6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

TRUMP: Prohraná bitva globalismu

Globalisté se snaží zakrýt prohru své skutečné politiky. Trump prý zvítězil proto, že je populista a slibuje nesplnitelné, voliči měli dost dynastií Clintonů a Bushů, dále proto, že je autentický a je opakem dosavadních prezidentů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 16.11.2016 16:48

V podstatě dobrý rozbor - fungující rodina by

V podstatě dobrý rozbor - fungující rodina by měla být základ - tedy fungující rodina.. Také fungující, tradiční stát, který - ač se to šíleným experimentátorům nelíbí - upřednostňuje vůli většiny v konkrétní zemi a hájí jejich způsoby tradičního života před preferováním nároků menšin na zcela nepřijatelné změny ve způsobu života v civilizovaných zemích Západu...

V. Povolný 16.11.2016 15:07

dobrá analýza

řekl bych, že dost přesně popisuje situaci a navíc uvádí některé souvislosti, které nejsou na první pohled zřejmé.

R. Langer 16.11.2016 13:53

Re: Popis negativ,

Hm, a co je tedy podstatou těch jevů, smím-li se zeptat?

J. Hanzlík 16.11.2016 13:31

Lokální léčba chimérické globalizace

Nelze odmítnou autorův výklad mechanismu rozkladu a pádu "neautentické" společnosti! Pochopitelně mu chybí "pohonná směs" ke změnám. Ta by spočívala také v návratu k osvědčeným hodnotám a společenským mechanismům, které jsou - zdá se - dnes už nedostupné a jsou hédonistickou veřejností vysmívány a dokonce nenáviděny. Pokud nevíte, které to jsou a navíc jste článek nečetli, tak mě klidně pošlete k čertu!

Globalizace staví na iluzi výhodného vyrovnávání rozdílů, které je ve skutečnosti jen baštou tvorby zisků a dluhů těžce sociálně nerovnoměrného světa a naprosté rozdílnosti kultur. Historický vývoj vždy stál na straně vítězů, což tento ideologizovaný svět odmítá a snaží se podstrčit iluzi vítězství i poraženým nepochopitelným nadhodnocováním jejich práv.

Výsledkem je vedle excesů "menšin" např. infiltrace barbarství decimujícího kultu, který se najednou stal politickou kartou změn. Jedni chtěli globalizaci využít, či spíše zneužít k iluzivní přestavbě společnosti a druzí, kteří jsou právě v ofenzivě, trvají na její lokální autentizaci.

R. Fiala 16.11.2016 12:15

Re: Popis negativ, Co to je za

blba - navíc samozřejmě anonymního?!

R. Fiala 16.11.2016 12:13

Díky za vynikající článek

Takhle by ovšem měli psát všichni kompetentní a hlavně poctiví, tedy neprodejní publicisté - ale o ty je v našich médiích nouze.

J. Spousta 16.11.2016 11:51

Je to těžký...

děcka (všeho věku) budou chtít ve velkém pořád cestovat, nebejt příliš odpovědní, odmítat případnou vojnu apod. Tenhle způsob života jim tradiční národní stát dokáže zajistit daleko hůř...

Asi je to tak, že jediné skutečné nezadatelné a nezcizitelné právo na tomto světě je právo na blbost, o to jediné se fakt nemusíme bát.

J. Schwarz 16.11.2016 10:54

Re: Přečetl jsem to, ale je to plné blbostí, škoda času.

Ale postřeh, že "mamánkovství", bezdětnost a výprodej majetku po předcích umožňuje udržet iluzi růstu životní úrovně je přesný...

A. Alda 16.11.2016 10:04

Popis negativ,

která jsou každému zřejmá, není důvodem pro pochvalu tomuto článku, který vůbec nevystihuje podstatu jevů a jejich dynamiku a není schopnem nabídnout řešení vůbec ničeho. Velmi, velmi chabé, pane Podracký. Poučte se raději u pana Hampla.

K. Janyška 16.11.2016 9:19

Tzv. globalizace je procesem nezastavitelným. Bohužel se ho

ujali rudočerní a to je vždy tragédie. Ženou se za fatou morgánou tzv. sociální spravedlnosti a v jejím jménu se dopouštějí těch největších zločinů. Ona však je ve skutečnosti evolučním samovolným přebíráním úspěšnšjích pravidel chování méně úspěšnými skupinami... Dzp.

Š. Hašek 16.11.2016 8:57

Re: Přečetl jsem to, ale je to plné blbostí, škoda času.

Ale houby celosvětové, pouze shluk, který má dost peněz, aby se vydával za "názor a mínění" všeholidu.

Začínám mít dojem, že deset zoufalců kol Halíka si osobuje "nepolitický" nápad - všechny volební hlasy patří nám. Podobné u praštěných studentů v New Yorku, u nás Brna/Opavy/Chomutova či jiné "venkovské" university.

Štve Vás to hodně???

V. Javora 16.11.2016 8:52

Re: Přečetl jsem to, ale je to plné blbostí, škoda času.

Nevěřím, že jste to přečetl. Nemáte na to, podle toho, co píšete, jednoduchý člověče.

R. Tesařík 16.11.2016 8:15

Re: Přečetl jsem to, ale je to plné blbostí, škoda času.

A co Soros? Nic?

M. Klas 16.11.2016 8:12

Souhlas bez výhrad

Sdílím s autorem jeho názor,dnešní stav společnosti a cíle globalismu nejsou v souladu se základním evolučně -biologickým nastavením člověka. Systém prochází samovolnou korekcí(návrat k tadicím-rodina,národ,stát).Další poznámky k tématu na: http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A161113_220425_p_spolecnost_wag&vlakno=81724766

J. Šimek 16.11.2016 8:05

Přečetl jsem to, ale je to plné blbostí, škoda času.

Zase celosvětové spiknutí, které teď rozčísne miliardář Trump. Pasovalo by to uveřejnit na Sputniku :o)