1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

UKRAJINA: Tato válka je jiná. Proč?

Říkává se, že generálové se obvykle připravují na minulou válku. Prostě si neumějí představit, jak bude vypadat ta příští. Je to vlastně logické, protože realita obvykle předběhne naši představivost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 9.4.2022 18:41

Diviš, blížíš se. Pěkně to napsali - Usáci: https://www.youtube.com/watch?v=S_XFhyGgx-M

P. Brecík 9.4.2022 18:37

R^R^R^R^R^

J. Roškota 10.4.2022 8:30

No, jestli chtěl geniální stratég Putin zabránit vlivu západu na Ukrajinu, tak se mu to moc nepovedlo.

P. Hlobil 10.4.2022 15:50

Jen neskonaly hlupak veri rusakovi. A jeste vetsi hlupak, nebo krysa s nim spolupracuje

J. Kulheim 9.4.2022 12:36

Smlouva o urovnání krize na Ukrajině

Znepokojeni tragickou ztrátou životů na Ukrajině, ve snaze bezodkladně zastavit krveprolití a s odhodláním nastoupit cestu k politickému urovnání krize jsme se my, níže podepsané strany, dohodly na následujícím:

1. Během 48 hodin po podpisu této dohody bude přijat, podepsán a zveřejněn zvláštní zákon, který obnoví funkčnost ukrajinské ústavy z roku 2004 s dosud přijatými změnami. Podepsaní prohlašují, že do deseti dnů pak hodlají vytvořit koalici a zformovat vládu národní jednoty.

2. Ústavní reforma, která upravuje pravomoci prezidenta, vlády a parlamentu, bude zahájena bezodkladně a dokončena bude v září 2014.

3. Prezidentské volby se uskuteční hned po přijetí nové ukrajinské ústavy, nejpozději ale v prosinci 2014. ....

4. Na vyšetřování nedávných násilných činů budou společně dohlížet státní moc, opozice a Rada Evropy.

5. Státní moc nevyhlásí výjimečný stav. Státní moc a opozice se zdrží násilných akcí. Nejvyšší rada (parlament) Ukrajiny schválí třetí zákon o amnestii, který se bude vztahovat na stejné přečiny, na něž se vztahoval zákon o amnestii z 16. ledna 2014. Obě strany vynaloží velké úsilí k normalizaci života ve městech a obcích tím, že uvolní správní a veřejné budovy a odblokují ulice a náměstí. Nezákonně držené zbraně budou předány orgánům ukrajinského ministerstva vnitra během 24 hodin od doby, kdy vstoupí v platnost výše zmíněný zvláštní zákon (článek 1 této smlouvy). Po této době budou veškeré případy nezákonného držení zbraní spadat pod příslušné ukrajinské zákony. Opoziční síly a mocenské orgány opustí linie konfrontace. Mocenské orgány budou využívat bezpečnostní složky výhradně pro fyzickou ochranu státních budov.

6. Ministři zahraničí Francie, Německa a Polska a zvláštní představitel prezidenta Ruské federace vyzývají k okamžitému zastavení veškerého násilí a konfrontace. Více na:

P. Brecík 9.4.2022 14:10

R^ No a potom do toho jakýsi Benderovec hodil vidle. Od té doby, co UA napsala - podepsala, to nedodržela. Minsk 1 a 2. Teď jedná s Ruskem. Kdyby náhodou - tak o výsledku prý musí rozhodnou referendum ? Tak to snad ani není vtip.

J. Farda 9.4.2022 15:01

Říká Vám, bohatýre Brecíku z Pútinovy vražedné party, něco Budapešťské memorandum 1994, podepsané prezidentem Ruské Federace Jelcinem?! A skutečnost, že si touto mezinárodní smlouvou fýra Pútin po 20 letech na Krymu bezostyšně vytřel svou bolševoimperialistickou žopu?! Neříká, viďte, jak by mohlo, když Vy komouši jste slovy Gottwalda lidé zvlášního ražení ... drzost a Lavrovovská lež - Goebbels učitel - lepší poplužního dvora! Rv https://cs.wikipedia.org/wiki/Budape%C5%A1%C5%A5sk%C3%A9_memorandum

L. Kuča 9.4.2022 15:26

Ano, toto je cca správná tečka za tou sérií výlevů kremelských řiťolizů. Je neštěstí, cože to máme mezi sebou. Sežerou každý propagandistický boršč, který jim Zacharovová předhodí.

