6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

TEROR: Co Blinken odmítá vidět?

Osamělý vlk je člověk, který se pohybuje mimo hranice své společnosti a přinejmenším v kriminálních případech provádí něco sociopatického. Oba teroristé v Jeruzalémě jednali v naprostém souladu s normami a očekáváními své společnosti. Rodiče střelců je chválili jako hrdiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Grundmann 7.2.2023 12:26

V roce 1800 žilo v Palestině 7000 Židů a 270 000 jiných obyvatel, v roce 1890 43 000 Židů a 490 000 jiných obyvatel. Toto území bylo obydlené nežidovským obyvatelstvem a Židé tam byli malá menšina.

Území jsou nejdůležitějším a nejcennějším majetkem a všechno ostatní je nepodstatné, protože se to dá nějak vyrobit. Peníze, které Židé přinesli do Palestiny, nakonec ostatním obyvatelům přinesly jenom zkázu, protože přišli o to nejdůležitější a nejcennější, své území.

H. Lukešová 7.2.2023 12:33

No a co má být? Upřímně vás nechápu, proč tak nenávidíte Židy a podporujete palestinské teroristy. Tady jsou fakta, ne vaše vylhaná palestinská propaganda.

Americký spisovatel Mark Twain napsal roku 1867 cestopisnou knížku "The Innocents Abroad" o svých zážitcích v Evropě a Palestině. S ním cestovalo několik dalších amerických svědků. O stavu tehdejší Palestiny napsal: "V údolí Jeezrel a Galileji není jediná vesnička. V okruhu 30km oběma směry jsme nepotkali živou bytost. Nazaret je pustý, Jericho je zřícenina, Betlém i Betania liduprázdné, všude jen pustota a plevel. Strom nebo keř jen tu a tam, dokonce ani odolný olivovník nebo kaktus není k vidění. Palestina je v dezolátním stavu".

Kvůli pravdivému popisu země obviňovali arabští vůdcové Marka Twaina z rasismu. Twainovo svědectví potvrdili i jiní svědkové. "Palestina je v desolátním stavu", napsal v 18. století francouzský historik Francois Volney.

"Země je opuštěná, neviděli jsme žádné zvíře, jen pár ptáčků" napsal roku 1844 William Thackeray v cestopise "From Jaffa To Jerusalem". Britský konzul James Finn napsal v roce 1857: "Země je bez obyvatel je zapotřebí ji obydlit". V roce 1896 projel Palestinou na koni H. Allen Tupper junior. V New York Times pak napsal: „Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce.“ Velkou důležitost má zpráva Britské královské komise z roku 1913: "Země je poloprázdná, ekonomika stagnovala až do příjezdu prvních sionistů roku 1880. Silnice z Gazy na sever byla sjízdná pro přepravu jen v létě. Domky byly z bláta, bez oken, pluhy ze dřeva, hygienické podmínky hrozné, školy žádné, vesničky řídce obydleny, všude samé ruiny“.

Podobná svědectví dokládají cestovatelé Alphonse de Lamartine, Sir George Gawler, Sir George Adam Smith, Siebald Rieter, priest Michael Nuad, Martin Kabátník, Arnold Van Harff, Johann Tucker, Felix Fabri, Edward Robinson a jiní.

H. Lukešová 7.2.2023 12:34

Před Peelovou komisi v roce 1937 prohlásil vedoucí představitel Arabů Auni Bey Abdul-Hadi: "Nic takového jako Palestina neexistuje. Tento pojem vynalezli sionisté! V Bibli není žádná Palestina. Naše země byla po staletí částí Sýrie (Jerusalem Post, 2.11.1991). H. Allen Tupper junior v New York Times pak napsal: "Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce."

V květnu 1947 řekl poslanec Nejvyšší arabské rady v OSN: "Palestina je syrskou provincií." O několik let později řekl Ahmed Shuqeiri, pozdější předseda OOP, před Radou bezpečnosti: "Každý ví, že Palestina nebyla nic jiného než jižní Sýrie." Vedoucí britského oddělení pro rozvoj Palestiny Lewis French napsal : "Narazili jste tam jen na drobné zemědělce v hliněných chýších, těžce postižené malárií... Pokud nebyli sami zloději dobytka, ochotně poskytovali úkryt jiným pachatelům... Rozsáhlá území byla neobdělána... Jednotlivé parcely měnily každý rok svého majitele. Veřejná ochrana neexistovala a drobní zemědělci se sami stávali obětí útisku a plundrování ze strany jejich beduínských sousedů.

