7.6.2023 | Svátek má Iveta, Slavoj


Diskuse k článku

TEROR: Co Blinken odmítá vidět?

Osamělý vlk je člověk, který se pohybuje mimo hranice své společnosti a přinejmenším v kriminálních případech provádí něco sociopatického. Oba teroristé v Jeruzalémě jednali v naprostém souladu s normami a očekáváními své společnosti. Rodiče střelců je chválili jako hrdiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 8.2.2023 20:50

To je jakasi schizophrenie. Na jedne strane vecne "mea culpa", na strane druhe podpora palestinskych teroristu a prijimani muslimu z celeho sveta... (Sdelovaci prostredky dokonce tvrdi, ze 95 antisemitskych trestnych cinu jde na konto "pravice". Oni ty islamisty proste zaradi do prava, a je to! Pak Vam i nejaci Cesi sdeli, ze v Nemecku radi nackove jak Cerna ruka, diky nasi kvalitni pressi). To druhe je poplatne "helfersyndromu" v dusledku historicke viny. To jsou ale i dnesni levicove evropske vlady vubec, pani Lukesova. Kdyby nejakym stastnym rizenim osudu vyhrala volby v Nemecku AfD, tak se vrati rozum a poradek.

H. Lukešová 8.2.2023 20:59

Četla jsem zprávu o antisemitismu, kterou vypracoval izraelský ministr diaspory a z ní jasně vyplynulo, že 68% veškerého antisemitismu pochází že strany Palestinců a progresivni propalestinské levice.

Skutečně pravicových antisemitů je zanedbatelná menšina, paní Laurenčíková. Jenže to víte Vy, paní Rybnická věří Charlotte Knobloch a ta je levicová kolaborantka se stávajícím režimem.

D. Laurencikova 8.2.2023 21:08

Tak Zentralrat der Juden, kteremu Knoblochova dlouho predsedala, kasiruje od statu miliony, takze Knoblochova omila mantru o nebezpecne pravici podle motta: Koho chleba jis, toho pisen zpivej! Boj proti pravici, to znamena levicacke vymyvani mozku na vsech urovnich, financuje nemecka vlada ve stamilionove vysi. Pravice je skutecne nebezpecna. Ale jenom ji, levicove vlade! To mate asi jako s tim, jestli znamena smulu potkat cernou kocku. Ano, ale jenom tenkrat, jste-li mys!;-)

Pani Rybnicka nema ani paru. Ona jenom odrikala neco, co cetla v nejakem propagandistickem platku. To ji staci.

V. Petr 7.2.2023 16:57

"Můžete mít srdce naplněné láskou k celému světu, ale vedle vzteklého psa nelze spát." Toto bylo původně řečeno na adresu Rohingů v Barmě ale pro Palestince to platí tuplem. Barmánci původně bangladéšské Rohingy přijali, ale oni nevěděli nic lepšího, než začít "islámskou revoluci."

Vaše idea "občanské společnosti" nikdy nefungovala a nebude fungovat.

V. Petr 7.2.2023 17:01

Uvědomte si, že Izrael je šíleným "mezinárodním společenstvím" tlačen do nemožné situace. Normální totiž je odpovědět na serii teroristickjých útoků totální válkou a třeba kobercovým bombardováním oblastí, odkud se střílí. Pokud na jednoho našeho pobijeme sto nepřátel, je to vynikající a je třeba za to postavit Bohům děkovný chrám!

J. Kočvar 7.2.2023 22:24

Na území dnešního Izraele nikdy nežili jenom Židé. Žila tam vedle nich i další etnika. Opakovaně tady uvádím příklad Nabatejců, kterým patřila jižní část Izraele a později tam vznikla římská provincie Arabia.

To, že Palestinci jsou výlučně potomci arabských muslimských agresorů, lze jednoduše vyvrátit poukazem na palestinské arabské křesťany. Muslimský Arab se jen tak nestane pravoslavným křesťanem, neměl k tomu vůbec příležitost. Palestina se nikdy nevrátila svým právoplatným byzantským majitelům.

Velkou a pravděpodobně rozhodující část předků palestinských Arabů (i muslimů, o křesťanech nemluvě) tvoří poarabštělí potomci předchozího obyvatelstva. Jak byste označila potomky starověkých Židů, kteří konvertovali ke křesťanství a po arabské expanzi začali mluvit arabsky? Jak byste označila potomky těchto domorodých arabských křesťanů, kteří konvertovali k islámu?

V. Petr 7.2.2023 17:09

Žádní arabští kočovníci v té době v Izraeli nežili, nikdo by je tam totiž nepustil! Byla by z toho válka a psalo by se o tom v Bibli i jinde. Mohli by (snad) kočovat leda jako Cikáni a ještě kdoví jestli.

