8.8.2020 | Svátek má SoběslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: 13procentní etnická menšina a její výsledkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 28.4.2017 7:10, přehled diskusí

kdo je dnes vlastne utlacovan?:
Autor: I. Jemelka Datum: 27.4.2017 21:49

situace v USA je v teto oblasti t.j. reseni rasove diskrimince velmi tragicka. Hnuti ktere zacalo pred 40 -50 lety prerostlo v presne opacny proces - kompenzace "znevyhodnenych" rasovych mensin (hlavne afroamerickou) prerostla v zneuzivani a vydirani a k potlacovani "zvyhodnene rasy (belosi)" a praktikovani dvojiho standartu temer ve vsech oborch spolecnosti. Nejvice patrne je to snad ve skolstvi. Vysledek je vydirani, protesty, rajoty, demonstrace za provadeni vice vyhod pro cernoske studenty na ukor spolecnost. Tady je uryvek z rozhovoru mezi Tucker Carlson (uspesne show na kanale FoxNews) s cernosskou aktivistkou/studentkou na jedne univerzite v Kentucky : http://globespin.com/video/free_tuition.wmv (bohuzel jen v anglictine)

S jedním tvrzením mám problém:
Autor: J. Ráž Datum: 27.4.2017 13:22

A sice, že černoši jsou nejméně úspěšné etnikum. Jestli to autor vztáhl jen na USA, tak to nedovedu posoudit, ale celosvětově se domnívám, že nejméně úspěšné etnikum, které žije mezi ustálenou většinu v konkrétní oblasti, nejsou černoši. Za prvé se nepřistěhovali dobrovolně a to může u některých méně inteligentních jedinců vzbuzovat jistý odpor a nechuť mít v této, pro ně nepřátelské společnosti úspěch. Za druhé, nemůžeme ignorovat fakt, že relativně velké množství příslušníků tohoto etnika dosáhlo výrazných úspěchů, které vzbuzují celospolečenský respekt. A to na poli uměleckém (herci, režiséři, producenti), sportovním a to tak, že v některých sportech mají většinové zastoupení, politickém (kongresmani, senátoři, soudci a pod.) a někteří se prosadili i mezi vědeckou elitou.

No a my máme zkušenosti s etnikem, které mezi námi žije podstatně déle, než černoši v USA, přistěhovali se dobrovolně a tedy jejich zájem o integraci by měl být vyšší, ale dosažení podobných úspěchů tolika jedinců, kterými se mohou chlubit černoši, se nějak dopátrat nemohu.

Takže osobně považuji jinou etnickou skupinu za méně úspěšnou, než černochy.

Re: S jedním tvrzením mám problém:
Autor: M. Drašner Datum: 28.4.2017 7:10

Dooručuji se podívat na čísla, kolik černochů se z dlouhodobého hlediska vrací na kontinent, kde byli od svých náčelníků / arabských otrokářů jejich předkové odkoupeni: již založení Libérie pro osvobozené otroky byl neúspěch. Zvláštní je, nakolik si však Afriku tzv. Afroameričané idealizují.

K tomu si dovoluji doporučit:
Autor: A. Alda Datum: 27.4.2017 10:55

tento kratičký a výstižný článeček o podobných problémech u nás: http://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=600603

To je ta Maxine, co chce impíčovat Trumpa:
Autor: V. Novák Datum: 27.4.2017 8:54

za to, že "je ochoten se bavit s Putinem, přestože Rusko stále napadá Koreu"?... Naštěstí se nezmínila, kterou že to Koreu Rusko stále napadá.

Pokud ano, tak taky krásně naběhla na vidle ruským prankerům Vovanovi a Lexusovi, kteří j namluvili, že rustí hackeři zfalšovali prezidentské volby v Republice Limpopo...

Re: To je ta Maxine, co chce impíčovat Trumpa:
Autor: R. Gramblička Datum: 27.4.2017 10:29

přesně tak, to je ona

Re: To je ta Maxine, co chce impíčovat Trumpa:
Autor: I. Jemelka Datum: 27.4.2017 23:28

ano to je ta ktera si plete Crimea (Krym) s Koreou a ktera vypada v te sve paruce jako James Brown jak o ni prohlasil Bill O'Reilly a dostal za to padaka (asi pred tydnem) - takovi dnes vladnou Americe

Ještě že cikánů není tolik.:
Autor: M. Prokop Datum: 27.4.2017 8:48

.

