7.10.2022 | Svátek má Justýna


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Zrcek 23.9.2022 11:26

Hlavní námitka, rusáci mají děsný přebytek staré techniky a munice ve skladech. Moderní technika je dílem rozkradená a prodaná, dílem nebojeschopná (nebo aspoň nevyzkoušená - viz Armata) a dílem už zničená na frontě. Něco zůstalo ve fabrice, ale rozhodně to není slavné a hlavně - nejsou západní ani jiné součástky, s kterými se počítalo a bez kterých to nejede. Ty musí rusko draze a pomalounku pašovat přes nastrčené prostředníky.

A s tou historickou výzbrojí - ví někdo, co je z té masy železa vůbec bojeschopné? Kdo sloužil za bolševika, ví že vzorně natřený tank v parku prostě nevyjede, protože chybí část motoru. Ta je už dávno zkanibalizovaná a nové staré díly už nikdo nevyrábí ani v putínii. Pokud budou chtít nasadit starou techniku, musí ty stroje odvézt do fabriky a tam z nich část repasovat a zbytek je na odpis.

Co se munice týče, v podstatě to samé. Po letech skladování část vystřelí, část selže a část přitom zničí kanón. Případně i s obsluhou.

Zajímalo by mě, jaká část atomových hlavic ještě funguje. Vzhledem k datu výroby a poločasu rozpadu. Něco fungovat určitě bude, ale putínek podle mě nemůže vědět, která část to doopravdy je. Je to spíš statistika.

Takže soudruzi klid. Nebude to tak horké. Je potřeba se míň bát a dodat dalekonosné zbraně. Můžou zásadním způsobem pomoct.

A. Teply 23.9.2022 14:00

Vzhledem k tomu, že naprostou většinu pokročilých technologií Západ dováží z Číny (Taiwanu, Indonésie, Malajsie, Koreje...), tak západní součástky zase tak moc Rusům chybět nemusí.

Např. aktuálně ruská armáda používá iránské drony - a to Irán funguje "pod sankcemi" už pěkně dlouho. Takže jak vidno - dá se zbrojit i bez "Západu".

Aktuálně má na frontě Ukrajinská armáda početní převahu v lidské síle proti Rusku cca 2:1 (cca 600 tis. vs 300 tis.). S tím muselo Rusko něco udělat - proto mobilizace. Jak předpokládá řada analytiků - asi bude mobilizovat "o trochu" víc (než 300 tis.). Je to celkem logické, optimálně potřebuje převahu 1:3 (tj. až 1,5 mil. nových vojáků). Po takovém navýšení může Rusko navíc snížit vlastní ztráty - díky početní převaze na bojišti.

M. Kanda 23.9.2022 17:18

Blbost. Alfou a omegou vyspělých technologií jsou čipy a ty Čína nevyváží. Čína jich sice dovede menší množství vyrobit (asi tak 20% vlastní spotřeby), ale v mizerné kvalitě a beznadějně zastaralé.

Stačí se podívat na TOP 15 výrobců čipů. Je tu USA (8x), jižní Korea (2x), Tchajwan, Japonsko (2x) a západní Evropa (2x). Nevidím mezi nimi nikoho ochotného dodávat čipy Rusákům.

A pokud bude Írán dodávat do Ruska, brzy o své zdroje přijde. Čína už to pochopila.

P. Brecík 23.9.2022 21:47

USA ukončili sankce proti Iránu. Už museli. Důsledek: Iránu se uvolní STOVKY miliard zablokovaných USD. Ty využijí na nákup potřebného. Iránské děti už nebudou umírat bez léků, což se tak líbilo Krvavé Madlen. HLAVNĚ ale Irán zaplatí Rusům: 1, Za spolupráci v jaderném programu. 2, Za výstavbu JE od Rosatomu. A Irán zase pomůže Rusku s výzbrojí, kdyby bylo třeba ;-D Jo, život není peříčko.

V. Pavelka 23.9.2022 21:52

Samej odborník , procházejíci se armádnímy sklady a velením ;-D;-D;-D;-D;-D[UA]