7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

TUNISKO: (Anti)hrdinové jasmínové revoluce

Tehdy šestadvacetiletý prodavač ovoce a zeleniny se 17. prosince 2010 upálil na protest proti tomu, že mu byla zabavena váha a zboží, které den předtím koupil na dluh. Roztrpčený muž se pokusil promluvit s výše postaveným úředníkem, ale když ten ho odmítl, Buazízí se před úřadem polil hořlavinou a zapálil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 17.2.2021 0:11

Naprosto odlišný pohled na blízkovýchodní politiku zejména ve vztahu k Izraeli mají Tunisko a Maroko.

Maroko nejen že uzavřelo mírovou smlouvu s Izraelem, snaží se s ním ve spolupracovat v ekonomické a bezpečnostní sféře a vyhradilo den, který má připomínat židovského dědictví. Přes jeden milion židovských Izraelců má kořeny v Maroku.

Na druhé straně Tunisko zastává čistě starý, nepřátelský a nenávistní postoj k Izraeli, podporuje palestinské teroristy a tuniští politici se nechali slyšet, že nenormalizují vztahy s Izraelem.

V. Církva 17.2.2021 7:51

Tak Marokánci jsou i jako immigranti v Evropě pověstní svými západními zvyky a přizpůsobivostí. (Ironie)

H. Lukešová 17.2.2021 9:57

Tak v Evropě se Marokánci nechovají dobře, africký biskup říkal, že do Evropy chodí krysy Afriky, nejhorší z nejhorších. Dále, že se diví, proč je Evropa takovou špínu přijímá.

V. Církva 17.2.2021 13:15

S tím by se částečně souhlasit dalo. Nakonec něco podobného, i když jemněji mi říkala Ruska o Rusech a říká se to o Polácích v Británii.

No a když člověk vidí některé týpky z Arábie co jim na Západě lezou do zadku a nikdy nepracují, asi to tak bude.

H. Lukešová 17.2.2021 13:24

Ti západní neomarxisté jsou muslimským národům pro smích, řekněte prosím, kdo si váží "vlezprdelky"...? Neomarxisté dělají za muslimy špinavou práci, pomáhají islamizaci, odpovídá jejich nenávisti k judaismu, sionismu a křesťanství, vše co je spojené s bílou civilizací.

Vtipné je, když vidím transparenty na homoprůvodech na internetu "NE rasismu, NE islamofobii...", jakoby nevěděli, že dělají muslimské národy dělají s homosexuály. Dávají přednost svým mučitelům...

P. Milan 17.2.2021 10:40

Normalizovat vztahy s Izraelem si mohou dovolit jen arabské státy se silnou autokratickou vládou. Vzdělaný panovník nazná, že je to výhodné a nařídí to. Pokud by rozhodovali arabští voliči, neprojde to. Ta dlouhá desetiletí protiizraelské propagandy nejde tak rychle smazat.