16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

TEXAS: Dotační kanibalismus

„Ochrana klimatu“, jakožto politický panel světové levice, vykazuje úplně všechny znaky sektářství. Hlásá konec světa, který prý můžeme vhodným životním stylem oddálit a učí bojovat s přírodními živly, které chce spoutat v životadárnou energii. Středobodem klimatického kléru je trojjediný bůh a jeho sluneční, větrná a vodní energie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novotný 7.3.2021 12:26

V souvislosti s Gréťou se uvádí její příbuzný Svante Arrhenius, který měl v roce 1895 přednášku o roli CO2 jako skleníkového plynu. V roce 1903 dostal Nobelovu cenu za iontovou disociaci elektrolytů. Známý je tím, že nepochopitelně zablokoval udělení Nobelovy ceny pro Mendělejeva, který nesouhlasil s Arrheniovou koncepí. Stejně tak se Arrhenius snažil přesvědčit Marii Curie, aby se sama vzdala převzetí své druhé Nobelovy ceny. Povahu Mirka Dušína Arrhenius evidentně nepobral, stejně jako jeho povedená prapravnučka.

Pěkný blog o tom napsal profesor Zdeněk Slanina, působící už desítky let v oblasti výzkumu fullerenů v Japonsku https://zdenekslanina.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=620569