29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

UKRAJINA: Viník krize je znám!

Ne, nebojte se, nepatřím mezi ty, ze kterých se během posledních asi dvou týdnů stali experti na Ukrajinu, protože si přečetli dvacet zpráv v novinách a před pěti lety byli na dovolené někde v Mukačevu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 7.3.2014 14:43

Co je to platné.

Příležitost prostě dělá zloděje. Možnost přerozdělovat cizí peníze za patřičné bakšišné odkloněné v rámci byrokratické mašinérie zlomí nejednoho člověka s dobrým předsevzetím. A to by tito lidé museli mít o politiku zájem. Jak se zdá, o politiku mají zájem zejména ti s opačným znaménkem. Kvadratura kruhu.

V. Kusý 7.3.2014 12:41

Slova která patří do kamene tesat. On ten "socík"

je v nás, kteří máme za sebou jen čtyřicet let jeho činnosti, hluboko zažrán.Natož v lidech na Ukrajině po víc než dvojnásobné době.Byl jsem, viděl jsem, pochopil jsem.Nedivím se.

F. Lesniak 7.3.2014 10:36

Pane Kříž, kde to proboha žijete?

Vy snad znáte jedinou stranu, která má ve svém volebním programu zvyšování daní, zvyšování státního dluhu a zvyšování byrokracie? Možná jsem se přehlédl, ale jmenujte mi prosím jednu takovou.

P. Vítek 7.3.2014 12:05

Re: Pane Kříž, kde to proboha žijete?

Zalozte si takovou-at vidite,jaky to je sehnat prachy,kadrovat a vyhazovat hlasici se,jezdit po republice,vybrat ty nejschopnejsi,hospodarit,....proste makat.

Stejne jako by si mel kazdy levicak zkusit byt soukromnikem-odpovednost,kvalita,dochvilnost,premyslet,nespat....

J. Vintr 7.3.2014 9:50

Plácate nesmysly

politiku nedělají voliči. Volby jsou jen fraška, kterou si páni legalizují svou moc. Jednotlivec se může rozhodovat jakkoliv, ale masa lidí se vždy "rozhoduje" statisticky předvídatelně a její "rozhodování" se dá ovlivnit mnohokrát vyzkoušenými metodami. Kdo má dost prostředků a přístup do médií, ten si může s "masami" dělat co chce. Proto se "demokratickými" volbami nedá nic změnit. Pořád platí, že kdyby se volbami dalo něco změnit, tak by je páni dávno zakázali ...

P. Vítek 7.3.2014 12:10

Re: Plácate nesmysly

Presvedcit lidi,ze nikdy nikdo nebude dobre hospodarit s cizimi penezi prece nemuze byt tak tezke?!Jste o tom presvedcen napr Vy a Vasi znami?

J. Vintr 7.3.2014 15:58

Re: Plácate nesmysly

Daleko snadnější je ovšem přesvědčit většinu lidí, že stát jim zajistí blahobyt. A funguje to pořád, i když se ty sliby nikdy neplní ....

J. Chaloupka 7.3.2014 9:45

Problém je, že volíte vždy jen z nabídky na trhu stran.

Při volbách si připadám jako za totáče při nákupu brambor: byly jen v pytlících a tak člověk převracel pytlíky ve snaze najít ten, kde bylo těch shnilých brambor co nejméně. Dokud náš systém bude nabízet jen celé strany, nikdy se nic nezlepší, protože v každém pytlíku bylo část brambor shnilých a ty většinou nakazily i ty zdravé.

P. Vítek 7.3.2014 12:00

Re: Problém je, že volíte vždy jen z nabídky na trhu stran.

Zalozte si novej pytlik

K. Frauknecht 7.3.2014 8:00

Krásná krása :-))).

Soudě podle úrovně voličů musíme být s Ukrajinci pokrevně spřízněni.

P. Lenc 7.3.2014 10:05

Re: Krásná krása :-))).

A nejen my.

E. Vašátko 7.3.2014 3:27

Na Ukrajině jsem byl kdysi dávno.

ještě v dobách, kdy se to jmenovalo Sovětský Svaz, takže už nemám představu, jak to tam vypadá dneska. Ale pane Kříž, pokud bych ve Vašem článku vynechal slovo Ukrajina, myslím, že by situace odpovídala i poměrům u nás. Máte pravdu, jako voliči si sami můžeme za to, co tady máme. Jak kdysi zpíval blahoslavený Werich..."důvěřujme oslovi, jen když nás ten osel hlučně osloví. Sliby jsou zadarmo a lidi jsou nepoučitelní - viz poslední volební kampaň. Tak proč se divit, že totéž dělají i Ukrajinci ?

M. Stuchlik 7.3.2014 1:31

Aha, takže viníkem nejsou gauneři

ale hlupáci, kteří je volili. A gauneři jsou teda co?

P. Khail 7.3.2014 7:03

Re: Aha, takže viníkem nejsou gauneři

Když si nezamknete byt a někdo vás vykrade, je to i vaše vina. S těmi voliči je to podobné.

J. Vintr 7.3.2014 10:01

Re: Aha, takže viníkem nejsou gauneři

Špatná logika. Když normální člověk narazí na nezamčený byt, nestane se z něj zloděj. Když zloděj nenarazí na nezamčený byt, tak si ho "odemkne" sám.

P. Khail 7.3.2014 11:46

Re: Aha, takže viníkem nejsou gauneři

Logika je v pořádku, na světě jsou bohužel i zloději. Zrovna tak kandidáti do voleb nejsou jen "normální lidé". Proto volíme, riziko existuje v obou případech.

J. Vintr 7.3.2014 12:01

Re: Aha, takže viníkem nejsou gauneři

Krade se proto, že jsou zloději a ne proto, že lidé nezamykají. Příležitost dělá zloděje jen z velmi malého procenta lidí. Spíš si určití lidé ty příležitosti sami vytvářejí.

P. Vítek 7.3.2014 12:15

Re: Aha, takže viníkem nejsou gauneři

Nechci se michat do vaseho sporu-ale nejlepsi je nemit v tom byte nic a nechat odemceno.

T. Kočí 7.3.2014 8:39

Re: Aha, takže viníkem nejsou gauneři

Jeden z nich vyčuhuje dole pod nadpisem Názory.