13.4.2021 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

UKRAJINA: Parasjuk nic neodstartoval

Dušan Navrátil v článku Ukrajina: Proč v zemi vypukla válka? tvrdí, že válku na Ukrajině odstartoval jistý Volodymyr Parasjuk, který „má na triku ztrátu Krymu pro Ukrajinu, tisíce mrtvých a řadu sestřelených letadel, o dalších materiálních škodách ani nemluvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 8.8.2014 20:34

...

Berlín vyzývá Spojené státy k objasnění špionážní aféry - zatím neúspěšně. Nyní je zvuk ostřejší: Podle informací získaných SPIEGEL ONLINE, Foreign Office vyzval všechny zahraniční ambasády, aby jmenovali zástupce zde umístěné.

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/spionage-bundesregierung-aufdeckung-aller-agenten-in-deutschland-a-985199.html

S. Netzer 8.8.2014 21:22

Re: ...

To je voda na váš mlýn, co? :-))))

Teď ještě tomu článku rozumět.

J. Kanioková 8.8.2014 22:42

Re: ...

http://jdem.cz/bp2df9

J. Salek 8.8.2014 14:23

šokuje mě postoj Svobodných

Nevím jak pro jiné, ale pro mě je v této věci šokující postoj Svobodných, kteří následují příkladu Václava Klause, ba přímo ho v rusofilství překonávají. Oblíbené jsou tam taky konspirativní teorie. Čili o důvod víc proč jsem je přestal podporovat.

M. Štván 8.8.2014 14:52

Re: šokuje mě postoj Svobodných

Pro mne to není až takové překvapení. Tyto subjekty pracují dlouhodobě na naší izolaci od sousedů v Evropě, kteří naopak pracují na jednotných pravidlech. Profesor nikdy nehrál podle cizích/společných pravidel, chtěl si pokaždé udělat svoje, které se mu hodily. Myslím, že to samé by chtěl i pan Mach a i pan Putin.

Ano, víc než tomu že jsou placeni přímo z Kremlu, myslím si, že příznivci, kteří jsou novodobě nazýváni rusofilové a jsou tak hlasití na různých internetových fórech, tak tito jsou velcí příznivci různých konspirací. Možná někteří nevěří dodnes ani tomu, že na Ukrajině spadlo letadlo s nevinnými civilisty, protože o tom podávají zprávy mainstreamová média, protože nějaký separatista obvinil Ukrajinskou vládu ze spiknutí, protože letadlo vyfocené před startem mělo jiné označení než to co sbírali na Ukrajinských polích atp.

V. Vlach 8.8.2014 16:18

Re: šokuje mě postoj Svobodných

http://www.ppomoc.cz/prvni-pomoc/sok.php

J. Salek 8.8.2014 17:21

Re: šokuje mě postoj Svobodných

No ten šok přicházel velmi postupně po dobu posledního roku co jsem měl co do činění se Svobodnými. Pak pohár přetekl. Nemáte nějaký odkaz na to co dělat když přeteče pohár? Není nejlepší ten pohár prostě vyprázdnit? Už jsem tou medicínou od Svobodných poněkud plnej, tak jsem to prostě vzdal a dal jsem jim sbohem.

J. Salek 8.8.2014 17:29

Re: šokuje mě postoj Svobodných

Evidentně jsem nebyl dostatečně idologicky zaťatej. To je u Svobodných populární termín a nedostatkem zaťatosti si koledujete o nějaký ten slovní box. Svobodní jsou odhodláni zatnout tipec prospěchářům kteří se do jejich strany hrnou. Není to dost směšný názor od strany která má preference 1,5%? Tvrdé jádro je opravdu tvrdé. Jen ten Mach je měkota.

J. Kombercová 8.8.2014 18:42

Re: šokuje mě postoj Svobodných

Svobodní jsou elitáři a 1,5 % je pro ně tak akorát. Víc pobrat nemohou, to by bylo kontraproduktivní.

V. Vlach 8.8.2014 19:44

Re: šokuje mě postoj Svobodných

co se týče pohárů objednal bych si profesionálního ochutnávače-testera. On ten svině chlorid plutoničitý nemá žádnou chuť! Ale zase prý zatočí s vředama!

J. Kanioková 8.8.2014 14:04

.....

Ron Paul: Proč prostě Obama nenechá Ukrajinu na pokoji? - http://jdem.cz/bp2aj8

Recenze dokumentu "Vítejte v Nulandistánu: pravda o...Ukrajině" - http://jdem.cz/bp2am4

J. Kanioková 8.8.2014 14:11

A zajímavý komentář odtamtud..