A nejvýznamnější výrok, který bere "vítr z plachet" všem antisionistům, je výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977: "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'. Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu.

H. Lukešová 7.2.2023 12:35

Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

M. Grundmann 7.2.2023 14:19

Ale já nic proti Židům nemám. Jenom ukazuji, že Arabové mají zcela rozumný důvod je nenávidět a bojovat proti nim.

Nevím, proč píšete, že předchozí Palestina nebyla rozvinuta. Rozvinout nějaké území je velmi jednoduché, stačí trochu zapracovat a všechno je rychle hotovo. Podstatné je určité území vlastnit. Pokud ho nevlastníte, můžete se udřít k smrti a stejně ho nevyrobíte.

H. Lukešová 7.2.2023 14:36

Arabských států je 22 a židovský stát je jenom jeden. Jakým právem chtějí Arabové chtít další 23. stát, který chtějí získat loupeží jediného židovského státu? Ne, Arabové nemají žádný racionální důvod nenávidět Židy, jejich protižidovská zášť je odrazem jejich kruté duše.

J. Kočvar 7.2.2023 14:54

Jejich stanovisko je zčásti racionální - nebýt toho, že se Britové z vlastních důvodů rozhodli podpořit vytvoření židovské národní domoviny, tak by celá Palestina připadla státu palestinských Arabů ve stejnou dobu, kdy nezávislost získaly ostatní arabská mandátová území. To, jestli by tím státem byla samostatná Palestina, nebo Palestina plus (Za)Jordánsko, nebo případně Velká Sýrie, to by byla věc těch Arabů.

H. Lukešová 7.2.2023 15:30

Ale Palestinci jeden stát mají, jmenuje se Jordánsko. Židé mají nárok na svůj stát, rovněž, kór, když pocházejí ze Země izraelské. Bylo a je dost místa na Blízkém východě pro žití Židů i Arabů. Nechápu, proč někteří lidé popírají právo Izraele na existenci. Jenže takoví jsou Arabové, chtějí všechno a Židům nechtějí dopřát nic.

J. Rejzek 7.2.2023 20:30

Paní Lukešová, jste netolerantní fanatička a ještě zlá ženská. Napsat o Arabech, že mají zlé duše je sprosťárna. Ti Palestinci, kteří v hrůze prchali ze svých domovů, do Jordánska a jinam, ještě stále mají katastrální mapy svých pozemků a smlouvy o jejich nabytí. A to ještě z dob Osmanů. Prchali před polovojenskými bandami, které operovaly před oficiální Izraelskou armádou a i armáda se od nich distancovala.

Myslíte, že nás přes tři mil. Sudetských Němců, které jsme vyhnali miluje? Také to nebylo vždy bez násilí a hrůzy. No a podle vás jejich zášť je odrazem jejich kruté duše. Jste ubohá fanatička.

H. Lukešová 7.2.2023 20:41

Ne, nejsem zlá a nejsem fanatička, ovšem vy jste zlý antisemita. Nebyli to Židé, kteří začali s terorem, ale byli to Arabové. Ti útočili na Židy po celá dvacátá a třicátá léta minulého století, spáchali spousty pogromů, a poté roku 1947 odmítli svůj stát vedle Izraele a začali proti Židům vyhlazovací válku.

Židé Araby nevyháneli, arabští vůdci vyzývali palestinské Araby k odchodu, vymýšleli fantastické lži o údajných zverstev Židů, která se nikdy nestane. Takže kdo je fanatický a zlý? Jen vy sám a k tomu nenavidite Židy, a to je špatně, ale to je vaše věc, můžete se svou antisemitskou záští udávit.

H. Lukešová 7.2.2023 20:43

-nikdy nestala-

J. Rejzek 7.2.2023 21:19

No to je slovníček, jsem zlý antisemita a se svou antisemitskou záští se mohu udávit. Jak jste k tomu dospěla? Tím, že jsem přirovnal vyhnání Palestinců k vyhnání Sudetských Němců? Opravdu si myslíte, že Palestinci i Sud. Němci odešli dobrovolně? Zanechali majetky a mrtvé na hřbitovech a dobrovolně odešli? Co tedy jsem, když jsem na straně těch vyhnaných lidí, mimo to , že už jsem podle vás antisemita?