P. Hák 10.4.2022 8:34

Pane Kučo, snad druhá strana vulgárně uráží? Ne? Tak proč to děláte Vy?

L. Kuča 10.4.2022 13:25

Víte co bylo sice naprosto mikroskopicky nepatrným vzhledem k velikosti celé tragédie, ale přesto alespoň nějakým pozitivem ruského v pádu na Ukrajinu? To, že většina příslušníků téhle 5. kolony držela v šoku alespoň týden svoje nevymáchané huby. Samozřejmě se dalo čekat to, že se k těm svým výlevům vrátí.

Pořád nám tady rvou do hlavy dokola to samé. Ale třeba to, že Rusko deklarovalo za cíl zasahovat všude na světě ve prospěch ruskojazyčné menšiny, tuto drobnou připomínku od nich nejspíš neuslyšíte. Představte si ten kvikot, kdyby totéž deklaroval či nedejbože realizoval Izrael. O naprosto účelovém a zjevně dlouho dopředu připraveném zákonu zakazujícím kritizovat ruskou armádu pod drakonickými tresty taktéž. Už mi to neustálé relativizování zločinného řádění rusáckých tlup totálně leze krkem. Asi se budu muset smířit s tím, že to budeme poslouchat furt. I Náš Miloš se probral a přestal poklonkovat Kremlu, a to je co říct. Jen tito mentálně alternativní borci si stále vedou svou. S ohledem na to, jakou zrůdnost chtějí obhájit, je myslím jedno, do jak decentního hávu obalíme nesouhlas. Ale pokud Vám na tom záleží, nechť tedy bude po Vašem.

P. Hák 11.4.2022 7:05

Pane Kučo, demokrat se pozná především podle toho, že respektuje názor druhé osoby.

Ovšem to znamená nevidět ve druhém hned "pátou kolonu" = zrádce. Přesně tak se totiž chovali komunisté: kdo nejde s námi, jde proti nám.

Mne nyní Rusko neohrožuje - teoreticky by mohlo, ale nemá na to sílu (ruskou armádu zničili Ukrajinci, když to píší naše média, musí to být pravda). Postoj, že je přípustný jen jeden názor, jinak je člověk zrádcem, mne ohrožuje mnohem víc. Ten je totiž tady, kolem mne.

A vůbec nejde jen o válku na Ukrajině. Plány na cenzuru byly už před ní, oficiálně kvůli covidu (Vít Rakušan loni na podzim).

Izrael bych nezmiňoval. Jsem čtvrtinový žid a oficiálně tolerované národnostní nadávky směrem k vybranému národu mi evokují jisté doby.

L. Kuča 11.4.2022 8:44

Proč bych nezmiňoval Izrael? Já mu držím všechny palce. Pokud bych musel někam emigrovat, požádal bych o vstup nejprve právě tam. Nevím, kde v tom vidíte něco negativního. Já to uvedl jen jako příklad národa, který má diaspory ve světě.

To zakazování webů je trapné, jen je to posílí.

Před pátou kolonou bych oči nezavíral a nelegitimizoval bych ji. Viz šílená konfigurace německé energetiky. (a Schröder v pozadí). To nekončí jen neškodnými debatami.

P. Hák 12.4.2022 17:38

Já Izreaeli taky držím palce. Jenže člověk, který dnes používá slovo "rusák", by Židy před 80 lety označoval hodně podobným slovem. Povahy lidí se nemění. Jen časové kulisy...

Co se týká "páté kolony", mluvil jsem o zastrašování a urážení, které se rozmohlo v českých médiích a které je sluníčkovou cenzurou tolerováno. Kde jsou ty časy, kdy byli nějagresívnějšími pisateli komunisté...

L. Kuča 12.4.2022 18:42

Vy si snad nedáte pokoj, dokud nevymyslíte něco negativního, čím můžete odporovat.

