28.2.2020 | Svátek má LumírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


TERORISMUS: Tahle země je naše...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 101, poslední: 19.3. 2019 19:12, přehled diskusí

K panu Vodvářkovi:
Autor: F. Švec Datum: 19.3.2019 19:12

Násilí neschvaluji v jakékoli formě, na panu autorovi mi ovšem vadí jedna věc: jeho povýšený přezíravý tón, se kterým glosuje jedovatě kdeco, zašťiťujíc se "morální převahou" nad všemi těmi blbci, kteří něco dělají- řídí svět a státy, nebo holt střílejí do lidí, když mají pocit, že musí. Kritizovat všechno a všechny je nejjednodušší cesta, jak se zbavit své částečky odpovědnosti za fungování celého světa.Posláním "vás dobrých" přece vždycky bylo a bude najít důvod, proč to "ti špatní" dělají blbě, nikoli nabízet řešení. Jste jenom obyčejný kverulant a kecal, pane!!

Chce se mi zvracet!:
Autor: K. Zelený Datum: 18.3.2019 21:23

Úplně všechny příspěvky pod odsouzením masakru nevinných lidí se snaží toto svinstvo omluvit, ožvanit, zlehčit, svalit za něj vinu na jiného a hlavně pošpinit oběti jejich spojováním se stejně zbabělými sketami jen jiného vyznání. Mno, když si to před svým svědomím obhájíte....teda spíš okecáte jak vidno....

Re: Chce se mi zvracet!:
Autor: Z. Klouček Datum: 18.3.2019 22:10

Myslím, že smyslem diskusních příspěvků nebylo schvalovat násilí na Novém Zélandu či jinde, mého zcela jistě ne. Nevole vznikla z toho důvodu, že autor ztotožnil dosud ne zcela objasněnou příčinu a okolnosti násilí v Christchurchi se zájmem občanů suverénních zemí na stanovení vlastních pravidel života v nich. Heslo "Toto je naše země" považuji za zkratku takového legitimního zájmu, je známo, že jej použil prezident České republiky, článek je uveřejněn na českém serveru a zdá se tedy, že spojení tohoto hesla s teroristickým útokem na Novém Zélandu je nekorektním útokem proti zájmu většiny občanů České republiky stanovit si a vymáhat ve své zemi svá vlastní pravidla. Takový útok chci jednoznačně odmítnout.

Re: Chce se mi zvracet!:
Autor: K. Zelený Datum: 18.3.2019 22:46

No to nevím kde jste cokoliv o jakémkoliv ztotožnění vyčetl. Autor jasně píše, že „prosazování zájmu občanů suverénních zemí na stanovení vlastních pravidel života v nich.“ způsobem použitým v Christchurchi k prosazení takového zájmu nevede, naopak mu brání.

Mmch co na příčině a okolnostech masakru považujete za nejasné? No a ten Zemanův banální plk? V tomto případě na něj dokonale sedí Tolstého maxima že: „Nacionalismus je poslední útočiště ničemů.“

Re: Chce se mi zvracet!:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.3.2019 23:19

Mr.Zelený může ignorovat přírodní zákony, jako je zákon akce a reakce. Důsledek vydávaný za příčinu, to vám jde dobře.

Re: Chce se mi zvracet!:
Autor: K. Zelený Datum: 18.3.2019 23:37

Mikulec, zákon akce a reakce popisuje vztah mezi pohybem tělesa a silami, které na toto těleso působí. Možná se sám považujete za těleso (balvan?), ale lidské jednání se fyzikálními zákony neřídí.

Re: Chce se mi zvracet!:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.3.2019 23:43

Vy nevíte z pískoviště, že kdo začne bořit bábovičky, má dostat po hubě? Je to na vás moc složité? "Těžko se facce ubrání, a tak je chudinka strašně humánní, velmi morálně škodí po straně, pomluva docela hodně uděláááá."

Re: Chce se mi zvracet!:
Autor: K. Zelený Datum: 18.3.2019 23:58

Mikulec, sám píšete, že má, ne, že dostane, ergo i vy máte jisté ponětí, že fyzikálními zákony se lidské jednání neřídí. Zbytku vašeho příspěvku není rozumět, příště to zkuste napsat česky.

Oběti muslimského teroru:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.3.2019 20:35

snad nebyly bezbranné? Ty si za to mohly samy? Vzpomínám na vyjádření jednoho muslima, který zavraždil rodinu někde v restauraci nebo cukrárně, a ospravedlnoval se tím, Že vypadali všichni tak šťastně!

To je skutečně trestuhodné. Brzy se domácí evropské obyvatelstvo přestane smát úplně, aby neurazilo muslimský útlocit. Pak či je to tedy země? Logické odpovědi vítány.

