Neviditelný pes

UKRAJINA: „Putinovi bastardi mi zabili dceru“

31.3.2022

Donedávna jsme zprávy o útocích na křesťany slýchali spíše z třetího světa. Putinovo válečné dobrodružství na Ukrajině přisunulo tento jev do Evropy. Ohroženi jsou na první místě duchovní evangelikálních sborů.

A ovšem také protestantských.

Portál Premier Christian News citoval 21. března 2022 Andrewa Boyda z charitativní organizace Release International, který vysvětlil, proč jsou okupační vojska na Ukrajině zaměřena právě proti duchovním těchto vyznání.

Podle jeho mínění, pokud jste křesťanský vůdce, vaší nejvyšší autoritou je Bůh a odpovědnost máte na prvním místě vůči Němu. Pánem je pro vás Ježíš Kristus, kterého kladete nad krále, císaře, vůdce. „Máme tu tedy evangelikální a protestantské církve, které prohlašují, že Pánem je Ježíš; ty nejsou součástí systému pravoslavné církve, která úzce spolupracuje s Vladimirem Putinem a Kremlem.“

Tito křesťané jsou trnem v oku Putinovu režimu, stejně tak jako proruským separatistům na východě Ukrajiny.

Podle Andrewa Boyda jsou nepravoslavní křesťané vnímáni okupanty a separatisty jako osoby mimo kontrolu Kremlu, což v samozvaných republikách (Doněcká, Luhanská) vedlo k jejich diskriminací. Došlo k zavírání kostelů, sbory byly nuceny přejít do ilegality. Zakázána byla také křesťanská literatura, mimo jiné díla světoznámých baptistických autorů jako Charles Spurgeon nebo Billy Graham. Andrew Boyd soudí, že není důvod myslet si, že by Rusové něco v tomto směru dělali jinak, kdyby obsadili celou Ukrajinu.

Že nejde o přehnané obavy, dosvědčuje zadržení pastora evangelikálního sboru Slovo života v jihoukrajinském Melitopolu (obr. 1). Jmenuje se Dmitrij Bodyu a vojáci okupační armády si pro něj přišli v sobotu 19. března. Dlužno dodat, že pastor je americkým občanem.

viki1

obr. 1/

Za zmínku stojí, že předtím zajali Rusové melitopolského starostu Fedorova a propustili ho až v rámci výměny za devět svých vojáků.

O jednom tragickém osudu přinesl informaci server Charisma News (obr. 2). V těžce zkoušeném Mariupolu byla střelbou z ruského tanku na obytný dům zabita adoptivní dcera letničního duchovního Gennadije Mochnenka. Ten vede jako starší pastor Církev dobrých změn, má tři vlastní a 35 adoptovaných dětí, je zakladatelem mnoha pěstounských domovů a je duchovním otcem charitativního fondu Pilgrim, největšího rehabilitačního projektu na Ukrajině pro dospělé a děti s drogovou závislostí.

viki2

obr. 2/

Na svém Facebooku k tomu 13. března 2022 pastor napsal (obr. 3):

viki3

obr. 3

Putinovi bastardi zabili moji dceru v Mariupolu. Dnes, když nás zachraňovali před „zlým Banderou“ a „navraceli ke slovanským národům a ruskému světu“, stříleli z tanku na byt, který nedávno dostala Vika, bývalý sirotek. Do bytu sirotka, mé 27. adoptované dcery, (stříleli) z tanku.
Teď nejsem moc schopný normálně uvažovat. Jako mnoho otců, matek a dětí na Ukrajině jen úpím bolestí. Ale pokud přežiju, řeknu vám toho spoustu. Z Boží milosti je tříletý syn Viky naživu, v té chvíli v tom bytě nebyl. Odpusť, Viko, že jsem tě nemohl ochránit. Skutečně jsem se snažil. Zřejmě ne dost. Brzy se uvidíme.

Pastor Mochnenko odvážel své děti do bezpečí, ale nemohl vzít všechny najednou. Vika v Mariupolu zůstala a ruské barbarství zaplatila životem.

Zlo, které Putin na Ukrajině rozpoutal, plodí další zlo, utrpení se vrší na další utrpení. Na své webové stránce k tomu pastor Mochnenko napsal: „Je to nelidské. Nebe vám předloží účet.“

Jistě bychom mnozí rádi viděli, kdyby svůj účet za všechno zlo, které ukrajinskému lidu a zemi dnes a denně působí, předložila Putinovi také lidská spravedlnost.

Převzato z blogu autora s jeho svolením.zpět na článek