25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

UKRAJINA: Jakub Janda, který přišel ze zimy

Četl jsem v sobotu rozhovor Jakuba Jandy, místopředsedy Think tanku “Evropské hodnoty”, pro Českou pozici, přílohu Lidových novin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Krešňák 26.8.2015 13:27

Re: Je to pořád stejné,....

Myslím, že se mýlíte, zkuste se některého Ukrajince zeptat, jestli je Rus a uvidíte. Moje babička Vážený se narodila kousek od Mukačeva a již v té době měla spoluobčany Ukrajince i když Ukrajina nexistovala. Pokud vyjádření ve svém druhém bodě myslíte vážně, tak předpokládám, že Československo nepovažujete za hodné existence (ani v roce 39 ani v roce 69 jsme náš stát nebránili). No, a k bodu tři myslím, že jsem nepoužil žádné sprosté slovo. To, že pan Haas svými vyjádřeními podporuje Rusko a podporoval i okupaci Krymu, se mně nelíbí a proto jsem použil slov doveda a "ruský vlezdoprdelista". Pokud Vás to nějak urazilo, tak se Vám omlouvám. Krešňák Petr

B. Rybák 26.8.2015 13:16

Zdravý "selský" rozum stačí

K pochopení toho, že Rusko nechce Ukrajinu rozdělit (ztratilo by veškerý vliv na "Kyjev"), že jeho cílem je neutrální Ukrajina s dostatečnou autonomií pro její východní část a že tedy má zájem na pokračování minských dohod!

Stejně tak je jasné, že nemůže připustit zdecimování Rusů na východu Ukrajiny. K tomu ale má dostatek dobrovolníků přímo na východní Ukrajině, i mezi kyjevskými vojáky, má na svém území téměř milion, k návratu do své vlasti odhodlaných, ukrajinských vyhnanců, takže opravdu nepotřebuje masivní (snadno prokazatelné) nasazení vlastních vojáků (myslí si snad někdo, že z pobaltských republik neproudí na Ukrajinu zbraně?)!

První obětí každé války je "pravda". Masmediální válka o získání mínění světa je zběsilá a skeptický rozum je jedinou obranou proti ní (my jsme vytaveni působení především té prozápadní)!

K. Frauknecht 26.8.2015 12:59

Re: :-))))

Proboha, kdybych byl tušil, k jaký rizikům jsme měli našlápnuto... Sladká nevědomost!

B. Rybák 26.8.2015 12:32

Re: Je to pořád stejné,....

Zájmy ukrajinských Rumunů, Maďarů, Čechů, Poláků (oslava S Bandery), Rusů, Litevců,... potlačuje vláda kyjevských oligarchů (existují kromě nich nějací Ukrajinci?)!

L. Bouše 26.8.2015 12:17

Re: Zastávám zásadu pěti N (5N),...

Je zcela legitimní, aby Rusové a ruský stát svým národním účastníkům pomáhali. Stejně tak pomáhají všechny státy světa svým perzekvovaným spolučlenům v cizích zemích. Proto na všestranné podpoře Ruska legitimním obráncům Donbasu a celého východního regionu nevidím vůbec nic nezákonného nebo nemravného.

Pokud se nacistický ukrajinský stát otevřeně přihlásil k fyzické likvidaci ruské národnostní menšiny, má tato etnická skupina podle mezinárodního práva nárok na ochranu. Vstoupí-li ruská armáda do Novoruska, bude to zcela oprávný krok k ochraně tamější manšiny.

Nevím, co je na tom tak nepochopitelného.

P. Švejnoch 26.8.2015 12:09

Re: Jo, je to jasně Putinovo agent :-))))

Nebuďte zatrpklý, pane Jílku, že Vám osud nedopřál stát se také nějakým tím poraděnkem - byť jste měl tak slibně našlápnuto.