H. Lukešová 7.2.2023 21:50

Antisemitou jste proto, protože podporujete palestinské teroristy, vraždění Židů a chcete zničit Izrael. Palestinští Arabové nebyli vyháněni, odešli sami ze své vůle a proč se nevyjádříte k protižidovským pogromům páchaných Araby? Proč schvalujete zabíjení Židů? Z jakého důvodu se nevyjádříte ke kolaboraci Arabů s nacisty? Ne, být při Izraeli je otázkou slušnosti a všelidských hodnot.

J. Kočvar 7.2.2023 14:45

Pan Grundmann nenapsal v této diskusi nic, co by se dalo vyložit jako důkaz jeho nenávisti k Židům. Poukazuje na to, že palestinští Arabové měli racionální důvody k nenávisti vůči sionismu. Sám se za Araba neprohlašuje, takže není důvod, abyste mu podsouvala nenávist vůči Židům.

J. Kindl 7.2.2023 15:37

Rv- Nemalá část Židů žila v Palestině stále, i když pod stálým útlakem ze strany Arabů. Po antisemitské Dreyfussově aféře ve Francii, při jeho veřejném zostuzení byl přítomen Žid Theodor Herzl narozený v Maďarsku, žijící ve Vídni, který došel k závěru, že antisemitismus je zlo, které nelze vymýtit a aby židé mohli žít jako svobodní lidé, musí se spojit a vytvořit národ v zemi, ze které Židé vzešli a to v Palestině. Na základě této ideji se sešel v Bazileji v roce 1897 židovský kongres složený z významných židovských osobností a založil hnutí, které si dalo název sionismus. Jeho hlavní cílem bylo vytvořit pro Židy domovinu v Palestině. Do Palestiny začínají přicházet Židé, zejména z Ruska. Přicházejí v několika vlnách od roku 1881 do současné doby. V roce 1900 jejich počet dosahuje čísla 50 000. V Palestině v té době působí židovští nákupčí, kteří z peněz Sionistické organizace (do které přispívali filantropové, např. Rothschild či baron Hirsche), nakupují půdu od bohatých arabských velkostatkářů, kterým hebrejské zlato přišlo vhod a nákupčím prodávají bezcennou, neúrodnou půdu, zejména bažiny plné krys a štírů. Židé brzo dochází k závěru, že není v silách jednotlivce tuto půdu zúrodnit a zakládají kibuce (družstva), kde přidělená půda patří skupině lidí. Protože každá ruka při zúrodňování bažin je třeba, v kibucu se vytváří mateřské školky, které se starají o malé děti, aby ženy mohly pracovat při zúrodňování země. Židům se nezměrným úsilím daří bažiny odvodnit, zúrodnit, tak, že přináší užitek. Vznikají zde obydlené osady. V Palestině je v roce 1909 vybudované první židovské město Tel Aviv. (Pahorek jara)

D. Laurencikova 7.2.2023 15:52

Nenavist Arabu - muslimu vuci Zidum se saje s materskym mlekem a v zadnem pripade nezacala po prvni svetove valce! Je zakotvena uz v Koranu. Ani neni znamo, ze by se americti Indiani vyhazovali do luftu mezi bilimy a nekdo jim za to platil renty!

Ani Vase posledni veta zcela nestimuje. Pristehovalectvi, jake momentalne bezi v EU a sice masove pristehovalectvi z Afriky a z islamskych zemi sice skodi domorodcum. Ale zkuste, proti tomu bojovat! Hned mate nalepku rasisty, fasisty, nacisty, na krku tajnou policii a nemate se cemu smat. Co z toho vyplyva? Mozna to, ze Evropane o to rychleji skonci tak, jako americti Indiani... Ostatne, "Indian" se uz v EU nerika. Je to pry rasisticke. Takze, o to rychleji skoncime jako "puvodni obyvatele Ameriky". ;-)

M. Grundmann 7.2.2023 16:00

Nenávist mezi různými etnickými skupinami je přirozený lidský postoj. Nepřátelství, nenávist a válka jsou přirozený stav lidské společnosti, mír, přátelství a spolupráce jsou umělý a těžko dosažitelný a udržitelný stav.

