31.7.2021 | Svátek má Ignác


Diskuse k článku

ŠVÝCARSKO: Voliči odhlasovali zákaz burek

Švýcarští voliči těsnou většinou schválili návrh zákazu zakrývání tváře na veřejnosti. Toto opatření přichází 10 let poté, co voliči zakázali výstavbu minaretů, které jsou používány ke svolávání muslimů k modlitbě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 24.5.2021 19:41

Území dle Muslimů viz https://metelec.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=521903

Nejdůležitější

Území islámu - Dar al-Islam

Někdy se nazývá také Dar al-Salam – území míru. Jedná se o území, kde mohou muslimové praktikovat islám a především vládnout.

Území války - Dar al-Harab

Toto území je označováno jako Dar al-Gard – území Západu. Dar al-Harab je klasické označení pro země kde neplatí islámské právo šaria,

kde nemají muslimové privilegie, kde křesťané a Židé nejsou v potupném postavení dhimi a kde se mohou žít i ateisté a příslušníci dalších náboženství.

Území pozvání - Dar al-Dawa

Region kde byl teprve zaveden islám. Populace ještě není dostatečně infikována islámem, ale již se nejedná o Území války. Jenže islám ještě neovládl všechny stránky lidského života, tak není možné toto území nazývat Dar-al Islam. Někteří učenci tak označují západoevropské země.

Zdá se že libertariáni ani liberálové nemají problém aby byl v Evropě Islám. Je teda potřeba je považovat za jednu z příčin Islámu v Evropě a bohužel i zdá se i tuto filozofii zavrhnout.

P. Milan 24.5.2021 21:54

Liberálové nemají nic proti jakémukoliv náboženství. Protestují stejně proti křesťanským dogmatům, omezujícím svobodu, jako proti islámským.

Váš problém je dvojí: Jednak vám nevadí omezování svobody, pokud je v duchu vašich dogmat, druhak máte mylnou představu o liberalismu, zřejmě způsobenou tím či těmi, kdož se dnes prohlašují za liberály, ač jsou jen sociálními inženýry socialismu.