5.6.2023 | Svátek má Dobroslav


Diskuse k článku

TWITTER: Triumf cenzury

Twitter před prezidentskými volbami v roce 2020 mazal na žádost týmu Joe Bidena příspěvky, které k němu byly kritické. Může si soukromá firma mazat, co se jí zamane?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. De Winter 7.12.2022 7:38

To proto, že o Hunterovi nic nevíte. Je to narkoman a podle svědectví obsluhy byl zrovna na šlupky a možná si ani nepamatoval, kde ten počítač nechal. Na výzvy k jeho vyzvednutí nereagoval a za jeho opravu nezaplatil.

M. Šejna 7.12.2022 7:21

Hm,

takže podle autorů tohoto článku je Twitter "veřejný přepravce" a nesmí odstranit zveřejnění soukromých dat ukradených ze soukromého počítače . :-/

Já tedy mám pocit, že v tomto případě postupovat Twitter naopak zcela správně. R^

Ale pokud si někdo myslí, že jeho soukromá data uložená v jeho počítači má kdokoli právo hacknout a zveřejnit na sociálních sítích, pak tedy Twitter jednal špatně. :-/

Z. Lapil 7.12.2022 7:34

Já si pořád nemůžu pomoct, ale pořád si myslím, že firma Twitter nejsou noviny odpovídající za zveřejněné texty, ale - podobně jako papír či verejná plakatovaci plocha - médium, za jehož použití odpovídá každý autor sám.

Chtít po Twitteru cenzuru je stejná nehoraznost, jako chtít cenzuru po výrobci propisek. Pozor: bez ohledu na to, jestli cenzura je či není správná.

M. Hanko 7.12.2022 7:39

Jasně, naprostý souhlas. A stejná nehoráznost je tu cenzuru ze své vůle vykonávat. Je to, jako kdyby poskytovatel internetového připojení o své vůli mazal části komunikace, které jdou po jeho síti a které se mu nelíbí, a argumentoval by, že ty dráty a zařízení jsou přece jeho, a může si do nich zasahovat, jak chce.

M. Šejna 7.12.2022 7:44

Kdyby tu vaši soukromou komunikaci někdo zveřejnil, tak byste byl spokojen?

K. Nový 7.12.2022 8:28

Vše co je posláno mailem, je veřejné.

R. Langer 7.12.2022 12:08

Ne, ale to s tím nijak nesouvisí, když jsem to dobrovolně poskytl. ;-D

P. Diviš 7.12.2022 9:52

V Česku to dělal Seznam i Centrum. Mail prostě zmizel.

M. Šejna 7.12.2022 7:41

Já si pro změnu myslím, že Twitter je soukromá firma, která má právo zveřejňovat nebo mazat na svém serveru, co se jí zlíbí.

K. Nový 7.12.2022 8:27

Sociální sítě si musí vybrat, co chtějí být.

Buď něco jako noviny, a pak si mohou mazat co chtějí, ale také musí nést odpovědnost za zbytek.

Nebo něco jako telefonní společnost, kdy musí přenést vše, co není zakázáno zákonem.

C. Berka 7.12.2022 16:18

pokud byly akcie obchodovatelné, byla to podle US zákonů public company. New York Times píší: Udělat z Twitteru soukromou společnost přináší panu Muskovi určité výhody. Na rozdíl od veřejně obchodovaných společností nemusejí soukromě vlastněné firmy čtvrtletně zveřejňovat informace o své výkonnosti. Rovněž podléhají menší regulační kontrole a vlastník je může přísněji kontrolovat. To znamená, že pan Musk může prodělat Twitter – včetně úpravy pravidel obsahu platformy, jejích financí a priorit – aniž by musel brát v úvahu obavy investorské veřejnosti.

What happens to Twitter’s board of directors?

With the deal’s completion, Twitter’s board of directors will dissolve and its nine members will no longer preside over the company’s operations. Mr. Musk will most likely appoint a new board made up of friends and investors who helped fund the acquisition. The new board will be responsible for plotting Twitter’s trajectory as a private company.

V. Církva 7.12.2022 8:24

Je to tak. Poliie má samozřejmě právo číst příspěvky na Twitteru nebo řešit oznámení, a pak smazání nařídit. Naopak to není vpořádku, natož perzekvovat Twitter. Souhlasím, že pak by musely všechny papírny do exekuce a jejich pracovníci, nebo alespoň majitelé do vězení.

V. Církva 7.12.2022 7:43

Pokud se ěkdo stane svědkem trestného činu, nebo tento čin odhalí, má to oznámit. Takové jsou zákony většinou všude na Západě.

Pokud ale tušíte že to policie zamate pod koberec je asi jediná možnost rozšířit tuto informaci.

Jinak je samozřejmě to s tím notebookem divné, nicméně aktivity pana Bidena mladšího jsou divné taky.

M. Šejna 7.12.2022 7:50

Já považuji za trestný čin krádež a zveřejnění obsahu soukromého počítače.

Takže Twitter jednal správně, když odmítl poskytnout na svém účtu zveřejnění ukradených soukromých dat.

F. De Winter 7.12.2022 8:09

Pane Šejno, ono je to trochu jinak. Hunter dal počítač do opravy a podepsal smlouvu. Počítač si potom nevyzvedl a jeho opravu nezaplatil a to ano po opakovaných výzvách. Podle smlouvy pak počítač propadl majiteli opravny. Spekuluje se o tom, že byl Hunter zrovna pod vlivem, když ho tam dával, neboť se choval divně a je o něm známo, že bere kde co.

