4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

ŠVÝCARSKO: Voliči odhlasovali zákaz burek

Švýcarští voliči těsnou většinou schválili návrh zákazu zakrývání tváře na veřejnosti. Toto opatření přichází 10 let poté, co voliči zakázali výstavbu minaretů, které jsou používány ke svolávání muslimů k modlitbě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 25.5.2021 10:30

Pseudo-křesťanské tj. církevní, možná. Nahota není v křesťanství problém viz Adamité apod.

Křesťanství má problém pouze s hedónismem tj. nahota za účelem chtíče.

Což se samozřejmě těžko rozlišuje a snadno zneužívá....tak je bezpečnější mít nějakej společenskej úzus...dress code. Kterej striktně vyžadujou jen puritáni aj. restriktivní náboženské sekty a církve jako komunisti apod.

D. Bowman 25.5.2021 10:21

Extrémní Libertariánství by přineslo problémy zejména všem nezodpovědným a tak by je to snad donutilo k nápravě tj. chovat se zodpovědně nebo nést následky. Od svobodných matek přes flákače až po kriminálníky (komunisti, islamisti apod.)

Zbytek by prosperoval, díky výrazně nižší daňové a regulační zátěži.

Ochrana hranic je nutnost ale násilná deislamizace nebo dráty by nebyly protřeba. Bez sociálního státu, sem prostě nikkdo hrnout nebude a ty netáhla, co už tady jsou, půjdou dobrovolně zpátky - tam kde se dá uživit početná rodina pasenim koz.

Násilí bude nutné použít jen proti agresivním/kriminálním živlům. Valná většina muslimů funguje maximálně jako jejich podhoubí ale těch supr agresivních je minimum.

Politologové atd. to neřeší, protože jsou polo-marxisti a/nebo srabi. Početná přistěhovalecká komunita volí (nebo bude volit) vlevo a udržuje tak Sociální Stát při životě. Z něj oni žijou taky. Jde o moc. Muslimové jsou spojenec daleko lepší než bílá střední třída.

Navíc jim ty přistěhovalci nekonkurujou (nestlačujou platy dolu).

Chaos a krach kapitalismu v budoucnu je jejich cíl. Oni se vidí jako arbitří té nové UN/EU socialistické Oligarchie.

A pak máte spustu lidí s tzv. "ženskou" mentalitou. Chtěj být s každým za dobře, submise jím nevadí a myslí si, že se nakonec nějak dohodnou. A navrch přebírají názory a postoje těch celebrit a mluvících hlav v TV. Stádo.

H. Márová 24.5.2021 23:06

Asi by bylo lepší, kdybyste se svými erotickými představami opájel jen v soukromí.....

Z. Lapil 24.5.2021 23:03

:-)

P. Milan 24.5.2021 21:54

Liberálové nemají nic proti jakémukoliv náboženství. Protestují stejně proti křesťanským dogmatům, omezujícím svobodu, jako proti islámským.

Váš problém je dvojí: Jednak vám nevadí omezování svobody, pokud je v duchu vašich dogmat, druhak máte mylnou představu o liberalismu, zřejmě způsobenou tím či těmi, kdož se dnes prohlašují za liberály, ač jsou jen sociálními inženýry socialismu.

P. Milan 24.5.2021 21:50

Pak tedy tvrdíte, že všichni komunisté jsou stejní jako Stalin, všichni křesťané jako Boblig a všichni mohamedáni jak Usáma.

Lituji, já tak jednoduchý nejsem a vy nemáte ponětí, co je liberalismus. Nic si z toho nedělejte, EUrosoudruzi také ne, o mohamedánech nemluvě.

P. Milan 24.5.2021 21:46

Co je to vyznávání a jak ho zakážete?

Škodlivé je praktikování, ve vzepětí dobroserství bych připustil zákaz propagace.

Domníváte se, že zákazem nějaký pitomý nácek zmoudří?

P. Milan 24.5.2021 21:44

Prohlásit něco za dogma je snadné, ale nic to neřeší.

"Masového vraha nemůžeme nechat liberálně vraždit, zloděje krást, cizince masově přecházet hranice, Muslima terorizovat ženy, vyzývat k vraždění nevěřících a v důsledcích vraždit."

Na tom není nic liberálního, to je anarchie.

Limity jsou zajisté nutné, píšu to zde celý den, ale limity obecné. Vraždění, ať už masové nebo individuální je špatně a žádná liberální teorie ani praxe ho nepovoluje. Dtto kradení, ilegální přechody hranic terorizace kohokoliv.

Zakazovat náboženství je nesmysl, končící ztrátou svobody pro všechny. Stačí zakázat to vraždění, terorizování. Komukoliv.

Bohužel vás matou EUnijní dobroserové. Ti těm zákazům jen některým skupinám říkají liberalismus.