Řešení cikánské otázky ::
Autor: A. Bocek Datum: 27.4.2017 8:47

Cituji z textu :"Vymýtit a zbavit se pohodlných hanebných praktik odměňování podřadnosti, méněcennosti a nezodpovědnosti" jen tudy vede cesta i v našem státě. Mám hodně známých mezi Romy se kterými se často zasmějeme blbým rasistickým vtipům . Tito jsou velmi dobře začleněni ve většinové společnosti a není s nimi většího problému. Problémem jsou však Cikáni a Bílí Cikáni ( Bílý Cikán horši Černého ), kterým štědré nsociální dávky umožňují pohodlný Cikánský život.

Re: Řešení cikánské otázky ::
Autor: J. Zima 869 Datum: 27.4.2017 9:00

No ale připusťme, že těch černých cigánů je o hodně více dokonce i v absolutních číslech i když se jedná o menšinu.

Condoleezza Rice:
Autor: T. Kohout Datum: 27.4.2017 8:11

to taky dotáhla pěkně daleko. Když byla u Kaddafiho ve stanu,tak jí nazýval "sestrou"...

Škoda, že Rice i Powell sloužili takovému hanebnému presidentovi.

Re: Condoleezza Rice:
Autor: R. Tesařík Datum: 27.4.2017 8:34

kykyrykíííí

Re: Condoleezza Rice:
Autor: R. Neveselý Datum: 27.4.2017 9:15

spíš kokodák

Re: Condoleezza Rice:
Autor: R. Gramblička Datum: 27.4.2017 10:31

reaguje na kohouta, ne na slepici

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly:
Autor: J. Fridrich Datum: 27.4.2017 6:48

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly menšiny utiskovány - a to ( pokud ovšem nebyly agresívní a nebezpečné pro tehdejší společnost ) nebylo jistě v pořádku. Nyní upadl západní svět ( pod taktovkou levičáckých-multi-kulti šílených experimentátorů ) do opačného extrému - menšiny jakéhokoliv typu jsou nekriticky UPŘEDNOSTŇOVÁNY.. To je patrné i v justici - zločinec je chráněn více než poškozený. Toto není v pořádku a musí se změnit k vyváženému stavu. Je zajímavé - a je to REÁLNÁ SKUTEČNOST, že s některými etniky přicházejícími na Západ ( myšlena Evropa, Amerika, Austrálie - tedy křest'anská, Euro-Atlantická část světa ) - nebyl, není a patrně ani nebude problém.. Víme, že sem patří Židé, Vietnamci, Číňané, Indové.. Víme také, že s některými etniky byly, jsou a jistě i budou problémy - a to velké - hlavně s arabskými a africkými islamisty různých národů, s Cigány-Romy a pod.. Západní svět si musí uvědomit, že tyto zcela jiné civilizační okruhy je třeba nechat ODDĚLENÉ, můžeme se respektovat, ale NEMÍSIT. A na tom přece není nic špatného.

Re: Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly:
Autor: p. smatlak Datum: 27.4.2017 9:14

A je to patrné i ve filmech kde i když se tady mluví o 13% černoškého obyvytelstva tak v těch filmech je jich více než 50 %.A stejné jeto i v evropě ve fotbale kdy už nevíš,že hraje třeba Francie ,protože mají více černých a muslimských fotbalistů než bílýc,.takže si někdy připadám,že koukám na Africký pohár nebo mistrovství ve fitbale.Je to plíživé obsazování evropy přistěhovalci a vetřelci a jen politici si toho asi nevšimli a nebo dělají mrtvého brouka,jako,že se nic neděje.Ale ono se děje a za čas uvidíme, co jsme si to tu způsobili vlastní hloupostí,blbostí.naivitou a ztrátou pudu sebezáchovy i.Ale jak píši,zatím se máme dobře a hlavně mladí dělají, jako by se nic nedělo a o politicích se raději nebudu zmiňovat tam už je to jasné jako facka.