Zde je citace ze 4.dílu 10ti-dílného seriálu "Americké století očima Olivera Stonea", který uvádí ČT2 každou neděli v noci a jednotlivé díly je pak možné ještě nějakou dobu shlédnout i na internetu ČT. Tento 4.díl má název "Počátky Studené války".:

"Marshallův plán vyhovoval i CIA, která využívala velkých sum peněz z Marshallovypomoci pro tajné operace. V létě 1948 po komunistickém puči v Československuschválil Truman dramatický nárůst počtu tajných operací po celém světě, včetněpartizánských akcí v Sovětském Svazu a ve východní Evropě. Jeden z projektůměl v vést ke vzniku guerillové armády na Ukrajině pod krycím názvem Slavík(Nightingale). Jejími původními tvůrci byli v roce 1941 nacisté a skládalase z ukrajinských ultranacionalistů. Tyto skupiny nyní začaly rozsévatzkázu v hladem sužovaném regionu, kde byla sovětská moc slabá. Zavraždilipřitom tisíce místních Poláků, Židů a lidí, kteří podporovali moskevský režim.Od roku 1949 po dobu dalších 5 let pak CIA do regionu opakovaně shazovala napadácích další a další ukrajinské agenty. Pro Sověty to bylo totéž jako by Rusovédo hraničních oblastí Mexika a Kanady shazovali místní partyzány. Bylo jim z tohojasné, čeho všeho jsou Spojené státy schopny, aby je připravili o jejichvlastní hraniční prostor a sféru vlivu."

Vypadá to, jako by současné dění na Ukrajině bylo hrůzné deja vu....

J. Matuška 8.8.2014 14:22

Re: A zajímavý komentář odtamtud..

Paní Kanioková, takhle si představuji příspěvky na NP. Zkrátka argumenty na úrovni, které poučí. Kdo má jiný názor, nic mu nebrání, aby přednesl své argumenty. A nejlepší jsou odkazy... Dovedl bych si představit takový "polemický mariáš" s flekem a re, atd. :-)

Chápu, že to stojí nějaký ten čas a námahu. Jsem důchodce, takže u kompu mohu sedět hodiny, navíc mě to baví a zajímá. Nadávání do "komouš", bláznů, blbců, které je zejména pod Úvodníkem Astona běžné a hojné, je snazší - a lidé se tím baví. Osobně se rád dozvím něco nového.

S. Netzer 8.8.2014 15:52

Re: A zajímavý komentář odtamtud..

Ano, odkazy diskutérky Kaniokové jsou opravdové bomby. :-)))

Nedávno dala odkaz na Neues Deutschland - německé Haló Noviny.

J. Salek 8.8.2014 17:31

Re: A zajímavý komentář odtamtud..

Co je ta Kanioková zač? Je to ideologie nebo psychóza?

S. Netzer 8.8.2014 17:37

Re: A zajímavý komentář odtamtud..

Nevím. Pravděpodobně kombinace, jako u všech tohoto zaměření.

J. Matuška 8.8.2014 17:45

Re: A zajímavý komentář odtamtud..

Paní Netzer, už jsem to tady zdůrazňoval, je mi jedno, kde, kdo píše, ale CO!!! Haló novin, když jsem chodil do Městské knihovny, jsem se neštítil. Když na stojanu nebylo nic jiného, sáhnul jsem po nich. Každý má svou hlavu, aby si přebral všechno, co čte. Od událostí na Ukrajině beru cokoliv a odkudkoliv s velkou rezervou. Oba tábory svým způsobem přehánějí všechno ve svůj prospěch. Časem ale pravda skutečně se dostane na povrch.

Co považuji za skutečnou bombu, je projev maďarského premiéra Orbána. Pořád doufám, že někdo z IVK se k tomu analyticky vyjádří. Rozbor od Tomáše Haase bych bral samozřejmě také. Slova B. Doležala mě "neuspokojila".

J. Vyhnalík 8.8.2014 13:50

Baseballové pálky

Basebalové pálky byly u části demonstrantů nahrazené samopaly z vyrabovaných skladů armády a policie ze Lvovského regionu. Tato malá a "úplně nepodstatná" část si říkala Pravý sektor a ovládla parlament. Vyrabovali a vypálili kanceláře stran podporujících Janukovyče a tito poslanci museli uprchnout (více než 150 za 450).

Následně se v parlamentu hlasovalo patentovaným ukrajinským multitaskingem, kdy někteří poslanci obsluhovali až 6 poslaneckých terminálů.

J. Matuška 8.8.2014 14:04

Re: Baseballové pálky

V "nouzi" poznáš přítele...

J. Matuška 8.8.2014 14:14

Re: Baseballové pálky

Stačí necelých šest měsíců a lidem, kterým tato fakta nezapadají do jejich scénáře, si na to ani nevzdechnou... Sám jsem si musel dát práci, abych se ujistil, co e všechno toho 21. února přihodilo. Od nějakého publicisty bych uvítal, kdyby si dal práci a sestavil harmnogram událostí. Je otázka, od kterého momentu začít...

Ještě poddotek. Pan Rambousek ač viděl věci z pár metrů, zaevidoval jenom ty baseballové pálky. Ano, Volodymyr Parasjuk vyhrožoval a dával ultimátum pomocí dřevěných holí. Ekluje se mi, abych přehlížel věci, které mi nabourávají moje názory.

Není špatné se podívat na článek Jiřího Koudy: http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/co-kdyz-to-nebyl-putin/

J. Vyhnalík 8.8.2014 15:09

Re: Baseballové pálky

Za zmínku stojí telefonát Victorie Nuland (tajemnice amerického ministerstva zahraničí) s Geoffem Pyattem (velvyslanec USA v Kyjevě), ve chvíli, kdy jednání Janukovyče s opozicí vrcholila. "Fuck the EU!" bylo pregnantním vyjádřením postoje i role USA.