Berte to z té pozitivní stránky - Vaše ztráta je benefitem (neřku-li výhrou) pro zbytek populace tohoto státu...!!! :-)

L. Bouše 26.8.2015 12:09

Americké lámání české veřejnosti se stupňuje

K manipulaci s veřejným míněním mají Američané peněz dostatek. Když dojdou, tak si další jednoduše ve FEDu natisknou a svět jim to baští, byť jejich měna není kryta žádnou reálnou protihodnotou, pouze dobrou vírou držitelů dolarů, že jsou snad ekvivalentem jejich majetku.

Domnívám se však, že kolem Ukrajiny jsou USA a Rusko od schůzky Lavrov-Kerry v červnu t.r. v Soči domluveni. Nicméně ukrajinská majdanovská pučistická oligarchie to nehodlá vzít na vědomí a v agresi proti ruské národnostní menšině pokračuje, i když výsledky jsou stále tristní. Nyní se čeká jen na bankrot ukrajinského státu, což bude znamenat konec agrese, ale současně rozpad Ukrajiny na menší celky. Nezapomínejme však, že američtí investoři do Ukrajiny nainvestovali příliš mnoho peněz....

V. Novák 26.8.2015 11:49

Re: Haas se odkopal

Vy opravdu nepotřebujete číst vůbec nic - protože jste takový, jak jste se popsal.

V. Novák 26.8.2015 11:45

EU vyškrábla peníze na EU-propagandu - a mlamoj

se činí. Pokud bude vždy správně informován odkud vítr vane - a to on bude - čeká ho zářivá budoucnost...

J. Jílek 26.8.2015 11:44

Re: S lítostí musím přiznat,

copa nesedí, komoušku?

V. Novák 26.8.2015 11:43

Re: Je to pořád stejné,....

1) Etničtí Ukajinci neexistují - jsou to Rusové, kterým bolševici vytvořili z části Novorossije a Malé Rusi stát.

2) Stát, za nějž jeho občané nehledě na etnický původ nejsou ochotní bojovat, asi za obranu nestojí.

3) Možná, kdybyste se zkusil zamyslet a místo sprostých slov zkusil vykutat nějaké ten argumentík, nebyl byste za sprosté hovado.

J. Jílek 26.8.2015 11:43

Re: Jo, je to jasně Putinovo agent :-))))

podle toho to vypadalo a vypadá, když měl nebo má takové poraděnky.

J. Slanina 26.8.2015 11:39

Re: Zastávám zásadu pěti N (5N),...

Když někdo napíše, že jistý lubošek je rudý kretének, tak mu budu věřit, ať to napsal kdokoliv.

BTW: Blbečku, než cokoliv k čemukoliv vybliješ, tož si to alespoň pořádně přečti. Nikdo, ani vlezdoprdelista haas nenapsal, že na Ukrajině bojuje nějakých 42 000 rusáků, ale že se jich tam tolik v rámci rotací během času vystřídalo. Tož prosím tě, dej si ještě před obědem 5-6 rumů a raději staré vyluxuj, než tě vezme smetákem po palici.

J. Jílek 26.8.2015 11:27

Re: Jandu jsem už dávno "ocenila"

není nad dodané noty z Kremlu

J. Jílek 26.8.2015 11:26

Re: Jen tak mimochodem k té ruské armádě na Ukrajině

"Kompenzace vojenského personálu který se účastnil ve vojenských akcích na Ukrajině v roce 2014-2015." Kromě toho, že ruská vláda rozhodla o peněžních náhradách vojenskému personálu, který se účastní vojenských akcí na východní Ukrajině, byly schváleny kompenzace pro rodiny vojáků, kteří byli zabiti ve vojenských akcích na Ukrajině, tři miliony rublů (asi 50.000 $). Pro ty, kteří se stali invalidy během vojenské akce, je kompenzace jeden a půl milionu rublů (asi 25.000 $). Platba 1800 rublů pro kontrakt-"bojovníky" za každý den jejich přítomnosti v zóně konfliktu. Od 1. února 2015 byly vyplaceny peněžní náhrady více než 2.000 rodinám padlých vojáků a 3200 vojákům z povolání, kteří utrpěli těžká zranění a byla jim přiznána invalidita"

P. Krešňák 26.8.2015 11:22

Je to pořád stejné,....