Už jste také určitě od vícero lidí slyšel to ,co chci říct. Nejspíš Vám něco říkají jména Fajnberg, Babickij, Delone, Gorbaněvská, Dremljuga, Litvinov, Borogazová a Bajevová. Pro mě hrdinové a Ctihodní Občané. Kdybych měl e-mailový kontakt na někoho z dosud žijících, asi bych neodolal pokušení vystřihnout jim alespoň písemně poklonu a poděkování. Věděli, že jejich čin nic neovlivní, že za to budou trpět dlouhá léta a stejně do toho šli. Osm lidí, kteří vpodstatě udělali pro pověst svého národa jako málokdo. Obdivuju i lidi, co protestují proti současné válce, i když mohou být vězněni, přijdou o práci, stanou se lidmi druhé kategorie. Kvůli svědomí, které jim říká, že toto je špatně. To jsou pro mne Rusové. Lidé, kteří svým étosem strčí do kapsy naše pokakánky, kteří se báli i instalace radaru. Ale ti, co bezmezně věří každému žvástu Vůdce a ať už pasivně nebo rovnou aktivně podporují tuto válku, kde zemřou minimálně tisíce lidí, mnohdy těch, kterým dříve nepřišlo nějaké nepřátelství ani na mysl - to je pro mě banda všivých, násilnických barbarských rusáků. Tupé stádo. Zrovna jak ti nacisti ve třicátých letech.

Když Vám to udělá dobře, tak si klidně o mně myslete, že jsem podlý sionistický protiruský nácek (zní to divně :-P). Mně je to vcelku jedno. Média kromě Psa a Lidovek prakticky nesleduju, tak nevím, co se ve zdejší společnosti děje.

A prosím, neberte si do úst Izraelce pro účely srovnávání se současným Ruskem. Toto mně celkem vadí, protože židé jako celek, pokud vím, nikdy neměli imperialistické choutky a z filozofického hlediska udělali mnoho pro vnímání hodnoty lidského života. Srovnáváním se současným Ruskem je urážíte.

P. Hák 13.4.2022 19:36

No a jsme zase u toho zastrašování a urážení.

P. Hák 13.4.2022 19:39

Jinak jste projevil vzácné nepochopení. Proč do toho patláte Izrael fakte nechápu

Já tvrdím, že etnická nenávist je stejná a že je jedno, jaké "-áky" by někdo postřílel nebo zplynoval.

L. Kuča 13.4.2022 21:52

Víte co, když si chcete žít ve svých demagogických neadekvátních přirovnáních beze smyslu pro pochopení toho, co je příčina a následek, tak si v tom žijte dál. Proč jsem zrovna Izrael uvedl, to jsem i napsal. Já mám pocit, že snad mluvíme každý úplně jiným jazykem. Víte co, nechme toho, nemá to cenu. Já si stejně budu myslet dál, že tato válka je nesmyslná, vylhaná a barbarská dehumanizace od sklepa až po půdu. No a co si myslíte vy, to jsem vlastně ani nepobral. Zato máte málem jisto, že chci posílat někoho do plynu. To, že ve zdejších končinách do roku 2014 proti Rusku zdrcující většina obyvatel vůbec nic neměla, to Vám asi uniklo.

J. Kulheim 9.4.2022 15:27

· 1990 – při rozhovorech o sjednocení Německa se presidentovi SSSR Michailu Gorbačovovi dostává ujištění o tom, že NATO se nepohne ani o palec na východ; těchto ujišťování se dostává i dalším představitelům SSSR, a v dalších letech RF

5. 12. 1994 - Konference OBSE v Budapešti; přistoupení Běloruska, Kazachstánu a Ukrajiny k Smlouvě o nešíření jaderných zbraní. Ukrajina se takto vzdala jaderných zbraní (byly na jejím území, ale ovládala je vždy Moskva) za bezpečnostní záruky slíbené jí Ruskem, USA a Velkou Británií

· 24. 3. 1999 – Bez rozhodnutí RB OSN začíná NATO pod vedením USA bombardovat Srbsko, kampaň trvá 78 dní, 13. 6. 2002 – USA odstupují od smlouvy o nerozmisťování systémů protiraketové obrany (ABM)

· 2004 – Litva, Lotyšsko, Estonsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko, Slovinsko členy NATO

