23.9.2021 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

SVĚT: Zpovykané děcko Obama

Podle agentury Reuters vypověděly USA 35 ruských diplomatů a uzavřely dva ruské objekty v New Yorku a Marylandu, které byly používány pro špionáž. Důvodem prý byla odveta za akce proti americkým diplomatům v Moskvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Maleček 1.1.2017 7:25

Obama agent Ruska? Spíš agent globálních zbrojařů

Hezký oblouk opsal Obama během své prezidentské kariéry. Na začátku bratrské sbližování s Ruskem - na konci vypovězení ruských diplomatů. Na začátku nobelovka za mír - na konci jeho administrativou několik vyvolaných válek. Na začátku boj proti rasismu - na konci černošské řádění v amerických městech. Na začátku kecy o sbližování národů - na konci islámská invaze do Evropy. O mnohém dalším nemluvě.

To vše spojeno s masivním ozbrojováním a spotřebou zbraní a střeliva. Nejen u vojenských a bezpečnostních složek, ale i mezi civilisty. Toť majstrštyk od nositele Nobelovy ceny míru, ve skutečnosti agenta globálních zbrojařů.

J. Lukavsky 1.1.2017 9:03

Re: Obama agent Ruska? Spíš agent globálních zbrojařů

Inu "cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly". Mnoho jistě dobře míněných zákonů a předpisů se jaksi zvrtne a funguje úplně opačně. Klasickým příkladem je prohibice v USA, která přinesla organizovaný zločin ve velkém - a ten úspěšně funguje dodnes.

R. Brzák 1.1.2017 13:55

Re: Obama agent Ruska? Spíš agent globálních zbrojařů

Ano, je to v lidské přirozenosti - chci-li něco zachraňovat, znamená to, že mám o něco strach. A pokud se pod jeho vlivem rozhoduji, zvyšuje to pravděpodobnost chybného řešení - tedy cestu do pekel. To je podstata levicových konceptů obecně. A je dobré si uvědomit, že samotná idea státu je levicový koncept...

J. Tolman 1.1.2017 12:18

Re: Obama agent Ruska? Spíš agent globálních zbrojařů

Rusko, se kterým se Amerika (a Západ) zpočátku sbližovala a snažila se ho brát jako partnera, se od Ruska, na které byly uvaleny sankce, včetně nynějšího vypovězení diplomatů, poněkud liší.

Německo v roce 1936 se také lišilo od Německa v roce 1939.

Chamberlain byl také dlouho mírný a smířlivý. A přesto to nakonec byl on, kdo Německu vypověděl válku.

J. Pospíšil 1.1.2017 19:07

Re: Obama agent Ruska? Spíš agent globálních zbrojařů

Ano, říká se jí Podivná válka.

M. Prokop 1.1.2017 16:06

Re: Obama agent Ruska? Spíš agent globálních zbrojařů

Už vás zase chytá fantaz?

Obama je klasický dobroser.

A s Ruskem těžko vycházet, když to Rusáci nechtějí.

A. Trick 1.1.2017 17:07

Re: Obama agent Ruska? Spíš agent globálních zbrojařů

Tak jak to dělal Jelcin, tak to v Rusku opravdu nikdo nechce. Proč by Rusko mělo věřit těm, kteří jej začali obkličovat?

F. Houžňák 1.1.2017 17:09

Já myslím, že byste měl ještě přitvrdit

a místo "Rusáci" používat "ty ruské svině" nebo tak nějak, takhle je to málo úderné a člověk by si o vás mohl myslet, že milujete Putina. Něco jako se za časů Gröfaze používalo "židovské svině" a tak.

M. Prokop 1.1.2017 17:27

Re: Já myslím, že byste měl ještě přitvrdit

To přenechám vám.

S tím, že byste myslel, to mně snad ani nestrašte.

F. Houžňák 1.1.2017 17:42

No co mně, já používám výrazu "Rusové",

to jenom vy, abyste dokázal svou internetovou udatnost, používáte despektivního "Rusáci", čímž asi chcete naznačit, že jste nějak lepší člověk než Rusové. Použil byste to i tváří v tvář Rusovi nebo byste schlípl ocas? Vy nenávistný hrdino.

M. Prokop 1.1.2017 18:04

Re: No co mně, já používám výrazu "Rusové",

Ale klidně si užívejte co chcete, klidně i své rady, ovšem i já si užívám co chci. Pokud vám to vadí, vylezte si třeba na strom.

