15.10.2019 | Svátek má Tereza


Diskuse k článku

TERORISMUS: Méně přívětivá tvář

V zápalu vrcholící prezidentské volby tak trochu zapadla poměrně důležitá událost: ČR má další tři obviněné z podpory terorismu. Jedná se o bývalého pražského imáma a jeho příbuzné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pospíšil 2.2.2018 21:21

Re: Tuto

Na každý problém existuje spousta jednoduchých, zjevně nesprávných, řešení.

Takovéto humpolácké návrhy jen nahrávají těm, kteří se pracnému, promyšlenému a účinnému řešení brání. Použijí to "vyřízení" jako zdůvodnění, proč nic řešit nebudou a použijí to k boji proti "nenávistným projevům" do kterých zahrnou nejen takové návrhy, jako každého "vyřídit", ale i proti těm, kteří navrhují opatření v souladu se zákony a slušností, jako je například kontrola dokladů při vstupu do země, vyžadování víza u občanů zemí, kteří vízové povinnosti podléhají, absolutního zákazu vstupu pro osoby bez spolehlivých dokladů nebo bez dokladů vůbec. Všechny, kterým by vstup nebyl umožněn, nebude ani třeba vypovídat. O azyl by se žádalo na zastupitelských úřadech v zemi původu, nejpozději pak v první bezpečné zemi.

No a na občany členských zemí by se kontrola usmála a přivítala je v naší zemi. Na tom není nic hrozného ani ponižujícího. I tak by do země mohlo přijít něco muslimů, ale většina by byla odkázána už na hranicích a vstup jim nebyl umožněn. A na znemožnění přechodu přes zelenou hranici by nebylo ve skutečnosti budovat ploty a i kdyby v některých místech bylo třeba zbudovat zábrany vstupu, tak zdaleka ne všude. Drtivá většina příchozích pozemskou trasou přišla přes hraniční přechody a drtivá většina připlulých po moři vstoupila na břeh v přístavech, kam je dovezly lodě orgánů EU nebo evropských neziskových, vládami členských zemí podporovaných, organizací. Jen v první části připlouvání po moři nebyly organizovány přestupy a nafukovací čluny pluly podél lodí EU přímo na pobřeží. Jenže tam to bylo z turecké pevniny na řecké ostrovy deset až dvacet kilometrů a tak přestupování z člunů na lodě by zdržovalo.

J. Pospíšil 2.2.2018 20:58

Re: tak to jsem si jist, ze jste mimo misu

Ale to možné omezení v té ústavě, konkrétně v listině, která je její součástí, samozřejmě je. Není jen vůle upravit náboženství, která jsou v rozporu s právy ostatních občanů zákonem, kterým lze taková náboženství omezit.

J. Pospíšil 2.2.2018 20:54

Re: Ale nepovídejte

Ano a o to nesmyslnější je to, že volný pohyb po EU není jen pro občany členských zemí.

P. Han 2.2.2018 18:31

Re: Ale nepovídejte

Autor explicitně píše "organizace velikosti EU". To může být libovolná dostatečně velká organizace. Naučte se číst. A "Schengenské vízum" je prostě vízum do Schengenského prostoru. Naučte se myslet. Ale to už ve svém věku nezvládnete.

J. Jurax 2.2.2018 17:37

No jo

nejspíš nadchází čas k revizi posvátné krávy svobody vyznání.

Islám by v této zemi neměl být povolen a muslimům by měl být udělován azyl a povolení k pobytu jen ve výjimečných případech a v množství menším než malém i tehdy, přijdou-li legálně. Nelegální připrchlíky nebrat vůbec.

Není od věci poučit se, jak dopadají země, jež z různých důvodů dopustily zamuslimení svého teritoria, a tuto chybu po nich neopakovat.

Moslemínských zemí pro vyznavače Alláha je na zeměkouli dostatek.

J. Jurax 2.2.2018 17:30

Re: Militantní islám je prostě na vzestupu.

Asi tak.

