24.9.2021 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

UKRAJINA: Případ pro týmy psychiatrů

Jestli se někdo domnívá, že současné kyjevské bouře, demonstrace, kterým Ukrajinci říkají Michomajdan, přinesou něco pozitivního, nějakou změnu k lepšímu a něco, co Ukrajinu posune k demokracii a pomůže ukončit krvavou válku, velmi se mýlí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 25.10.2017 13:01

Re: blbec Fridrich to má ve své hlavičce jednoduché

Jo, třeba Ukrajině ubyli obyvatelé Krymu, například. :-D

V. Novák 25.10.2017 13:40

Re: blbec Fridrich to má ve své hlavičce jednoduché

Co má Pobaltí společného s Krymem? Naposled snad Litva za Vytautase - a to je sakra dávno! Vytautas si přivedl odtamtud karaimskou stráž, židé byli na něm závislí a nemohli intrikovat; ale od té doby nic...

Jinak máte pravdu, Ukrajině jistě ubyli obyvatelé Krymu - a s nadšením, že se mohou konečně připojit k Rusku. Na Hodnou Demokratickou Ukrajinu jich ze Zlého Ruska emigrovalo minimum - a to i Krymských Tatarů, kteří konečně (po 25 letech na ukrajinském Krymu!) dostali doklady a stali se občany, dokonce vlastníky svých domů a půdy pod svými domy i svých polí a zahrad, které na Nezávislé obsadili ilegálně jak aktivisti "Kliniku".

Ještě víc obyvatel pak Ukrajině ubývá emigrací, zejména do Ruska. V Evropě občanství nedosanou, v Rusku ano.

R. Gramblička 25.10.2017 12:30

Re: blbec Fridrich to má ve své hlavičce jednoduché

už jsem vám napsal, kam si toho soudruha můžete strčit, ale vidím, že to oslovení máte zažrané hluboko pod kůží.

P. Hlosta 25.10.2017 7:43

Re: Soudruh Haas to má ve své hlavičce jednoduché

Nepřítele Ukrajiny máte vyjasněného a teď byste mohl zabásnit o ekonomice Ukrajiny. ;-))

P. Maleček 25.10.2017 4:30

Haas - sám případ pro týmy psychiatrů.

Z Haase doslova čiší slabošské rozčílení jak to, že se ta přicmrdlá, vnitřně rozvrácená Ukrajina dovolili vzpouzet se tomu skvělému mocnému Rusku. Vždyť je přeci slabošsky logické, že už dávno měla padnout na kolena a Rusku se poníženě vzdát.

No slaboch Haas - sám případ pro psychiatra. A stačil by jeden. Na to, aby mu vysvětlil, že klasickým příkladem vzteklého slabocha, kterého vniřně rozežírá to, že jiný slabý se mocnému vzpouzí a tím mu připomíná jeho vlastní ubohost a selhání.

Ano Ukrajina je v kritických obtížích. Ale díky tomu, že se osamoceně postavila ruskému despotickému obru a podělaná, prý demokratická EU ji v strachu z Ruska nechala na holičkách.

Vládou oligarchů a nacionalistů to nebude. To by na tom stejně bídně byla i naše zemička, které už léta oligarchové s nacioanlisty vládnou. Jen se maskují děravým liberálně demokratickým kabátem.

R. Gramblička 25.10.2017 7:19

Re: Haas - sám případ pro týmy psychiatrů.

ještěže tu máme cvokaře Malečka, aby nám to uvedl na "správnou" míru, co bychom si bez něj počali

P. Maleček 25.10.2017 9:13

Re: Haas - sám případ pro týmy psychiatrů.

Kde nejsou argumenty začne se po názorově jiných plivat.

V. Novák 25.10.2017 9:30

Re: Haas - sám případ pro týmy psychiatrů.

A vy jste nějaké argumenty předložil?

Přečtěte si svůj vlastní titulek - jestli TO není plivnutí, ba poblití, tak nevím co by mohlo být.

A. Trick 25.10.2017 3:42

Ale pane autore,

Ukrajina je přece dle tvrzení České televize, televize Václava Havla demokratická a prosperující.

M. Kuneš 25.10.2017 2:56

Eh

Byl autor téhle agitky někdy na Ukrajině?

Č. Berka 25.10.2017 8:00

stačí číst anglicky psaný Kyivpost.com

https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/battalion-leader-released-court-clashes-police.html

https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/saakashvili-says-3-associates-kidnapped-deported-georgia.html

According to the latest study by Reporters Without Borders and the Ukrainian Institute of Mass Information, control over radio and television in Ukraine is concentrated in the hands of oligarchs with strong political affiliations who own the four largest media groups: Viktor Pinchuk (StarLightMedia), Ihor Kolomoisky (1+1 Media), Dmytro Firtash (Inter Media) and Rinat Akhmetov (Media Group Ukraine).

V. Novák 25.10.2017 10:32

Re: stačí číst anglicky psaný Kyivpost.com

To budou nějací proruští trollové, ne-li přímo hekři!

Kuneš to ví nejlíp!!!