F. Houžňák 1.1.2017 21:22

Ale ne, mě to nevadí, proč taky, jenom mi připadá

divné, proč tady tu svoji nenávist tak primitivním způsobem ventilujete, když dobře víte, že to o vás nevypovídá to, že jste uvážlivý a čestný a spravedlivý člověk, leč právě naopak. Jeden z mých známých mi taky chtěl onehdy tímto způsobem dát najevo, jaký je sečtělý a vysoce morální člověk, akorát že se mu povedlo tímto způsobem jenom dokázat, že je pokrytec, lhář a ještě ke všemu hlupák. Tydlencty internetové hrdiny, jako jste vy, mám moc rád. Němci používají pěkného výrazu "Maulheld". Co dělají matrace?

J. Komárek 1.1.2017 2:43

Obama a Arafat

Máme dva "nejlepší" laureáty nobelovky za mír - Obamu a Arafata. Oba zapracovali na islámském terorismu maximální měrou.

J. Minarčík 31.12.2016 20:25

vymazané hlavy

Jsem pro,vyhostit Ruské radobydiplomaty/čti agenty/ z ČR,ale spolu s nimi i ty ostatní-hlavně Americké,Německé,Čínské ap.,Obama je šašek-uplakánek,jeho vymluvy jsou trapné,tolik bordelu po světě ještě žádný prez.USA neudělal a na konci kariery se nosit.Nobelovy ceny vysmívá celý svět,několik amer.poskoků zde mu přitaká-jsou to stejní trapáci,už zapomněli,že kromě ruské propagandy existují i jiné-tzv.demokratické,otázka je rozeznatelnost a účel,vymazané hlavy!

B. Hamal 31.12.2016 17:26

Je Obama agentem Moskvy?

K největším Obamovým úspěchům patří destrukce Libye. Severní Afrika byla přeměněna v ráj pro islámské teroristy a na tranzitní bod pro ekonomické migranty proudící do EU. Dále Obama řídil násilné svržení ústavní vlády a instalaci amerického loutkového režimu na Ukrajině. Díky tomu Rusko získalo znovu kontrolu nad stategickým regionem a další výhody, zatím co USA zůstala na krku trapně závislá Ukrajina. Přivedením syrského konfliktu do slepé uličky nabídl Obama Rusku hrát v konfliktu legitimní roli. Snad největší službu poskytl Obama Rusku tím, že přihrál americké volby Trumpovi, který se s Ruskem chce dohodnout.

Teď Obama přišel s vypovězením ruských diplomatů. Lavrov navrhl, že Rusko to nemůže nechat bez odpovědi, neboť reciprocita je zákonem diplomacie a mezinárodních vztahů. Putin však prokázal morální převahu a řekl, že považuje nikoliv přátelský krok US administrativy za provokativní a cílený na oslabení rusko-amerických vztahů. To je v rozporu se základními zájmy občanů Ruska i Ameriky. Ačkoliv máme důvod k odvetě, pokračoval Putin, neuchýlíme se k nezodpovědné kuchyňské diplomacii. Nebudeme US diplomatům dělat žádné problémy. Nikoho z nich nevypovíme. Nebudeme bránit jejich rodinám a dětem aby si užily tradiční rekreační lokality během novoročních svátků. Navíc vítáme děti US diplomatů, akreditovaných v Rusku, na novoroční a vánoční párty v Kremlu. Je politování hodné, že Obamova administrativa končí svůj term tímto způsobem. Nicméně nabízím prezidentu Obamovi a jeho rodině svá Novoroční blahopřání. Zdravím i zvoleného prezidenta Trumpa a americký lid. Přeji vám všem štěstí a prosperitu.

Jako prezident Obama nic moc, v roli agenta Moskvy skvělá práce. Zasloužil by si udělení Řádu práce ruské federace, jako doplněk k Nobelově ceně za mír. ♦ Prameny: http://www.paulcraigroberts.org/2016/12/30/stephen-lendman-reports-president-putins-response-to-obamas-new-sanctions/ http://russia-insider.com/en/politics/obama-russian-agent/ri18343

M. Prokop 31.12.2016 17:48

Re: Je Obama agentem Moskvy?

Dobře vám jebe, i Robertsovi.

(Obamovi také, ale přece jenom ne tolik)

J. Pospíšil 1.1.2017 19:18

Re: Je Obama agentem Moskvy?

