18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

ŠVÝCARSKO: Voliči odhlasovali zákaz burek

Švýcarští voliči těsnou většinou schválili návrh zákazu zakrývání tváře na veřejnosti. Toto opatření přichází 10 let poté, co voliči zakázali výstavbu minaretů, které jsou používány ke svolávání muslimů k modlitbě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 24.5.2021 8:10

Státy jako Kosovo a Bosna fungují jako předpolí islámské invaze. Albánií a jejich územím jednak vede hlavní pozemní cesta islámských nelegálů a jednak tyto státy za peníze islámských despocií prosazují jejich zájmy v Evropě. Tyto nefunkční a ekonomicky neživotné protektoráty NATO neměly nikdy vzniknout.

P. Čech 24.5.2021 8:04

Přímá demokracie je něco úplně jiného, pane Hančare. ve Švýcarsku mají skutečnou zastupitelskou demokracii, volí si do orgánů moci zákonodárné své skutečné zástupce. Přitom se ovšem nevzdávají své přímé a konečné moci (jako my), pomocí níž mohou prosazovat svou většinovou , skutečně demokratickou vůli. U nás opravdu máme diktaturu. Diktaturu politických stran a hnutí. Občané ČR nemají ve svých rukou žádný nástroj, pomocí něhož by mohli zvrátit třeba nesmyslné rozhodování politických stran a hnutí. A právě a jen proto neustále tvrdím, že u nás žádná demokracie není. A nebude tak dlouho, pokud bude v ústavě její čl.5. Čánek, který je v zásadním rozporu s čl. 2, odst.1.

P. Čech 24.5.2021 7:54

Pan Kern se v jedné věci zásadně mýlí. Švýcarský systém není zásadně přímou demokracií, ale demokracií zastupitelskou.Pouze ten "lid" je ve Švýcarsku skutečně zdrojem veškeré státní moci a ne jen naoko, jak lživě tvrdí naše ústava ve svém čl. 2, odst.1. Švýcarští občané mají přímo ve svých rukou závazné rozhodování o věcech, které se jich také přímo týkají a sami, svou většinou rozhodují o tom, co bude v jejich ústavě. Nejsou ovládáni v žádném případě nějakými menšinovými politickými stranami, jako je tomu u nás. Ano, mají tam také politické strany (mimochodem mnhem větší než u nás), ale tyto nejsou ústavou obdařeny absolutní mocí nad občany jako v ČR (čl. 5 ústavy ČR). Jakékoliv rozhodnutí zastupitelských orgánů mohou občané svým rozhodováním změnit či zrušit a to proto, že tito mají ve svých rukou nástroj přímé moci, což u nás zásadně chybí. Naši politici mají plné huby demokracie, ale dnes a denně dávají najevo, že vůbec netuší, co to ona demokracie ve skutečnosti je.Švýcaři to vědí a jen a právě proto jsou již více než 200 let jediným skutečně demokratickým státem na světě.

J. Nevrkla 24.5.2021 7:52

R^R^

L. Novák 24.5.2021 7:01

Zajímavý článek. Díky! R^ V

L. Hančar 24.5.2021 6:23

Tak ve Švýcarsku voliči odhlasovali zákaz burek. To je přímá demokracie.

To u nás ANO diktátor odhlasoval zákaz všeho. To je zastupitelská demokracie.

A teď babo raď!