Je pomalu načase revidovat posvátnou krávu svobody vyznání a islám z ní vyjmout. A muslimům i legálně přišedším udílet azyl či povolení k pobytu jen v případech velice velmi výjimečných a v množství menším než malém; ilegálně přišedším neudílet zásadně vůbec nikdy. A občanství muslimům neudílet vůbec; založit si tu pátou kolonu moslemínů by bylo ve světle zkušeností jiných zemí nikoliv jen pošetilé, nýbrž pronikavě blbé. Stačí ti, co tu už máme a zbláznivší se konvertité.

Moslemínských zemí je na zeměkouli dostatek.

J. Kanioková 2.2.2018 17:15

poslední odkaz celý

https://twitter.com/OnlineMagazin/status/959114992216952832

J. Kanioková 2.2.2018 17:12

Evropa, která chrání Evropany :(

Německo : Odpor začíná! Mladé německé ženy začínají kampaň "120 decibelů". Kampaň je zaměřena proti násilím dovážených migrantů, proti sexuálnímu obtěžování, zneužívání a znásilnění žen v Německu.- https://twitter.com/OnlineMagazin/status/958428703805067269

Ukázalo se, proč Angela Merkelová opravdu otevřela hranice Německu - a Evropě - https://www.express.co.uk/news/world/912583/Angela-Merkel-open-door-refugee-policy-Germany-news-greece-bailout-europe-migrant-crisis?utm_source=CRM&utm_medium=Email&utm_content=Angela_Merkel_Germany_borders&utm_campaign=DailyNews_Express .... Řekla, že skutečným důvodem pro široce kritizovanou politiku uprchlíků Merkelové bylo zachránit Německo před ztrátou miliard, pokud se jeho soused v eurozóně zhroutí do ekonomické zkázy. Německo investovalo desítky miliard dolarů do záchrany Řecka tváří v tvář bankrotu.

Německý politik: Migranti zde způsobují "střet civilizací" - https://voiceofeurope.com/2018/02/german-politician-migrants-causing-clash-civilizations/#.WnRlPYrfbiw.twitter

Obohacující reklamní plakát města Norimberk v Bavorsku: "Vítejte v Norimberku" - https://twitter.com/OnlineMagazin/status/959384637641502720

UK: Vítejte v Bradfordu! To vypadá spíš jako Bejrút. - https://twitter.com/OnlineMagazin/status/959114992216952832

J. Kanioková 2.2.2018 16:23

Ano

J. Kopis 2.2.2018 16:20

Re: Ale nepovídejte

Schengen je nesmysl zejména z toho důvodu, že se ročně utrácí stovky miliónů EUR za udržování evidenčních a registračních systémů, a hranice si přitom překračuje bez jakékoliv kontroly kdo si jak zamane a to včetně teroristů před, kterými má hranice chránit!

P. Rudolf 2.2.2018 16:11

Re: Ale nepovídejte

Chcete tím snad říct, že když třeba Holandsko zahájí asylové řízení s nějakým žadatelem, tak mu to komplikuje Schengen? To ale, neb je to naprostá blbost, ničím nedoložíte, že?!

T. Hraj 2.2.2018 15:33

Re: Ale nepovídejte

Už jenom ta Vaše poslední věta (naprosto pravdivá) je důkazem toho, že Schengen je nesmysl. Nelze mít různé imigrační politiky a přitom vzájemně zcela otevřené hranice.

J. Kombercová 2.2.2018 15:00

Re: Ale nepovídejte

"Co takhle třeba Interpol..."

:)

M. Mikulec 2.2.2018 14:51

Re: tak to jsem si jist, ze jste mimo misu

Přesně tak to říká i Tomio Okamura. Kde je vůle, tam je cesta.

P. Rudolf 2.2.2018 14:49

Re: Ale nepovídejte

Autor explicitně píše "EU" žádný "Interpol". Naučte se číst. A "Schengenské vízum" je prostě hovadina, ale to byste musel umět přemýšlet a ne fabulovat, což vám ovšem taky nejde.

V. Chrastina 2.2.2018 14:23

Re: Slavný francouzský básník a spisovatel Voltaire napsal

Ještě že tak, neboť zvolit si toho druhého, ten by nám tu pro své bratry z Muslimského bratrstva nechal rovnou stavět mešity, aby se jim zavděčil za nemalou finanční podporu na volební kampaň.

