29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

UKRAJINA: Jakub Janda, který přišel ze zimy

Četl jsem v sobotu rozhovor Jakuba Jandy, místopředsedy Think tanku “Evropské hodnoty”, pro Českou pozici, přílohu Lidových novin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 26.8.2015 11:21

Jandu jsem už dávno "ocenila"

Mladé ucho z think-cask už neví, kam by s tou programovanou záští zašel. Sám nic nevmýšlí, jede pouze dle dodaných not, podobně jako Zlatuška, Fištejn, Mitrofanov a další..

JAKUB JANDA: THINK TANKY MAJÍ I NEVEŘEJNÉ METODY PRÁCE, SPIKLENCI A ZEDNÁŘI ALE NEJSME - http://jdem.cz/btdy57

EU a Všeholid. Think-tank. Hlavním článkem "evropských hodnot" je EK. Sestává z armády nikým nevolených komisařů, bezpočtu úředníků a její rozhodnutí jsou svatá. Při své práci se řídí dvěma principy: vydáváním nařízení (čti: "musí se") a vydáváním zákazů (čti: "nesmí se"). Protože většina rozhodnutí EK není jaksi pochopena, zaklíná se blahem všeholidu. Všeholid si ovšem myslí svoje a koná tak, že se spíše řídí zdravým rozumem. Proto nutná propaganda, Think-tank

J. Jílek 26.8.2015 11:27

Re: Jandu jsem už dávno "ocenila"

není nad dodané noty z Kremlu

V. Novák 26.8.2015 11:45

EU vyškrábla peníze na EU-propagandu - a mlamoj

se činí. Pokud bude vždy správně informován odkud vítr vane - a to on bude - čeká ho zářivá budoucnost...

K. Luboš 26.8.2015 11:15

Zastávám zásadu pěti N (5N),...

...tj. Nikdy Nic Nikomu Nikde Nevěř. Takže tomu, co se píše, prostě nevěřím... Zvláěště když si EU oficiálně zřídila ministerstvo propagandy...

Ale přesto jedno doporučení: Když už lžu, tak mé lži musí stát na reálném zákadě, nesmí být odtržené od reality a musí být „uvěřitelné“. Takže když se dočtu, že Tchaiwan napadla čínská armáda o síle 2 miliard mužů, tak to vyhodnotím jako blbost, protože vím, že Číňanů je pouze něco kolem 1,5 miliardy.

Takže když nějaký „respektovaný institut“ napíše, že na Ukrajině bojuje nějakých 42.000 vojáků pravidelné ruské armády, tak to vyhodnocuji jako blbost, protože tahle armáda by byla za tři dny v Kyjevě a boje by už před rokem skončily.... A spadá ten „respektovaný institu“ pod MI 5, MI 6 anebo ho založila rovnou CIA?

J. Slanina 26.8.2015 11:39

Re: Zastávám zásadu pěti N (5N),...

Když někdo napíše, že jistý lubošek je rudý kretének, tak mu budu věřit, ať to napsal kdokoliv.

BTW: Blbečku, než cokoliv k čemukoliv vybliješ, tož si to alespoň pořádně přečti. Nikdo, ani vlezdoprdelista haas nenapsal, že na Ukrajině bojuje nějakých 42 000 rusáků, ale že se jich tam tolik v rámci rotací během času vystřídalo. Tož prosím tě, dej si ještě před obědem 5-6 rumů a raději staré vyluxuj, než tě vezme smetákem po palici.

L. Bouše 26.8.2015 12:17

Re: Zastávám zásadu pěti N (5N),...

Je zcela legitimní, aby Rusové a ruský stát svým národním účastníkům pomáhali. Stejně tak pomáhají všechny státy světa svým perzekvovaným spolučlenům v cizích zemích. Proto na všestranné podpoře Ruska legitimním obráncům Donbasu a celého východního regionu nevidím vůbec nic nezákonného nebo nemravného.

Pokud se nacistický ukrajinský stát otevřeně přihlásil k fyzické likvidaci ruské národnostní menšiny, má tato etnická skupina podle mezinárodního práva nárok na ochranu. Vstoupí-li ruská armáda do Novoruska, bude to zcela oprávný krok k ochraně tamější manšiny.

Nevím, co je na tom tak nepochopitelného.

J. Urban 26.8.2015 13:50

Re: Zastávám zásadu pěti N (5N),...

Jistě, zcela pochopitelně se tak choval i jistý Schickelgruber, rakušák s českým původem (z Polné). Jeho pomoc stála nakonec životy 60M lidí. Ještě pořád pochopitelné? Jestli pro vás ano, pro mne ne.