S. Kalužík 25.10.2017 0:59

Studia, nestudia,

soudruh absolvent opomenul závěrečné poučení, nejvyšší čas, aby se nesvépravná Ukrajina vrátila (nejlépe asi formou krymského referenda do lůna sovětkých národů!

P. Dvořák 25.10.2017 2:20

Re: Studia, nestudia,

Sice hezky ironizujete, ale napadá vás něco jiného, než napsal Tomáš Haas?

P. Sulc 25.10.2017 3:00

Re: Studia, nestudia,

Asi ne ! Zeme, ktera nikdy v historii nebyla samostatna a vzdy byla soucasti Polska a Ruska, nikdy nemela demokracii a slusny parlamentni system, ta na samostatnost ani dnes vlastne nema. Za ctvrt stoleti samostanosti je na tom hure nez predtim. A dedicove Bamdery tu zem zcela urcite nezachrani. Zda se, ze nejlepsi reseni pro evropske staty je si Ukrajiny proste nevsimat a nepodporovat v zadnem smyslu. Ukrajina proste ma svoje ''Sudety'' a musi se s nim nejak smirit a srovnat. Konec koncu, takovych zemi je cela rada a ne vsude se valci. I takove Finsko ma svedske obyvatelstvo, zbyterk minulosti a nevalci s nimi, ani je nijak nemorduje. Konec koncu, Manerheim, zachrance finske samostatnosti a take president, byl vlastne Sved a finsky se naucil az v dosti pozdnim veku.

A. Trick 25.10.2017 3:40

Re: Studia, nestudia,

A k tomu carský generál.

P. Sulc 25.10.2017 3:54

Re: Studia, nestudia,

Mate pravdu, to jsem zapomel. A v te skole pro dustojniky jezdectva carske armady zkoncil, protoze z mnoha skol predtim byl vyloucen, byl to neukazneny problematicky divoch. Takze vidite, mit dobre znamky a byt poslusny skolak neni jedina cesta k usoechu v zivote. Konec koncu, ani Einstein nebyl dobry, prikladny student, spise naopak. A ja vysel devitiletku se 4 z rysovani, rodice se mohli potento...., ale v zivote se mi na to nikdo neptal a presto se mi skoro 80 let dobre vedlo.

J. Lukavsky 25.10.2017 7:44

Re: Studia, nestudia,

No s tím Einsteinem je to trochu jinak. On studoval na švýcarské škole a tam se známkovalo (a asi známkuje dosud) 1 - 6, stím, že 1 je nejhorší a 6 je nejlepší. A on měl z matematiky za 5 . Jaké měl známky z jiných předmětů nevím.

J.L.

P. Portwyn 25.10.2017 8:11

Re: Studia, nestudia,

Vesměs dobré kromě francouzštiny, tu odmítal s tím, že je k ničemu. Ze školy jej tehdy vyhodili za to, že neměl docházku, nikoli pro špatný prospěch.

Jediný, kdo pak Einsteina dusil, byl Hermann Minkowski, který rozpoznal jeho talent, ale štvalo ho, že Einstein je líný. Skutečně se mu jej podařilo vyhecovat k lepší práci.

P. Sulc 25.10.2017 10:04

Re: Studia, nestudia,

Inu, v jeho dobe francoustina byla mezinarodni rec, a stale ji je u posty. Kazdy vzdelany clovek se ji prinejmensim ucil na gymnasiu.Ta dobe, kdy slusne vzdelany clovek znal nekolik reci, je uz davno pryc. A temer kazdy znal nemecky, rec velkeho souseda. Moje generace vyrostla na rustine, kdyz jsem se ve svych 30 dostal do USA, nerozumel jsem slovo. Kdyz jsem pozdeji delal dva mesice u Philipse v Holandsku, sokovalo mne, ze hodne kluku mluvilo nejen anglicky, ale i francouzky a nemecky. Podobna uroven vzdelani neni v CR ani dnes.

P. Portwyn 25.10.2017 10:50

Re: Studia, nestudia,

Einstein byl podivín, velmi tvrdohlavý. Prostě si nedal říct :o)

K těm Holanďanům: na druhou stranu je fakt, že zrovna jim se němčina i angličtina učí velmi dobře. Náš lektor němčiny (z Magdeburgu) kdysi říkal, že když má rýmu, mluví holandsky :o) Totéž platí třeba o Dánech: jejich řeč je něco mezi angličtinou a němčinou. Když jsem byl v Dánsku, dalo se hodně textů přeluštit dokonce i s mojí prachmizernou znalostí němčiny a jakeš-takeš fungující angličtinou.

Za nás ta angličtina byla popelkou, její výuka šla strašně rychle dopředu, přebraly se metody i učebnice přímo z UK.

P. Sulc 25.10.2017 11:36

Re: Studia, nestudia,

To je dobre, ale.... Parkrate jsem se poznal s Nory a Svedy. Poprve jsem myslel, ze to jsou Britove, meli perfektni britsky accent. A to se musi ucit odmalicka a ucebnice moc nepomhou. Jak to ti Skandinavci delaji, vi buh. A Finove take.