P. Milan 24.5.2021 21:37

No a proč by ta svoboda nebyla? Pozůstatky křesťanské, islámské, komunistické prudérní morálky?

J. Nový 24.5.2021 20:42

To je prostě Braun. Ten kdo nešel k volbám je volič nebo není? :-)

J. Nový 24.5.2021 20:41

A co omezování vyznávání nacismu? Také vám vadí?

J. Nový 24.5.2021 20:39

"že ženy by měly mít možnost se svobodně rozhodovat, co si vezmou na sebe."

.

Hmm, to právě že ne. Nikdo nemá takovou svobodu, aby mohl po ulici chodit nahý nebo jen ve spodním prádle.

Někteří (některé) pořád nechápou, že i svoboda má a musí mít své hranice. I tak mají ženy více svobody v oblékání. Žena může vyjít na ulici se sukénkou, nezakrývající téměř nic a nahoře stačí, aby jí nekoukaly bradavky. Dovedete si představit, že by po ulici šel muž s polovytaženým penisem, i když samozřejmě zakrytým žaludem? Jak by asi dopadl? ;-D

M. Pivoda 24.5.2021 20:35

Karel Šebesta (naštěstí zde skrytý jako agent Milan Prokop) vám to vysvětlí.

M. Pivoda 24.5.2021 20:06

V Česku nemáme demokracii.

Tady je demokratura po socialismu s lidskou tváří.

V. Církva 24.5.2021 19:41

Území dle Muslimů viz https://metelec.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=521903

Nejdůležitější

Území islámu - Dar al-Islam

Někdy se nazývá také Dar al-Salam – území míru. Jedná se o území, kde mohou muslimové praktikovat islám a především vládnout.

Území války - Dar al-Harab

Toto území je označováno jako Dar al-Gard – území Západu. Dar al-Harab je klasické označení pro země kde neplatí islámské právo šaria,

kde nemají muslimové privilegie, kde křesťané a Židé nejsou v potupném postavení dhimi a kde se mohou žít i ateisté a příslušníci dalších náboženství.

Území pozvání - Dar al-Dawa

Region kde byl teprve zaveden islám. Populace ještě není dostatečně infikována islámem, ale již se nejedná o Území války. Jenže islám ještě neovládl všechny stránky lidského života, tak není možné toto území nazývat Dar-al Islam. Někteří učenci tak označují západoevropské země.

Zdá se že libertariáni ani liberálové nemají problém aby byl v Evropě Islám. Je teda potřeba je považovat za jednu z příčin Islámu v Evropě a bohužel i zdá se i tuto filozofii zavrhnout.

V. Církva 24.5.2021 19:30

https://metelec.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=521903

Území pozvání - Dar al-Dawa

Region kde byl teprve zaveden islám. Populace ještě není dostatečně infikována islámem, ale již se nejedná o Území války. Jenže islám ještě neovládl všechny stránky lidského života, tak není možné toto území nazývat Dar-al Islam. Někteří učenci tak označují západoevropské země.

Jinými slovy, přesvědčil jste mne že liberalismus je příčinou islamizace a musí být evropskou civilizací zavržen stejně jako Islám.

V. Církva 24.5.2021 19:24

A) Nechcete-li vystrnadit Islám

B) A chcete aby Vaši svobodu spojenou s odpovědnostií neomezoval kdokoliv na základě nějaké své ideologie jde evidentně o protimluv a neznáte Islám a asi ani komunismus. Jak tu kolega psal:

1) Všichni nemuslimové musí přijmout status podřadných občanů, Muslimský muž je nadřazený muslimské ženě, všichni muslimové jsou nadřazeni všem nemuslimům.

2) Islámské právo učí

Území islámu - Dar al-Islam

Území války - Dar al-Harab

Území klidu - Dar al-Hadna

Území příměří - Dar al-'Ahd, Dar al-Sulh

Území bezpečnosti - Dar al-Amn

Území pozvání - Dar al-Dawa

V. Církva 24.5.2021 18:55

To je ale dogma. Samozřejmě nějaké nebezpečí je, ale k tomu máme demokracii a utahování musí být smysluplné a nesmí se přehnat (což třeba ve svobodě slova už dnes dělají). Některé limity je třeba mít. Masového vraha nemůžeme nechat liberálně vraždit, zloděje krást, cizince masově přecházet hranice, Muslima terorizovat ženy, vyzývat k vraždění nevěřících a v důsledcích vraždit.

Pokud máme demokracii, můžeme si nadefinovat limity. Samozřejmě není dobré specificky zakázat Islám, stačí zakázat náboženství které říká zabíjejte nevěřící, ženy pod rouškou, je tam mnohoženství, zakladatel byl válečník a neměl rád Židy. O zákaz Islámu v žádném případě nejde :-), natož Křesťanství.