V. Chrastina 2.2.2018 14:01

Re: tak to jsem si jist, ze jste mimo misu

Islám se schovává za pojem "náboženství", ve skutečnosti jde o vražednou ideologii, jako byl nacismus a komunismus. Pokud je možné postavit mimo zákon zmíněné vražedné ideologie, nevidím sebemenší důvod proč nezakázat ideologii islámu.

J. Kopis 2.2.2018 13:27

Re: Ale nepovídejte

No právě, že každý normální člověk pochopí! A v to je ten problém!

H. Lukešová 2.2.2018 13:24

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou

Tak proč sem vůbec lezete? Jenom plivete jedovaté sliny. Zřejmě jste nakažená vzteklinou. Uff...

M. Pesat 2.2.2018 13:10

Re: Až po osídlení muslimy

Na tema nabozenske dane opet odkaz na vcerejsi clanek o historii rise Velkych Mughalu, vladce jmenem Akbar 1556-1605, ten zrusil dan pro hinduisty prktikujici pout k hinduistickym svatym mistum/chramum a rovnez zrusil dan pro "bezverce", kteri museli platit za tzv. ochranu.

Cest

This policy is very far from conventional Muslim hostility to worshippers of idols. And Akbar carries it further, down to a level affecting every Hindu. In 1563 he abolishes a tax levied on pilgrims to Hindu shrines. In 1564 he puts an end to a much more hallowed source of revenue - the jizya, or annual tax on unbelievers which the Qur'an stipulates shall be levied in return for Muslim protection.

Read more: http://www.historyworld.net/wrldhis/PlainTextHistories.asp?historyid=ab99#ixzz55x4B8U18

A. Alda 2.2.2018 13:09

Kde muslim, tam nebezpečno.

Nejen že Evropa promeškala dobu, kdy mohla islám zcela vymýtit, ale prostřednictvím EU se teď dokonce sama islamisuje.

EU musíme opustit co nejdříve, nebo nás členství v ní úplně zničí.

J. Kombercová 2.2.2018 13:00

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou

Tak už jí napište, že jste konkrétně ji nemyslel tím omlouvačem, nebo dneska neusne.

P. Han 2.2.2018 12:53

Re: Ale nepovídejte

Co takhle třeba Interpol, nic vám to neříká? Autor volá po nadnárodních registrech, každý normální člověk pochopí, že je to rozumný požadavek. Pak by se nestávalo, že zločinec hledaný v Německu si klidně žije třeba ve Francii.

Schengenským vízem je patrně myšleno vízum kteréhokoliv státu Schengenského prostoru. Jakmile ho máte, vnitřní hranice pro vás neexistují. Ale to byste musel nad obsahem přemýšlet a to vám nejde.

R. Langer 2.2.2018 12:41

Re: Slavný francouzský básník a spisovatel Voltaire napsal

Co je ti k smích, tupá pátá kolono?

R. Langer 2.2.2018 12:39

Re: Slavný francouzský básník a spisovatel Voltaire napsal

Doufám, že i před tou pátou kolonou jako jsi ty. V Německu tě zatím tolerují. :-D

R. Langer 2.2.2018 12:38

Re: "chytří a vzdělaní"

Vzdělání a víra nemá zhola nic společného s moudrostí a morálkou.

V. Novák 2.2.2018 12:31

Re: Až po osídlení muslimy

Pochopitelně - dhimmi musejí být podchyceni, aby mohli platit daň z hlavy, na rozdíl od náboženské daně muslimské.

V Německu postačí převzít registr plátců církevní daně...

S. Netzer 2.2.2018 12:30

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou

A k těm "protierdoganovským" Vlkům pořád nic. Škoda.

V. Novák 2.2.2018 12:28

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou

Že jste ignorant, je notorieta. Netřeba to zdůrazňovat.

V. Novák 2.2.2018 12:26

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou

Dovolím si ocitovati vás, abyste nebyla na pochybách, na co vám odpovídám:

"Vy víte co jsou Šedí vlci zač, a proč je V. Novák zmínil.

Třeba mi tu souvislost s článkem vysvětlíte, když on neodpovídá."

Takže jsem vám napsal 1) co jsou Šedí vlci zač, 2) proč je V. Novák zmínil a 3) vysvětlil jsem vám tu souvislost s článkem. A domnívám se 4), že body 1)-3) jsem vám odpověděl...