeři zfalšovali prezidentské volby v Republice Limpopo...

M. Prokop 27.4.2017 8:48

Ještě že cikánů není tolik.

.

A. Bocek 27.4.2017 8:47

Řešení cikánské otázky :

Cituji z textu :"Vymýtit a zbavit se pohodlných hanebných praktik odměňování podřadnosti, méněcennosti a nezodpovědnosti" jen tudy vede cesta i v našem státě. Mám hodně známých mezi Romy se kterými se často zasmějeme blbým rasistickým vtipům . Tito jsou velmi dobře začleněni ve většinové společnosti a není s nimi většího problému. Problémem jsou však Cikáni a Bílí Cikáni ( Bílý Cikán horši Černého ), kterým štědré nsociální dávky umožňují pohodlný Cikánský život.

R. Tesařík 27.4.2017 8:34

Re: Condoleezza Rice

kykyrykíííí

T. Kohout 27.4.2017 8:11

Condoleezza Rice

to taky dotáhla pěkně daleko. Když byla u Kaddafiho ve stanu,tak jí nazýval "sestrou"...

Škoda, že Rice i Powell sloužili takovému hanebnému presidentovi.

J. Fridrich 27.4.2017 6:48

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly menšiny utiskovány - a to ( pokud ovšem nebyly agresívní a nebezpečné pro tehdejší společnost ) nebylo jistě v pořádku. Nyní upadl západní svět ( pod taktovkou levičáckých-multi-kulti šílených experimentátorů ) do opačného extrému - menšiny jakéhokoliv typu jsou nekriticky UPŘEDNOSTŇOVÁNY.. To je patrné i v justici - zločinec je chráněn více než poškozený. Toto není v pořádku a musí se změnit k vyváženému stavu. Je zajímavé - a je to REÁLNÁ SKUTEČNOST, že s některými etniky přicházejícími na Západ ( myšlena Evropa, Amerika, Austrálie - tedy křest'anská, Euro-Atlantická část světa ) - nebyl, není a patrně ani nebude problém.. Víme, že sem patří Židé, Vietnamci, Číňané, Indové.. Víme také, že s některými etniky byly, jsou a jistě i budou problémy - a to velké - hlavně s arabskými a africkými islamisty různých národů, s Cigány-Romy a pod.. Západní svět si musí uvědomit, že tyto zcela jiné civilizační okruhy je třeba nechat ODDĚLENÉ, můžeme se respektovat, ale NEMÍSIT. A na tom přece není nic špatného.