· 2. 5. 2014 - Desítky pro-ruských demonstrantů záměrně upáleny zaživa v Domě odborů v Oděse

· Prosinec 2021 – Rusko, nejprve diplomatickou cestou a pak veřejně, předává Spojeným státům a NATO, svoje požadavky a návrhy. Nejpodstatnějšími požadavky je to, aby USA ukončily rozšiřování NATO na východ – včetně Ukrajiny – a aby nerozmisťovaly v blízkosti ruských hranic prvky raketových základen. Nebudou-li USA v reálném čase pozitivně na nejdůležitější ruské požadavky reagovat, bude RF nucena přistoupit k nespecifikovaným vojensko-technickým opatřením

· Leden 2022 – USA i NATO odmítají tyto nejdůležitější ruské požadavky, a zvyšují stavy vojsk NATO ve východní Evropě a zintenzivňují dodávky zbraní na Ukrajinu. Proti komu?

· 19. 2. 2022 – President Zelenský na bezpečnostní konferenci v Mnichově prohlašuje, že Ukrajina zvažuje odstoupit od smlouvy o nešíření jaderných zbraní; jinými slovy zvažuje získat jaderné zbraně. Proti komu?

P. Diviš 9.4.2022 15:47

Ty ruské lži šíříte z blbosti, nebo za peníze?

J. Kulheim 9.4.2022 16:07

Jsou tam datumy. Můžete si to ověřit. Pokud budete mít nějaký problém, tak si to můžete ověřit na internetu.

To jsou fakta. To se vám může líbit nebo nelíbit. To je tak vše co se s tím dá dělat.

P. Diviš 9.4.2022 17:20

Ty datumy jsou asi jediné jakž takž správné. Na rozdíl od popisů událostí.

Fakta jsou něco úplně jiného.

J. Farda 9.4.2022 21:49

A to všechno má na svědomí ten ukrajinský jevrej Zelensky, takže Pútinovi, který už před rokem hlásal, že Ukrajina jako stát nemá nárok na existenci, nezbylo než zahájit speciální vyčišťovací operaci Ukrajiny od banderovců/fašistů/nacistů/narkomanů made in Groznyj v Mariupol, Charkov, Buča, Irpiň, Borodjanka, Makariv, Kramatorsk a další ... https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/analyza-putinovy-fantasmagorie-o-ukrajine-a-jak-to-bylo-doopravdy-40388725 * https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ruska-statni-agentura-otevrene-pise-ukrajina-nesmi-existovat-40392731#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=VOBJRNeFatr-202204041438&dop_id=40392731&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

"To jsou fakta. To se vám může líbit nebo nelíbit. To je tak vše co se s tím dá dělat" Rv

J. Farda 9.4.2022 21:22

Od trolla Kostěje Nesmrtelného ergo V.raha V.rahoviče Pútina čekáte něco kloudnějšího než ohnutou demagogii a Lavrovovské lži? Spíš se Vám dostane, jako od páně Srtkova Bedříška z "Rozpuštěný a vypuštěný" jen informace "Kachny, kachny, kachny" ... ;-)

P. Brecík 9.4.2022 18:45

Tady máš, Ynteligente, plnění Budapešti. Od r. 2014 Nacisté vraždí spoluobčany, za potelsku a vyzbrojování od NATO/EU. Říká ti cosi UA zákon o národě? Ukrajinci jsou cosi jako "nordická rasa" avšechno ostatní je méněcenné. Zákaz vyučování všeho - kromé Ukrajinštiny. Jestli máš koule, podívej se na USA TV - a nech si to vysvětlit, protože nepochopíš toto, ani jiné: https://www.facebook.com/petr.salt.77/videos/691711215593287

J. Jaroš 10.4.2022 0:26

Pane Farda. Memorandum není bohužel mezinárodní smlouva.

V. Novak 9.4.2022 18:10

Prosím "banderovec".