L. Bouše 26.8.2015 18:48

Re: Zastávám zásadu pěti N (5N),...

Když bych měl být důsledně přesný, tak Hitlerova "pomoc" sudetským Němcům obsazením pohraničí podle Mnichovské dohody nestála ani jeden život, protože jsme Sudety vyklidili dobrovolně.

Ale jinak si pletete pojmy s dojmy. Nikdy jsem neslyšel, že by československý stát sudetské Němce bombardoval, vyvražďoval, vedl proti nim protiteroristickou operaci, hrozil jim vyhlazením, apod., tak jako to dnes činí ukrajinský stát vůči ruské menšině. Ještě si raději svoje myšlenky ujasněte a můžete potom zase něco chytrého napsat.

V. Stránský 26.8.2015 10:49

Vážení diskutující

pro dokreslení jací zločinci vládnou pomocí nacistického führera Putlera v DNR-Donbass je na svobodneslovocz.cz/node/630 , i s odkazem na původní zdroj.

J. Sýkora 26.8.2015 10:47

Jen tak mimochodem k té ruské armádě na Ukrajině

http://www.forbes.com/sites/paulroderickgregory/2015/08/25/kremlin-censors-rush-to-erase-inadvertent-release-of-russian-casualties-in-east-ukraine/

J. Jílek 26.8.2015 11:26

Re: Jen tak mimochodem k té ruské armádě na Ukrajině

"Kompenzace vojenského personálu který se účastnil ve vojenských akcích na Ukrajině v roce 2014-2015." Kromě toho, že ruská vláda rozhodla o peněžních náhradách vojenskému personálu, který se účastní vojenských akcí na východní Ukrajině, byly schváleny kompenzace pro rodiny vojáků, kteří byli zabiti ve vojenských akcích na Ukrajině, tři miliony rublů (asi 50.000 $). Pro ty, kteří se stali invalidy během vojenské akce, je kompenzace jeden a půl milionu rublů (asi 25.000 $). Platba 1800 rublů pro kontrakt-"bojovníky" za každý den jejich přítomnosti v zóně konfliktu. Od 1. února 2015 byly vyplaceny peněžní náhrady více než 2.000 rodinám padlých vojáků a 3200 vojákům z povolání, kteří utrpěli těžká zranění a byla jim přiznána invalidita"

V. Novák 26.8.2015 10:27

Jenom doplním, že ta výměna byla 10 špionů za 4 agenty.

U nás to motá i velký ekšpert Pacner - ale je v tom rozdíl. Špion je buď legál nebo ilegál - ten pracuje pod falešným jménem a falešnou legendou, ale obé jsou občané svých zemí, v jejichž prospěch pracují. Legálové jsou vypovídáni, nelegálové se vyměňují a vyměňovali se i za studené války - viz zřejmě nejslavnější výměna na Glienicker Brücke dr. Abela za amerického pilota Powerse.

Agenti jsou naopak naverbovaní občané cizího státu, kteří pracují - z důvodů ideovývh, finančních, jsa vydíráni,... - ve prospěch cizí země a obvykle proti své vlastní. Ti jsou pokládáni za zrádce a obvykle měněni nejsou.

Případ s výměnou ve Vídni byl snad první případ, kdy někdo přistoupil na výměnu agentů za špiony.

J. Urban 26.8.2015 10:03

Rusko se zcela jistě netetelí strachem,

bIbečku, to jen spousta národů v sousedství tohoto imperiálního agresora se tetelí strachem z něj. A oprávněně, nikdo nemůže říct, kdy se Vladimír Adolfovič zase rozhodne zabrat nějaké další "ruské" území.

K. Frauknecht 26.8.2015 10:18

Re: ???

Mohl byste prosím na okamžik odložit krumpáč a stručně uvést svůj životopis? Pokud to tedy, s ohledem na podivné oslovení vysokoškolsky vzdělaného politologa, dokážete.

K. Janyška 26.8.2015 8:54

Evropské hodnoty neexistují !!!

N e e x i s t u j í    !!!!! Dzp.

R. Gramblička 26.8.2015 10:36

Re: Evropské hodnoty neexistují !!!

ano, vy jste taky jenom výplod mé fantazie

K. Janyška 26.8.2015 11:08

Re: Evropské hodnoty neexistují !!!

Například, Albánci,  Češi, Norové, Portugalci a vy Turci, nemáte spolu nic společného... Dzp.