H. Rybnická 7.2.2023 18:50

Paní Lukešová, která má z nás nejvíce a vinikající znalosti Vám práv uvedla opak.

H. Rybnická 7.2.2023 18:51

..vynikající ...

M. Valenta 7.2.2023 12:37

Opět nabízíte jednostranný pohled. Buďto anektuji silou sporná území a začnu stavět i se všemi důsledky nebo počkám až bude židovsko - palestinská otázka vyřešena. Palestinci musí pochopit, že terorem nic nevyřeší a Židé se musí smířit s tím, že bez palestinského států to nepůjde.

V. Petr 7.2.2023 12:51

Židé se musí řídit mocensko vojenskými hledisky a musí si po světě zorganizovat sjednocení všech Židů za Izraelem. Jinak nemohou přežít!

Dohoda s "Palestinci" není prostě možná!

V. Petr 7.2.2023 13:01

Mimochodem, znáte historii? "Britské mandátní území Palestina" zahrnovalo tzv. Cisjordánii (tj. dnešní Izrael i s "okupovanými územími") a Transjordánii, dnešní Jordánsko. Celé toto území se mělo dělit mezi Židy a Araby. Pak r. 1946 vyhlásili Arabové jednostranně Jordánsko a najednou se jednalo jen o Cisjordánii.

Mimochodem, počet "palestinských uprchlíků" byl původně skoro stejný, jako počet Židů, vyhnaných po r. 1948 z arabských zemí. Takže "Palestinci" ("vynalezení" až kolem r. 1964) už svůj stát mají.

J. Kindl 7.2.2023 14:54

Mimochodem, znáte historii? " Židé měli slíbeno Balfourova deklarace z roku 1917 získat celé mandátní území Palestiny k získání své domoviny. Souhlasilo s tím 60 států světa. V. Británie sama na území Palestiny vytvořila Hašimovské království, později Zajordánsko a později Jordánsko. Dále se V. Británie dohodla s Francií o přidělení Golanských výšin Sýrii. Dnes má Izrael s původní mandátního území Palestina 18 procent a zbytek mají Arabové. Stát Palestina byl neznámý pojem až do 15 listopadu 1988. Tento stát Rada bezpečnosti OSN neuznala a tedy takový stát do současné doby neexistuje, Takže Izrael nemůže okupovat území státu, který neexistuje.

D. Laurencikova 7.2.2023 14:27

Nejsou to prave Palestinci, kteri maji problem s "Zidovskym statem" a ne naopak? Neni snad palestinskym snem "mapa sveta, bez Israele"?

M. Valenta 7.2.2023 14:47

Může být. Zřejmě mají podobné sny jako Rusové.

D. Laurencikova 7.2.2023 15:33

Rusove sni o vymazani Izraele z mapy sveta? To je mi nove.

H. Lukešová 7.2.2023 15:48

Rozhodně nechci dělat mluvčí panu Valentovi, ale co jsem pochopila z jeho příspěvků, které jsem četla, tak má zřejmě na mysli, že tak jak palestinští Arabové chtějí zničit Izrael a vyhladit izraelské židovské obyvatelstvo, chtějí Rusové zničit Ukrajince a zabrat Ukrajinu. To je však můj postřeh, nemusí se zakládat na pravdě.

Na druhé straně někteří levicoví antisemité z různých webů přirovnávají Izrael k okupující mocnosti- Rusku, zatímco Ukrajince k týraným a okupovaným lidem- tzv. Palestincům.

Mně se upřímně nelíbí jakékoliv přirovnávání rusko-ukrajinské války k izraelsko-palestinskému konfliktu. Každý z těchto sporů je unikátní a neexistují v něm žádné paralely.

D. Laurencikova 7.2.2023 15:58

Ja jsem take pana Valentu pochopila, pani Lukesova. Ale nechce se mi rozebirat to, kde je rozdil, protoze to by bylo na dlouho a panu Valentovi by to nic neprineslo, protoze mu jde hlavne o to, jednu Rusakum ubalit, at se mluvi o cemkoliv. To je takova dnesni ulitba bohum, zda se. Vsude se musi rict: „Kartágo - pardon Rusko - musí být zničeno“!;-)

H. Lukešová 7.2.2023 16:02

Ano, paní Laurenčíková, už jsem u nás, v mé milované vísce také slyšela frenetické výkřiky, že Rusko musí být zničeno, a že se na Rusy musí nahlížet jako na tehdejší nacisty...