J. Kulheim 9.4.2022 12:22

Řešit politické problémy střílením je špatné řešení. Je to selhání politiků. Já jsem si myslel, že nejdůležitější je jednat a dohodnout se. Ostatní je selhání politiků.Válka není sranda. I když zvenku to tak vypadá. Ve válce umírají Ukrajinci, ale také Rusové. Všichni ti padlí vojáci mají doma svoje blízké. Fiala a spol. si zajede do obklíčeného Kyjeva. Jak je to možné? K tomu, aby jich zemřelo ještě víc, tak je potřebné dodávat zbraně. Tak si představují řešení naši válečníci.

Neznám Putina, ale nemyslím si, že by to byl nějaký dobrák od kosti. Nemyslím si ani to, že by Ukrajinci byli nějaké klony Matky Terezy. Proč bych měl věřit představitelům EU víc než Putinovi? Jsou to podle mého názoru stejní šmejdi. Protože on je Rus a oni jsou Francouzi, Němci, Poláci atd.? Se všemi máme historické zkušenosti.

Dívat se na politické události prizmatem, mám rád nebo nemám rád, je špatné. Politika nemá s láskou nic společného. Putin není o nic lepší ani horší jako skvadra socialistických politiků v EU. Hájí nebo prosazují si svoje zájmy, bez ohledu na důsledky.

Evropská část Ruska je obklíčená armádami NATO. Na severu Litva, Lotyško Estonsko. Na jihu Turecko. Chybí jim ještě Ukrajina. Rusko se nechalo nahnat do kouta. Dohody jsou cár papíru. Neplní je EU, USA ani Ukrajina. USA hájí svoje zájmy jakýmikoliv prostředky.

Proč bych měl věřit představitelům Ukrajiny? Z vyjednavačů EU, tří ministrů z Francie, Německa a Polska, kteří podepsali s Janukovičem dohodu, se rázem stali tajtrlíci, kteří nedokázali říci ani ň k tomu, když Jarošův Pravý sektor tuto dohodu během několika hodin pošlapal. Rýpat se do Rusko- Ukrajinského problému je spolehlivá cesta k rozšíření válečného konfliktu

P. Brecík 9.4.2022 14:11

R^R^R^

V. Němec 9.4.2022 9:19

S žádnou válkou souhlasit nelze, diskuze o tom, co k ní po mnoho let vedlo, je už téměř zakázána. Podle mého soukromého názoru je válka jiná taky protože:

Rusko mělo chatrné zpravodajské informace a domnívalo se, že na Ukrajině půjde o bleskový postup, snad s vítajícím obyvatelstvem na chodnících, takže vymysleli zvláštní postup podle „speciální vojenské operace“. Ona to samozřejmě válka je, hnusná jako každá jiná, ale speciální opravdu.

1. Její plánovači zapomněli na přirozený lidský reflex, že útok zvenčí napadené stmeluje a mají násobně větší motivaci bojovat než útočník.

2. Na jejím začátku nedošlo ke zničení středisek velení armády a hlavních komunikací (silničních a železničních). Prostředky mají, viz vojenská základna v Javorivu. Z hlediska vojenské strategie téměř školácká chyba. Teď sice po trasách jakžtakž pokračuje doprava železné rudy aj. na západ, ale i zbraní a munice zpět. Navíc, zatím naštěstí, proudí i ropa a plyn.

3. Myslím, že vyhnout se civilním ztrátám nejde ani při vedení „sebehumanitárnější“ války (o čemž jsou bohaté zkušenosti z válek vedených USA), natož, když se z protitankových zbraní střílí z obytných domů, což je oficiální doktrínou UA vedení.

4. Rusko zcela podcenilo info/dezinfo-rmační a propagandistický boj na datových sítích a v tomto boji zcela prohrává.

5. Katastrofou je, že ta válka je až po uši ve vleklém a tragickém marastu a její neustávání hrozí v přechod do války rychlé, ale poslední.

V. Církva 9.4.2022 8:48

Trochu naivní, článek zapomíná že rusko je mafiánský stát. Putin krade svým návštěvám prsteny (jako každý ruský voják), má mafiánské gorily Vágnerovce. Rusko je země, kde lidský život nikdy nic neznamenal.

Tam nebudou řešit mrtvé civilisty ani okrádání civilistů. Ještě tak rozhodí trolům pověsti, že vše vytvořila nějaká ukrajinská propaganda, aby se to dalo využít, ale jinak je jim to šumák.