Tak tu Libyi bych přičetl spíše anglickému, francouzskému a trochu i italskému premierovi. Američani se spíše pak přidali, protože NATO a nemohli se dívat na to, jak spojenci nejsou vojenského výkonu schopní. Od počátku měla toto seskupení členů NATO v plánu nezajišťovat nějakou bezletovou zonu, ale hlavně podpořit tu partu, která půjde s nimi, na zemi ze vzduchu. Pak byli frustrovaní z toho, že všechny party byly k nim nepřátelské a žádná je nechtěla poslouchat. A běží to dodnes.

Jo, ta Libye, to byl vojensky i diplomaticky majstrštyk mezi odstašujícími příklady.

J. Švarda 1.1.2017 2:24

Re: Je Obama agentem Moskvy?

Musím konstatovat, že placený agent prezidenta Putina by nemohl dosáhnout výsledků Baracka Husseina Obamy. V období ztvární. chroné kachny přesvědčil o tom že Nobelova cena za mír snad nemohla, i když byla udělena jako a konto,'někomu horšímu. Z jedné války vytvořil snad tři a pomohl válkám vůbec.

V. Zajíček 31.12.2016 17:11

:-))

Obama to mel udelat jiz pred pul rokem,.. Se svabem to proste po dobrem nejde,..

M. Prokop 31.12.2016 14:23

Když čtu tyhle 3,14čoviny,

začíná mi i Obama, který mne léta sere, být skoro sympatický.

R. Gramblička 31.12.2016 17:46

Re: Když čtu tyhle 3,14čoviny,

NO TAK ZKUSTE popsat situaci podle vás, jak to vidíte vy. Zda to náhodou nebude 3,14čovina na druhou. Ale třeba ne. Do toho

M. Prokop 31.12.2016 17:50

Re: Když čtu tyhle 3,14čoviny,

Já to píšu po kouskách, do glos.

A od Rusů jsem nikdy nezažil nic dobrého (zlého hodně), naopak Američani mi neškodili nikdy.

R. Gramblička 31.12.2016 18:02

Re: Když čtu tyhle 3,14čoviny,

Nevymlouvejte se a napište něco. Kdo má ty vaše jednoduché věty vyhledávat a spojovat dohromady.

Mně Rusové nikdy nic neudělali, stejně jako Američani, takže nejsem zatížen nenávistí vůči žádné straně. Můžu se na to koukat s odstupem, což vám, Netzerové, Rudolfovi či Fridrichovi poněkud nedaří. Ale budiž

J. Honců 31.12.2016 18:33

Re: Když čtu tyhle 3,14čoviny,

Jojo, ale osobní pocit ublíženosti, ano i já jím vůči Rusku trpím, nemá se situací co dělat.

K. Pavlik 1.1.2017 2:23

Re: Když čtu tyhle 3,14čoviny,

No asi nezijete napriklad v Libyi.

M. Prokop 1.1.2017 16:09

Re: Když čtu tyhle 3,14čoviny,

Jistěže ne. A kdybych tam žil, asi bych nadával v první řadě na nebožtíka Kaddáfího, pak možná na Frantíky. Ono je to ale jedno, někdo se do místních událostí zaplete, je průser jako v Libyi. Nebo nezaplete a je průser jako v Sýrii. A Rusáci to dorazí.

P. Bures 31.12.2016 12:10

Nesahejte Schneiderovi na ruské tajné služby! :-) Pak ho chytá rapl a plácá nesmysly. To je tak, když se žid nepovede...

M. Kolář 31.12.2016 11:58

Praha

Obama možná po osmi letech proruské naivity pět minut po dvanácté začíná částečně chápat, s čím má tu pochybnou čest. Ale v jeho případě je to již pozdě. Pokud jde o ruské diplomaty, mne by hlavně zajímalo,jak a kdy se bude řešit problém vlivového centra okolo ambasády tzv. RF v Praze. Je třeba velmi radikálně omezit početnost ruského zastoupení.. Je tu politický subjekt s takovým úmyslem ? Pokud jde o článek Schneidera, tím se nemá cenu vůbec zabývat. Je to demagogická manipulace od A do Z , jako u tohoto autora u tematiky "rusko" ostatně vždy ..

K. Pavlik 31.12.2016 14:59

Re: Praha

Praha neni USA. V Praze neni nic co by stalo za spionaz takze Cesko muze byt rado ze tam rusaci utraci penize.

M. Prokop 31.12.2016 15:44

"V Praze neni nic co by stalo za spionaz"

tak co tu tolik těch Rusáků dělá? Že by všichni jen nosili Zemanovi vodku?