29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

UKRAJINA: Jaderná energetika

V podmínkách mimořádně nestabilní politické a ekonomické situace na Ukrajině se stává bezpečnost objektů atomové energetiky nejen vnitřním, ale i mezinárodním problémem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Ryšavý 9.8.2014 22:06

Další skryté nebezpečí jádra

Dobrý den.

Vážený Pane Bílý, opravdu se Vám hluboce klaním. Dle mého názoru má tento článek vysokou technickou úroveň i vypovídací hodnotu. Na rozdíl od mnohých novinářských exhibicionistů. Mnozí dovedou jen papouškovat a při nejlepším jenom zvyšovat nebo ubírat na hlase. Na víc se nezmohou. Dle mého názoru jste první, který si všiml většího nebezpečí, než které bylo dosud v souvislosti „s Ukrajinou“ prezentováno. I to dokazuje moje podezření, že dění v této oblasti muselo být vyprovokováno někým, který je tomuto území hodně vzdálen a nehrozí mu bezprostřední nebezpečí z dalšího zamoření. Dovolte mi prosím moji podporu vašim řádkům a pozvání vašich čtenářů na mé stránky www.domacielektrarny.eu . Pro doplnění informací. Jsem přesvědčen že „naší lidé“ hloupí nejsou a že u většiny z nich neplatí to rčení „O házení perel svi…“

Děkuji za pozornost a přeji Vám i vašim čtenářům pevné zdraví a hezký zbytek léta.

P. Mach 10.8.2014 10:18

Re: Další skryté nebezpečí jádra

Ano, Moskva je od Ukrajiny dost daleko.

J. Jurax 9.8.2014 16:04

Autor má pravdu

jen by se slušelo dodat, že takto nebezpečné jsou i některé chemičky a jiná technická zařízení. Masivní únik chlóru či dioxinu nebo jen čpavku (chladírenská zařízení) není nic záviděníhodného.

P. Mach 10.8.2014 10:38

Re: Autor má pravdu

Slušelo by se především dodat, že úroveň zabezpečení těchto nejaderných při tom vysoce nebezpečných provozů je mnohem nižší než u té nejstarší JE. To samé platí o normách, které byly platné při výstavbě podobných zařízení a JE a provozování toho samého. Také by se slušelo dodat, že při experimentu s Černobylskou JE byla násilně odpojena všechna zabezpečení JE, které by havárii byly sto zabránit a také to, že po havárii byla úroveň zabezpečení a bezpečnost provozu zbylých JE výrazně zvýšena. Pravděpodobnost, že "pokojní účastníci mítinků" přivedou nějakou JE k havárii je ve srovnání s tím, že rusáci ostřelující Ukrajinu z poza hranic nebo takzvaní seperatisti střílející rakety kam je napadne (s všeobecně známými důsledky) zasáhnou nějakou chemičku a způsobí další katastrofu je naprosto mizivá.