D. Laurencikova 7.2.2023 17:30

No vidite. A ted ocituji z Vaseho clanku: "...holocaust (.....) Byl však zcela logickým produktem nacistické dehumanizace Židů v prvních pěti letech své vlády. A těchto pět let bylo logickým důsledkem století trvající antisemitské nenávisti, která předcházela nástupu nacistů k moci v roce 1933". A co se deje ted? Probiha dehumanizace Rusu! Rusko, dokonce "RuSSko" musi byt zniceno! Rus neni clovek! Jak daleko je k tomu, aby nejaky "spravedlivy" sel a zacal nekde zabijet Rusy? Cloveku se opravdu z tohoto lidstva kolikrat dela na vyvrat. Rv

H. Lukešová 7.2.2023 17:03

Tady jsem našla článek. Je izraelský expremiér Naftali Bennett lhář, když tvrdí, že Rusko a Ukrajina chtěly příměří, ale že tyto naděje utnul Západ přesněji politické špičky USA, Německa, Francie a Velké Británie, které nabyly dojmu, že je třeba Rusy oslabit?

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-rusko-i-ukrajina-staly-o-primeri-zazdil-ho-zapad-tvrdi-byvaly-izraelsky-premier-40422274

D. Laurencikova 7.2.2023 17:20

Absolutne nikoliv! Lhar je ten, kdo tvrdi, ze "Rusko nechce vyjednavat". Mezi Zelenskym a Putinem uz mohlo davno dojit k dohode, uz vloni na jare. Tuto ale Zapad - presneji Boris Johnson - prekazil. Johnson letel do Kijeva a premluvil - mozna spis naridil Zelenskemu - bojovat dal. S tim, ze Zapad bude Ukrajinu podporovat! Toto zcela detailne vypravel pred par dny na Phonixu Jürgen Todenhöfer, byvaly politik CDU, publicista a byvaly Medienmanager, ktery si tuto zpravu nechal dukladne overit. Zapad nema zajem o mir! Copak jste za celou tu dobu slysela od nektereho naseho politika rict: "MIR"? To rekne dnes jenom opovrzenihodny "ruSSky troll"!

H. Lukešová 7.2.2023 18:08

Tak je to veliká dehumanizace ruského národa jako celku, to je pravda. Rus mně osobně nějak neublížil. Já se rozhodně vyhýbám nenávidět celé národy, jedině muslimy, zejména palestinské Araby, kteří nás nenávidí všechny do jednoho, ty skutečně ráda nemám. Nejsem povinována milovat své nepřátele.

D. Laurencikova 7.2.2023 18:18

Ja povazuji za naprosty nesmysl, nenavidet narody. Ani je nelze pausalne milovat... Ja mam rada nebo nerada LIDI. Nektere vic, jine mene, jine vubec ne. Mam vylozene rada jednu Turkyni u nas v dome, velmi rada mam kosovarsky par, ktery bydli o patro vys. To jsou velmi slusni a mili lide. Bajecne vychazim s nasi ukrajinskou sousedkou a vazim si ji. Chytra to zena! Nesmirne rada mam svoji ruskou kolegyni, Leylu, to je primo andel na zemi! Nesnasim nemecke Antifanty a znam Cechy, kterym se radeji vyhnu, abych je nemusela nakopnout. Jsem take jenom clovek ;-).

H. Lukešová 7.2.2023 18:24

Váš postoj je zajisté správný. Ti, co nejvíce řvou o nacismu, mají sami k nacismu velmi blízko. Co jiného než nacismus je nenávist k celým národům? Na psí diskusi k Rusům...

D. Laurencikova 7.2.2023 18:31

Genau!

H. Lukešová 7.2.2023 18:19

Když jsem tu samou otázku položila pod úvodníkem, tak pan Lazárek napsal, že je Bennett lhář. Tečka a pan Koloř později, že má Rusko vliv na izraelskou politiku.

D. Laurencikova 7.2.2023 18:20

Neni mi zcela jasne, proc ocekavat od pana Lazarka neco rozumneho.

H. Lukešová 7.2.2023 18:36

Češi nejsou jediní, kteří milují Ukrajinu. Milují ji také Poláci, bojují za ni a umírají za ni.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-polaci-bojuji-a-umiraji-za-ukrajinu-40422264

D. Laurencikova 7.2.2023 18:42

Ja bych te ceske lasce k Ukrajine zas tolik neduverovala. Jeste nedavno nerozlisili Ukrajince od Rusa, Ukrajinec byl docela nizsi kasta v Cechach. Psala jsem uz, jak Ukrajinci staveli nas barak a stezovali si, ze drou jak magori a nedostavaji ani vyplatu? A najednou se Cesi prevtelili v Ukrajince samotne a jsou pro Ukrajinu ochotni tahnout do treti svetove valky? To je jakysi hystericky a nebezpecny modni trend, nebo co. Skutecnou naklonnost k Ukrajine za tim nepredpokladam a ani k ni nevidim duvod. Ukrajinci byli zrovna tak Soveti ("Rusaci"), jak Rusove.