19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

UKRAJINA: Jakub Janda, který přišel ze zimy

Četl jsem v sobotu rozhovor Jakuba Jandy, místopředsedy Think tanku “Evropské hodnoty”, pro Českou pozici, přílohu Lidových novin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Stránský 26.8.2015 23:20

Vážení diskutující,

nacistický režim v Moskvě omylem zveřejnil na ruském webu "Business Life" zprávu takto formulovanou ". Kompenzace vojenský personál k účasti na vojenských operacích na Ukrajině v letech 2014-2015".

Zpráva byla cenzurou zadržena ale jak vědí lidé z IT ,tak zůstala v "keši"

podrobnosti na svobodneslovocz.cz/node/643

J. Jurax 26.8.2015 22:41

Tak jsem si přečetl článek i diskuzi

A vidím dvě fronty navzájem na sebe sočící místy i drsně.

Já na rozdíl od p.t. diskutérů nevím, kde je pravda. Jak a proč to vlastně začalo, co bylo v pozadí, co se děje teď a proč se tak děje a kdo vlastně kde tahá za špagátky a cui prodest. Veškeré mé informace jsou zprostředkované z informačních médií proměnlivé kvality, přičemž já tu kvalitu nejsem s to moc posoudit. A samozřejmě netrávím den prohledáváním všemožných serverů ve světových jazycích ani v jazyce českém. A na Ukrajině jsem nebyl - ani na jedné straně konfliktu.

Ale p.t. diskutéři vědí přesně - asi tam byli nebo mají lepší informace, o něž se s námi ale nedělí. A mají čas, možnost a v neposlední řadě jsou dostatečně erudováni tyto informace vykutat v jazycích světových i nesvětových a odborně vyhodnotit.

Nebo p.t. diskutéři - což mi přijde bohužel pravděpodobnější - zaujímají stanoviska podle svých již vytvořených názorů a preferencí, vyhledávajíce odkazy, které jejich názor potvrzují; ty s jejich názory nesouhlasné pak prohlašují za žvást nejlépe úplatného pisálka, novinářskou kachnu, nepřesnou interpretaci či záměrnou dezinformaci tu zlotřilého Putina a KGB, onde zlotřilé CIA či ukrajinských nacionalistů a banderovců, případně čertvíkoho ještě; místní nositele oněch nesouhlasných názorů pak nevybíravě haní.

Suma sumárum - jeden se tu moc nedozví, co se na Ukrajině děje, byť některé příspěvky jsou uvážlivé či zajímavé; hlavně se tu doví, kdo z p.t. diskutérů je podle názoru jiného p.t. diskutéra blbec a někdy - ne vždy - i proč jím je. Přičemž jsem si téměř jist, že se nalezne nejméně jeden p.t. diskutér, jenž mne kvůli tomuto textu označí též za blbce. Jen nevím, zda budu onálepkován co putinofil nebo banderovec či ještě jinak.

J. Farda 26.8.2015 20:55

Předpokládám

že pan Haas sepsal svoji filipiku vůči p. Jandovi před zveřejněním připojené informace. Málo platné, nejspíš nejsme nikdo prorokem. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/378742-rusky-web-omylem-zverejnil-pocet-padlych-ruskych-vojaku-na-ukrajine.html

P. Pastorov 26.8.2015 19:37

Pan Haas je ze staré školy

a moderní novinařinu v podání pana Jandy nechápe a neví že peníze jsou na prvním až stém místě..pravda nikoho nezajímá

P. Mach 26.8.2015 20:34

Re: Pan Haas je ze staré školy

ano...nejmíň pravda zajímá haase.

M. Hoblík 26.8.2015 16:37

Z níže uvedených diskusních příspěvků je jasné,

že se chytili převážně pitomci.

V. Karda 26.8.2015 15:51

Jenom blbeček

který nevidí dál než na posrané záchody na své Rusácké ubytovně si tady může hrát na vojenského experta na válku na Ukrajině.Je to jen takový komoušek který se převlékl za ODSáka aby mohl být  poslancem.

J. Jílek 26.8.2015 16:16

Re: Jenom blbeček

Autor: V. Karda Datum: 26.5.2015 23:33 Předvádíte se tady jako to největší hádavé hovado.

Autor: Edmund Heusinger Datum: 15.2.2015 13:22 Když některým diskutérům dojdou argumenty začnou nadávat. Někteří nadávají sotva se zde objeví.

V. Karda 26.8.2015 16:21

Re: Jenom blbeček

Určitě budeš vědět kam si můžeš ten tvůj estébácký fízlblok strčit.

