25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

TURECKO: Odliv mozků

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 22.9.2020 14:38

Článek mě potěšil, ale zajímalo by mě vědět, jak na tom jsou mladí Turci v zahraničí, např. v Německu ?

P. Urban 21.9.2020 16:40

No jo, ale kam mají ti mladí Turci emigrovat? Když například mezi německými Turky má Erdogan větší podporu, než ve vlastním Turecku?

V. Kain 21.9.2020 17:06

V mnoha zemích se vždycky našel nějaký pazdrát toužící po moci a jejich první vždycky bylo uchvátit ozbrojené složky.Samozřejmě,že byli dobře zaplaceni.Bez nich by je občané nakopali do zadku.

H. Rybnická 21.9.2020 13:16

Pane autore, nějak mi to celé připomíná nějakou dobu v druhém pololetí minulého století kdy nespokojení mladí lidé z tehdejšího Československa utíkali na Západ. Nechci to moc komentovat, ale mimo přání žít svobodný a pokud možno zajištěný normální život, prání každého imigranta, jedno odkud přichází, nepřinášeli společnosti nic moc. Velmi často nedostačující znalosti němčiny, vzdělání nekvalitní, spíše založené na biflování principů marxismu leninismu než na aktuelním stavu vědy a techniky, o dalším nemluvím, a dost často nespokojeností typu: v Německu se vaří jinak než u nás doma, co jsou to tu za zaostalci neumí ani uvařit knedlík atd. V rodinách se hovořilo česky, jen to náboženství nebylo, protože v CZ skoro neexistovalo. Oproti místním, kteří nejen že chodili do kostela, ale také se řídili křestanskými pravidly a zpravidla také všemožně pomáhali V průběhu času se ovšem každý imigrant přiučí.Takže co?

Š. Hašek 21.9.2020 13:25

Mně to vůbec nepřipomíná druhou polovinu dvacátého století ve Vašem pojetí. Ve Vašem pojetí.

Myslíte, že přáním štrasbruselské komise je svobodný život??????????????????? Tak schválně ........

J. Jurax 21.9.2020 13:41

Takže nic.

Dotyční emigranti z ČSSR zajisté pobírali vysoké socdávky, požadovali zavedení diktatury proletariátu a likvidaci vykořisťovatelských tříd (ekvivalent islámu a práva šaría) a žádali výstavbu rudých koutků (ekvivalent mešit), v nichž kázali skalní prověření komunisté. Rovněž výrazně zvýšili kriminalitu a požadovali nošení pionýrských šátků, neboť jedině s ním je žena správně oděna (ekvivalent burek). A zakládali československá ghetta, v nichž se fakto platilo socialistické právo (ne šaría samozřejmě). A samozřejmě se zapojili do terorismu tehdy arciť ne islámského, nýbrž levicového, neboť tak jim velel zvyk a výchova.

Ve školních jídelnách pro své děti tvrdě vyžadovali českou stravu a taky žádali, aby se dějiny učily po komunisticku a neučila se literatura německá, nýbrž česká, případně sovětská, aby se děcka neodrodila pravé víře.

A žádali zavedení dědy Mráze místo jejich jemné duše urážejícího Ježíška. A radnice jim vycházely vstříc, aby se nedotkly jejich lidských práv.

A tak dál.

H. Rybnická 21.9.2020 15:21

Pane Juraxi právě jste mi připomněl že se v jednu dobu jednalo také o příval ostatně tisíců imigrantů z bývalého SSSR. Na základě nějakých německých předků. Tito nehovořili vůbec německy,také se moc nesnažil a to s tím dědou Mrázem je svatá pravda. Člověk se nestačí divit co to Německo všechno - ostatně po kompletním rozbombardování po 1945 všechno zvládlo.

V. Novák 21.9.2020 18:14

Pro Rusy není dávání dárků spojeno s ničím církevním, tedy ani Vánocemi. Prostě v SSSR nenosil dárky ani Ježíšek (což je nesmysl), ani Tři Králové (což je logičtější), ani Santa Klaus, což je nizozemský Sinte Claas, tedy Sv. Mikuláš (o tom je obdarovávání známo) - ale Děd Moroz se Sněguročkou.

Pravoslavné Vánoce pak jspu mnohem církevnější svátek, než naše západní slavnosti konzumu.

Ale dost bych se divil, kdyby ruští Němci zakazovali Němcům neruským stavět Tannenbaum v jinou dobu, ne oni stavěli jolku...

V. Kučer 21.9.2020 14:58

Před čtyřiceti roky jsem navštívil Bavorsko a naši migranti se tam cítili jako doma. Nemuseli se ani moc přizpůsobovat, jediný problém pro ně byl naučit se řeč. Byl jsem překvapen že Češi tam měli pověst schopných a pracovitých lidí, za Čechy tam byli pokládáni též Sudeťáci. Jeden náš migrant mi řekl, filosof práci nesežene ale naší průmyslovku firma uzná. Do kostela asi nechodily ale na pivo chodili stejně jako tady.

Š. Hašek 21.9.2020 18:19

Asi tak.

K. Křivan 21.9.2020 12:00

Před 25 lety jsem v Mnichově učil děti matematiku. Majitel té firmy, dvojnásobný doktor filosofie a pedagogiky, byl velice politicky korektní,.....

Pak měl narozeniny a všichni slavili s ním. Ožral se jak ruský oficír a pak se to z něj valilo. Jak tu tureckou verbež nenávidí (jim doučování platil Jugendamt a německé děti nedostávaly ani cent), že to jsou jen hnusné vyžírky, nejlépe je vykopat zpátky do Turecka. Já, starý rasista, jsem se málem červenal. ;-D

Němci vám nikdy neřeknou co si myslí. Jen když se totálně ožerou.