Zdrojem antisemitismu nejsou pouze nějaké texty, knižní či náboženské. Antisemitismus je způsoben jednak všeobecným špatným postojem vůči jiným etnickým skupinám, jednak relativně lepší společenskou a ekonomickou úspěšností Židů ve srovnání s domorodci. Antisemitismus je ve své podstatě nevyhnutelný.

D. Laurencikova 7.2.2023 17:55

Nepratelstvi mezi ruznymi narody je skutecne neco normalniho, obzvlast mezi sousedy. Ale jsou to jenom Zide, na ktere se vzdycky poradaly pogromy, "Zid" byl vzdycky synomymem Zla a jsou to Zide, kteri jsou v Koranu liceni jako synove prasat a opic.

Kdysi jsem cetla jsem knihu od Carmen bin Ladin, "Der zerissene Schleier" o jejim zivote v Saudske Arabii po snatku s jednim s Bin Ladenovych mladsich bratru, Yeslamem bin Ladinem. Vydrzela to tam az do te doby, nez zacaly deti chodit do skoly. Az zacaly dcerky chodit ze skoly chodit s tim, ze nenavidi Zidy a ze jsou to prasata a psi, nebo opice... tak se rozhodla pro navrat do Svycarska.

Ja jsem osobne zazila situaci, kdy se v nemeckych mestech Bochum, Dortmund, Gelsenkirchen, München.... v ulicich opet rvalo: "Juden ins Gas"! Nebo "Jude, Jude feiges Schwein!" To bylo v roce 2014. Palily se Israelske vlajky a nedelali to Nemci, ale muslimove, prevazne mladi Palestinci! Ja bych ten islamsky antisemitismus tak nepodcenovala. Vubec bych ho nekladla na tu samou uroven jako to, ze Cesi nemaji radi Slovaky.

M. Grundmann 7.2.2023 18:12

Srovnávat vztah Čechů a Slováků se vztahem mezi Židy a Araby opravdu nedává vůbec smysl. Slováci a Češi proti sobě nic nemají, Slováci pouze chtěli mít svůj vlastní stát. Teď ho mají a vzájemné vztahy jsou téměř idylické.

Arabové a Židé jsou ve válce o území přes 100 let a podle toho se k sobě chovají. Na rozdíl od Rusů a Ukrajinců se i skutečně nenávidí. Ale hlavním zdrojem této nenávisti je skutečně spor o pozemky v Palestině, nikoliv nějaký korán či bible.

Židé mají historický problém v tom, že vykonávají nepopulární povolání ( bankéř, advokát, výběrčí daní apod. ) a navíc vydělávají obvykle víc než domorodci. Rovněž počet židovských obyvatel v Evropě rostl rychleji než počet domorodců. Neumím si představit, že by se mohli za takových podmínek vyhnout pogromům.

H. Lukešová 7.2.2023 18:28

Nemáte pravdu. V Koránu je obsažena také genocidní nenávist k Židům a na základě jí Arabové jednají. Spor o Zemi izraelskou není o pozemky, ani územním sporem, ale náboženskou válkou mezi islámem a judaismem, podle některých pasáží Koránu jsou Židé prokletým národem, nepřítelem Alláha atd. atd.

Arabové mají 22 států, Židé jenom 1, nač by Arabové potřebovali další 23.stát? Na Izrael nemají Arabové žádný nárok, absolutně ne. Arabská snaha uloupit Židům jejich zemi je obrazem kruté arabské duše.

D. Laurencikova 7.2.2023 18:35

Je take velmi zajimave, ze zadne bohate arabske staty neberou uprchliky, svoje muslimske bratry. Zato ale pro ne staveji mesity vsude na zapade.....

H. Lukešová 7.2.2023 18:39

Ano, to také nechápu, proč muslimské migranty nepřijímá Saudská Arábie a další... Jenže to je plán islamizace, úkolem všech muslimů podmanit si celou planetu, islamizovat celé krajiny. A těmi sociálními dávkami muslimům vlastně Evropané platí muslimům daň z hlavy- džizju.

