Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
H78a89n14a 40L38u93k16e56š92o58v74á
Arabský teror proti Židům v průběhu 50.let minulého století
I) 1. ledna 1952 - Sedm ozbrojených teroristů přepadlo a zabilo devatenáctiletou dívku v jejím domě v jeruzalémské čtvrti Bejt Jisrael.
14. dubna 1953 - Teroristé se poprvé pokusili proniknout do Izraele po moři, ale neuspěli. Jeden z člunů byl zadržen a druhý člun unikl.
7. června 1953 - Při střeleckých útocích na obytné čtvrti v jižním Jeruzalémě byl zabit jeden mladík a tři další byli zraněni.
9. června 1953 - Teroristé zaútočili na zemědělskou komunitu poblíž Lodu a zabili jednoho z obyvatel. Teroristé házeli ruční granáty a stříleli na všechny strany. Téže noci zaútočila jiná skupina teroristů na dům ve městě Hadera. Stalo se tak den poté, co Izrael a Jordánsko podepsaly za zprostředkování OSN dohodu, v níž se Jordánsko zavázalo zabránit teroristům v přechodu do Izraele z jordánského území.
10. června 1953 - Teroristé pronikající z Jordánska zničili dům v zemědělské vesnici Mišmar Ajalon.
11. června 1953 - Teroristé přepadli mladý pár v jejich domě ve Kfar Hess a zastřelili je.
2. září 1953 - Teroristé pronikli z Jordánska do čtvrti Katamon v centru Jeruzaléma. Házeli ruční granáty na všechny strany. Jako zázrakem nebyl nikdo zraněn.
17. března 1954 - Teroristé přepadli autobus jedoucí z Ejlatu do Tel Avivu a zahájili palbu na krátkou vzdálenost, když autobus dorazil do oblasti Maale Akrabim v severním Negevu. Při prvním přepadení teroristé zabili řidiče a zranili většinu cestujících. Poté teroristé nastoupili do autobusu a jednoho po druhém zastřelili všechny cestující. Jedenáct cestujících bylo zavražděno. Přeživší vyprávěli, jak vrazi na jejich těla plivali a týrali je. Teroristy bylo možné jednoznačně vystopovat až k jordánským hranicím, asi 20 km od místa teroristického útoku.
2. ledna 1955 - Teroristé zabili dva turisty v Judské poušti.
H64a60n34a 52L34u84k95e14š94o63v62á
II) 24. března 1955 - Teroristé hodili ruční granáty a zahájili palbu na dav na svatbě v zemědělské obci Patiš v Negevu. Při útoku byla zabita mladá žena a osmnáct lidí bylo zraněno.
7. dubna 1956 - Obyvatelka Aškelonu byla zabita ve svém domě, když do něj teroristé vhodili tři ruční granáty.
Dva členové kibucu Givat Chaim byli zabiti, když teroristé zahájili palbu na jejich auto na silnici z křižovatky Plugot do Mišmar Hanegev.
V oblastech jako Nitzanim a Ketziot došlo k dalším útokům ručními granáty a střelbou na domy a auta. Jedna osoba byla zabita a tři další zraněny.
11. dubna 1956 - Teroristé zahájili palbu na synagogu plnou dětí a dospívajících v zemědělské obci Šafrir. Tři děti a pracovník s mládeží byli na místě zabiti a pět jich bylo zraněno, z toho tři těžce.
29. dubna 1956 - Egypťané zabili 21letého Roie Rotenberga z Nahal Ozu.
12. září 1956 - Teroristé zabili tři drúzské strážce v Ein Ofarimu v oblasti Arava.
23. září 1956 - Teroristé zahájili palbu z jordánských pozic a poblíž kibucu Ramat Rachel zabili čtyři archeology a šestnáct dalších zranili.
24. září 1956 - Teroristé zabili dívku na poli zemědělské obce Aminadav nedaleko Jeruzaléma.
4. října 1956 - V Sdomu bylo zabito pět izraelských dělníků.