R. Langer 21.9.2020 12:21

To mě nepřekvapuje. A myslím, že nebude sám...

Š. Hašek 21.9.2020 13:20

Perfektní!!!

J. Kanioková 22.9.2020 14:44

Naprosto přesně !

K. Křivan 21.9.2020 11:43

V Německu ale 75% mladých muslimů preferuje islámské právp před německým státem.

Š. Hašek 21.9.2020 13:23

Přesně!

A říká to i 88 % Sasů z okolí Drážďan. Většinou se ale ohlédnou, kolik mají kolem sebe uší. A většinou až po pěti pivech/ čtyřech Stroh.

V. Němec 21.9.2020 9:44

Každý ať čapí doma a brání se jak dovede.

Přežili jsme to my, přežili by to i oni.

A ještě jim dávat volební právo?

Ať se přizpůsobí svým novým působištím!

A basta!

V. Církva 21.9.2020 9:37

Tak v Turecku je dnes u mladých vzdělaných lidí "heslo" "Kdo uteče, ten vyhraje". Na druhé straně positivní zprávou je výzkum, že mladí islámskou totalitu nechtějí. Jen mám trochu obavy že jde o výzkum na západě Turecka. Ergodana nevolí jen staří lidé.

Jinak dûvody výhry Ergodana přesto nejsou touha po Islámu saudského typu. Důvod naznačuje ten seriál na Netflixu. Opozice Ergodana byla historicky strana s liberálně socialistickým programem. Regulace ekonomiky se logicky neosvědčuje a být přitažlivý podporou homosexualismu a gendrismu, to funguje jen na evropské magory. A i ti nevolí zkostnatělý socialismus, ale jak je pro progresivistickou mládež typické ten nový progresívní.

Bohužel nebezpečnější protože komunisty máme přečtené. Pirátům ještě mládež uvěří. Že si nechají poradkt nelze moc očekávat.

J. Jurax 21.9.2020 13:14

Ehm ... že mladí islámskou totalitu nechtějí, pravíte.

Takže utečou do Evropy a přivlečou tu islámskou totalitu ssebou. A ještě dostanou socdávky, studium, lékařskou péči a bydlení na úkor domorodců, co jim to budou platit.

F. Navrátil 21.9.2020 8:08

Autor klade otázku, proč mladí Turci nechtějí žít v Turecku, ale v západní Evropě. Nikdo ovšem nepoloží lidem v západní Evropě otázku, zda chtějí žít s Turky.

V. Církva 21.9.2020 9:41

Ono to má spíš otázku proč chtějí v západní Evropě žít jako Turci?

Proč mám jít z konzervativně islámské (komunistické) země pryč když chci žít jako konzervativní Muslim (komunista)? Proč se toto neptají politiků odpovědných za imigraci a na cizinecké policii?

J. Jurax 21.9.2020 13:17

Protože to je politicky nekorektní otázka. Mimoto by otevřela diskuzi o lidském právu na svobodu vyznání, jež se k naší škodě vztahuje i na islám jsoucí zástěrkou islamismu, terorismu a kriminality.

Š. Hašek 21.9.2020 8:01

Velice nepřesný článek.

A nemám v oblibě články s "básnickými" nadpisy. Odliv se týká zejména moře (a Měsíce).

V. Církva 21.9.2020 9:44

Když nepřesný, musíte napsat proč. Co se týká Istanbulu nebo západní části Turecka, je přesný dost. Na východě bych za odmítání islamismu mládeží ruku do ohně nedal.

P. Nešvara 21.9.2020 7:35

Za pár slov na sociálních sítích se do kriminálu můžete dostat i v kterémkoli Evropském státě Čechy nevyjímaje. Ve svobodě slova není proti Turecku žádný rozdíl.Rv

V. Církva 21.9.2020 9:45

Tak ano, to si mladí Turci ani Češi neuvědomují, že Západ není co býval.

R. Langer 21.9.2020 12:21

Západ už hlavně vůbec není Západ. ;-(

R. Vacek 21.9.2020 5:47

To je zajímavé a asi chybné. Mladí Turci sice do světa odcházejí, ale zůstávají Turky a jsou věrni současnému režimu. Stačí si připomenout jejich protesty v Evropě, kde zakázali volební kampaň před tureckými volbami. Něco nemyslitelné například od našich migrantů, kteří v zahraničí Husáka nepodporovali.:-)

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/turecko-nizozemsko-spor-denik-povstani.A170314_094122_zahranicni_ert

J. Kouk 21.9.2020 7:23

Tak nějak. Erdodan i na turecké občany žijících v Německu spoléhá, jako na pátou kolonu. I kdyby desetina z nich by poslechla, je to větší nebezpečí, než, že se Číňan zvedne k demonstracím mimo svých hranic.. oba dva jsou evidentně totalitní státy, ale o jen o jednom se to může i říkat

V. Církva 21.9.2020 9:50

Ano, myslím že autor má na mysli svou bublinu. Vzdělané Turky na Západě. Asi tam brali i statistiku.

I když. Kdyby jste odešel třeba do Švédska, taky budete na svoji zemi vzpomínat s nostalgií a přehlížet jení chyby. Když Vás pak nevezmou Němci mezi sebe jako kamaráda, budete o to víc zbožňovat to i když Ergodanovo Turecko.