P. Portwyn 25.10.2017 13:51

Re: Studia, nestudia,

Prý je to tím, že nedabují filmy.

P. Sulc 26.10.2017 1:19

Re: Studia, nestudia,

Asi mate pravdu, alespon s velke casti. V Holandsku mi to timto kolega take vysvetlil. V 70 letech, pred kabelovou TV meli k disposici po dvou kanalech s Francie, Nemeckka a Anglie. A filmy nedabovali, jen mely titulky pro stare lidi. V CR se filmy temer vyhradne dabuji, sice velice kvalitne, ale je to pro kocku.

P. Portwyn 26.10.2017 8:19

Re: Studia, nestudia,

Tak já nevím, zda je to tím. Píše se to :)

Na druhou stranu je fakt, že ti, kdo doma mluví germánskými jazyky, opravdu to mají s angličtinou lehčí.

Zajímaví jsou Finové. Angličtina je tam evidentně jako doma, to je vidět třeba na Kaurismäkiho filmech. Film je ve finštině, ale hrdina najednou řekne anglickou větu typu "see you later".

P. Sulc 26.10.2017 9:15

Re: Studia, nestudia,

U firmy v NYC se mnou delala asi 19 leta Finka, velice me prekvapilo, kdyz se po pul roce vracela domu, do Helsink. Pry byla v USA si jen pocvicit anglictinu. Mluvila , i s prizvukem, perfektne, jen jsem zavidel. Pochybuji, ze se mladi lide v CE dostanou na tuto uroven. Mozna jen sem tam nekdo.Asi to chce nejakou tradici, tou ovsem byla prakticka nemcina. Ta ovsem dnes nejde, ne ze by nebyla stale prakticka a potrebna, ale narod, vychovavany dosti vylhanymi dejinami k nelasce ku vsemu nemeckemu, by to ''neprekousl''.

P. Portwyn 26.10.2017 9:54

Re: Studia, nestudia,

Nemyslím si, že by na WW2 bylo něco vylhaného.

Jinak co se týká němčiny, na školách je méně oblíbená i proto, že angličtina má celosvětově lepší image. Viz např. https://www.youtube.com/watch?v=ydicaDIwnng

Člověk jazyk samozřejmě musí používat v praxi, škola na osvojení stačit nemůže. Někteří mladí poměrně živě komunikují v angličtině na sociálních sítích, podle mne se to bude postupně zlepšovat. Je ovšem pravda, že mám zkušenosti s těmi inteligentnějšími dětmi, asi tím jsem ovlivněný.

P. Sulc 26.10.2017 20:11

Re: Studia, nestudia,

Anglictina - nemcina. To je relativni, s anglictinou se jiste dobre domluvite i v Nemecku ci Rakousku. Ale ma to hacek: jestli jste lekar, a ja pamatuji, jak doktori vyhrozovali, ze odejdou do Nemecka, tak vam ta anglictina nebude moc platna. Jiste, v hospode ano, ale ne vsichni, hlavne ti starsi pacienti budou mluvit anglicky. A byrokraticke vypisovani ruznych papiru, a to je dnes asi vsude, bude zcela jiste v nemcine. A tak kde ti mladi budou jednou chtit vydelavat penize? V Australii, Americe, Kanade, ci spise byt blizko maminky, v Rakousku ci Nemecku? Kdyz jsem v 67-68 delal ve Vidni ve fabricer u elektrikaru, ze 7 lidi anglicky neumel ani jeden, ani ti mladsi ne. Ja ovsem take ne, k tomu jsem prisel az v NYC, ale po tricitce uz to tak nejde jako v 10 ci 15 letech.

P. Portwyn 26.10.2017 20:29

Re: Studia, nestudia,

No já Vám nevymlouvám, že němčina se v tomto geografickém prostoru hodí. Ostatně Němci vlastní půlku českých firem. Jen vysvětluju, že je neoblíbená nejen kvůli "vylhaným dějinám". Oni Němce moc nemusí třeba Dánové, Holanďané... Ta řeč prostě nezní příjemně a má špatnou image, děti si podle toho volí. Praktická stránka věci, použití v zaměstnání, to je pro ně v 15 letech příliš daleko.

Stále oblíbenější je v posledních letech španělština, kterou studenti pravděpodobně příliš nepoužijí.

Chápu, že s tím lékařem to byl příměr, ale jinak jsem učitel Ma-Fy :)

P. Sulc 27.10.2017 1:41

Re: Studia, nestudia,

No, zvukove prijemna neni, ale alespon nechrci jako holandstina. A take ta podstatna jmena na cely radek. Ale videnska nemcina je znacne mekka, v praci se kluci divili, proc je cestina tak tvrda. Asi byl problem to R v osklivych slovech .Zaplat pambu za anglictinu. Jenze zase ten prizvuk v dospelosti nezvladnete, mozek je tak ve dvaceti uz dosti napevno zadratovanej.. Ale kde jsou ty doby, kdy se na gymnasiich ucilo latinsky, nemecky, francouzky. Potom dalsi rec sla uz pomerne snadno. S rustinou se dalsi reci uz tak dobre nezvladaly