Země je těch,:
Autor: J. Kraus Datum: 18.3.2019 18:18

kteří souznějí s ní a jejím lidem. Pokud se za takový postoj diskriminuje a už děti jsou vychovávány k jeho odmítání, ba k přezírání svých předků, obsadí prázdný duchovní prostor jiný lid, vnitřně soudržný, a převezme i zemi. Historie dosud snad nic podobného, tedy sebevraždu celých národů, nezaznamenala. Možná ale pohrdání vítězů nad těmi, jejichž kultem byla slabost přecházející k hysterické přecitlivělosti a s tím spojená mravní i morální podřadnost bylo tak hluboké, že jim ani nestáli za zmínku. Nechtěli se o ně ušpinit, což můžeme odvodit z projevů dnes nastupujícího lidu. V každém případě jsme svědky velkolepého pokusu, jehož úspěch by znamenal konec nadvlády západního bílého muže a tím drastické snížení počtu lidí na Zemi. Tedy odlehčit Zemi dokud je čas a dokud se toho nechopí sama.

Re: Země je těch,:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.3.2019 19:32

Země, půda, otčina je těch, kteří si ji dokáží uhájit/vybojovat. Těch, kteří na prahu domu dokáží podřezat vetřelce za sekundu. Mám nejasný dojem, že s pány eurofialou a eurokalouskem bych si nerozumněl.

Se starým i mladým Klausem asi jo. Detaily nepodstatné.

Zkráceno.

Zdravím tímto proštrasbrusele Kalouska, Kupku a Udženiju, Evropan Hašek.

S plnou úctou. Jsou to přec poslanci (ale koho???). Mými nebo brusele???

Re: Země je těch,:
Autor: V. Kotas Datum: 18.3.2019 19:34

Tak jest, až na to, že bílý západní muž není přemnožen.

Diskuze velmi potěšila.:
Autor: J. Brunner Datum: 18.3.2019 17:36

Já pana Vodvářku považuji za akademického humanistu. Stačí si představit hypotetickou situaci, že se mu někdo vláme do bytu s tím, že budou bydlet společně a začne si zavádět i své zvyky. I pan Vodvářka bude říkat, že byt je jeho, náš, naší rodiny. Tak hluboko klesne.

Re: Diskuze velmi potěšila.:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.3.2019 19:34

Vodvářku bych neřešil, je poněkud slabý v matematice, královně věd. Zkráceno.

Re: Diskuze velmi potěšila.:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.3.2019 21:06

:-)) Jak už tak doktoři bývají. Technici jsou jiná káva .

To se jenom vy,:
Autor: J. Schwarz Datum: 18.3.2019 16:43

pane Vodvářko, snažíte definovat "my" jaksi geneticky. Ale "my" se spíš definuje způsobem života, kulturou, tradicemi. Pokud vedle sebe žijí komunity s dosti rozdílnými způsoby života, tradicemi i mezilidskými vztahy nikdy to nedělá dobře. Vytlačovat jinou skupinu můžete i jinak než vystřílením. Albánci v Kosovu Srby "přerodili". Co byste navrhoval v Česku, pokud by se tu usalašila několikasettisícová "komunita" k jejímž hodnotám by patřila porodnost 6 dětí na ženu, pokud byste chtěl zachovat demokracii a nechtěl se účastnit závodů v porodnosti, protože 40 milionů obyvatel v Česku během následujících 50-ti let by nepatřil k vašim snům? Ono není náhoda, že byly problémy s Rohingy v Barmě, Albánci v Kosovu nebo s muslimy v Thajsku či Kašmíru. Přitom geneticky se ti lidé neliší snad vůbec.

Já bych řekl,:
Autor: R. Langer Datum: 18.3.2019 15:44

že to byl slušný člověk, co normálně chodil do práce, zdravil sousedy a nikdy s ním nebyl žádný problém. :-D

Re: Já bych řekl,:
Autor: M. Prokop Datum: 18.3.2019 17:11

Poslední dobou mírně zádumčivý a křesťanství je náboženství míru.:-P

Pane Vodvářko,...:
Autor: J. Vlček Datum: 18.3.2019 15:20

...není vám divné, že diskutující vesměs s vašimi názory nesouhlasí? Jste schopen pochopit, že každý není jako vy, pan Halík, a vám podobní, kterým jsou úsloví, jako je moje země a moje vlast, zcela cizí a odpudivá?

Všichni ti, co za tuto zemi položili životy, byli v tomto smyslu podle vás blázni, že. Vy jste přece natolik otevření a vstřícní vůči všem, i těm, co kašlou na náš způsob života, na naše zvyklosti, na naše hodnoty a zákony. Co je vedle toho nějaký vztah ke své rodné zemi, že.

