26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

UKRAJINA: Tato válka je jiná. Proč?

Říkává se, že generálové se obvykle připravují na minulou válku. Prostě si neumějí představit, jak bude vypadat ta příští. Je to vlastně logické, protože realita obvykle předběhne naši představivost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kuča 13.4.2022 21:52

Víte co, když si chcete žít ve svých demagogických neadekvátních přirovnáních beze smyslu pro pochopení toho, co je příčina a následek, tak si v tom žijte dál. Proč jsem zrovna Izrael uvedl, to jsem i napsal. Já mám pocit, že snad mluvíme každý úplně jiným jazykem. Víte co, nechme toho, nemá to cenu. Já si stejně budu myslet dál, že tato válka je nesmyslná, vylhaná a barbarská dehumanizace od sklepa až po půdu. No a co si myslíte vy, to jsem vlastně ani nepobral. Zato máte málem jisto, že chci posílat někoho do plynu. To, že ve zdejších končinách do roku 2014 proti Rusku zdrcující většina obyvatel vůbec nic neměla, to Vám asi uniklo.

P. Hák 13.4.2022 19:39

Jinak jste projevil vzácné nepochopení. Proč do toho patláte Izrael fakte nechápu

Já tvrdím, že etnická nenávist je stejná a že je jedno, jaké "-áky" by někdo postřílel nebo zplynoval.

P. Hák 13.4.2022 19:36

No a jsme zase u toho zastrašování a urážení.

L. Kuča 12.4.2022 18:42

Vy si snad nedáte pokoj, dokud nevymyslíte něco negativního, čím můžete odporovat.

Už jste také určitě od vícero lidí slyšel to ,co chci říct. Nejspíš Vám něco říkají jména Fajnberg, Babickij, Delone, Gorbaněvská, Dremljuga, Litvinov, Borogazová a Bajevová. Pro mě hrdinové a Ctihodní Občané. Kdybych měl e-mailový kontakt na někoho z dosud žijících, asi bych neodolal pokušení vystřihnout jim alespoň písemně poklonu a poděkování. Věděli, že jejich čin nic neovlivní, že za to budou trpět dlouhá léta a stejně do toho šli. Osm lidí, kteří vpodstatě udělali pro pověst svého národa jako málokdo. Obdivuju i lidi, co protestují proti současné válce, i když mohou být vězněni, přijdou o práci, stanou se lidmi druhé kategorie. Kvůli svědomí, které jim říká, že toto je špatně. To jsou pro mne Rusové. Lidé, kteří svým étosem strčí do kapsy naše pokakánky, kteří se báli i instalace radaru. Ale ti, co bezmezně věří každému žvástu Vůdce a ať už pasivně nebo rovnou aktivně podporují tuto válku, kde zemřou minimálně tisíce lidí, mnohdy těch, kterým dříve nepřišlo nějaké nepřátelství ani na mysl - to je pro mě banda všivých, násilnických barbarských rusáků. Tupé stádo. Zrovna jak ti nacisti ve třicátých letech.

Když Vám to udělá dobře, tak si klidně o mně myslete, že jsem podlý sionistický protiruský nácek (zní to divně :-P). Mně je to vcelku jedno. Média kromě Psa a Lidovek prakticky nesleduju, tak nevím, co se ve zdejší společnosti děje.

A prosím, neberte si do úst Izraelce pro účely srovnávání se současným Ruskem. Toto mně celkem vadí, protože židé jako celek, pokud vím, nikdy neměli imperialistické choutky a z filozofického hlediska udělali mnoho pro vnímání hodnoty lidského života. Srovnáváním se současným Ruskem je urážíte.

P. Hák 12.4.2022 17:38

Já Izreaeli taky držím palce. Jenže člověk, který dnes používá slovo "rusák", by Židy před 80 lety označoval hodně podobným slovem. Povahy lidí se nemění. Jen časové kulisy...

Co se týká "páté kolony", mluvil jsem o zastrašování a urážení, které se rozmohlo v českých médiích a které je sluníčkovou cenzurou tolerováno. Kde jsou ty časy, kdy byli nějagresívnějšími pisateli komunisté...

L. Kuča 11.4.2022 8:44

Proč bych nezmiňoval Izrael? Já mu držím všechny palce. Pokud bych musel někam emigrovat, požádal bych o vstup nejprve právě tam. Nevím, kde v tom vidíte něco negativního. Já to uvedl jen jako příklad národa, který má diaspory ve světě.

To zakazování webů je trapné, jen je to posílí.

Před pátou kolonou bych oči nezavíral a nelegitimizoval bych ji. Viz šílená konfigurace německé energetiky. (a Schröder v pozadí). To nekončí jen neškodnými debatami.

P. Hák 11.4.2022 7:05

Pane Kučo, demokrat se pozná především podle toho, že respektuje názor druhé osoby.

Ovšem to znamená nevidět ve druhém hned "pátou kolonu" = zrádce. Přesně tak se totiž chovali komunisté: kdo nejde s námi, jde proti nám.

Mne nyní Rusko neohrožuje - teoreticky by mohlo, ale nemá na to sílu (ruskou armádu zničili Ukrajinci, když to píší naše média, musí to být pravda). Postoj, že je přípustný jen jeden názor, jinak je člověk zrádcem, mne ohrožuje mnohem víc. Ten je totiž tady, kolem mne.

A vůbec nejde jen o válku na Ukrajině. Plány na cenzuru byly už před ní, oficiálně kvůli covidu (Vít Rakušan loni na podzim).

Izrael bych nezmiňoval. Jsem čtvrtinový žid a oficiálně tolerované národnostní nadávky směrem k vybranému národu mi evokují jisté doby.

