30.7.2021 | Svátek má Bořivoj


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Panama Papers

Daňové systémy i míra diskrétnosti při zakládání podnikatelských subjektů i v bankovních službách se v různých zemích liší. V demokratických státech je to výraz politické vůle lidu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 12.4.2016 20:35

Co tím chtěl pan Doležal říct?

Nejspíš to, že výběrově, tedy jenom na odpůrce politicko-korektní inkvizice a kritiky přeměny EU na DEU dopadající masmediální lynč je sám o sobě mnohem větší svinstvo než to, proti němuž údajně bojuje! Záznam v Panama Papers sám o sobě nedokazuje vůbec nic!!!

A já ač vůbec nepodnikám a nemám nic společného s žádným daňovým rájem za to panu Doležalovi tleskám, protože nechci žít ve státu, o němž rozhoduje "soudce Lynč"!

D. Polanský 12.4.2016 13:23

Prostě každý dělá co může,

a když to jde, někdo i krade, ti bohatší ve větším. Marná sláva kapitalismus je tu především pro ně. Ale my víme, že nic není dokonalé. Otázkou je, co bylo cílem článku. Ví to někdo?

R. Langer 12.4.2016 14:20

Re: Prostě každý dělá co může,

Jasně, kapitalismus je tu pro ty, co kradou, zatímco komunismus je tu pro ty, kdo kradou a původní majitele rovnou vraždí či zavírají do kriminálů. Abychom tedy měli v tom pojmu "kradení" úplně jasno, kdyby si to někdo už náhodou nepamatoval, že? :-P

P. Harabaska 12.4.2016 11:13

Co je panu autorovi odporné už od dětských let,

to je prostě hnusné. Hlavně vyvolávání lynčerské nálady. Jinak je to všechno dobré. Krást není hnusné, pokud kradou ti správní. Ti stát okrádat mohou. Hlavně žádný lynč. A pokud ten stát okrádají ti nesprávní, taky ty zavřete. Ty můžete i lynčovat. Pan Doležal se bude dívat jinam.

J. Schwarz 12.4.2016 10:53

Mně už se ježí chlupy

kdykoli zaslechnu slovo "solidarita". Opravdová sounáležitost by měla být zásadně dobrovolná, slovem "solidarita" se příliš často kreje přímé vydírání. A co jsou zač různí "aktivisté" a bojovníci za lepší morálku krásně ilustruje bývalá ředitelka "Transparency international" na pražské radnici - vše je tam úžasně transparentní, není-liž pravda? Podstatný rozdíl je taky mezi člověkem, který pléduje za vyšší "solidární" daně z nichž si následně přes úplatky a firmy s ukrytými vlastníky pracující na zakázkách od státu a obcí ukrojí "svoje" a zašije v Panamě a člověkem, který si vydělal peníze poctivě a nechce se o ně s gaunery zaklínajícími se solidaritou a "sociálním státem" dělit. Tož tak.

J. Kratochvíl 12.4.2016 10:28

Doležal, ne !

V 19.stol měli aristokraté ve svém erbu atributy: Bůh, čest a vlast. A také se těmito atributy řídili a prosazovali je. Výsledkem byli občané, kteří byli ochotni dobrovolně za svoji vlast pokládat životy. Dodnes jsou uznáváni a vážíme si jich.

Dnes mají páni Doležalové ve svém znaku atributy: otevřenost, svoboda a demokracie a také je prosazují. Výsledkem jsou chamtivost, sobectví, netolerance, rozpadající se společnosti a státy, pro jejíchž občany je cílem jak svůj stát co nejvíce ošidit... Současná "aristokracie" stát okrádá prostřednictvím daňových rájů a daně platí poctivě jen obyčejní občané a to obhajuje pan Doležal.

S. Ševeček 12.4.2016 9:16

CIA (viki) tvrdí, že takhle zpackanou píár akci by

neudělali ... ergo kladívko, spáchal to Putin!

(navíc se tam nenapsal, ale čečtí invesugativní odnovináři to poznali a odhalili toho chajsla.

D. Polanský 12.4.2016 13:24

Re: CIA (viki) tvrdí, že takhle zpackanou píár akci by

Putin je výborné koření, hodí se do všech jídel.