.... pane Haasi, to že nepokrytě fandíte Rusům je o Vás známo. Nemá tedy moc ceny s Vámi polemizovat. Jen u jedné skutečnosti se zastavím. Posmíváte s vážený pane mobilizacím na Ukrajině a zcela zlehčujete postoj mladých Ukrajinců k boji za vlast. Je to vážený stejné, jako při mobilizaci Československé armády v roce 1939. Myslíte si Vy dovedo, že Němci (českoslovenští občané) v pohraničí nastupovali po mobilizaci do Československé armády s nadšením, pokud vůbec. To že Rusové za sedmdesát let okupace Ukrajiny prorostli do ukrajinské populace a dnes možná není rodina na Ukrajině, která nemá ve svých řadách etnického Rusa neberete vůbec v úvahu. Nedivím se vážený, protože Váš postoj a proruský vlezdoprdelizmus je očividný a pro Vás je Ukrajinec Rus (dále vůbec neberete u úvahu, že občany Ukrajiny nejsou jen Ukrajinci a Rusové ale i jiné národnosti např. Rumuni, Maďaři, Češi .... a těch se vůbec nikdo neptá co si o okupaci Ukrajiny Rusy myslí). Krešňák Petr

J. Kanioková 26.8.2015 11:21

Jandu jsem už dávno "ocenila"

Mladé ucho z think-cask už neví, kam by s tou programovanou záští zašel. Sám nic nevmýšlí, jede pouze dle dodaných not, podobně jako Zlatuška, Fištejn, Mitrofanov a další..

JAKUB JANDA: THINK TANKY MAJÍ I NEVEŘEJNÉ METODY PRÁCE, SPIKLENCI A ZEDNÁŘI ALE NEJSME - http://jdem.cz/btdy57

EU a Všeholid. Think-tank. Hlavním článkem "evropských hodnot" je EK. Sestává z armády nikým nevolených komisařů, bezpočtu úředníků a její rozhodnutí jsou svatá. Při své práci se řídí dvěma principy: vydáváním nařízení (čti: "musí se") a vydáváním zákazů (čti: "nesmí se"). Protože většina rozhodnutí EK není jaksi pochopena, zaklíná se blahem všeholidu. Všeholid si ovšem myslí svoje a koná tak, že se spíše řídí zdravým rozumem. Proto nutná propaganda, Think-tank

K. Luboš 26.8.2015 11:15

Zastávám zásadu pěti N (5N),...

...tj. Nikdy Nic Nikomu Nikde Nevěř. Takže tomu, co se píše, prostě nevěřím... Zvláěště když si EU oficiálně zřídila ministerstvo propagandy...

Ale přesto jedno doporučení: Když už lžu, tak mé lži musí stát na reálném zákadě, nesmí být odtržené od reality a musí být „uvěřitelné“. Takže když se dočtu, že Tchaiwan napadla čínská armáda o síle 2 miliard mužů, tak to vyhodnotím jako blbost, protože vím, že Číňanů je pouze něco kolem 1,5 miliardy.

Takže když nějaký „respektovaný institut“ napíše, že na Ukrajině bojuje nějakých 42.000 vojáků pravidelné ruské armády, tak to vyhodnocuji jako blbost, protože tahle armáda by byla za tři dny v Kyjevě a boje by už před rokem skončily.... A spadá ten „respektovaný institu“ pod MI 5, MI 6 anebo ho založila rovnou CIA?

K. Janyška 26.8.2015 11:08

Re: Evropské hodnoty neexistují !!!

Například, Albánci,  Češi, Norové, Portugalci a vy Turci, nemáte spolu nic společného... Dzp.

