10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

TERORISMUS: Fatální iluze

Byla to tragédie lidí s dobrými úmysly. „Jack Merritt zemřel při útoku na London Bridge. Nezapomeňte na to, čemu on věřil,“ napsala Emma Goldberg v deníku The New York Times.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 3.1.2020 18:53

"Corbyn byl natočen, jak protestuje proti vyhoštění podezřelých britských teroristů, včetně dvou asistentů Usámy bin Ládina."

Bože, to je cvok ! Co tedy máme s džihádisty dělat? Střílet, protože muslimové by rádi Hitlerův Holocaust dokončili.

"Lepšolidi" řeší blbosti, místo aby řešili podstatu.

J. Jurax 3.1.2020 14:48

No jo, no ... kde moc muslimů, tam nebezpečno. Pro nás z toho plyne nenechávat u nás muslimy zahnízdit. A hlídat ty, co tu už jsou, jako potenciálně nebezpečné. Perspektivně postavit islám mimo zákon.

A stejně - v roce 2012 byl muslimský terorista za přípravu terorismu odsouzen do kameňa, v roce 2019 byl už venku a ještě stihl absolvovat deradikalizační program, mediálně zazářit co převychovaný džihádista (korán povoluje muslimům lhát nevěřícím psům, až se jim od hub práší) a posléze vraždit ve jménu Alláha, jenž jest veliký. Kolik to vlastně ten parchant za přípravu teroristického útoku vůbec dostal?

Dobře pověšený terorista již zaručeně dál vraždit nebude.

L. Ryšavý 3.1.2020 17:15

R^

J. Kanioková 3.1.2020 18:55

R^R^R^

V. Církva 3.1.2020 11:22

Tak je to dost frustrující. Normálně by člověk řekl, že ti lidé potřebují pomoc a přijetí ostatní společnosti aby dostali rozum. Je pravděpodobné co se v článku píše, ty programy bez zničení podhoubí islamistů nemohou fungovat. Podobný závěr učinil i dánský vězeňský paycholog, že s těmito islamisty nehnete. Západ je nesmyslně tolerantní a ustupovačný.

Pak je to ale důkaz, že Islám do Evropy skutečně nepatří a že to není náboženství jako Křesťanství či Budhismus které hledají harmonii.

V každém případě, ať jsou důvody jakékoliv nejjednoduší řešení Muslimy nebrat. Máme vzorný špatný případ z Francie i Británie co se udělalo špatně. Nesmíme si jejich darebáky politiky nechat vnutit Islám. Ani vydíráním chudáky uprchlíky. Můžeme posílat pomoc táborům třeba v Turecku, ale nestěhujme je sem.

A myslím že je tu i odpověď na zásahy demokratizace Západem na BV. Fungovat to nemůže. Lze jen dělat obchodní dohody. Jak zastavit výrobu atomovky v Iránu nevím. Ale možné řešení je vnutit dohodu a pokud ji nedodržují prostě jim vybombardovat obohacovací zařízení, poslat pár letáků civilistům, proč k tomu došlo a nechat to tak dál. Hlavně ne s nimi trvale válčit. To jen způsobí smrt civilistů a náklady na zbrojení.

J. Jurax 3.1.2020 15:00

Bez zničení podhoubí islamistů - to jistě.

Jenže tím podhoubím je každý muslim, každá mešita, každý imám. Tím podhoubím je samotný islám.

Takže na jakýkoliv návod na zničení tohoto podhoubí, mající naději na úspěch, se politicky korektně nesmí ani pomyslet. Natož říct veřejně nahlas.

Koneckonců i to, co jsem tu napsal, je vrcholně politicky nekorektní, napadnutelné jako hate speech a při troše dobré vůle i trestné.

J. Kanioková 3.1.2020 19:05

Ano, KAŽDÝ muslim, od malilinka do nich Islám tlačí horem dolem.

Jakýkoliv návod na zničení tohoto podhoubí, je marný!

