24.9.2021 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

ŠVÝCARSKO: Voliči odhlasovali zákaz burek

Švýcarští voliči těsnou většinou schválili návrh zákazu zakrývání tváře na veřejnosti. Toto opatření přichází 10 let poté, co voliči zakázali výstavbu minaretů, které jsou používány ke svolávání muslimů k modlitbě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Hančar 24.5.2021 6:23

Tak ve Švýcarsku voliči odhlasovali zákaz burek. To je přímá demokracie.

To u nás ANO diktátor odhlasoval zákaz všeho. To je zastupitelská demokracie.

A teď babo raď!

J. Nevrkla 24.5.2021 7:52

R^R^

P. Čech 24.5.2021 8:04

Přímá demokracie je něco úplně jiného, pane Hančare. ve Švýcarsku mají skutečnou zastupitelskou demokracii, volí si do orgánů moci zákonodárné své skutečné zástupce. Přitom se ovšem nevzdávají své přímé a konečné moci (jako my), pomocí níž mohou prosazovat svou většinovou , skutečně demokratickou vůli. U nás opravdu máme diktaturu. Diktaturu politických stran a hnutí. Občané ČR nemají ve svých rukou žádný nástroj, pomocí něhož by mohli zvrátit třeba nesmyslné rozhodování politických stran a hnutí. A právě a jen proto neustále tvrdím, že u nás žádná demokracie není. A nebude tak dlouho, pokud bude v ústavě její čl.5. Čánek, který je v zásadním rozporu s čl. 2, odst.1.

D. Rajninec 24.5.2021 8:29

Myslím , že sa mýlite ! Občania majú v rukách veľmi silné nástroje ako zvrátiť hlúpe , arogantntné a "protištátne" rozhodnutia politických strán .

Vyskúšali sme si to v "89 aj keď podľa scenára niekoho iného ako občanov , ale išlo to!

Koľko krát od "89 sa podarilo skrátiť rabovanie strán ? 4 ? 5 krát ? A výsledok je aký ? Nijaký ! Bafuňári sa vrátili oknom , keď sa im zavreli dvere !

A že situácia je veľmi vážna ukazuje aj stav na SLovensku . Sudcovia , prokurátori / štátni zástupcovia/ , Policajní riaditelia , Velitelia NAKA , šefonia tajných služieb , riaditelia finančných správ , šef ŠHR čo mal prázdne sklady , ale mal doma plný trezor zlatých tehličiek .

Myslíte si v naibnosti , že u vás to nie je ? Tak prečo štát nekoná ? Asi by začali zatvárať sami seba ?

Pri tom ani refernedum nemáte , lebo je "nedemokratické"? Tak potom šup , šup , šup na námestia , samzrejme ako je vás dosť , a nebudete na tom námestí ako skupinka turistov z nejakého exotického štátu ....

P. Čech 24.5.2021 8:36

Prečo štát nekoná? Opět je to velice jednoduché. Protože ten stát nejsou jeho občané, ale jeho politické strany a hnutí. Přesně to nastoluje naše ústava svým čl. 5. Nastolit změnu možné je, ale velice těžké. Oni totiž "bývalí" komunisté vypracovali a schválili útavu státu ve svůj prospěch a ne ve prospěch občanů. A ten Váš poslední odstavec? I to je jedno z možných řešení. Revoluce je však až tím řešením posledním.

V. Chrastina 24.5.2021 11:35

Ano, stát u nás nejsou občané, nýbrž jeho politické strany, které si hýčká milionovými dotacemi na jejich fungování. Vede to nutně ke zkorumpování poslanců, protože nejsou svými voliči odvolatelní, protože jsou závislí na tom, nakolik se líbí straně, a pak jsou z nich politické prostitutky. Politik, který by hodlal vystupovat jako apolitický poslanec, nemá od státu na své fungování nárok na dotaci jako to pobírají strany. :-/