20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

SÝRIE: Rezervoár zla

Tak se to stalo, turecká armáda zaútočila na syrský Kurdistán (Rojavu). Normálně bych asi tento článek zařadil do série „Říše na Bosporu“, jenže jedna věc tomu brání: tentokrát nejde jen o Erdoganovu sólo-akci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Klouček 11.10.2019 17:45

Turecko může spoléhat na občany Německa a dalších západních zemí, kteří jsou stále především Turky, a že jich není málo. Zhoršení vztahů s Tureckem může nýt zajímavé i z tohoto pohledu.

J. Jurax 11.10.2019 12:17

No, z článku lze dedukovat, že v těch Kurdy střežených táborech je dobře 50 000 v bojích zocelených fanatickych islámských hrdlořezů, jejich "rodinné příslušníky" nepočítaje.

V té souvislosti mne napadají dvě věci - že ti islámští hrdlořezové budou chtít do Evropy pochopitelně jako ubozí, válkou pronásledování uprchlíci, čemuž slabošská a zblblá EU nebude ochotna a schopna čelit, a že celá naše armáda čítá cca 20 000 mužů a žen, z nichž zdaleka ne všichni jsou v bojových jednotkách.

Možná nás čekají zajímavé časy ...

J. Vintr 11.10.2019 14:35

Někde jsem četl, že naše armáda má jen cca 5000 mužů (a žen) ve zbrani. A dá se předpokládat, že je část z nich by byla opravdu ochotna nasadit život. V mírových dobách se většina lidí hlásí do armády ze zcela jiných důvodů. Podobně (a možná ještě hůř) na tom budou asi všechny armády evropských zemí. Padesát tisíc (i mnohem méně) ke všemu odhodlaných hrdlořezů by bylo nejspíš schopno ovládnout celou Evropu. Zvlášť když už tady mají pátou kolonu desítek milionů souvěrců.

F. Kusák 11.10.2019 16:07

Myslím, že strategie teroristických útoků na západě ze strany ISIS, by bylo to nejhloupější, co by je mohlo napadnout. Daleko účinnější metodou je postupná infiltrace do všech složek státu. Armáda, policie, politický systém nebo soudní systém, jsou hlavním cílem muslimů, tedy nejen těch radikalizovaných. To, že expandují do Evropy, ale i jinam, třeba do Austrálie nebo na Nový Zéland, je dáno potřebou hledat lepší místa k životu. Je to přirozené chování každého živého organizmu. Je ovšem otázkou, co to udělá s původním obyvatelstvem. Asi známe odpověď.

M. Krátký 11.10.2019 10:52

dobrý den, máte někdo k dispozici obecný přehled složení Nejvyšího sovětu OSN - myslím rozdělení na muslimy a křesťany a další - děkuji - a hezký den - je pátek - ve 14,00 startuji a mizím v Sázavských lesích do pondělí ráno R^

L. Sindelar 12.10.2019 12:11

Dd, cislo nevim, ale vzhledem k tomu, jaka je OSN antisemicka organizace, na neco to ukazuje...

B. Rameš 11.10.2019 9:49

Je zřejmé již mnoho let, že azylové právo tak, jak bylo formulováno v Úmluvě o právním postavení uprchlíků a později dále progresivně utužováno, se zvrhlo v azylovou povinnost a do budoucna je neudržitelné. Z původního úmyslu ochrany lidí před politicky motivovaným násilím se stal paskvil. Nebo opravdu máte povinnost každého, kdo se probourá oknem do vašeho domu, ubytovat a krmit do konce života? Zatím to ovšem vypadá, že něco s tím udělat je mimořádně těžké, na mezinárodní i jen evropské úrovni prakticky nemožné.

P. Lenc 11.10.2019 10:03

Jó pane Rameši, to je tak,když jakákoliv ideologie převládne nad zdravým rozumem.Ve dvacátém století to byl komunismus, italský fašismus a nacismus, nyní máme "liberální demokracii". Protimluv, jako byla "lidová demokracie".Nedomnívám se, že to je výhra, spíš se domnívám, že důsledky budou stejné jako ve 20.st.

V. Církva 11.10.2019 8:17

Pan Kelichbar opět trefil hřebíček na hlavičku. Z pozice Turecka chápu nápad ytvořit nárazníkovou zonu a přesunout tam uprchlíky. Článek by se však měl jmenovat Pytel blech. Protože pokud zároveň pustí desítky či stovky magorů, bude to konec.

Kurdové jsou divný národ který nechápu. Na jedné straně leta teroristiky vraždí Turky, na druhé straně zrušili trest smrti a k protivníkům z ISIL jsou velkorysí. Ne však víc než šílená Evropa, která měla už dávno vytvořit svoje Guatanámo a ty darebáky tam doživotně ubytovat. Nakonec ani já nejsem zastáncem trestu smrti. U některých teroristů bych s tím si e neměl problém, nakonec prasata taky vraždíme a oni už nejsou lidé. Přesto jsou tu obavy ze zneužití a justičních omylů.

J. Nevrkla 11.10.2019 7:52

Erdogan vyhrožuje, že do Evropy pustí miliony uprchlíků. A já ještě od žádného politika neslyšel, že tomu zabránime třeba i vojenskou silou. To mě znervózňuje.

V. Církva 11.10.2019 8:21

V některých částech Německa už skoro 30 procent lidí volí Zelené multikulturalisty. Takže ne, nehodlají tomu zabránit. Naopak rozhodli se spáchat sebevraždu!

J. Jurax 11.10.2019 12:23

A co byste od evropských politiků, potažmo těch blbečků z brusele, čekal? Že budou burcovat k obraně vlasti před invazí? Vždyť vlast a vlastenectví jsou v EU sprostá slova ...

V EU nejsou státníci, jen politikaříčci ...

J. Vintr 11.10.2019 14:49

Hůř, ve vedení EU jsou nepřátelé občanů Evropy ...