R92a27d92k20a 64K30i57e22l11b79e18r40g39e87r54o93v65á
Emocemi bulváru osmé cenové upatlané a spatlané články pana Stejskala by mohly prezentovat ještě jednu emoci...takové to dokolavykrádání o tom..jak jsem.se nezastal toho a toho..když si pro něj přišli. A pak si přišli pro mě a nebyl..kdo by se mě zastal. Pravidelně tohle používají milci Izraele. Po 7.říjnu toho bylo plno. Dalo se to v té chvíli nějak nějak pochopit..nechat to být. Zajímalo by mě..proč to dnes nikdo nenapíše. Pan Stejskal pro mne dosáhne v inteligenci, zvlašť té sociální sice jen k nějakým dveřím...ale natolik chytrý je...a mnoho pronetanjahuovců s ním...aby věděl, že mít v té podpoře za sebou tu spoušť a demolici domovú Palestincú...tisíce mrtvol...že uz se s touto ucintaností opravdu nejde v písmenech vystavovat...aby člověk nebyl jaksi podivný. Zkrátka..pročpak se ten omílaný devalvovaný citát vytratil? Izrael už nepotřebuje zastání? Izrael s doslovným vršením válečných zločinů už nepotrebuje zastání? Kampak zmizel onen citát...?
M32i54l17a32n 64I11l14s87n46e92r
To je ale matlanina, co jste zase vyplodila. Stačilo napsat: Nemám ráda pana Stejskala a miluji Palestince. Ještě jste ale zapomněla na výčet palestinských zločinů nejen v Izraeli, ale po celém světě. Vraždění Židů je totiž jediná náplň jejich zpackaných životů a vy máte tu drzost omílat tady pořád dokola floskule o demolici domovů těch příživníků, kterým EU platí aby mohli pokračovat v teroristických akcích. Už jste se odvážila spočítat počet raket, které byly vyslány od na území Izraele arabskými nepřáteli v čele s Hamásem a Hizballáhem ze všech možných stran, aby ničily životy a majetky izraelských občanů? Zkuste to někdy, vy zaslepená příšero
D59a92n86i26e72l 97R26y95š86l46i27n38k
Ubili ho k smrti a blokovali sanitku, která pro něj přijela. Židovští osadníci zabili v Palestině letos už pátého občana USA
D85a98n80i56e94l 56R30y94š63l78i89n40k
Huthiové mají jasné požadavky - zastavení genocidy v Palestině. Jsou to téměř jediní účastníci mezinárodního dění, kteří mají pevné zásady a funkční svědomé - hrdinové dneška.
V80a50ň56u40r38a 25P88e32t27r
Mimochodem, muslimští piráti ve Středozemním moři terorizovali nejen námořní plavbu, ale i křesťanské severní pobřeží celá staletí.
Dokonce i Američané!! s nimi vedli dvě války (1801, 1815) ale to vedlo jen k dočasnému zastavení útoků.
Skončilo to teprve tehdy, až Francouzi r. 1830 jejich hlavní sídlo, Alžír, vojensky obsadili.
"Islám je pro člověka tím, co je pro psa vzteklina" (c) Winston Churchill
L36u96i28s 23Z62í44d41e22k
Když se podíváte na vedení OSN, tak je to samej zástupce teroristů. Tak se nedivte ! Západní armády jsou frajeři bombardovat z velké výšky paneláky v Bělehradě, před vousatýma teroristama zdrhají.
P91r67o57k47o93p 67D17i51v17i16š
"Nejsou 50. léta a nečelíme komunistické agresi v Koreji."
I to čelení komunistické agresi v Koreji bylo umožněno tím, že za Čínu byl tehdy v OSN Tchajwan a Rusáci (tehdy sověti) uraženě pauzírovali.
V dnešní sestavě je odhlasování jakékoliv přínosné akce prakticky vyloučeno možností ruského a čínského veta.
M57i66l51a38n 80I13l56s44n32e50r
Radka Kielbergerová 18. 7. 2025 10:38
Otevřená otázka...pro Vás. Tunely. Zpravodajové co kdysi zajeli do Gazy mají oro tu hrůzu..co di to dovolili dělat tunely vysvětlení...tunely se stavěly z velké části jako systém krytu před bombami Izraele.
================
Vy lžete buď za peníze, nebo z nenávisti k Izraeli. Ty tunely se stavěly dávno před tím, než Izrael na Gazu zaútočil. Naopak - ty tunely měly východy víte kde? V Izraeli, aby hamásovští teroristé měli snadný přístup do židovské země a tam prováděli teroristické akce.
Radko Kielbergerová, vy jste individuum prozodoické a zaslepená bojovnice na straně podlého Hamásu
P85r66o70k57o94p 20D58i11v61i43š
Třeba je jen hloupá, tohle jsou obecně známé věci.
j41i22ř88í 81U71h20e42r
No 193-členný medzinárodný kolos ako garant kolektívnej medzinárodnej bezpečnosti jednoznačne zlyhal a nezaostáva za nebohou Spoločnosťou národov, ktorú mal nahradiť.
