5.4.2020 | Svátek má Miroslava


Diskuse k článku

SÝRIE: Poučení z hejna letících tomahawků

Co se odehrálo v povětří v noci na 14. dubna 2018 v oblasti Sýrie lze hodnotit s úlevou: Nějakých 120 střel bylo vystřeleno, kolem 50 mělo prý skutečně udělat na zemi bum.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 136, poslední: 16.4. 2018 22:10, přehled diskusí

M. Pesat 16.4.2018 10:05

tak v radiu/CRo2 jsem slysel, ze zamerem toho raketoveho uto

tak v radiu/CRo2 jsem slysel, ze zamerem toho raketoveho utoku byla snaha USA dotlacit soudruha Assada k jednacimu stolu. To se ovsem americti soudruzi dobyvaji do otevrenych vrat, nebot soudruh Assad/Syria u jednaciho stolu uz davno jsou. "Trosku" problem asi bude, ze u toho jednaciho stolu nejsou USA, jednoduse je tam nevzali, coz po tech zkusenostech s USA exportem "demokracie" zase takove prekvapeni neni. Faktem je, ze Rusko/Iran/Turecko vysachovaly diplomaticky USA/zapad. Stran clanku, nutno podekovat autorovi za nadhled a zdravy selsky rozum.

Cest :-)

I. Hendrych 16.4.2018 10:00

Bolševický žvanil

Bolševický žvanil a nic jiného.

Ś. Svobodová 16.4.2018 9:57

Vlk se nažral a koza zůstala celá. Zatím.

Všichni by mohli být spokojeni. Nebýt toho, že začíná závěrečný boj o provincii Idíb, do které byli přemístěna, sehnána a zatlačena většina džihádistů, kteří už se nemají kam přesunout. Teď by byli plynové útoky na města strategicky plně pochopitelné. Přeživší džihádisté = stálé problémy. USA ale zřejmě cítí morální povinnost chránit tyto "rebely", které roky cvičili a zbrojili. Poslední akce nebyl nějaký trest, ale vzkaz Asadovi i Rusům - Nechte je (nás) být, nebo budem střílet.

R. Gramblička 16.4.2018 9:53

Re: Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem

Job v tom přísloví zcela jistě nebyl

J. Vintr 16.4.2018 9:52

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

Ten nejúspěšnější exportní artikl, samopal Kalašnikov, vymyslel nejspíš německý konstruktér. Jinak jejich export zbraní je úspěšný hlavně proto, že si je od nich kupují (a nejspíš částo i dostávají zadarmo) země, které na lepší zbraně nemají a nebo by jim je nikdo jiný neprodal. Pokud dojde v nějakém konfliktu ke střetu západní a ruské vojenské techniky, dopadne to pro tu ruskou bídně.

R. Gramblička 16.4.2018 9:51

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

bohužel s Darwinovou cenou je pan Vintr už po funusu. Nakolik jde o důchodce, je vysoce pravděpodobné, že své geny již stihnul rozmnožit

R. Gramblička 16.4.2018 9:50

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

:-)))

J. Vintr 16.4.2018 9:47

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusům pokřiveného

To ruské vlastenectví je dost patologické a neohlíží se na realitu. Rusi jsou například dodnes velice hrdí na své vítězství ve druhé světové válce, ale nejsou ochotni si přiznat, že bez obrovské americké materiální pomoci by se spíš ocitli na straně poražených. A nejkřiklavějším příkladem pokřiveného vlastenectví je třeba Alexandr Solženicyn. Tento člověk který podrobně zdokumentoval zrůdnost bolševického režimu, kterou zažil i na vlastní kůži a který prožil řadu let v demokratické západní společnosti, zůstal i nadále ruským vlastencem, ochotným omlouvat "chyby", které se v jeho zemi staly.

R. Gramblička 16.4.2018 9:38

hmmm. osvěžující článek

psán s nadhledem a humorem. Díky, ukládám si jej do archívu

D. Polanský 16.4.2018 9:38

Ten Internet je jenom na zlost,

lidé za pár dnů ví, že USA lhaly jak když tiskne. Když nebyl, to byl pro mocnosti krásný svět.

Jinak díky za neideologický článek.

Ś. Svobodová 16.4.2018 9:31

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

Rozhodovat se na základě víry je proti přírodě. Jestli to děláte běžně, brzy budete adeptem na Darwinovu cenu.

Ś. Svobodová 16.4.2018 9:28

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

Že za to může Putin. Že to sehrál, aby USA musely zaútočit.

Ś. Svobodová 16.4.2018 9:26

Re: Musí testovat hranice toho, co je možné a také testovat

Ano, všechny procesy jsou spontánní, jen v Americe je všechno jinak....

R. Brzák 16.4.2018 9:19

Re: Je to jednoduché pane Ročku,

Samozřejmě ASSAD nese odpovědnost za problémy v zemi, ve které vládne. Pokud by se prokázalo, že byly použity zbraně vyrobené jím (což odhaduji tak padesát na padesát), pak je jeho odpovědnost ještě vyšší. A pokud by se prokázalo, že se tak stalo na jeho příkaz (což odhaduji tak na 25%), tak je jeho vina nejvyšší...

Ale to, že my (to je Západ) potřebujeme ukazovat, že existujeme, je poněkud smutnější zpráva...

P. Papež 16.4.2018 9:18

Re: Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem

Pane, to Senil na vás sedí (když už se stydíte za své skutečné jméno). Proruský autor něco napíše (něco objevil v novinách) a hlavně ho štve, že chemický útok nebyl ověřen. Škoda, že i své chytré povídání nemá ověřeno. Ovšem, co je dovoleno volovi,není povoleno Jobovi. (Přísloví naschvál obráceno).