D. Laurencikova 7.2.2023 20:08

Islamizace Evropy bezi na plne obratky a i Ceska Republika k ni ma ted - kdy se vraci do "Evropske rodiny" a zli populiste jsou minulosti - o krucek blize nez pred tim. ;-)

M. Grundmann 7.2.2023 18:41

Lidé nejsou tak malicherní, aby se vraždili jenom kvůli nějakým textům v nějaké knize. K nenávisti vůči Židům mají ostatní lidé zcela racionální důvody a různé nenávistné texty jsou pouze následkem této nenávisti nebo řevnivosti. Je zajímavé, že zcela racionální důvody, které uvádím, nikdo nekomentuje. Aspoň tedy veřejně. Můj již zesnulý velmi dobrý přítel Žid mi však vysvětlil sám, proč jsou Židé například ve východní Evropě tak nenáviděni. Za to, že v minulosti klekali na domorodce jako výběrčí daní.

Arabové sice mají plno států, ale to může být domorodci žijícímu v Palestině úplně jedno. Tento domorodec je připraven o svůj domov a o své pozemky. A žádný jiný arabský stát mu tuto ztrátu nevynahradí. Dnešní nenávist vůči Židům není státní politika, je to nenávist obyčejných Arabů, kteří buď o domov přišli sami nebo jsou solidární s těmi, které toto neštěstí postihlo. Krutá arabská duše pouze nechce přijít o svůj domov a majetky.

H. Lukešová 7.2.2023 18:46

Arabské obyvatelstvo v Izraeli je kolonizátorské, invazivní, kruté, původními obyvateli Země izraelské jsou Židé, jim náleží tato země, Arabové na ní nemají žádný nárok. Tečka. Proč vy schvalujete a ospravedlňujete protižidovské pogromy a chválíte arabskou protižidovskou zášť, nechápu.

M. Grundmann 7.2.2023 18:53

Nic neschvaluji, pouze vysvětluji, proč se tak děje.

J. Rejzek 7.2.2023 20:47

Bible, plná utrpení a hrůzy také hovoří o Samaritánech. Vrchol rasizmu. Židé se jich štítili a pronásledovali je jenom proto, že se nechovali jako ostatní Židé.

D. Laurencikova 7.2.2023 18:30

A ja rikam, ze pri nenavisti muslimu k Zidum jde o daleko vic, nez o pozemky v Palestine. Viz spojenectvi Hitlera s muslimy, protoze meli v Zidech spolecneho nepritele.

Nevim, jestli jsou to "nepopularni povolani" banker, advokat... vubec bych to tak nerekla. O Zidech se se zertuje, ze maji radeji "maly kseft", nez "velkou lopatu." Jsou holt chytri a uspesni, to budi zavist. Nositele Nobelovych cen jsou ostatne nejcasteji Zide!

Nevim, jak myslite vetu: "Neumim si predstavit, ze by se mohli za takovych podminek vyhnout pogromum." Ja na rozdil od vas nepovazuji pogromy za neco nevyhnutelneho a zakoniteho.

M. Grundmann 7.2.2023 18:51

Hitlera a muslimy spojuje odpor k hodnotám Nového zákona. Tyto hodnoty však odmítá dnes i většina Čechů, pouze o tom nevědí, protože tyto hodnoty neznají.

Ano, Židé jsou úspěšní a to je důvod k pogromům. Úspěšní lidé škodí těm méně úspěšným a toto nepřátelství je naprosto racionální. Není to jenom závist, je to racionální postoj. Méně úspěšným lidem se objektivně žije lépe bez těch úspěšnějších. Pro spokojený život není důležitý absolutní blahobyt, ale společenské postavení. Lidé žijící ve vyšší společenské vrstvě jsou tedy téměř vždy ke škodě lidí žijících níže. Komunismus byl ze strany chudých lidí naprosto racionální postoj. Proto opravdu nevidím, jak se pogromům vyhnout.

D. Laurencikova 7.2.2023 20:03

Tomu ted nerozumim. O ktere hodnoty Noveho zakona konkretne jde? Hitler pohrdal katolicismem, protoze to pro nej bylo slabe, zmekcile nabozenstvi, zatimco silny, agresivni,valecny Islam ho fascinoval. Pak tady bylo jeste to spolecne nepratelstvi vuci Zidum...

Vase tvrzeni, ze pogromy jsou cosi zakoniteho porad jeste nesdilim. Ani si nemyslim, ze uspesni lide nutne skodi tim mene uspesnym. Bez tech chytrych a uspesnych by se tem hloupym a neuspesnym vedlo nejspis jeste hur, nemyslite? ;-)