18.9.2020 | Svátek má KryštofDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


UKRAJINA: V Putinově Rusku bych žil velmi neradVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 27.5.2014 21:26, přehled diskusí

Pane Čulíku,:
Autor: L. Šádek Datum: 26.5.2014 11:15

zajímalo by mě, kolik je vám roků, když tak zasvěceně mluvíte o odborářích a totalitě. To co se nyní odehrává, to je horší než totalita. Tam jsme věděli přesně kdo je naším nepřítelem, před kým můžeme mluvit a před kým ne, a také jsme věděli, co si můžeme dovolit a co ne. Dnes si dovolí každý cokoliv a vraždění lidí je úplná zábava, bydlení pod mostem je normální, pitomé řeči politiků posilují naše nervy, dluhy se nám množí jako krysy, mít zaměstnání je boží dar a místo politické nesvobody, máme nesvobodu ekonomickou. Je 24 let po Sametovce a pořád slyším jak to bylo za totality, ale pořád neslyším, jak to bylo prvních 15 let po převratu !?

Re: Pane Čulíku,:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.5.2014 11:52

Jestli berete to, o čem mluvíte v úvodu, jako klady totality, pak Vám není pomoci.

Re: Pane Čulíku,:
Autor: S. Donát Datum: 26.5.2014 13:11

Někteří lidé prostě potřebují nějakého nepřítele a mít přesně naškatulkováno, před kým se co smí říkat a co nesmí. Když si nejsou jistí, optají se na výboru, tam mají vždycky přehled, takže si není potřeba s ničím lámat hlavu :)

Re: Pane Čulíku,:
Autor: P. Čulík Datum: 27.5.2014 21:26

Protože jsem svá nejlepší léta v totalitě prozil, tak o ni mohu psát zasvěcené. Není vše tak, jak bych si představoval, nicméně nesrovnatelné lépe, než za totace. Ono se lehce bouralo 40 let a teď těžce staví. Za totace byste už za takovouto kritiku poměru dostal slušný flastr, hlavně neexistovala fora, kde byste si mohl postěžovat. Už jste zapomněl?