Tyto uctívače středověkých manýrů, kterým jde jen o to, své manýry a své zákony zavést všude a všem je také vnutit, tak ty velebný pán a myslitel Halík nazývá svými bratry. To tedy potěš koště. To aby snad odešel někam mezi tyto své bratry a sestry, když už je mu osud naší země a jejích obyvatel tak lhostejný, nemyslíte?

Pane Vodvářko, držte vyprávění vtipů, uděláte dobře.

Re: Pane Vodvářko,...:
Autor: I. Štípek Datum: 18.3.2019 16:11

I tady bych pochyboval.

Podezřelým ze střelby v Utrechtu:
Autor: P. Zinga Datum: 18.3.2019 15:17

je rodilý Turek, čili mohamedán. Píše to místní policie.

"Naše demokracie a svoboda jsou silnější, než teror".

Qua, qua...

Kašlem na svoju DNA...:
Autor: V. Liptovský Datum: 18.3.2019 15:13

To, že som Slovan, nedokazuje moja DNA. Je to moja kultúra, reč mojej matky, história mojej rodiny, život a správanie sa mojich predkov. Skrátka, čím sa cítim... Argumenty o akomsi tretinovom podiele slovanskej DNA v populácii sú tliachaním nepodstatného. Aký asi podiel "slovanskej" DNA majú Rakúšania? Aký Nemci, najmä na východe a severe? Ako študent som bol v Magdeburgu na hrade v múzeu, kde bola expozícia venovaná vyvražďovaní Slovanov na tomto území v stredoveku... Aký je podiel "slovanskej" DNA v Maďarsku? To by sme sa čudovali... Toto sú kecačky, ktoré nás majú vykoreniť, presvedčiť nás, že naša identita je nepodstatná, že sme len amorfná masa, ktorej by malo byť jedno, čo sme a kde sme... A úplne jedno, kto k nám príde - skrátka - má predsa na to nárok... Preboha, hádam tomu neveríte...?

Re: Kašlem na svoju DNA...:
Autor: V. Kotas Datum: 18.3.2019 15:55

Tak jest.

Re: Kašlem na svoju DNA...:
Autor: M. Koutný Datum: 18.3.2019 15:58

Genetické výzkumy prokázaly, že zatímco Češi jsou nejméně z 1/3 keltského a germánského původu, Maďaři mají převahu slovanských genů - tj. jsou to vlastně Slovani hovoříci finsky...

Re: Kašlem na svoju DNA...:
Autor: J. Kombercová Datum: 18.3.2019 16:15

Necelá polovina Slovanů... jinak každý pes jiná ves. Není důležité.

Re: Kašlem na svoju DNA...:
Autor: J. Kombercová Datum: 18.3.2019 16:16

...v ČR.

Re: Kašlem na svoju DNA...:
Autor: V. Liptovský Datum: 18.3.2019 16:16

No, niektorí genetici tvrdia, že je to dokonca 95%. Ale aj tak si myslím (alebo domnievam sa), že identitu určuje kultúra, spolunáležitosť, tradície, história. Skrátka, ide o kategóriu, ktorá nemá nič spoločné s DNA. Že "slovanské" gény neexistujú, boli len predkovia... Ako to, že gény neprotestovali, že môj prapradedo sa pomaďarčil, keď sa presťahoval do Budapešti, kde chcel existovať a fungovať, čo ako Slovák v tom prostredí nemohol... Jednoducho, ukázalo sa, že gény sú o ničom...

Re: Kašlem na svoju DNA...:
Autor: J. Vlček Datum: 18.3.2019 18:36

Pane Liptovský, napsal jste to velice správně. Plně sdílím váš názor.

24 let vězení. Za co?:
Autor: P. Zinga Datum: 18.3.2019 15:01

https://www.zerohedge.com/news/2019-03-16/nz-threatens-10-years-prison-possessing-mosque-shooting-video-web-hosts-warned

Až 24 let vězení (10+14) hrozí 18 letému klukovi, který šířil video z Křesťanského kostela.

Já to neviděl a už nechci vidět, ale proč nechtějí, aby to lidé viděli? Čeho se bojí?

:
Autor: J. Jurax Datum: 18.3.2019 14:59

No jo, hezký napsané.

Jenže tahle země - míním ČR - je opravdu naše. Co myslíte, pane Vodvářko, má či mělo by smysl ji bránit? Bránit její kulturu, její způsob života, její samostatnost (byť dnes znamenitě okleštěnou skrze EU), její občany?

Po mém soudu má. Holt nejsem kosmopolita ani internacionalista. Býti vlastencem se sice neslučuje s EUropskými hodnotami; s evropskými ale ano.

Jak bránit a proti čemu, to už je jiná otázka.