V. Stránský 26.8.2015 10:49

Vážení diskutující

pro dokreslení jací zločinci vládnou pomocí nacistického führera Putlera v DNR-Donbass je na svobodneslovocz.cz/node/630 , i s odkazem na původní zdroj.

J. Sýkora 26.8.2015 10:47

Jen tak mimochodem k té ruské armádě na Ukrajině

http://www.forbes.com/sites/paulroderickgregory/2015/08/25/kremlin-censors-rush-to-erase-inadvertent-release-of-russian-casualties-in-east-ukraine/

R. Gramblička 26.8.2015 10:36

Re: Evropské hodnoty neexistují !!!

ano, vy jste taky jenom výplod mé fantazie

R. Gramblička 26.8.2015 10:34

Re: S lítostí musím přiznat,

:-))))

R. Gramblička 26.8.2015 10:31

Re: Zdravím.

dobrej postřeh a zajímavý paradox

V. Novák 26.8.2015 10:29

Re: S lítostí musím přiznat,

Jo jistě - janda má v globále ravdu - jen ty detaily mu nějak nesedí. tak nějak žádné...

Ale v globálu - to je Pravda Zjevená! Vždyť podporuje JPN!!!

V. Novák 26.8.2015 10:27

Jenom doplním, že ta výměna byla 10 špionů za 4 agenty.

U nás to motá i velký ekšpert Pacner - ale je v tom rozdíl. Špion je buď legál nebo ilegál - ten pracuje pod falešným jménem a falešnou legendou, ale obé jsou občané svých zemí, v jejichž prospěch pracují. Legálové jsou vypovídáni, nelegálové se vyměňují a vyměňovali se i za studené války - viz zřejmě nejslavnější výměna na Glienicker Brücke dr. Abela za amerického pilota Powerse.

Agenti jsou naopak naverbovaní občané cizího státu, kteří pracují - z důvodů ideovývh, finančních, jsa vydíráni,... - ve prospěch cizí země a obvykle proti své vlastní. Ti jsou pokládáni za zrádce a obvykle měněni nejsou.

Případ s výměnou ve Vídni byl snad první případ, kdy někdo přistoupil na výměnu agentů za špiony.

K. Frauknecht 26.8.2015 10:18

Re: ???

Mohl byste prosím na okamžik odložit krumpáč a stručně uvést svůj životopis? Pokud to tedy, s ohledem na podivné oslovení vysokoškolsky vzdělaného politologa, dokážete.

K. Frauknecht 26.8.2015 10:06

Re: Jo, je to jasně Putinovo agent :-))))

Tomáš Haas je analytikem s dlouholetými zkušenostmi s poradenstvím pro státní správu. V letech 2009 – 2010 působil jako poradce předsedy Vlády České republiky, v letech 2005 – 2008 jako poradce Prezidenta České republiky. V 90. letech byl poradcem Vlády ČR, ministra vnitra ČR, a také asistentem primátora Hlavního města Prahy. Od roku 1997 do roku 2005 pracoval jako konzultant americké agentury Maxim Group – Technisource v Indianapolisu. V letech 1977 – 2000 pracoval jako analytik Municipality of Metropolitan Toronto. Tomáš Haas vystudoval historii a politologii na University of Toronto.

A asi dobře placenej :-)))!

J. Urban 26.8.2015 10:05

Re: S lítostí musím přiznat,

On se snad nenechává blbnout, on se jen asi v čímsi žoldu snaží blbnout druhé. Od Goebbelsových dob se zase až tak moc nezměnilo, místo Rundfunku holt teď máme ten internet.

J. Urban 26.8.2015 10:03

Rusko se zcela jistě netetelí strachem,

bIbečku, to jen spousta národů v sousedství tohoto imperiálního agresora se tetelí strachem z něj. A oprávněně, nikdo nemůže říct, kdy se Vladimír Adolfovič zase rozhodne zabrat nějaké další "ruské" území.