V. P 26.8.2015 8:48

Alibističtí novináři

Je od pana Haase pěkné, že se alibisticky neukrývá za kouzelná slůvka “údajně”, “kontroverzní” a “podle našich zdrojů”.

Přitom pan Haas rovněž přímo netvrdí, že ten dokument RUSI a pan Janda jsou součástí dezinformační kampaně CIA. On to jenom tak nějak nealibisticky naznačuje.

Je zajímavé, že ve všech článcích, co sem kdy pan Haas napsal k Rusko-Ukrajinskému konfliktu(a že jich bylo), vždy souzněl s ruskou oficiální propagandou. A pokud jde o dezinformační aktivity, ruské tajné služby nikdy za CIA nezaostávaly. Přinejmenším. A na financích nikdy nešetřily.

Bojím se teď domyslet, co by si někdo mohl o panu Haasovi pomyslet.

K. Frauknecht 26.8.2015 10:06

Re: Jo, je to jasně Putinovo agent :-))))

Tomáš Haas je analytikem s dlouholetými zkušenostmi s poradenstvím pro státní správu. V letech 2009 – 2010 působil jako poradce předsedy Vlády České republiky, v letech 2005 – 2008 jako poradce Prezidenta České republiky. V 90. letech byl poradcem Vlády ČR, ministra vnitra ČR, a také asistentem primátora Hlavního města Prahy. Od roku 1997 do roku 2005 pracoval jako konzultant americké agentury Maxim Group – Technisource v Indianapolisu. V letech 1977 – 2000 pracoval jako analytik Municipality of Metropolitan Toronto. Tomáš Haas vystudoval historii a politologii na University of Toronto.

A asi dobře placenej :-)))!

J. Jílek 26.8.2015 11:43

Re: Jo, je to jasně Putinovo agent :-))))

podle toho to vypadalo a vypadá, když měl nebo má takové poraděnky.

P. Švejnoch 26.8.2015 12:09

Re: Jo, je to jasně Putinovo agent :-))))

Nebuďte zatrpklý, pane Jílku, že Vám osud nedopřál stát se také nějakým tím poraděnkem - byť jste měl tak slibně našlápnuto.

Berte to z té pozitivní stránky - Vaše ztráta je benefitem (neřku-li výhrou) pro zbytek populace tohoto státu...!!! :-)

K. Frauknecht 26.8.2015 12:59

Re: :-))))

Proboha, kdybych byl tušil, k jaký rizikům jsme měli našlápnuto... Sladká nevědomost!

J. Růžička 26.8.2015 8:42

ruské propagandistické lži a dezinformave

pan Hass taktně přechází. Zelení mužíčkové, kteří ruskými vojáky dle oficiálního sdělení Kremlu nebyli, obdrželi po okuoaci Krymu vojenská vyznamenání...

M. Prokop 26.8.2015 8:27

S lítostí musím přiznat,

že pokud se člověk vyloženě nehrabe v detailu, tak v zásadě má pravdu Hujer Janda a Ty se Tomáši necháváš kolosálně blbnout.

J. Urban 26.8.2015 10:05

Re: S lítostí musím přiznat,

On se snad nenechává blbnout, on se jen asi v čímsi žoldu snaží blbnout druhé. Od Goebbelsových dob se zase až tak moc nezměnilo, místo Rundfunku holt teď máme ten internet.

V. Novák 26.8.2015 10:29

Re: S lítostí musím přiznat,

Jo jistě - janda má v globále ravdu - jen ty detaily mu nějak nesedí. tak nějak žádné...

Ale v globálu - to je Pravda Zjevená! Vždyť podporuje JPN!!!

R. Gramblička 26.8.2015 10:34

Re: S lítostí musím přiznat,

:-))))

J. Jílek 26.8.2015 11:44

Re: S lítostí musím přiznat,

copa nesedí, komoušku?

J. Jurax 26.8.2015 22:12

Re: S lítostí musím přiznat,

pokud se člověk nehrabe v detailu ... ale taky se říká, že ďábel je skryt v detailech.

K. Frauknecht 26.8.2015 8:02

Nemusím

mít IQ rozcuchanýho Alberta, abych pochopil malou násobilku :-)). Pokud si někdo myslí, že je v zájmu Ruska znepřátelit si Evropu kvůli neatraktivnímu kousku UA (z pohledu Ruska), nemá IQ ani desetinové :-))!

Tak schválně, komu takový stav vyhovuje? Dobré vztahy (nejen ekonomické - proboha :-)) např. Německa s Ruskem (a jejich prostřednictvím s Čínou) - umíte si představit tu hrůzu :-))))!