29.11.2021 | Svátek má Zina


UKRAJINA: Novorusko

30.8.2014

Co by to bylo za Rusko, kdyby jim nepomohlo?

A nevykládejte mi zde, prosím, že žádné Novorusko neexistuje. Jako uznaný subjekt mezinárodního práva samozřejmě ne, ale kolik takových subjektů již na světě bylo? Namátkou mohu uvést třeba Spojené státy americké, Československo a třeba také samostatné Kosovo, že? I když tím se příliš nechlubíme, že bylo nutné zabít bombardováním skoro tisíc lidí, aby vzniklo.

Zde se neustále prská, že Rusko pomáhá tzv. separatistům. Samozřejmě, kdybychom jim chtěli dát hezký a ušlechtilý název, tak jim budeme říkat „Bojovníci za svobodu“, „Národně osvobozenecké hnutí“ a tak podobně.

Ale protože nám vůbec, ale vůbec politicky nevyhovují, tak jsou to v lepším případě separatisté, v horším teroristé. A proč jsou tací? Protože nám hodili vidle do našich, tedy USA-NATO-EU plánů.

Ty byly tak křišťálově jasné a čisté jako kdysi Grossův byt. Vyvoláme, a ne, že ne, v Kyjevě vzpouru. Jistě, agitátoři budou prskat, že to byla vzpoura zezdola. Možná. Možná zpočátku. Pak jsme ale ucítili krev.

Krev, samozřejmě v pomyslném slova smyslu, krev tekoucí z narušené obranyschopnosti Ruska. Ve snížení jeho vlivu ve světě. Prostě ve zbavení se obtížného geopolitického konkurenta, abych byl, tedy především USA, pánem světa. Již nikdy více nějakých ruských základen v Sýrii a jinde. Prostě a jednoduše Rusko oslabit a zatlačit. Snížit jeho mezinárodní vliv a váhu. A pouze dementní nebo senilní prezident, a tím Vladimir Vladimirovič Putin jistě není, by toto připustil.

Ukrajina je nepřirozený slepenec částí různých států. V diskuzi to někdo psal. Polsko, Maďarsko, Československo a Rusko by teoreticky měly nárok na část jejího území. Je to ještě horší slepenec než bylo Československo. To alespoň z velké části vzniklo na územích Koruny české, ale na Ukrajině nic takového nenajdeme.

Je proto zcela logické a přirozené, že se Ukrajina štěpí a že jen nějakým zázrakem může v současné podobě přežít.

Východ se pokusil odštěpit, Kyjev na to odpověděl násilím, vraždami.

Tak to snad mělo Rusko a Putin trpět? Dejte si prosím studenou sprchu, jestliže si to myslíte. Já musím říci, že jsem se mýlil, myslel jsem, že při současném stavu kyjevského násilí musí Rusko na Ukrajinu vletět a srovnat tam poměry do mírového uspořádání.

A ruská pomoc „separatistům“? Byli by idioti a zbabělci v jednom, kdyby svým spoluobčanům nepomohli. A to říkám zcela otevřeně, že jsem pro takovou pomoc bojovníkům na východě Ukrajiny, aby násilníci z Kyjeva byli z této části země vypuzeni a mohlo nastat jednání o novém státoprávním uspořádání Ukrajiny.

Kadáffího bylo třeba bombardovat, protože násilím potlačoval povstání na svém území. A Kyjev dnes bombarduje své občany jak o život a je to správné? Cosi je v našem uvažování shnilého, že? Jednou se hodí to a podruhé zase ono. Podle toho, jak to vyhovuje našim, tedy americkým zájmům. A proto si myslím, že v rámci zachování co nejvíce životů východoukrajinských občanů je každá pomoc příliš malá.

Převzato z blogu autora s jeho souhlasem
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.