M. Šejna 7.12.2022 8:25

Takže když vám prodám můj počítač a zapomenu v něm moje soukromá data, tak vy máte právo ta data zveřejnit na internetu?

K. Nový 7.12.2022 8:28

Pokud prodáte počítač, nejsou to Vaše data.

J. Plzák 7.12.2022 11:56

Ten šejna nevypadá tak blbej, že by sám věřil tomu, co tady píše. On je prostě "demokrat".

F. De Winter 7.12.2022 8:29

Jak jsem již napsal níže:

Majitel opravny předal počítač FBI, ale pro jistotu si zkopíroval obsah, protože tušil, že je poněkud výbušný. Tu kopii si u někoho uschoval, myslím, že u advokáta, a zveřejnil to až v okamžiku, když zjistil, že FBI místo na Huntera zaklekla na něho.

F. Brnušák 7.12.2022 11:57

Pokud jste prodal pocitac s diskem s Vasim soukromym obsahem tak jste prodal i ten obsah. Samozrejme neprodal jste autorstvi obsahu (nidko vam nemuze uprit, ze fotky z dovolene jste fotil vy). Ale ty fotky nebo cokoliv jineho muze kupujici smazat,dale prodat (pokud uvede, ze vy jste autorem) atd.

F. De Winter 7.12.2022 8:22

Majitel opravny skutečně předal počítač FBI, ale pro jistotu si zkopíroval obsah, protože tušil, že je poněkud výbušný. Tu kopii si u někoho uschoval, myslím, že u advokáta, a zveřejnil to až v okamžiku, když zjistil, že FBI místo na Huntera zaklekla na něho.

E. Tkadlec 7.12.2022 6:43

Díky, jen se potvrzuje to, co si někteří mysleli už dávno. Velké korporace, nikým nevolené instituce, zasahují do politického procesu a mají tak faktickou moc, kterou na ně nikdo nedelegoval.

R. Langer 7.12.2022 5:33

Uznávám, Musk překvapil...

To jsem nečekal. 8-o

V. Pisko 7.12.2022 3:40

Kdybychom zastavili vysetrovani ukradenych voleb kterymi se dostavily pro-komunistcke bunky podporovane cinou k moci,tak by byl konec modelu zapadni demokracie.

L. Masar 7.12.2022 3:56

Co myslite tim kondicionalem "kdybychom zastavili"? Vse je - k dnesku - zastaveno, zpochybnovaci voleb jsou nazvani "insurgents" a Jan 6 Comission cile pronasleduje "burice".

Osobne neverim, ze k tematu bizarne zmanipulovanycn voleb r. 2020 se nekdo kdy vrati - i s republikanskou Dolni snemovnou majici hlasy pro pokus vysetrovat vysetrovatele ...

R. Langer 7.12.2022 7:10

Bohužel, je tomu tak. :-(

J. Novak 7.12.2022 3:36

Proste znovu plati, ze pokud ti u moci oznaci neco jako lez, nepravdu ci dezinformaci, je treba velmi dobre prozkoumat, zda nelzou.

Stejne jako za komunistu.

J. Jurax 7.12.2022 18:57

Ovšem.

A pokud ti u moci označí něco jako pravdu pravdoucí, ryzí a neposkvrněnou, je třeba velmi dobře prozkoumat, zda nelžou.

J. Kostelanský 7.12.2022 2:16

Teď už nikdo nemůže říct, že americké prezidentské volby v roce 2020 nebyly zfalšované.

Můžeme diskutovat o tom, zda i přímým způsobem. Ale nepřímým způsobem zcela jistě. Před časem vyšel průzkum veřejného mínění v USA, ve kterém nemalé množství voličů, kteří volili Bidena, se vyjádřili v tom směru, že kdyby měli informace o tom notebooku a informacích v něm, že by Bidena určitě nevolili.

Já jen přemýšlím, jaký politický systém teď existuje v USA, když tam vládnou poměry, jaké je vidět už jen v některých afrických státech.

Ukazuje se, že stále víc a víc toho, co původně bylo "seriózními" médiami na Západě (včetně nás) označeno za hoaxy, byla pravda. A naopak, velká část toho, co tato média tvrdila, se později prokázalo jako účelové falšování reality.

Stačí si jen vzpomenout na "hoaxy" ohledně uprchlické "krize" v roce 2015. Prakticky vše, co bylo tehdy oficiálně označováno za hoax, se v průběhu let potvrdilo. Splnilo se snad jen jedno očekávání sluníčkářů - růst HDP. Bohužel tím nejhorším možným způsobem - růstem státních výdajů v důsledku sociálních dávek pro uprchlíky, náborem lidí, kteří o ně pečují atd. To Němci mohli ty miliardy eur rozdat svým pracujícím občanům, a růst HDP by byl stejný. Vlastně stejný ne, vyšší. Protože podstatná část z těch sociálních dávek se teď nevrací do německé ekonomiky, ale "cestuje" do Afriky, kde z nich žijí celé rodiny.

P. Hák 7.12.2022 6:35

Za tři roky máme volby tady. Nebo možná "volby"... Uvidíme, jak to tady bude vypadat, pokud to tedy nezruší úplně.

Blbé je, že v USA nejsou všechny noviny poplatné tak, jako u nás, aspoň soudě podle toho, jak píší. Některé informace se tam dočtete, tady v mainstreamu ne.