28.5.2020 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

UKRAJINA: Bandera, jaký je to vzor?

Současná Ukrajina je naneštěstí nárazníkovým pásmem. Neradostným „územím nikoho“ mezi velmocenskými sférami Ruské federace a Západu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 95, poslední: 22.2. 2019 11:44, přehled diskusí

J. Jurax 21.2.2019 18:46

No jo, ono u nás byl poslední protižidovský pogrom s oběťmi na životech na podzim 1918 v moravském Holešově.

V. Novák 21.2.2019 15:08

Je přece rozdíl mezi židovskou "samosprávou" v ghettech,

jejíž členové museli řešit tisíce "Sofiiných voleb" a snažili se uchránit ty, kteří měli nějakou šanci na přežití - a polskými, ukrajinskými nebo pobaltskými policajty, kteří se dobrovolně účastnili vraždění, nebo polskými, ukrajinskými nebo pobaltskými cilivilsty, kteří aktivně vyhledávali Židy, vydírali je a udávali. Nebo pořádali iniciativně pogromy.

Jeden příklad - Když Němci obsadili Kyjev, vydali vyhlášku, že se všichni Židé musejí shromáždit u Babího Jaru. Sami byli překvapení, že s pomocí ukrajinské nově ustavené "policie" (složené především ze zločinců a těch, jimž se posléze začalo říkat banderovci), se jim podařilo shromáždit a pobít o řád více Židů, než sami čekali. V Babím Jaru Einsatzgruppen ještě nepoužívaly průmyslové metody vraždění, Tam se střílelo.

V. Petr 21.2.2019 15:18

No, předválečné Polsko sice Ukrajince nevraždilo, ale

obětmi perzekuce byli. Např. jim do r. 1938 stačili sebrat či zlikvidovat všechny řeckokatolické kostely!

S. Landa 21.2.2019 9:07

Re: poznámka

Nenápadně?

T. Jiřík 21.2.2019 14:08

Re: poznámka

To jste si vycucal z prstu, vrátit do školy ale opakuji: Banderovci byli sprostí vrazi, kteří pod pláštíkem "svobodné Ukrajiny" neváhali na místě a bestiálně povraždit statisíce Volyňských Poláků, tisíce Volyňských čechů a jiných národů a to i starců, dětí a žen.. K židům se chovali hůř než nacisté. Ty ostatní kecy , co tady někteří melou nejsou důležité. A dále že z hrdlořezů UPA udělali hrdiny - veterány zasloužících si důchod jen ukazuje ubohost národa. I Němci se dokázali s historií vyrovnat lépe!!!