J. Jurax 3.1.2020 15:03

Jak zastavit výrobu atomovky v Iránu - účinné hodit tam vlastní bombu dřív, než oni vyrobí tu svoji.

J. Kanioková 3.1.2020 18:55

Ano, Islám do Evropy skutečně nepatří !

P. Lenc 3.1.2020 11:04

Co napsat?Celá Evropa díky "výchově k humanitě" mladých zažívá to, co zažívá.Návod k sebevraždě se zasel v šedesátých letech minulého století a úroda se začíná sklízet.A ano, všichni ti zanícení multikulturisti si neuvědomují, že oni budou první obětí těch, které tak zaníceně brání a "vychovávají".Tak jako v každé revoluci, tentokrát v té islámské.Děkujeme vám, levičáčtí profesoři sociálních fakulut, děkujeme vám, přips..politici.;-O

V. Církva 3.1.2020 11:25

Spíš výchově k rovnostářství. Skutečná humanita a respekt k lidem je OK. Ale jako nejsou práva bez povinností, i respekt a humanita nefunguje k těm, co trvale respekt a humanitu neuznávají.

J. Jurax 3.1.2020 15:14

Ehm ... respekt a pravá humanita po moderním evropském způsobu je tyto projevovat zejména a především těm, co trvale respekt a humanitu neuznávají a její projevy i vůči sobě mají za slabost budoucích svých otroků, neboť Alláh je veliký.

Tento evropský způsob je sice vrcholně ušlechtilý, ale taky jednak nákladný na úkor původních Evropanů, co to musí platit, a taky samozřejmě sebevražedně blbý.

A doplácí na to svými životy nejen nevinní, ale dokonce i ti ušlechtilci, jak patrno z Londýna.

R. Vacek 3.1.2020 8:46

Ten Gatestone Institute bychom měli rovnou zakázat. Šíří akorát fake news a ruší nás v budování multikulturní Evropy.:-)

J. Jurax 3.1.2020 15:17

Co horšího - šíří pravdivé fake news! Takové, co se šířit nemají a nesmí!

To opravdu nelze ponechat bez trestu!

J. Kanioková 3.1.2020 19:00

Bolí paranoia ? Jaké " fake news" ???

L. Popovský 4.1.2020 7:44

Dělá si z toho srandu, je to vtip.

V. Gryc 3.1.2020 7:46

Tyhle programy jsou dobré jen na tahání peněz z rozpočtu státu. Stal se z toho normální byznys.

J. Fridrich 3.1.2020 6:36

Dnes se často píše - " žijeme na šílené planetě ", ale není tomu tak. Planeta není šílená a za to, co se nyní na ní děje prostě nemůže. Šílenými se postupně stávají v naší době lidé - a to ve vzrůstajícím množství. Je tomu tak v částech světa, kde se pod vlivem islámu lidé propadají do barbarského středověku ( snad mi středověk promine, on byl místy i osvícený...). Také na tak zvaném Západě se rozšiřují podivné a nerozumné tendence - a to i u vůdců těchto zemí.. Jedná se hlavně o „ zbožštění „ menšin, např. LGBT, Me Too, ale i více práv pro zločince, než pro napadené-postižené..

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude muset - a to velmi rychle dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení. Uskutečnění této záchrany Evropy půjde jen změnou vůdců hlavních Evropských zemí a ve vedení EU v Bruselu..

V. Církva 3.1.2020 11:33

Tak souhlas. Jen ta nenávist nepochopitelná není. Pramení jednak z frustrace že evropská společnost je vyspělejší a jejich "kultura" se ji nedokáže přizpůsobit. Evropané proto neberou je a oni Evropany. Druhý důvod je ten, že je ta nenávist a zaostalost provokována i kořeny jejich náboženství.

J. Jurax 3.1.2020 15:25

"Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích ..."