Tejto organizácii udelili v roku 2021 zrejme iba zo žartu Nobelovu cenu za mier. Jediný krát, keď sa postavila svojím nedotknuteľným orgánom - Bezpečnostnou radou - proti agresii, to bolo pri druhej vojne v Perzskom zálive 1990 - 91. Odsúhlasená rezolúcia RB OSN po útoku Severnej Kórey proti tej južnej (1950) veľmi neplatí, Čínu (ČĽR) vtedy stále zastupoval Taiwan ako Čínska republika a na protest proti tomuto zastúpení sa Sovieti na hlasovaní nezúčastnili.
Po agresii svetového islamizmu na južný Izrael 7. októbra (23) už sa táto štruktúra "vyvolených" v OSN ani nepokúšala o rezolúciu, ktorá povoľuje vojenskú akciu proti Jemenu, Libanonu, Iránu alebo jeho plateným poskokom v Pásme.
R91a86d81k48a 87K31i18e40l64b75e97r26g25e66r28o21v90á
https://share.google/Qo2r2LUxOD2IoUR1p
Tady máme článek s modrými odkazy a přímé ukázky digitalizace strojopisu ze zpráv. Lze si najít rozhovory i reportáže i animaci demolice vesnice v roce 1951. Je tam i přesně řeceno, jaké kroky Netanjahu podniká, aby se veřejnosti zabránilo do reálií chování armády při instalaci státu Izrael vidět Jakož jeho snahy tyto archivy znepřistupnit. Doposud 70 let..nyní rozsířeno na 90 let...Díky badatelúm a publikacím USA a GB a světovým.médiím se izraelská minulost dávno se stejnými plány pro Palestince tehdy v padesátych letech...se o této historii ví. Co je tristní? My jsme vskutku postkomunistická země...která se naučila mnoho se neptat a raději nevědět. Odtud zcela ojedinělý a ustydění postoj naší vlády..která nevnímá..že minimálně pět let se v samotném Izraeli odtajňuje neslavná národní minulost ne nepodobná Hitlerovským manýrám.
V36a34ň95u98r51a 82P19e16t89r
Kdyby byl Izrael jako Hitler, žádní "Palestinci" by už neexistovali!
Dnes se k Hitlerovi přirovnává kde kdo, je to druh nadávky.
R73a73d44k77a 68K66i69e70l63b57e50r11g96e45r62o26v40á
Já to chápu. Pronetanjahuovský fanklub pochopil, že válka v Gaze, kterou si podobně jako Putin,nazvalo vedení Izraele jako Operaci...je uz na wikizdrojích bezpardonu popsaná jako operace genocidní povahy...neoddiskutovatelné plány na koncentrační město, cíl zbavit se...ovládnout místo, pracovat se systémem hladu v nejapných vysvětlováních teroristú mezi davy žen a dětí...podle úmluv nelze sejmout zodpovědnot vojska za neadekvátní civilní ztráty...atd.
Bez skurpulí tvrdím, že autor Stejskal by mohl dělat tutoriál největším manipulantům světa. Jak se to dělá? Začne se vyhrabávat cokoli cokoli, aby se odvedla pozornost od skutečně fasistického chování izraelské politiky v Gaze. Toto cokoli má ale jen jisté pásmo. Dál se raději nejde. Mohlo by se k izraelským akcím vůči Palestině v letech 2008 a 2014 tuším..kdy se nasbírá mnohem více obètí..než dnes proti těm tisícúm panbůodpusť marginalním 1200 plus rukojmí, co utrpěl Izrael. Věci mají měřítko a proporce zaprvé a věci mají kořen zadruhé. Zadruhé je to odtajňování archivú zvěrstev armády Izraele v roce 1948 -1957...kde se narodilo to, za co je dnes Izrael donekonecna braný jako obéť terorismu...který narodit nechal...
Co je strašné..jak naše vláda nemá pokdy svúj hanebný postoj přehodnotit. Jak jako ucintaná plačka vytahuje dávno pochopený a neoddiskutovatelný holokaust jako pitomou neuctivou zbraň na něco...kdy žil.li by takový demokrat z Lidovych novin Karel Poláček...tahle garda.... by se za momentální počiny Izraele do morku kostí styděla. Aby se odvedla pozornost...alarmizázor pan Stejskal vytahuje, co se dá. Kořeny a archiválie nikdy.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz