31.7.2021 | Svátek má Ignác


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 2.6.2021 21:53

Protože chce ... no, on každý jde do volby prezidenta, protože jim chce být, ne?

Co vím, tak snad jediný prezident, který jím nechtěl být, byl Emil Hácha.

V. Čermák 2.6.2021 17:04

Tak "občanská válka"? Ale proč vypukla? Důvod odtajnil již před lety jeden z Kenedyho klanu. Z "Arabistánu" do Evropy měl být vybudován ropovod. V cestě mu ale stála Sýrie a Bašár Assad řekl NE, přes Sýrii nikdy nepovede. Tak se stal přes noc " Řezníkem" a vypukl spravedlivý boj proti diktátorovi za demokracii, se všemi známými důsledky. Až Rusko svojí vojenskou a diplomatickou silou válku Ukončilo. Většina "Demokratických bojovníků" bylo vvhnáno, nebo se stáhli, jediní, kdo stále zůstal jsou nezvaní Američané, kteří v Sýrii kradou ropu...;-D

P. Milan 2.6.2021 21:02

Takovou pitomost jste mohl vymyslit jen vy (nebo možná ještě Pepík montovna Pivoda), šachystoši.

S. Landa 2.6.2021 21:50

Když smícháte pravdu a lež, výsledkem je lež...

J. Černý 2.6.2021 15:13

Kolik vládců za 50 let měla Saúdská Arábie ?

V. Bok 2.6.2021 15:37

Taky je lidé právoplatně zvolili, že

S. Pavuk 2.6.2021 12:58

Až tak zaujímavá informácia, že zvíťazil Asad nie je, oveľa dôležitejšie je, kde mohli voľby prebehnúť. Ukázalo sa, že okrem Tureckom a USA ovládanými územiami boli voľby relatívnym úspechom, dokonca sa konali aj na časti kurdami ovládanom území. Západ však bude zvyšky teroristov naďalej podporovať a tak situácia aj po zvolení Asada ostáva rovnaká.

J. Kanioková 2.6.2021 17:39

Irán však bude dál Sýrii podporovat, bohužel .. Ta je na tom ekonomicky dost špatně !

O. Sukup 2.6.2021 11:08

Nějak mi uniká co tímto článkem chtěl autor říci. Bylo by lepší kdyby Syrie dopadla jako Libie nebo Irák? Každý, kdo v těchto zemích přispěje alespoň trochu k sekularizaci, je lepší než ta islamistická sebranka podporovaná Tureckam a jinou islamistickou chátrou. Nebo se autor chce v těchto zemích ohánět svobodou, demokracií a jinými abstraktními pojmy pro tuto část světa....

V. Bok 2.6.2021 15:36

Asad vyhrál ve volbách. Škandál!!!

J. Kanioková 2.6.2021 17:41

R^R^R^

V. Novák 2.6.2021 10:18

Bašár Asad bude prezidentem. Protože:

1) porazil (byť se zahraniční pomocí) islamisty a

2) je jediný, kdo může stabilizovat opět sekulární a poměrně (na místní poměry) celkem svobodnou společnost.

Pokud nechceme, aby se Sýrie propadla zpět do chaosu a aby se amnestovaní uprchlíci měli kam vrátit, měli bychom mu pomoci v rekonstrukci země. Jenže to je přesně to, co nechtějí USA a co nám tudíž zakázaly...

S. Landa 2.6.2021 10:28

Jen je divné, že Ti strádající uprchlíci v cizině, těšící se na návrat do stabilizované země, z nařízení Assada neměli právo volit...

V. Novák 2.6.2021 11:14

Čech v zahraničí nevlastnící platný pas má právo volit?

Nebo že by mu to nějaký Zlý Asad zakázal?

Nebo požadujete, aby měl právo volit kdejaký Afghánec nebo Iráčan, který se po návodu Mutti Merkel prohlásil za syrského uprchlíka před válkou? Odlišit to nezvládli ani Němci, kteří na to měli dost času i prostředků.

S. Landa 2.6.2021 12:09

Neměli právo volit ani ti s pasem. Z nějakých 23 miliónů lidí mohlo volit jen asi 13 miliónů a to jen dle ruského vzoru, jeden Assad a dva spříznění lobotomové, kteří ho nemohou ohrozit. Fakt nic k jásání...

V. Novák 2.6.2021 13:04

Možná máte pravdu, ale z článku vyplývá něco jiného:

"Boje mimo jiné vyhnaly do exilu miliony prezidentových odpůrců, kteří se logicky voleb nezúčastnili. Nemají totiž obvykle platné pasy a v těch starých nemají razítko o legálním odchodu ze země."

Zajímavé je, že zřejmě nikdo neprchal z oblastí ovládaných IS a ak-Káidou...

S. Landa 2.6.2021 13:21

Teď nerozumím. Lidé z východu samozřejmě prchali také a pochopitelně ani oni nedisponují požadovaným razítkem. To mají pouze ti, které pustil režim ven za nějakým účelem...

V. Novák 2.6.2021 16:04

Článek píše o uprchlících jako o Asadových odpůrcích, kteří nesměli volit. IMHO nesměli volit ani v cizině jsoucí odpůrci ISIL.

Dokud sektářská válka neskončí, těžko bude možné uspořádat volby, které by snesly měřítko země v hlubokém míru. U nás se po válce čekalo na volby rok, Prozatímní NS z října 1945 bylo jmenované. A to země nebyla zdaleka tak zničená jako je Sýrie.

S. Landa 2.6.2021 21:53

Sýrie jako celek v budoucnosti fungovat nebude. Příliš mnoho národů, příliš mnoho náboženských směrů, vše v hranicích narýsovaných Francouzi a Angličany. Nebude to fungovat.

F. De Winter 2.6.2021 9:53

Některé agentury dnes přinesly zprávu, že zástupce britské MI6, Jonathan Powell, se před pár dny setkal s vůdcem teroristické organizace, nazývané „fronta al-Nusra” Schůzka měla proběhnout na Turecko – Syrském pohraničí, poblíž hraničního přechodu Bab al-Hawa.

Setkání se prý neslo v přátelském a konstruktivním duchu. “Britská strana navrhla, aby skupina Hay’at Tahrir al-Sham oznámila plány na ukončení podvratných aktivit proti západním zemím a navázala s nimi úzkou spolupráci.” Že za tu ochotu „něco formálně vyhlásit” obdrží ještě větší finanční podporu, než doposud. Navíc se prý Britové zavázali, že když budou teroristi fakt vstřícní, tak se celou vahou Velké Británie zasadí o to, aby byla fronta al-Nusra vyškrtnuta ze světového seznamu teroristických organizací. Takže to máme černé na bílém. Zahraniční rozvědka Velké Británie (MI6) je v přátelském kontaktu s teroristy, islamisty a bojovníky za chalífát. Platí je, pomáhá jim, jak může a hodlá v tom nadále pokračovat.

Řekli byste si, že se nás to netýká. Že holt ten islamizovaný Západ spolupracuje s džihádisty, na svém vlastním zničení. Omyl. Fronta al-Nusra (Hay’at Tahrir al-Sham) ovládá oblast Idlíbu. A teď schválně – kdepak asi působil, po celou syrskou válku, Pánkův Člověk v tísni? Ano, správně, taky v Idlíbu. Na území nejtvrdších džihádistů. A přitom vcelku bezproblémově.... A jako z udělání – kousek od hranic této, džihádisty ovládané provincie, objevila syrská armáda typicky české pancéřovky RPG 75, v opuštěných skladech ISILu. Takové, jaké měly svého času vybuchnout v jednom ze skladů ve Vrběticích.

Náhoda? Možná. Ale o spolupráci Pánkovy organizace se „službami” Západu, si už dlouho cvrlikají i vrabci na střeše. A jestliže vidíme, jak všechny tyhle „západní” služby aktivně spolupracují na islamizaci svých zemí, máme velmi silný důvod ke znepokojení i my.

K. Křivan 2.6.2021 9:40

".. režim je na koni a vše je zpátky v normálu..."

Zaplať Pánbůh za to, a jestli se Asádovi podaří navázat na poměry z dob jeho předválečné éry, bude to štěstí pro celou zem.

L. Zídek 2.6.2021 8:55

Poplatný "novinář " Fingerland : "nemohli volit ti z části Sýrie, kde je opozice". Ve skutečnosti ti, z území , které anektovalo Turecko a USA, a kde vládne Islámský stát. Kde všichni drancují syrskou ropu.

K. Křivan 2.6.2021 9:45

Takže oposice bránila lidem ve volbě ?

J. Fridrich 2.6.2021 7:25

" SÝRIE: Bašár Asad bude prezidentem. Protože chce." -

Jan Fingerland to napsal ve svém nadpisu velmi dobře.. A stejně tak to je v těchto diktaturách i jinde ve Světě - v Rusku, Bělorusku, Číně, Venezuele, na Kubě a podobných nelidských režimech..

F. De Winter 2.6.2021 8:45

Islámský stát by byl jistě lidštější režim, že soudruhu Fridrichu?

P. Milan 2.6.2021 8:49

Nebyl, jistě, ale v tom, co tady napsal, má pravdu.

J. Fridrich 2.6.2021 8:52

Ne. Ale demokratický stát by byl jistě lepší s. Winter. Ani islám, ale ani gubernie rusácka..

F. De Winter 2.6.2021 8:58

A jak ten neislámský demokratický stát tam jako chcete zařídit? Máte vůbec nějaké pojetí o tom, jak tam společnost funguje? Zjevně ne.

J. Fridrich 2.6.2021 10:05

Divil by jste se.. Ale zjednodušeně - islám stejně jak komunisté a jejich pohrobci v rusácku atd. rozumí jen a jen SÍLE.. Jsou země, kde to pochopili a drží ty radikální muslimy na " řetězech ".. Ale není to snadné - a Západ by těmto zemím měl pomáhat.. A více..

F. De Winter 2.6.2021 10:13

Takže by logicky měl Západ pomáhat Asadovi a ne těm islámským bojůvkám, které ho chtějí svrhnout a nastolit tam islámský stát a právo šarija. Bohužel dělají pravý opak.