Dnes je údajně budova SBU z poloviny vyhrazena americkým poradcům. Každopádně i USA přiznávají stovky svých poradců v Kyjevě. Na Ukrajině už také od února operuje jednotka výzvědných dronů oficiálně dislokovaná v Německu.

Stačí si připomenout oficiální prohlášení z Ženevy 17. dubna podepsané ministry zahraničních věcí Ruska, Ukrajiny, Spojených států a EU. Vyzývalo ke zdržení se používání síly a zahájení otevřené celoukrajinské diskuse o novém ústavněprávním uspořádání země s účastí všech regionů Ukrajiny. Podobně po deklaraci ministrů zahraničí Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie ze 2. července následovala další eskalace konfliktu po konzultacích Porošenka s Bidenem.

Rusko už tehdy zvalo pozorovatele OBSE na kritická místa hranice, ale americké a ukrajinské obstrukce jejich vyslání blokovaly déle, než měsíc!

J. Salek 8.8.2014 17:34

Re: Baseballové pálky

Američani posílají poradce a Rusáci žoldnéře, tanky a rakety. Je vidět že už amíci nejsou co bývali.

J. Vyhnalík 8.8.2014 21:02

Re: Baseballové pálky

Američané mají nad oblastí svoje družice, mají tam i jednotku dronů převelenou z Německa, pár desítek km od míst bojů křižují jejich válečné lodě v Černém moři. Za celou dobu nepředvedli jediný důkaz přesunu těžké techniky přes hranice.

Na druhou stranu na obou stranách bojují dobrovolníci i "dobrovolníci" ze zahraničí. Bojů se na straně Ukrajiny účastní americké "soukromé" společnosti typu Blackwater a výcvik Národní gardy mají na starosti jak tito Američané, tak Poláci.

Jedná se o Obamovu politiku, kterou provádí nejen na Ukrajině. Nikam neposílá nové jednotky a bojovat nechává místní bojovníky, případně využívá nevládní žoldnéře. USA se soustřeďují na informační válku, na kterou věnují miliardy USD ročně.

J. Matuška 8.8.2014 12:36

Mlčení bývá souhlas - děkuji. Bunga bunga!

J. Matuška 8.8.2014 11:30

Já to říkám pořád: Zlatej Internet.

http://fojtik.blog.idnes.cz/c/421060/Kdo-nepotahne-za-jeden-provaz-potahne-Ale-do-Ruska.html

Nyní je potřeba se spojit. Odhodit všechny rozpory, které mají jednotlivé členské státy Evropské Unie, všechny ty banální a triviální hlouposti hodit za hlavu.

Protiruská propaganda se musí rozjet na plné obrátky.

===================

A hlavně, kdo nekejhá v houfu a nejde s námi, jde proti nám. Hergot, kdo tohle v roce 1948 říkal? Nebyl to náhodou jeden "komouš"?

J. Salek 8.8.2014 17:36

Re: Já to říkám pořád: Zlatej Internet.

Já pořád říkám že se mají od rusáku co učit. I v té propagandě.

J. Matuška 8.8.2014 10:30

A to je jenom detail... A bude hůř...

Poláci dováží do Ruska ročně zhruba 700 tisíc tun jablek. Po vyhlášení potravinového embarga na zboží z EU nemá toto ovoce odbytiště. Čeští pěstitelé se proto bojí přílivu laciných polských jablek původně určených pro ruský trh. /LN/

J. Vintr 8.8.2014 10:44

Re: A to je jenom detail... A bude hůř...

Řekl bych, že Rusko není v potravinách soběstačné. Takže problém budou mít hlavně obyčejní Rusi.

J. Matuška 8.8.2014 11:10

Re: A to je jenom detail... A bude hůř...

Pane Vintře, problémy v Rusku mít budou. Pokud by se s tím ale nedokázali popasovat, Putin by se musel na prezidentování vykašlat a mohl by jít dělat baču a chovat krávy. Kapitalismus ve světě zvítězil, takže není problém vyrobit, ale prodat. Průšvih bude, pokud dojde k dlouhodobým ztrátám ruského trhu. Copak jablka, ale až Putin poděkuje za import Mercedesů aj. průmyslových výrobků, bude to pro Unii daleko citelnější. EU měla dát jasně Rusům najevo, že KRYM je to poslední, co si mohou dovolit. Ale zavést sankce pro Unii je přeci nevýhodné, ale USA to nepostihuje, naopak. Výhledově možost nahradit zkapalněným břidličným plynem lacinější ruský, může lákat /pokud to není bublina, ale to je další "narrative".../.

J. Vintr 8.8.2014 11:51

Re: A to je jenom detail... A bude hůř...

Ty obchodní sankce nejsou řešením. Budou mít spíš opačný účinek, protože podpoří Putinovu snahu udělat ze Západu (opět) nepřítele Ruska. Když chce utužit režim, tak je pro nová železná opona přesně to, co potřebuje.