P. Milan 24.5.2021 18:44

Já nechci vystrnadit islám, stejně jako nechci vystrnadit křesťanství. Já chci, aby mou svobodu, spojenou nevyhnutelně i s mojí zodpovědností, neomezoval kdokoliv na základě nějaké své ideologie, lhostejno jaké. Islámské, křesťanské, homosexuální, multikulti, politicky korektní, zeleně oteplovačské ...

Vy zřejmě žijete v dojmu, že liberalismus je anarchie a to je omyl.

V. Církva 24.5.2021 18:44

Asi máte pravdu, pak je třeba dávat jasně najevo že Overtonovo okno je vychýleno směr sebevražda a co nejvíc to prosazovat ve společnosti a politice.

Já proto volím SPD. ODS jsou blbouni a chtějí podrazit pravicovou politiku a spolupracovat s Piráty. TOP09 i SATAN jsou progresivní levičáci, KDU politicky korektní podpantofláči. ČSSD, komunisti i Piráti jsou nemarxističtí blázni a ANO nevyhraněné a Babiš chudák už potřebuje dotace.

P. Milan 24.5.2021 18:41

Bohužel nemáme, to liberální dogma. V EUmáme dogma dobroserů, zelený socialismus a multikulti.

P. Milan 24.5.2021 18:38

Uvědomte si, že pokud někdo začne omezovat svobodu, obvykle se nezastaví u té, která vadí i vám. Dříve nebo později se pustí i do té vaší.

Liberalismus říká jen to, že se svobodou se pojí i zodpovědnost. Takže není pro ty, kdo svou svobodu i zodpovědnost ochotně předávají jiným, ať už lidem nebo institucím.

V. Braun 24.5.2021 18:32

Jen upozorňuji na věcně nesprávnou argumentaci autora. Nic více.

V. Církva 24.5.2021 18:30

No někdo by si měl ty Zelené vzít na kobereček a vracet jim všechny problémy s přistěhovalci. Terorista pobyl lidi, Zelenorudí co je přivezli půjdou na doživotí. Policie nezvládá lokality, nahnat tam Zelené ať to vyřeší a protože to nevyřeší, nahnat tam policii a z jejich peněz platit policejní zákroky. Nemají peníze, zavřít dokud je neseženou.

Jenže v Evropě máme liberální dogma. Žádná zodpovědnost, nic. To platí i pro pravicové i levicové.

J. Jurax 24.5.2021 18:29

Jistě. No a?

J. Jurax 24.5.2021 18:25

No, nicméně je to většina těch, kdož uznali za dobré vyjádřit svůj názor. Jen ti se počítají.

Mmch Vaše argumentace, jakkoliv věcně správná, je obvyklá u těch, kdož s výsledkem hlasování nesouhlasí.

V. Církva 24.5.2021 18:25

Přesně tak, možná by tomu pomohl zákaz pozitivní diskriminace nefachčenků a řekněme teda libertariánství. Osobně si ale myslím, že extrémní pojetí by přineslo problémy evropským chudším, ale pracovitým a stejně by to dostatečně Islám neřešilo.

Zavřené hranice pro masovou imigraci a v dnešním stavu už i násilná deislamizace či vystěhovalectví považuji za nutnost.

Co naprosto nechápu, že politici, politologové, filozofové nebijí na poplach že je nutno Islám a nepřizpůsoblivé řešit, když jich evidentně a rychle přibývá a ještě víc problémů s nimi.

Jak si můžou vůbec dovolit prosazovat otevřené hranice a evropské soudy prosazující imigraci?! Jak to že se novináři a lidé všech těch debilních rudozelených a Pirátů neptají jak to v budoucnu dopadne?!

J. Jurax 24.5.2021 18:21

Jistě. Nicméně melanom lze vyříznout. My stále užíváme ten mejkap.

V. Církva 24.5.2021 18:09

No, já jsem pragmatik a praktik. Liberalismus možná ano, ale pokud mi bude někdo tvrdit dogma, že zákazem Islámu, respektivě náboženství proti evropským zákonům jako zabíjejte, ohrozím svobodu, Evropu, nebo snad tvořím totalitu, pak má liberalismus u mne útrum a patří za komunismem do dějin.

Hlavně si uvědomte, že on už tam skoro je. Kopřivy marxismu a Islámu, které jsme nevytrhávali už ho zahlušují.

V. Církva 24.5.2021 18:02

Já měl na mysli páchání zla Mohamedánům. samozřejmě drobného zla. Zákaz Islámu mi stačí. No jinými slovy berete lieralismus jako dogma a proto nám přerostli progresivisté i Islám v evropě přes hlavu.