16.4.2021 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

UKRAJINA: V Putinově Rusku bych žil velmi nerad

Já tedy opravdu ne. Důchodový věk mám už dávno za sebou, rusky mluvím velmi špatně, i když "němnožko panimáju", džob tam nemám žádný, žádné příbuzné ani byt, tak co bych tam proboha dělal?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 26.5.2014 7:19

Pro Česko poučení

Jistěže ze sociálních protestů se stalo určité národnostní pozvednutí, které bylo zneužité k nacionalistickým excesům. Tak nějak se dá hodnotit vývoj Ukrajiny poslední půlrok. Ovšem je třeba hodnotit vývoj s přihlédnutím k minulým, až dávným dějům.

Na Ukrajině se kradlo až Bůh bránil, jak se říká. Ne zcela nepodobné našemu rozkrádání, ovšem v daleko větším měřítku. Hospodářská zločinnost byla povýšena na onu správnou kapitalistickou metodu hospodaření. Sociálnímu spodku se předhodily podpory, které byly výhodnější než zaměstnání a u kterých přivýdělek byl možný. No a žilo se. Postupně hodně Ukrajinců emigrovalo do světa za výdělkem a není tam výjimkou, že rodiče jsou oba ve světě a dětem posílají domů peníze na obživu. Kdo se o ně stará výchovně, to je spíš o osudu než o smysluplné péči.

Ať mi nikdo netvrdí, že zlodějna je demokratická volba veřejnosti. Samostatnost i demokracie daná v ústavě byla zloději zničena. Proti zlodějům se veřejnost Ukrajiny obrátila a ne poprvé, až z toho bylo Majdanské pozdvižení. Zloději ovšem nečekali, až je davy budou lynčovat a proto finančně zajistili, aby nacionalistické tendence převýšily nad touhou po normálním světě bez zlodějů. No a máme z Ukrajiny občanské válčiště!

Tedy my Češi ne, ani EU, ale Ukrajinci občanskou válku úspěšně rozjíždějí. Co v tom má Rusko za zájmy co do sfér svého vlivu, nebo EU zájmy o rozšíření své sféry vlivu, je irelevantní k tomu, že Ukrajina si musí své zloděje pochytat a ztrestat. Pokud to totiž neudělá, bude mít neustálý národnostní rozkol a věčný marný válečný stav.

Osobně to vidím na exhodus Ukrajinců, protože ve válce se žít nedá. V té se dá jen hrdinsky či zbaběle umírat. EU bude ráda za příliv uprchlíků? Snad se někdo těší na nejlevnější možnou pracovní sílu. U toho ovšem taky hrozí sociální neklid. Spíš bychom si měli ohlídat své zloděje. A že jich v Česku není málo o tom svědčí stamiliardové ztráty v korupci z rozpočtů každého roku po Sametu.

K. Křivan 26.5.2014 7:24

Re: exhodus Ukrajinců

Kdyby Ukrajinci nahradili v Evropě všechny ty islámské vetřelce, pak by na tom Evropa vydělala. Vydělala by záchranu své civilizace.

P. Hlosta 26.5.2014 7:28

Re: exhodus Ukrajinců

Jedno zlo nahrazené druhým. Nikdo určitě netouží být běženec z válečného území. A stejně tak žádný z Ukrajiny. Pokud by k tomu byli nuceni okolnostmi, pak na cizím území přinesou své osobní problémy a ta se promítnou do i vašich problémů. Máte jich málo?

K. Křivan 26.5.2014 8:28

Re: Jedno zlo nahrazené druhým

Ukrajinci jsou nesrovnatelně víc Evropani než Arabáči a jiní muslimové.

J. Boleslav 26.5.2014 15:27

Re: Jedno zlo nahrazené druhým

Přesně tak, naprostý souhlas.