J. Jílek 26.8.2015 16:17

Re: Jenom blbeček

http://goo.gl/uuJKju

Ś. Svobodová 26.8.2015 14:40

Snad nikdo si nemyslí,

že na Ukrajině nejsou přítomni ruští vojáci, nebo jednotky NATO. Obojí operují skrytě a neoficiálně. ALE... ta statistika ohledně padlých ruských vojáků, co dnes "unikla" do médií - té by věřil jen trotl. 2000 padlých za rok? V bojích muž proti muži na válečných polích velkých bitev se statistika padlých pohybuje kolem 20% a to nadsazuji. Ve válkách dneška, kupříkladu v Afgánistánu, činí mortalita 0,5%! A mám  za to, že dnešní boje na Ukrajině mají mnohem blíže k Afgánistánu, než k bitvě u Slavkova.

J. Jílek 26.8.2015 15:37

Re: Snad nikdo si nemyslí,

http://ukraineatwar.blogspot.cz/search?q=destroyed+camp

Afganistán je válka partyzánská, tady je to válka raketometů, děl a tanků

Ś. Svobodová 26.8.2015 18:19

Re: Snad nikdo si nemyslí,

Tak jinak... Ukrajina nasadila do konfliktu +- 60tis.mužů a úmrtnost jsou necelá 3%. Pokud by ztráty byly reciproční, muselo by se v ukrajinských bojích angažovat více než 60tis. Rusů, aby zveřejněná čísla padlých dávala smysl. Přičemž NATO a špionážní služby jich hlásí něco kolem tisícovky.

J. Jílek 26.8.2015 16:17

Re: Snad nikdo si nemyslí,

http://goo.gl/uuJKju

J. Urban 26.8.2015 13:48

Info:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/378742-rusky-web-omylem-zverejnil-pocet-padlych-ruskych-vojaku-na-ukrajine.html

B. Rybák 26.8.2015 13:16

Zdravý "selský" rozum stačí

K pochopení toho, že Rusko nechce Ukrajinu rozdělit (ztratilo by veškerý vliv na "Kyjev"), že jeho cílem je neutrální Ukrajina s dostatečnou autonomií pro její východní část a že tedy má zájem na pokračování minských dohod!

Stejně tak je jasné, že nemůže připustit zdecimování Rusů na východu Ukrajiny. K tomu ale má dostatek dobrovolníků přímo na východní Ukrajině, i mezi kyjevskými vojáky, má na svém území téměř milion, k návratu do své vlasti odhodlaných, ukrajinských vyhnanců, takže opravdu nepotřebuje masivní (snadno prokazatelné) nasazení vlastních vojáků (myslí si snad někdo, že z pobaltských republik neproudí na Ukrajinu zbraně?)!

První obětí každé války je "pravda". Masmediální válka o získání mínění světa je zběsilá a skeptický rozum je jedinou obranou proti ní (my jsme vytaveni působení především té prozápadní)!

L. Bouše 26.8.2015 12:09

Americké lámání české veřejnosti se stupňuje

K manipulaci s veřejným míněním mají Američané peněz dostatek. Když dojdou, tak si další jednoduše ve FEDu natisknou a svět jim to baští, byť jejich měna není kryta žádnou reálnou protihodnotou, pouze dobrou vírou držitelů dolarů, že jsou snad ekvivalentem jejich majetku.

Domnívám se však, že kolem Ukrajiny jsou USA a Rusko od schůzky Lavrov-Kerry v červnu t.r. v Soči domluveni. Nicméně ukrajinská majdanovská pučistická oligarchie to nehodlá vzít na vědomí a v agresi proti ruské národnostní menšině pokračuje, i když výsledky jsou stále tristní. Nyní se čeká jen na bankrot ukrajinského státu, což bude znamenat konec agrese, ale současně rozpad Ukrajiny na menší celky. Nezapomínejme však, že američtí investoři do Ukrajiny nainvestovali příliš mnoho peněz....

P. Krešňák 26.8.2015 11:22

Je to pořád stejné,....

.... pane Haasi, to že nepokrytě fandíte Rusům je o Vás známo. Nemá tedy moc ceny s Vámi polemizovat. Jen u jedné skutečnosti se zastavím. Posmíváte s vážený pane mobilizacím na Ukrajině a zcela zlehčujete postoj mladých Ukrajinců k boji za vlast. Je to vážený stejné, jako při mobilizaci Československé armády v roce 1939. Myslíte si Vy dovedo, že Němci (českoslovenští občané) v pohraničí nastupovali po mobilizaci do Československé armády s nadšením, pokud vůbec. To že Rusové za sedmdesát let okupace Ukrajiny prorostli do ukrajinské populace a dnes možná není rodina na Ukrajině, která nemá ve svých řadách etnického Rusa neberete vůbec v úvahu. Nedivím se vážený, protože Váš postoj a proruský vlezdoprdelizmus je očividný a pro Vás je Ukrajinec Rus (dále vůbec neberete u úvahu, že občany Ukrajiny nejsou jen Ukrajinci a Rusové ale i jiné národnosti např. Rumuni, Maďaři, Češi .... a těch se vůbec nikdo neptá co si o okupaci Ukrajiny Rusy myslí). Krešňák Petr

V. Novák 26.8.2015 11:43

Re: Je to pořád stejné,....