E. Tocháček 16.4.2018 9:09

Sláva,

konečně trochu komplexní pohled s odstupem. Jasně že celá akce "potrestání Asada" (stejně jako potrestání RF za Skripala) je pro strůjce silně kontraproduktivní. "Trestat" bez mandátu, v době, kdy ještě není ani jasné co přesně se vlastně událo (o pachateli je tím pádem jasno ještě méně), tím si Západ fakt neposloužil. Na druhou stranu, alespoň je jasné, že teď už se bude hrát "bez rukavic". To jsem zvědavý, jak se k nám (Evropě) bude chovat Rusko a Čína, až se USA zhroutí dovnitř...

J. Macků 16.4.2018 9:02

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

Rusům bylo po informaci USA, že se jich útok týkat nebude, věděli, kudy sekyrky poletí, tak vcelku rozumně reagovali tak, jak reagovali. Nikdo se pořádně nepřiznal, co bylo vystřeleno, co bylo sestřeleno a co bylo zničeno, ztráty na životech údajně nebyly. Pokud je pravda, že došlo k sestřelení 71 sekyrek, pak by to s tím starým ruským (vlastně částečně ještě sovětským) šrotem nebylo tak zlé.

K. Janyška 16.4.2018 8:58

Musí testovat hranice toho, co je možné a také testovat

nepřítele, tedy Rusko. Myslím, že Trump je čím dále, tím lepší. USA nesou zodpovědnost za obranu civilizace a životy civlizovaných. Nic jiného a nikdo jiný. Všechno ostatní jsou procesy spontánní, nad kterými nemáme žádnou vládu... Dzp.

M. Valenta 16.4.2018 8:56

Je to jednoduché pane Ročku,

Západ a USA zvlášť potřebují totiž občas ukázat, že ještě existují a tahle chemická lumpárna k tomu byla vhodnou příležitostí. A Sadam? Ten nese plnou odpovědnost za to co se s jím vyrobenými chemickými zbraněmi děje a to i v případě, kdyby to čirou náhodou nespáchal on.

J. Vintr 16.4.2018 8:54

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

I trpaslík může hodně škodit. Zvláště když je to jeho hlavní motivace a má v tom obrovské zkušenosti. Rozeštvávat zlo všude po světě není až tak moc těžké, když to chcete dělat a nemáte žádné zábrany.

J. Vintr 16.4.2018 8:50

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

V situaci, jaká panuje v Sýrii, se nic stoprocentně dokázat nedá. Taky mi přijde nelogické, že by Asad používal chemické zbraně. Zato docela věřím na záměrnou ruskou provokaci, která měla otestovat Ameriku. Kdyby se Trump nechal zastrašit svalnatými Putinovými výhrůžkami, tak by z toho Putin vyšel jako vítěz. Jenže Trump se zastrašit nedal a Putin si doma uřízl kšandu. Jenže tohle ho určitě nezastaví. Je to jen drobná epizoda, na kterou se nejspíš brzy zapomene a na ruskou politiku to nebude mít žádný vliv.

M. Rubáš 16.4.2018 8:42

Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem

Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem. Naopak teroristé, saudové, vojensko-prlmyslový komplex USA a Izrael ano, takže můžeme přepodkládat kdo je za tím útokem.

http://www.epshark.cz/clanek/610/ron-paul-tvrzeni-ze-prezident-basar-al-assad-zabiji-vlastni-lidi-plynem-je-totalni-nesmysl

L. Písařík 16.4.2018 8:41

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

Špatná úvaha. Byl jsem v CCCP a Rusku 6x, z toho 2x na 7 měsíců. Ha, to koukáte. A nejen v Moskvě, ale i v malých městech a pracovně. Nepodceňuji je, znám jejich tempo - co nestihneš do revoluce, po čkej na jaro. čau.

K. Wágner 16.4.2018 8:41

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

Ovšem kdyby místo zbraní jen vyráběli neužitečný šrot, nebyli by jedním z předních exportérů zbraní.

V. Církva 16.4.2018 8:35

Re: Že byl

S tím Iránem je to možné, vždyť i Izrael zasahoval a pak hned jednali s Rusy. A dokonce bych i USA trochu chápal, většina Íránců jsou rozumní lidé a to možná včetně prezidenta. Ale je tam evidentně pár fanatiků které nezastaví nic. Na ty ale ani tento útok moc neplatí

Takže taky myslím, že šlo o výstrahu pro Irán, ale taky myslím, že to bylo zbytečné.

Š. Hašek 16.4.2018 8:09

Přesné.

P. Lenc 16.4.2018 8:06

Že byl

"chemický útok" pouze zástupný problém je jasné.Spíš si dovolím napsat, že to bylo varování Iráncům, máme vás na dostřel.O Rusko amíkům nešlo, to bylo opravdu dopředu domluvené.

P. Portwyn 16.4.2018 8:01

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

Co by říkali? Začnou něco o Zemanovi a o Okamurovi, jako vždycky.

P. Portwyn 16.4.2018 8:00

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů

Pak nechápu to strašení Rusy, kteří zařizují všude volby a před jejichž vojenskou silou se třese bezbranná západní Evropa.

Buď jsou hlupáci, kteří nic neumí a nic nedokážou, nebo globální hrozba a strůjce volebních výsledků. Obojí najednou nejde.

P. S. Jo, vím, že všechny "tříčíslicové" nicky jsou pravděpodobně z jednoho hnízda. Je mi to jedno.

Z. Rychlý 16.4.2018 7:57

Někde jsem četl, že

Putinovi vlastní lidé spílají do bezzubého mluvky, co se nechá fackovat. Tak nevím, jestli byl ten útok tak bezzubý. Jako mezinárodní testovací střelnice je ovšem Sýrie dobrá.