25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

UKRAJINA: Má EU podíl na současné situaci?

Existují názory, že vzniklý konflikt na Ukrajině je důsledkem cílevědomých intervencí EU, která záměrně podněcuje svár s Ruskem a snaží se rozšířit svou zájmovou oblast. Osobně bych rád vysvětlil svůj názor, že se to tak sice může jevit, nicméně je to nevyhnutelný úděl EU a nutný dějinný krok.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 4.3.2014 19:59

???

Představa, že tvůrcové elitářské, "zeleně" bigotní politicko-korektní inkvizicí řízené socialistické říše, umožní návrat křesťanských hodnot (morálky, svědomí,cti, ctnosti..) a zvyků (rodina..), které budou vždy příčinou vzniku (obnovy) demokratického kapitalismu, tedy občanských svobod jednotlivců a práv národů, opravdu není z tohoto světa, který navíc nemá nic společného s osvícenskou touhou po pravdě, kterou nahrazuje (Deridovou) destruktivní "dekonstrukcí" a občanské svobody nahrazuje laciným a zhoubným osvobozením od diktátu morálky!!!

D. Šimáček 3.3.2014 20:28

Re: Z toho mi de hlava kolem!

no jen to prodlouzi agonii eu o par mesicu az let....

D. Šimáček 3.3.2014 20:25

Re: Pane Lajkepe.

ano, bohuzel nebo bohudik, rusko ma dostatecny prostor pro vnitrni expanzi jeste na hodne let, to unie je na tom podstatne hur ta potrebuje rust a nema kam a za chvili se zacne rozpadat... doufam

Z. Švrček 3.3.2014 12:07

Pane Lajkepe.

Lidi s vaším pohledem na věc by představitelé EU (myslím té "moderní", která se vyvinula z tehdejšího EHS) měli na rukou nosit a z lahvinky krmit.

Bohužel projekt EU je daleko jednodušší, než nějaký nutný  a nudný historický vývoj, čili evoluce. Je to zákeřný projekt socialistů všech evropských zemí, kteří se zmocnili myšlenky kooperace evropských zemí na fungující ekonomické bázi a vtiskli ji - bohužel zatím úspěšně - levicový politický náboj, shodný se socialismem. Centrálně řízený stát s bující byrokracií, pracující na odstranění základního vazníku možné přirozené spolupráce - národních států - hypertrofovaným přerozdělováním, které z lidí i ze států činí závisláky, s regulacemi a nařízeními upevňujícími moc centra, to je výsledek jejich mravenčí práce. Jak známo z historie, veškeré takovéto superstátní nadnárodní obludnosti mají ke svému dalšímu růstu, žijícímu z podstaty, potřebu rozšiřovat se. Proto EU-bumbrlíček tolik šilhá po dalších zemích.

Podobný bumbrlíček, který se vzpamatoval z nedávného krachu socialismu - tedy téhož, co zákonitě čeká i EU - dnešní Rusko, má podobnou potřebu a touhy. Museli na sebe narazit.

J. Hejna 3.3.2014 11:09

Nutná podmínka

Nutnou podmínkou pro dokončení "osvícenectví" v Evropě je zánik EU.

K. Frauknecht 3.3.2014 8:05

Z toho mi de hlava kolem!

Poněkud lichý článek gradoval posledním odstavcem :-). Mám názor zcela opačný!

Bylo by prima, kdyby EU nic nemusela! To co EU šíří nemá s křesťanskými hodnotami mnoho společného. A nakonec. Dokud fungovalo společenství evropských států na ekonomické bázi bylo vše OK! Teprve snahou o vytvoření jednotného politického celku, státu Evropa, jde všechno do kopru.

O tom, že se EU angažuje v Ukrajině (dle mého nevhodně), není pochyb. Jen mi není jasné, jestli ty nové Lidly a Kauflandy vyváží všechny kvóty a regulace :-))).