V. Čermák 10.4.2022 19:33

No tomu zase předcházel státní puč s názvem Majdan...

V. Čermák 10.4.2022 19:30

Mezi těmi těsnými klapkami má zabetonovanou Jednoduchou Ideologii, kterou rád ventiluje.....

V. Čermák 10.4.2022 19:24

Ukrajina, tedy její vláda, v tom nevinně Není. Dělá a to i nyní, USA a NATO dobrovolný klacek na Rusko..

P. Diviš 10.4.2022 16:36

Tak proč to děláte?

P. Diviš 10.4.2022 16:35

Teroristický stát útočí na města a infrastrukturu.

Který to je, to si přeberte sám, jste-li toho schopen.

P. Diviš 10.4.2022 16:34

Ukrajinci stále nabízí mírové jednání, jednat nechce Putin. Jestli víte, jak ho přesvědčit, tak směle do toho.

Jenže vy spíš jen papouškujete jeho propagandu.

P. Diviš 10.4.2022 16:32

Taky ji vedou, jen ne "jenom".

P. Hlobil 10.4.2022 15:50

Jen neskonaly hlupak veri rusakovi. A jeste vetsi hlupak, nebo krysa s nim spolupracuje

P. Hlobil 10.4.2022 15:46

myslis tanky T-72 a podobny srot? fakt dobrej vtip o nejnovejsich zbranich

V. Němec 10.4.2022 13:48

R^

L. Kuča 10.4.2022 13:25

Víte co bylo sice naprosto mikroskopicky nepatrným vzhledem k velikosti celé tragédie, ale přesto alespoň nějakým pozitivem ruského v pádu na Ukrajinu? To, že většina příslušníků téhle 5. kolony držela v šoku alespoň týden svoje nevymáchané huby. Samozřejmě se dalo čekat to, že se k těm svým výlevům vrátí.

Pořád nám tady rvou do hlavy dokola to samé. Ale třeba to, že Rusko deklarovalo za cíl zasahovat všude na světě ve prospěch ruskojazyčné menšiny, tuto drobnou připomínku od nich nejspíš neuslyšíte. Představte si ten kvikot, kdyby totéž deklaroval či nedejbože realizoval Izrael. O naprosto účelovém a zjevně dlouho dopředu připraveném zákonu zakazujícím kritizovat ruskou armádu pod drakonickými tresty taktéž. Už mi to neustálé relativizování zločinného řádění rusáckých tlup totálně leze krkem. Asi se budu muset smířit s tím, že to budeme poslouchat furt. I Náš Miloš se probral a přestal poklonkovat Kremlu, a to je co říct. Jen tito mentálně alternativní borci si stále vedou svou. S ohledem na to, jakou zrůdnost chtějí obhájit, je myslím jedno, do jak decentního hávu obalíme nesouhlas. Ale pokud Vám na tom záleží, nechť tedy bude po Vašem.

M. Přibyl 10.4.2022 12:46

Moderní válka by se podle mě měla vést už jenom v počítačích.

J. Koubek 10.4.2022 11:57

Myslím že to byla a je obave aby Rusové nedopadli jako v roku 1941

M. Hoblík 10.4.2022 9:29

Západ krásně odzkoušel nejnovější zbraně na ukrajinských a ruských lidech. Měli bychom se bát, že Ruové odzkouší svoje nejnovější zbraně! Už je na mírová jednání trochu pozdě, ale za pokus to stojí. Ukončeme bezzubé sankce a tlačme ruské a ukrajinské pablby ke zdravému rozumu!

R. Valkovič 10.4.2022 9:12

Jsou to žvásty. Rusko nemá žádné právo bránit Ukrajině vstoupit do NATO, Rusko porušilo jako první Budapešťské memorandum a ukradlo Krym, Doněck a Luhansk. V té době byl vstup Ukrajiny do NATO naprosto nereálný kvůli korupci a bordelu na Ukrajině. Javelin a Stinger jsou primárně obranné zbraně. Minské dohody nebyly dodržovány z obou stran. Rusko zaútočilo po té, co Ukrajina loni a letos neudělala vůbec nic.

P. Dvořák 10.4.2022 8:46

Válka je jiná i proto, že nemá smysl vojensky dobývat rozsáhlá území. Většina obyvatel žije ve městech, tak se bojuje o města.

Kdo prvotně použije civilní obyvatelstvo jako živé štíty, které má ve městě k dispozici, jestli obránci nebo útočníci, ať si každý přebere sám.

P. Hák 10.4.2022 8:34

Pane Kučo, snad druhá strana vulgárně uráží? Ne? Tak proč to děláte Vy?

J. Roškota 10.4.2022 8:31

nějak mi ve Vašem výčtu chybí obsazení Krymu a Ruský vliv na rozpoutání bojů v Doněcku a Luhansku

J. Roškota 10.4.2022 8:30

No, jestli chtěl geniální stratég Putin zabránit vlivu západu na Ukrajinu, tak se mu to moc nepovedlo.

J. Jaroš 10.4.2022 0:26

Pane Farda. Memorandum není bohužel mezinárodní smlouva.

P. Diviš 9.4.2022 23:58

Zřejmě kandidujete na ruské vyznamenání - nebo stačí žold?

P. Diviš 9.4.2022 23:57

Poslouchal, četl, a proto jim nevěřím ani v ruském podání. On ten rozdíl mezi SSSR a Ruskem je hlavně v názvu, zvyklosti jsou takřka totožné.

Pokud nám bude něco chybět, je to naše chyba, že jsme se nespolehli na vlastní zdroje a spolehlivější dodavatele.

P. Diviš 9.4.2022 23:54

Putin by měl radost. Z vás i Kulheima.