No, bylo by dobré dodat ZATÍM. Země tzv. Západu tu víc, tu méně pracují na tom, aby to už neplatilo. Ovšem zato budeme mít nejrozvinutější lidská práva zejména pro jakoukoli uřvanou menšinu, jakéhokoliv přivandrovalce za lepším a vůbec kdejakého parazita a pancharta dokonce i z vlastních řad.

J. Kovaříček 3.1.2020 3:32

Inu, kdo s čím zachází, tímk yaké schází. To věděli už i naši prapředkové! Kdepak asi udělali soudrizi z Anglie chybu?

J. Jurax 3.1.2020 15:27

Učinili chyb víc.

Například nechali se zamuslimit a zrušili trest smrti.

R. Langer 6.1.2020 6:22

A zrušili osobní držení zbraní!

J. Novak 3.1.2020 1:03

Islám je jako vřed .. jediný způsob jak proti němu bojovat je vyoperovat ho. Obnovit trest smrti a nemilosrdně jej používat. Země, které si to uvědomí, přežijí , Evropa pod současným vedením bude zničena. Toto jsou holá fakta.

M. Krátký 3.1.2020 1:40

naprostý souhlas - R^R^R^

A. Pakosta 3.1.2020 9:27

Pane Nováku, máte SKORO pravdu. Spíše než vřed je to ale rakovinný nádor - ten totiž metastázuje, tedy tiše a nenápadně prorůstá do okolní zdánlivě ještě zdravé tkáně - to je to, co se dnes děle po celé Evropě. A Vaše opatření? Trest smrti proti metastáze nepomůže. Četl jste román Podvolení od francouzského spisovatele Houllebecqa? Ten popisuje velmi výstižně proces, který v Evropě a zejména Francii už probíhá, a který vystihl libyjský diktátor Kaddáfí slovy "dobudeme Evropu dělohami našich žen". Oni prostě v klidu počkají, až jich tu bude dost na to, aby nás přehlasovali ve volbách, tak jako se to povedlo v Československu v roce 1947 komunistům. Demokracie má totiž tu slabinu, že ji můžete demokratickými prostředky nevratně změnit v diktaturu. Francie bude podle mého názoru první, a Británie má k tomu taky dobře nakročeno.

V. Církva 3.1.2020 11:41

Tak trest smrti je spíš znak Islámu. S vyříznutím vředu ale souhlasím. Jakkoliv nám po francouzské revoluci socialisti tvrdili něco jiného, vyhnání Muslimů ze Španělska v 14 století fungovalo naprosto skvěle a Španělsko po něm dosáhlo prosperity.

Pokud vím bylo důsledné a poměrně nekrvavé. Muslimové (většinou) nebyli povražděni, ale odejiti. A tak to má být. Bohužel se svezli i Židé, ale není řešení které by bylo zcela bez nevinných obětí. I když v době humanitárních bombardování by se snad i odsun Muslimů dal udělat humánně.

J. Jurax 3.1.2020 15:37

Celkem pochybuju, že metastázovaný nádor lze odsunout humánně. Nádor by se bránil.

A taky jej celkem není kam odsunout. Celkem pochybuju, že by muslimské země měly zájem o desítky miliónů svých souvěrců navíc navyklých na evropské sociální vymoženosti. A víceméně volná je leda tak Sahara, Antarktida a některé oblasti Sibiře vysoko na severu.

P. Grigar 3.1.2020 17:22

.. trest smrti se stává jediným účinným asanačním postupem v okamžiku, kdy karantenní opatření selhávají. Přílišná humanita zabíjí své nositele.

J. Jirka 3.1.2020 19:04

Problémem je, že trest smrti nestačí, protože z potrestaného udělá mučedníka (viz atrapa sebevražedné vesty). Po provedeném trestu smrti by bylo ještě nutno potrestanému zabránit ve vstupu do "ráje", třeba zašitím ostatků do prasečí kůže, nebo pohřbením se psem.