1) Etničtí Ukajinci neexistují - jsou to Rusové, kterým bolševici vytvořili z části Novorossije a Malé Rusi stát.

2) Stát, za nějž jeho občané nehledě na etnický původ nejsou ochotní bojovat, asi za obranu nestojí.

3) Možná, kdybyste se zkusil zamyslet a místo sprostých slov zkusil vykutat nějaké ten argumentík, nebyl byste za sprosté hovado.

P. Krešňák 26.8.2015 13:27

Re: Je to pořád stejné,....

Myslím, že se mýlíte, zkuste se některého Ukrajince zeptat, jestli je Rus a uvidíte. Moje babička Vážený se narodila kousek od Mukačeva a již v té době měla spoluobčany Ukrajince i když Ukrajina nexistovala. Pokud vyjádření ve svém druhém bodě myslíte vážně, tak předpokládám, že Československo nepovažujete za hodné existence (ani v roce 39 ani v roce 69 jsme náš stát nebránili). No, a k bodu tři myslím, že jsem nepoužil žádné sprosté slovo. To, že pan Haas svými vyjádřeními podporuje Rusko a podporoval i okupaci Krymu, se mně nelíbí a proto jsem použil slov doveda a "ruský vlezdoprdelista". Pokud Vás to nějak urazilo, tak se Vám omlouvám. Krešňák Petr

V. Novák 26.8.2015 14:05

Re: Je to pořád stejné,....

Až do konce 1. světové války to byli Malorusové hovořící maloruským dialektem ruštiny. Spisovnou "ukrajinštinu" používalo z hecu pár petěrburskývch intelektuálů. Vzhledem k tomu, že západní "Ukrajinu" okupovali Poláci, kteří každého nepoláka, který jim padl do rukou, tvrdě odnárodňovali s mnoha Ukrajinci babička nesousedila.

Ale byli ochotní bránit.

No, každý asi máme o slušnosti jiné představy. K mým nepatří ani "vleprdelismus" ani tupá dehonestace protidiskutéra...

P. Krešňák 26.8.2015 14:34

Re: Je to pořád stejné,....

Nevím jak to víte, moje babička mluvila o sousedech jako o Ukrajincích, Rumunech, Maďarech, Cikánech, Rusínech a Rusech. Pane Novák, možná jste mluvou slušnějším člověkem, ale já bych si na rozdíl od Vás nikomu nedovolil říkat jaké je národnosti a respektuji vždy tu národnost, jakou se dotyčný cítí být.

Když jsme tedy byli ochotni se bránit, proč tomu tak nebylo? Tady vidíte, že demagogie je všemocná. Krešňák

J. Jílek 26.8.2015 15:24

Re: Je to pořád stejné,....

Autor: V. Novák Datum: 26.8.2015 14:05

No, každý asi máme o slušnosti jiné představy. K mým nepatří ani "vleprdelismus" ani tupá dehonestace protidiskutéra...

:-)))))))

J. Jílek 26.8.2015 15:25

Re: Je to pořád stejné,....

Autor: V. Novák Datum: 13.8.2015 19:08

Správně - natvrdlík se ozval.

J. Jílek 26.8.2015 15:28

Re: Je to pořád stejné,....

Autor: V. Novák Datum: 7.7.2015 16:28

Ale to vy jste sem zatáhl nějaké nesmysly, kozácký hajzpucříku.

J. Jílek 26.8.2015 15:29

Re: Je to pořád stejné,....

Autor: V. Novák Datum: 22.3.2015 17:23

A howno lepí a lepí, ani netuší, jak je trapné...

Autor: V. Novák Datum: 25.3.2015 10:56

A to jste pochopil? Opravdu? Jen jestli si nefandíte...

J. Jílek 26.8.2015 15:22

Re: Je to pořád stejné,....

nojo a etničtí Slováci taky neexistují, komoušku.... :-)

...a Ukrajinu hájí roboti

B. Rybák 26.8.2015 12:32

Re: Je to pořád stejné,....

Zájmy ukrajinských Rumunů, Maďarů, Čechů, Poláků (oslava S Bandery), Rusů, Litevců,... potlačuje vláda kyjevských oligarchů (existují kromě nich nějací Ukrajinci?)!

V. Novák 26.8.2015 14:07

Re: Je to pořád stejné,....

Ukrajinci existují od té doby, co byl bolševiky vyčleněni z množiny Rusů.

Etnický Ukrajinec je ve skutečnosti Rus - tedy směska slovanů, germánů, Mongolů, Tatarů atd... Snad té tatarské složky mají o něco více.

J. Jílek 26.8.2015 15:33

Re: Je to pořád stejné,....

https://goo.gl/Ajd1OD